Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Anita Dokładnie. Jak już wcześniej pisałam cały czas czekam na fachowców. Mieli zacząć od 15.05 ale nie wyrobili sie na poprzedniej budowie. :evil: :evil: :evil: Obiecują że od 01.06 wejdą do mnie. Zobaczymy.

 

MYCHA słoneczka Ci życzę na tej majówce :lol: :lol: :lol:

 

Funia, Karol co u was słychać. Dawwno się nie odzywaliście.

 

Pogody budowlanej, uśmiechu na codzień i problemów tyle co w raju :D :D :D Wszystkim życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

SPRAWDZAM CZY POTRAFIE zamieszczać obrazki a pozatym INFORMUJE ŻE JUŻ MAMY 4 STRONE

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/7815/torcik-mig-copy.jpeg

 

trzeba to uczcić

AHA Jak chodzi o majuwki to KTO W MAJU URODZONY MA WSTAĆ MA WSZTAĆ MA WSTAĆ :wink: pozdrawiam jak bym wcześniej umiał wstawiać obrazki to bym wstawił i poczestował bym was tortem którego nie miałem jeszcze a już prawie tydzień temu miałem

POZDRAWIAM ARi dzieki WALDON za wskazówki :wink:

MALINKA widzisz ten kubek to dlaciebie bez chloru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich Lubuszan.

 

Nie przejmujcie się wielkością fundamentów. Jak zobaczyłem swoje to natychmiast zacząłem mierzyć taśmą wymiary - byłem przekonany, że budowlańcom się skala pomyliła. Wymiary były w porządku, ale byłem załamany, że stawiam taki mały domek.

Dopiero po postawieniu ścian przekonałem się, że było ok. A po otynkowaniu i pomalowaniu stwierdziłem, że pomieszczenia mogły by być mniejsze.

Etap budowy mam za sobą, pozostało ogrodzenie i ogród, a w środku dopieszczanie wykończeniówki. Trzymam kciuki za wszystkich rozpoczynających budowę i wychodzących ze stanu zero.

 

P.s. W jednym z postów powyżej przeczytałem że ktoś płacił za piasek 10 zł - cena piasku w Kłodawie to z Vat 5 zł/t i to sianego (wiem bo brałem w zeszłym tygodniu na układanie podjazdu) Można się dogadać po 3,5 - 4 zł bez faktury. Nie kupujcie od transportowców bo doliczają sobie okropną marżę.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem, ze dowiem sie czy Lidl bedzie budowany kolo ronda w Swiebodzinie (tego nowego, bo Swiebodzin ma az dwa ronda jakby ktos nie wiedzial) i sie nie dowiedzialem :oops: Stoi tam juz tablica budowlana wiec mozna przeczytac. Ja jachalem za szybko i nie zdazylem przeliterowac inwestora.

 

Mycha jak fundamenty ocieplasz czy nie . Kto kogo przewalil kierownik Ciebie czy Ty kierownika budowy?

 

Pozdrawiam

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po majówce :roll: udana? no pewnie:) pogoda do kitu ale jak jest super towarzystwo to i deszcz niestraszny :D ale fakt faktem nie odpoczełam, dopiero jak dzisiaj wróciłam do przespałam pół dnia :roll:

 

Karol co do fundamentów, to na majówce była moja koleżanka która jest inżynierem, skonczyła kierunek konstrukcje cos tam, cos tam <nie pamietam dokładnie> i rozwiała nasze wątpliwości:) powiedziała ze jak fundamenty są w całosci zasypane piaskiem to nie trzeba ocieplac, bo najwiekszym "wrogiem" jest tlen :roll: najwazniejsze ze w budynku w którym nie ma piwnic jest izolacja pozioma która mamy :D tak wiec nic nie bedziemy zmieniac. Mam nadzieje ze za kilka lat nie bedziemy płakac :roll:

 

Witam nowego członka KLUBU LUBUSKIEGO===> rodomana

 

W przyszłym tygodniu bedziemy rozmawiali o dachu. Pan ma zrobic nam kosztorys. Az sie boje :roll:

 

