Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Acha, byłbym zapomniał. Byłem w piątek odebrać prenumeratę w nowym salonie Muratora. Niestety salonem to on jest teraz tylko z nazwy. Niby jest w nowym biurowcu ale daleko (przynajmniej dla lewobrzeżniaków), w ciemnej i chyba mało bezpiecznej okolicy, ciasno. Co więcej, jak mnie poinformowano, nie będzie już organizowanych spotkań z producentami/wykonawcami. Będzie się można tylko umówić z architektem wnętrz ale już za 50 zł/30 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat: Do mnie prenumerata teczkowa przyszła pocztą bo mi się nie chciało jeździć do wydawnictwa. Nic za to nie płaciłem dodatkowo.

 

Mis Uszatek: Wolałbym być twoim sąsiadem. Ale bez kredytu i bez sprzedawania działki nie mam szans na mieszkanie za 400 tys. Sprzedając tylko mieszkanie stać mnie na mały dom za gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorek, a zdecydowałaś się z jakiej strony Wawy chcesz się budować? Polecam rejony Kampinoskiego Parku Narodowe a ściśle jego Otulinę - masz zapewnione, że jeśli lubisz spacery/jazdę na rowerze to okolica nie znudzi Ci się do końca życia. Od ok. 15 km za rogatkami zaczynają się rozsądne ceny (ok. 20 USD/m2) a jeszcze parę km dalej można już kupić z mediami poniżej 10 USD/m2. W mojej okolicy (linia Stare Babice-Zaborów- Leszno) operują w zasadzie tylko 2 agencje, więc jęsli jesteś zainteresowana podeślę Ci do nich telefony. Nie polecam oczywiście Izabelina, Chornówka, Lipkowa bo choć jest tam pięknie (i blisko) to ceny tam są tam horrendalne (od 50 USD/m2 wzwyż).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wygląda sprawa z dojazdem do Warszawy?

Mamy co prawda samochód,ale nie zawsze jadę z mężem .Muszę więc mieć jakiś sensowny dojazd do centrum.No i sprawa dzieciaka.Ma co prawda dopiero 2 lata,ale muszę pomyśleć o przedszkolu,szkole.Będę wdzięczna za telefony do agencji.A co do stron Warszawy to chyba wolę lewobrzeżną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorku, podejrzewam,że skoro myślałaś o bliskim Powisinie, to takie okolice będą dla Ciebie za dalekie. Bo nie ma co ukrywać, są dalekie.(plus minus15 km od rogatek)Choć jest to może względne i zależy pewno od przyzwyczajenia.Dla nas ważne były okolice działki. I przyznam,że na tej linii dopiero od naszych rejonów zaczynają się miejsca godne uwagi.Wcześniej są wioski bardzo zaniedbane i daleko do Puszczy-uznaliśmy,że to żaden biznes taka działka-to już lepiej segment w mieście, skoro nie można czerpać z walorów widokowych.Dlatego zdecydowaliśmy się na tę okolicę (po obejrzeniu mnóstwa działek wokół całej W-wy)Zresztą ta okolica zaczyna dopiero "prosperować" działkowo, co ma dobre strony-długo jeszcze będzie można oglądać daleki horyzony, a poza tym nowa zabudowa będzie już ładna (widzę to po nowo powstających osiedlach-widać, jak technologie poszły do przodu i jak wzrasta dabałość o ładną architekturę, otoczenie)

Też braliśmy pod uwagę sprawy dojazdu, szkoły,przedszkola-to są sprawy kluczowe.Nieopodal nas jest przystanek autobusowy dla busików i ponoć ma być pociągnieta linia podmiejska (719)

W sąsiedniej miejscowości jest cudne przedszkole i szkoła-cały zespół szkolno-sportowy.Nowy,estetyczny,i ponoć niezły poziom.

Już niedługo będę zapisywać synka do przedszkola.:smile:

Boję się organizacji życia na wsi-mówię Ci jak bardzo.Ale przecież w mieście też trzeba to życie zorganizować.Jeśli oboje prcują, to ktoś i tak musi dziecko odebrać ze szkoły.

