Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Matino powoli wstawiaj wode na kawe bo ja juz sie rozgladam za czyms słodkim :D teraz bedziemy mieli małą przerwe na budowie to i czas bedzie na wypad do Ciebie :D

 

Dzisiaj pożegnałam sie z ekipa która u nas budowała:) ale łezka w oku sie nie zakręciła :wink: :wink:

 

poki co to wszystk :D

 

miłego popołudnia zycze:)

 

_MYCHA__

 

ps. Mati zdzwonimy sie ok?

 

ps1. Mati Twoje imie podoba sie mojemu mezowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCHA woda wstawiona, tylko żeby się nie wygotowała :D W związku z tym, że ja mam czas dla Ciebie cały czas to czekam na telefon kiedy się zjawisz :D

 

Moje imię podoba się Twojemu mężowi? :oops: :oops: :oops: a ja całe dzieciństwo wstydziłam się tego imienia :oops: :oops: :oops:

 

Kasiu a cóż to za kawka? Jakiś specjalny rodzaj parzenia??? :D :wink: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MYCHA imie Mati to ma mojej kuzynki pies :D a wygląda on tak jak niema sierści zadużo

 

Pozdrawiam aha a czy Wiecha była u ciebie Mycha?? U mnie jak już postawili wieźbe to był gril i nie tylko a jak skączyli budować piwnice i był strop to były tylko kiełbaski na gorąco bo już było zimno i jedliśmy w szopce. Trzeba doceniać prace budowlańców bo naprawde lekko nie mają i zarobki nie proporcionalne do wykonywanej roboty.

Mati na budowie uwalony po łokcie :D

http://foto.onet.pl/upload/22/69/_212277_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁE SPROSTOWANIE 8) :o

Mati pies mojek kuzynki bo to nie jest mój TO JEST FACET tzn ON, on czyli mati a Malinka wiem jak masz na imie sam sie zdziwiłęm :wink: jak sie przedstwaiłaś

TO NA TYLE SPROSTWOANIA

 

Musze sie czymś pochwalić STANDARD NA BUDOWIE SIE POLEPSZYŁ UMNIE :D :) :lol: to są miny moich fachowców co mi tynkują a to jest moja :wink: a dlaczego oni mają takie miny ktoś by sie zapytał co nie ?? a wiec odpowiadam dziś jak wspominałem standard sie polepszył zasługą tego jest zainstalowanie przezemnie KIBELKA :) podobno wczoraj był na TVN program usterka i też montowali kibelki niestety nie widziałęm :( ale jakoś wyszło mi ale musze napisać że nie tak odrazu bo rure założyłem 110 bo musiałem przedłużyć noi podłączyłem, złożyłem kibelek i zawór wkreciłem noi coś mi niegrało bo rura od wylotu z kibelka miała luz zaduży ale myślałem że tak mam być że bedzie OK noi ciach woda poleciała i sie okazało ze jednak nie można tak podłączyć wiec trzeba było zastosowac rure bez uszczelki bo specjalnej niemam bo niby jest o mniejszej średnicy a nie 110 myślałem że ta bedzie dobra ale sobie poradziłem znalazłem kawełek rury noi bez uszczelki jest dobrze jeszcze taśmą uszczelniłem i sylikonem a tak na marginesie to jest tylko na jakiś czas kibelek jest zamontowany na kołki noi przetestowany już jest.

Jeszcze dziś robiłem przechlapaną robote - szlifowałem sufit nad schodami przechlapanie sie robi reka boli człowiek jest zmeczony nieźle potym ale sie jakoś udało dwa razy musiałem nakładać gips ale jest OK jeszcze ściany potem płytki i wejście do piwnicy bedzie gotowe :wink:

 

Pozdrawiam a tak wygląda mój kibelek tylko to niestety nie moja fotka z łazienki ale typ kibelka mój

 

http://www.cersanit.pl//zdjecia/ceramika_big_516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALDON fiu fiu teraz jeszcze folia, kond łaty , łaty i dachówka rabena zawedruje na góre Widze że bedziesz maił małe kosze na dachu moi fachowcy dachówke cieli i wiercili otworki niektórzy stosują uchwyty takie wieszki bo ja wiem co jest lepsze jak załatwisz sobie nierdzewny drut bedzie ok jak nawiercą dzirke w dachówce przynajmniej umnie sie trzyma a koszy to ja mam troche na dachu tylko pewnie oni wiedzą ale jak by co zwróć uwage żeby zamałej przerwy na koszu nie robili żeby liście swobodnie mogłt sie ssuwać na dół