Pozdrawiam z rozpadanego Świebodzina 8)

 

_MYCHA__

 

ps. Karol dla Ciebie specjalnie zwolnie jadąc koło budowanego LIdla <chyba Lidla>

 

ps.1 rodomana czy mogłbys mi podać namiary na ten piasek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol co do fundamentów, to na majówce była moja koleżanka która jest inżynierem, skonczyła kierunek konstrukcje cos tam, cos tam <nie pamietam dokładnie> i rozwiała nasze wątpliwości:) powiedziała ze jak fundamenty są w całosci zasypane piaskiem to nie trzeba ocieplac, bo najwiekszym "wrogiem" jest tlen :roll: najwazniejsze ze w budynku w którym nie ma piwnic jest izolacja pozioma która mamy :D tak wiec nic nie bedziemy zmieniac. Mam nadzieje ze za kilka lat nie bedziemy płakac :roll:

 

 

_MYCHA__

 

 

Typuje na jakies nieporozumienie. Mowimy o dwoch roznych rzeczach. Zabezpieczenie fundamentow od zgubnego dzialania wilgoci poprzez izolacje pozioma i pionowa oraz o zaizolowaniu fundamentow cieplnie aby uchronic sie przed zbyt wielkimi stratami ciepla. Mam wrazenie ze te dwa pojecia sa mylone na Waszej budowie. Lubuszanie jak jest u Was? Co prawda Lubuskie to nie okolice Augustowa ale ja swoje fundamety ocieplilem i zaizolowalem od wilgoci.

Jest u Ciebie przewidywana izolacja cieplna pod posadzka na gruncie?

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktopś mnie chyba obgadywał co ??? :D :wink:

 

A tak na marginesie czamu sie nie wpisaliście co ? nie ładnie ja wam dam 8)

Waldom dachówka jest fajna Raben też mi sie podoba wiesz co umnie są dachówki z wywiecznikami tzn. są troche wypukłe noi nie wiem czy to sie da zrobić napewno tak bo zauważyłem po lecie że mi sie pszczoły czy osy wprowadziły właśnie pod tą dachówke noi moja rada zastanów sie jak bedziesz dawał czy nie przykleić np . może sylikonem jakieś siadeczki z tworzywa sztucznego żeby powietrze sobie wlatywało a osy nie.

 

Damara mam pytanko ile oni biorą od kilometra ci co mają przywieść piasek bo piasek może jest tani ale za dowóz sobie policzą i do jakiej miejscowości Tobie wieźli i ile zapłaciłeś pozatym wiecej szczegułów PLISSS

 

Powracając do KONKURSU co budują koło Ronda Wiec rozwiązanie jest takie inwestor LIDL POLSKA noi po konkursie :lol:

 

Dobra to na tyle jeszcze raz aha sprawdziłem coś KŁODAWA JEST za Gorzowem ale kicha czyli nie podrodze w strone Świebodzina tylko w przeciwnym kierunku :(

 

POZDRAWIAM wszystich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi muszę się pochwalić, że ogrodzenie już mam :lol: :D :lol: Siateczka piękna że nie mogę się na patrzeć. :lol: Wiem że to tylko siatka ale ja się z tego cieszę jak głupia. :oops:

 

Malinka a teraz pochwal sie kto tą siateczke założył co ??

Pozdrawiam :wink: Malinka pamietaj zamawiam jedną sztuke jak by co nie dwie bo mnie z domu wygonią wiesz oczym klikam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIATECZKĘ założył mój mąż ukochany, z moim bratem z moim tatusiem i jeszcze do tego dwóch moich wujków bliźniaków. Strasznie biedni marzną na tej działeczce (jeszcze nie skończyli). Ale bigos cieplutki im zrobiłam. :lol: :lol: :lol:

 

Ari - pamiętam, pamietam - myślę że będzie napewno. Ale co do szczegółów to jeszcze troszeczkę cierpliwości-co najmniej do środy :-? Zresztą i tak nie mogłabym ich przywiść na swoją działeczkę bo by ukradli a od soboty działeczka będzie pilnowana całodobowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...