Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach bo po ostatnich przemyśleniach mam wielki mętlik, nie ukrywam że zależy mi bardzo na bardzo małych opłatach comiesięcznych w okresie grzewczym.

Rozważałem na początku planowania budowy ogrzewanie gazem ziemnym ale za dom ok 160m2 wychodzi ok. 300zł m-c, ekogroszek to wielkośc ok 200 zł-m-c, chyba że się mylę. Rozmawiałe wczoraj ze znajomym który ogrzewa dom ok. 240m2 piecem Zebiec (drewno, śmieci), koszty to ok. 600zł za zimę, co wy na to może macie jakieś inne rozwiązania. :lol: :wink:

 

My wybraliśmy piec gazowy kondensacyjny zintegrowany z kominkiem z płaszczem wodnym. Dzięki temu jak nas bieda ściśnie będziemy skutecznie palić w kominku. Dlaczego z płaszczem wodnym a nie DGP - nie chcę mieć okopconych ścian na poddaszu.

A zasadniczo chcemy model: jak nam się chce grzejemy kominkiem (ciepło idzie na wodę użytkową i na grzejniki) a jak wygaśnie albo pogoda do bani i nikt nie pójdzie po drewno to się załączy piec gazowy. I wilk syty i owca cała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach

...

 

My wybraliśmy piec gazowy kondensacyjny zintegrowany z kominkiem z płaszczem wodnym. Dzięki temu jak nas bieda ściśnie będziemy skutecznie palić w kominku. Dlaczego z płaszczem wodnym a nie DGP - nie chcę mieć okopconych ścian na poddaszu.

A zasadniczo chcemy model: jak nam się chce grzejemy kominkiem (ciepło idzie na wodę użytkową i na grzejniki) a jak wygaśnie albo pogoda do bani i nikt nie pójdzie po drewno to się załączy piec gazowy. I wilk syty i owca cała :-)

 

dokładnie tak jak my :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialam spotkanie z gosciem od gaspolu- butla z gazem propan wkopana, podsunął mi pomysl z kolektorami- tu jestem zielona, może ktos cos podpowie? czy warto itd.

 

my mamy Hewalex i woda jak odkręcić kran od razu leci gorąca, fajnie jest bo nie trzeba latem palić w piecu żeby mieć gorącą ... cała inwestycja wyniosła ok. 19 tys., ale nasz dom jest spory i ma 4 łazienki

http://www.jmalczewska.photosite.com/~photos/tn/9882165_1024.ts1176570949000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach

...

 

My wybraliśmy piec gazowy kondensacyjny zintegrowany z kominkiem z płaszczem wodnym. Dzięki temu jak nas bieda ściśnie będziemy skutecznie palić w kominku. Dlaczego z płaszczem wodnym a nie DGP - nie chcę mieć okopconych ścian na poddaszu.

A zasadniczo chcemy model: jak nam się chce grzejemy kominkiem (ciepło idzie na wodę użytkową i na grzejniki) a jak wygaśnie albo pogoda do bani i nikt nie pójdzie po drewno to się załączy piec gazowy. I wilk syty i owca cała :-)

 

dokładnie tak jak my :)

 

My mamy piec gazowy z zamknieta komora spalania oraz rozprowadzony system DGP - rowniez na poddasze i do lazienek. Co do okopconych scian to nie wiem skad te informacje ale skoro tak mowicie to pewnie sprawdziliscie na wlasnych scianach... tylko jak skoro od razu zdecydowaliscie sie na plaszcz wodny... U nas 80% domu to ogrzewanie podlogowe niskotemperaturowe i ogrzewanie wody plaszczem wodnym z kominka nie jest technicznie rezolutnym rozwiazaniem. Bylem w domu u mojego kierownika budowy , ktory jako JEDYNE zrodlo ogrzewania ma kominek z DGP i nie widzialem okopconych scian choc chodzi to juz 5 lat... Za to u mnie w mieszkaniu ,,okopcone,, sciany sa nad grzejnikami i za telewizorem ...

 

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow- problem techniczny z klawiatura ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do wyboru projektu. Prosze o podanie szacunkowego kosztu budowy stanu surowego i ewentualnie pod klucz poniższego projektu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/index.php

 

- bez balkonu frontowego

- dachówka betonowa

- cegła w zaleznosci od ceny - porotherm lub gazobeton

 

Czy ktoś budował, buduje, będzie budowac taki domek? Polećcie jakieś sprawdzone firmy

Jestem z Zielonej Gory

Pozdrawiam

Hugo

Ladny domek, ale za to drogi dach, radze zrobic wycene bo dach pochlania czesto 35%- 40 % stanu surowego. Przy zakupie dachowki najdrozsze sa elementy krancowe ( gasiory , dachowki skrajne, kominki ) a ich ceny sa prawie takie same w wersji betonowej i ceramicznej. Tak wiec przy nieduzej ogolnej powierzchni dachu warto pomyslec o dachowce ceramicznej bo roznica w cenie moze byc w stosunku do kosztow calej inwestycji niezauwazalna... A dach to ,, ubranie ,, twego domu . Najtanszy jest dach to dwuspadowy- rowniez ze wzgledu na orynnowanie - mozesz sie zdziwic ile kosztuja rynny - ale nie metr biezacy, lecz metr zamontowany z hakami, zlaczkami, itd. Polecam rynny tytanowo cynkowe - na dzis to najlepszy stosunek ceny do jakosci, no i spokoj na 60-80 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak będę mieć :)

Asiu jaka piękna chałupa- super, ekstra wygląda.U mnie jakoby koszt ma być ok.10tys- kolektory próżniowe- płaskie z glikolem, jesli nie wezmę za gotówke to opcja kredytu oprocentowanego 5%. zastanawiam sie nad tym coraz bardziej

Gdzie daja kolektory na taki kredyt ? Prosze o namiary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo , podobnie jak poprzednik uważam ,że dach jest bardzo drogi, poproś biuro projektowe o przysłanie skanów dachu- często to robią abys mógł go wycenić. ilość gąsiorów jest duża . Zapytaj o powierzchnie dachu, dachówka podstawowa jest tania , reszta droga. Robocizna dachu w tej chwili to koszt lekko 58zł/m2 na gotowo- więżba razem z dachówką. Więźba to koszt ok. 700zł za kubik drewna. Może możesz w ten sposób dowiedzieć sie o powierzchnię ścian nośnych i fundamentowych i dzialowych wtedy wuliczysz ilość materiału potrzebnego do wybudowania

myslę ,że koszt stanu zamknietego bez instalacji to ok.300tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...