 

Teraz pare słów do MYCHA byłem znów na Jeziorowej i stwierdziłem że sprawdze jakie postepy u Ciebie jak zawsze nie zastałem Ciebie ale domek stoi już wieńciec zrobiony filarki stoją że fiu fiu podobają mi sie okrągłe :wink: ja niestety mam prostokątne. Musze coś napisać co mi w oczy :o :o sie odrazu rzuciło GDZIE TY MASZ IZOLACJE pionową do gruntu ja bym odrazu odkopał na twoim miejscu sciane czy jezeli nie dałaś tam nawet foli bo wystarczy żebyś dała folie czarną to już jest izolacja a tak jak ja widziałam jak przejeżdzałem to sciany są nie zaizolowane jesli niechcesz ocieplać tych ścian to je otynkuj i zamaluj lepikiem i jeszcze daj folie alno membrane tylko to jest wiekrzy wydatek niestety. Jesli masz jakąś tam izolacje daną na mur od ziemi to BARDZO PRZEPRASZAM ŻE TAKIE COŚ NAPISAŁEM ale lepiej jak niemasz to dać izolacje bo pużniej to bedziesz musiała odkopywać suszyć ściane czyli bloczki zamiatać je i dopiero je izolować wiec lepiej to teraz zrób bo niemasz nawet dachu a deszcze padają

 

Pozdrawiam Wszystkich mam nadzieje że nie jesteś zła MYcha na mnie i napisz mi czy jest izolacja czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arina Ciebie trudno sie gniewać :wink:

 

masz racje, nie mam jeszcze izolacji pionowej bo moj kierownik stwierdził ze jak nie ma piwnicy to wystarczy pozioma. Dzisiaj byliśmy z naszym znajomym który ma firme budowlana, spojrzał fachowym okiem i powidział ze mamy wymalować sciany fundamentowe izobudem, i za nim zrobimy podłogi od wewnątrz wpuscic na pół metra steropian. Wiem, wiem ze to moze okazać sie za mało, ale lepiej tyle niz nic:) Pan Jurek podał mi super pomysł < w projekcie mam w jednym pomieszczeniu kuchnie, jadalnie i salon i to tworzy kwadrat <prawie> > zeby nie dawać stropów w tym miejscu. Co o tym myslicie? MI osobiscie sie bardzo podoba pomysł, mozna tez wstawic z dwa okna dachowe <nie wiem tylko czy mają byc otwierane> Oczekuje na zdanie Wasze :D

 

I co jeszcze? NO mam juz zdjecia wywołane, musze tylko podjechac do znajomej i zeskanowac:) Wtedy wkleje tu kilka <tylko troche sie boje> :wink:

Mati wybiore sie do Ciebie w czerwcu, teraz mam imieniny, za tydzien robie drugi raz imieniny wiec najszybciej około 14-ego czerwca, mysle ze jeszcze zdąże przez wczasami:)

 

No ok, to tyle...

 

Ari daj znac nastepnym razem jak bedziesz jechał co? :p

 

pozdrawiam z rozpadanego niestetyu Świebodzina :D

 

_MYCHA__

 

ps. Waldon zdjecia są naprawde super, dom oczywiscie tez, juz nabiera kształtów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ja jestem tylko na tym Forum Głownie 8) wszyscy na budowach lub niewiem gdzie ja tez jestem na budowie ale czasami zaglądam na Forum :D

MYCHA napewno to co kolega twój podpowiedział to tez jest rozwiązanie jeżeli moge sobie to wyobraźić i jeżeli to jest to co sobie wyobrażam to bedą belki widoczne te co miała byś donich utwierdzić strop Twój napewno było by jakoś inaczej

w moim projekcie też można było sobie zrezygnować ze stropu nad korytażem górnym był by doświetlony bo też sie zastanawiałem nad okienkiem tylko już troche było po fakce bo jużmiałem okienko dla kominiarza wstawione ale można je było jeszcze usunąć ale jednak nie zrobiliśmy tak jak Ty chcesz

Może napisze plusy i minusy

PLUS jest to jak to napisać inne rozwiązanie masz wiecej przeszczeni "nie koniecznie wykozystanej tzn odzyskanej :D w kuchni i innych pomieszczeniach

MINUSY jest ich wiecej:

