Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

Kasiorku, już kiedyś na forum tłukliśmy to, że dom w mieście (szczególnie takim, jak Wawa) nie ma większego sensu. W sumie da Ci niewiele więcej swobody niż duże mieszkanie. Działka w mieście jest przecież na ogół mikroskopijna a co poza nią? Ulica, ruch, hałas, spaliny itd. Wychodzisz z psem na spacer i czar pryska.

 

My dom za miastem zdecydowaliśmy się także jeśli nie p.w z uwagi na bezpośrednią i nieco dalszą spacerowo-rowerową okolicę. Może spróbuj przejechać się do Izabelina, jeśli go jeszcze nie widziałaś. Przypopomina trochę Konstancin a leży praktycznie w samej Puszczy i jest rzut beretem od miasta. Gdybym miał więcej kasiorki :wink: kupiłbym na pewno działkę właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiorek,

Radzę poważnie się zastawnowić i jeśli nie jesteście pewni pojeździc trochę po okolicach, urządzić kilka wycieczek sobotnio-niedzielnych, pochodzić, powdychać, posmakować.

 

Wtedy usiąść spokojnie i zastanowić się poważnie gdzie się będzie czuli lepiej. Co Wam bardziej pasuje ?

 

Na pewno rozmowy z innymi pomagają ale czasem moga też zagłuszyć Wasze szczere odczucia i pragnienia.

 

Ja byłem nastawiony na mieszkanie pod lasem i wiedziałem, że to jest TO. Wybór miejsca i czasu to był już szczegół techniczny. Jestem bardzo zadowolony z naszej działeczki i po prostu nie moge się doczekać kiedy tam już zamieszkamy. Jednym z najważniejszych dla mnie powodów jest zdrowie. MOże się mylę, ale wydaje mi się, że w W-wie zanieczyszczone powietrze, niedobra woda, hałas, smog normalny i elektromagnetyczny (mieszkamy teraz niestety blisko Okęcia, gdzie działają radary o zasięgu całopolskim) wymagają od nas dodatkowej energii (takiej bilogicznej) na utrzymanie się w dobrej kondycji. W naszym nowym domku woda jest czysta, powietrze o wiele lepsze niż w W-wie, hałas znikomy no i możliwość przebywania na powietrzu w zasięgu ręki (dzisiaj w bloku ktoś zawsze musi z dzieckiem wyjść) na pewno da o wiele większe szanse na zdrowszy rozwój moim dzieciom. No i my sami też to odzczujemy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkalem w Powsinie (kilka lat temu - jeszcze z rodzicami), teraz mieszkam na Ursynowie. Pracuje na Woli (zona tez) i zdecydowalismy sie na dzialke i dom na Bialolece. Wprawdzie mam o 3 km (18 vs. 15) dalej z Bialoleki niz z Ursynowa do pracy ale dojazd o niebo lepszy. W godzinach szczytu z Ursynowa jade 35-40 min. z Bialoleki ok. 20-25 (Trasa Torunska).

Dzialka ok. 300m od lasu, ok. 10 km od Zalewu, 800m do przystanku autobusu (jakas 700-tka), cisza ale nie pustkowie (jest juz kilka obok i zaczynaja powstawac nowe domy) i to co najwazniejsze bylo dla nas - mimo ze blisko lasu mozna bylo kupic mala dzialke (niecale 800m) za ok. 100zl/m2.

Polecam te okolice - zawsze myslelismy tylko o poludniu W-wy - wlasnie Powsin, Konstancin, Piaseczno, Zalesie ale zdecydowalismy sie (ku wlasnemu zdziwieniu po kilkumiesiecznych przemyslenia i setkach przejechanych kilometrow) na Bialoleke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Od października przyglądam się forum , choć zarejestrowałem się niedawno. Razem z moją narzeczoną zamierzamy się budować na jej działce w Świdrze. Z uwagi na to, iż oboje jesteśmy mieszczuchami (mieszkamy niedaleko centrum) przeraża nas odległość 25 km do centrum. Zastanawiamy się czy nie sprzedać tej działki i nie kupić gdzieś bliżej. Jeśli chodzi o walory estetyczne to wszystko jest jak najbardziej ok: świeże powietrze, lasy, dobre położenie komunikacyjne, miejsce ciche, tylko ta odległość. Pomóżcie nam dokonac wyboru. A może jest ktoś, kto mieszka, buduje się lub w najbliższej przyszłości zamierza to robić. Sądzę, że decyzję musimy podjąć jak najszybciej, żeby w tym roku ruszyć z budową.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arzesz,

dużo już było pisane o tym na Forum !

Uważam, że sami musicie podjąć decyzję i wsłuchać się w siebie i czuć czy chcecie tak daleko od miasta mieszkać czy nie. To nie jest łatwa decyzja i na dodatek jest mnóstwo czynników od rozważenia. Myślę, że inaczej podchodzi do tego para narzeczonych a inaczej rodzina z dzieckiem (my :smile: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Maco - czy my przypadkiem nie chodziliśmy do tej samej podstawówki???...

 

do Kasiorka - Będąc ostatnio w Urzędzie gminy Wilanów wdałem się w rozmowę z pewną panią, która chce sprzedać grunt przy ul. Potułkały w Powsinie. Ma kupca na połowę i szuka drugiego - miłego i sympatycznego. Jeśli chcesz - przyślę ci kontakt. A tak w ogóle Pani radziła zainteresowanym wywiesić ogłoszenie na sklepie. To podobno najskuteczniejsza metoda.

 

do wszystkich kochających okolice Wilanowa - zdaje się że sielanka skończy się wraz ze Świątynią Opatrzności i Gromadą Carrefourrów "na polach". Czy nie czas przenieść marzenia gdzieś indziej?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, możliwe ? A na jakiej podstawie tak myślisz ?

I czy masz na myśli Warszawę czy inne miasto? :wink: (bo tak się składa, że podstawówkę zaliczałem etapowo...)

 

Wilanów był piekny z tym polem a teraz....

 

Dlatego ja się bardzo cieszę, z mojej wsi w Otulinie KPN, gdzie nikt nam super-marketu ani katedry nie zafunduje... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Maco - o ja durny! rzeczywiscie, nawet jesli mieszkałes w Wilanowie, to musiałes byc starszy. Dzieci raczej po oligocen do Powsina nie jezdza...

Ja sie tu wychowałem od przedszkola i pamietam, jak nie było tych wszystkich rezydencji tylko autentyczne kurne chaty bez wody, kanalizacji, gazu i telefonów. A przy Vogla stała zielona tabliczka z napisem: WARSZAWA. To były czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...