Wychodzimy z założenia ,że ta budowa to próba, szansa.Zobaczymy, czy damy radę.Myślę jednak,że takie życie bliskie natury jest nie do zastąpienia w mieście.A te okolice są bardzo dziewicze jeszcze,co zostało uchronione dzięki bliskości KPN.

Co do optymizmu,którego przyznam się w tajemnicy,kradnę ile się da, polecam naszego sąsiada-Maco.:smile: Dlatego myślę,że będzie dobrze.

Jeśli dysponujesz sporymi środkami, to na pewno warto poszukać ładnego miejsca bliżej miasta.A jeśli nie robi Ci różnicy te kilka kilometrów dalej (choć potem to może mieć znaczenie niestety), to pomyśl o tym. :smile:

Na priva wyślemy Ci kontakty do agencji, choć czasem warto samemu też popytać.

Jeśli miałabyś ochotę obejrzeć te okolice, to z przyjemnością Ci je pokażemy. :smile:

Pozdrawiam.

Na pewno odezwą się jeszcze forumowicze i sprzedadzą informacje o swoich okolicach.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz lewobrzeżną Warszawę, to nie bardzo mam co reklamować :sad:. Gdybyś jednak zmieniała zdanie to polecam Chotomów (pod Jabłonną - na pólnoc od Warszawy ok 20km do centrum). Cena ok 20$ za metr za działkę z prądem. Dużo leśnych zakamarków a jednocześnie w miarę sensowna infrastruktura w pobliżu. Dojazd poza samochodem to PKP lub autobusy prywatne dosyć często.

Jak szukasz czegoś tańszego, to musisz się liczyć z dalszą odległością - np. Janówek pod Nowym Dworem Maz. Też dosyć ładnie i ten sam las Chotomowski w pobliżu. Odległość od centrum to jakieś 25-30km. Dojazd samochodem lub PKP. Cena działki z prądem i kanalizacją - ok 10$ za 1m2 (mam tam działkę i pewnie niedługo będę sprzedawał :wink:)

A tak w ogóle to musisz zacząć jeździć i oglądać - to zajmuje trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za opinie.Jak napewno wiecie z forum chciałam kupić dom w Powsinie,ale niestety zebraliśmy wiele niepochlebnych informacji o wykonawcy.Ten dom zbyt dużo kosztuje aby ryzykować.Dlatego postanowiliśmy poszukać albo działki budowlanej,albo mieszkania w kamienicy na Żoliborzu lub Saskiej Kępie.Nie ukrywam,że zawsze marzył mi się domek z ogródkiem.

 

Opalko dzięki za namiary

A z którego miesiąca jest Wasza pociecha?

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-11 23:03 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcowe chłopię.Trzy lata kończy i do przedszkola czas!

Już kombinuje,żeby nie iść.Tłuczmaczę mu,że będzie tam z dziećmi, z panią,tak na kilka godzin, i bez mamy.To zaczął z babcią załatwiać (na boku w konspiracji),żeby z nim chodziła.To znaczy bardziej ją wyznaczył niż pytał o zdanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiorek,

Powsin jest fajny. Mieszkałem w Wilanowie i baaardzo często jeździłem do Powsina do parku (na basen, po wodę oligo, pogarć w lotki,...). Widzę, że skoro patrzycie na Żoliborz czy Saską Kępę to raczej chcecie pozostać w bliskim kontakcie z miastem.

Więc już więcej ni będe pisał o naszej cudownej, czystej, pachnącej, romantycznej i sielskiej okolicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco drogi pisz jak najwięcej.Centrum miasta to tylko jedna z możliwości.Zanim podjęliśmy decyzję o Powsinie oglądaliśmy różne miejsca.Tylko w Powsinie akurat ma powstać osiedle które nas interesowało.Nie jesteśmy z Warszawy,tylko z okolic Katowic.Na początku wynajmowaliśmy mieszkanie w Konstancinie,teraz w Wilanowie i myślimy ,że najwyższy już czas na coś swojego.

 

Opalko ,nasza córeczka jest z pażdziernika i już nie może się doczekać przedszkola.Uwielbia dzieci a,że prawie od początku ma opiekunkę nie mam problamu żeby ją zostawić,Po prostu mówi mi pa pa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...