1. Pająki mają pole do robienie pajęczyn i bedziesz musiała latać z miotła jeśli bedziesz miał oczywiście pająki :lol:

2. Okna muszą być raczej otwierane bo jednak sie brudzą a wonpie w to że bedziesz latać po dachówkach :D i myła okna z zewnącz to jest nie realne raczej wsumie nie widziałem projektu Twojego wiec może wklej ty rozkład pomieszczeń i dachu

3. zwiekszy sie Tobie kubatura do ogrzewania - niemartw sie ja według projektu też miałbym mniej do ogrzewania ale były pomieszczenia które sie odzyskało noi doszły m3

 

Mam pytanko a strych bedziesz miała ? I jeszcze coś niewiem kto bedzie robił izolacje pionową ale jak ty to lepiej wcześniej dać cieką warstwe tynku żeby nie dawać bezpośrednio na bloczki tego środka bo bloczek betonowy jest porowaty i tak bedzie sie gożej malowało po ścianie i ściana nie bedzie gładka i srodek nie wniknie we wszystkie szczeliny a na koniec daj jeszcze folie i bedzie GIT :wink: umnie jest BLOCZEKpotem SZPRYC potem izobud potem styropian przyklejony gdzieniegdzie kołki siatka klej i folia czarna gróba i piasek. Tylko ja mam piwnice :wink:

 

A TAK NA KONIEC MYCHA TO ROZWIAZANIE BEZ STROPU MOŻE BYC CIEKAWE WIEC JESLI TOBIE SIE PODOBA :D TEN POMYSŁ TO GO SIE TRZYMAJ TEGO BO TO TWÓJ DOMEK I TY ŻADZISZ CO NIE ? TE SKOSY które powstaną w skutek braku stropu można łatwo je ocieplić i obudować regipsami z tym żadnego problemu nie ma wiec sie nie martw

POzdrawiam ARi

PS. jak byłem koło ciebie to nie widziałem żadnego potoku widocznie jeszcze nie padało tak żebym mugł wystartować z Kajakiem wiec Mycha jak bedzie spływ kajakowy to dzwoń 0-700-900-500 :wink:

Pozdrawiam jeszcze raz noi klikać tu nie tylko ja PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha

Antresola tez by swietnie wygladala. Jaka bedziesz miala konstrukcje dachu bo to tez ma znaczenie. Dwigary czy wiezbe wg projektu sa dzwigary czyli wymagaloby przeprojektowania? Wszystko pieknie tylko te koszty. Ja staralem sie jak najmniej zmian w trakcie budowy wprowadzac a apetyt w miare budowania rosnie oj rosnie :wink: .

 

Co do izolacji fundamentu powoli zblizamy sie do wariantu jaki ja na poczatku proponowalem. Tez mam dom parterowy bez piwnicy i mam podobnie jak W. Bloczki posmarowane czyms co nie szkodzi styropianowi, na to przyklejony styropian, klej siatka jeszcze raz posmarowany, foli kubelkowa do lepszej wenytacji i oslony styropianu. Jeszcze lepiej co radzi ARi otynkowac bloczki. Na szczescie mamy to szczescie, ze fundamenty u nas nie sa tak glebokie jak na wschodzie Polski. Jak posluchasz rady jeszcze jednego fachowca to zrobisz tak jak proponuja Tobie skromni farumowicze z lubuskiego. :lol:

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol powiem Ci szczerze ze juz sama nie wiem, kazdy mowi co innego, no prawie co innego, a ja z mężem mamy problem. Bo chcemy jak najlepiej, w koncu to NASZ DOM :D ech i bądź tu mądry. Na pewno wymalujemy izobudem sciany fundamentowe, tylko sie zastanawiam nad otynkowaniem przed tym. Czy tak musi byc na pewno?

A co do mojego pomysłu aby nie robic stropów, to jestem przekonana ze chciałabym ale poki nie zobacze tego na zywo, to moja decyzja jest tylko w głowie:) a do wykonannia tego jeszcze kawał czasu. Najpierw zobacze jak moj dach wyglada. WIesz Karol, maz był zawieźć projekt do pana z Toporowa, ma tartak, i powiedział ze to jest normalny dach. Tylko ja nie wiem co sie kryje pod słowem "normalny". NO nie dokonca bo cos tam czytałam w muratorze. A jezeli bedzie trzeba przeprojektowac konstriukcje dachu to chyba sobie odpuszcze :cry: :roll:

 

pozdrawiam z LORO

 

i zycze miłego weekendu. Ja jutro immprezuje, bo mam imieniny , moze dostane w prezencie np kilka dachówek :wink:

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCHA nie chodzi mi o tynkowanie dosłowne tylko o obrzucenie bloczków zaprawą wapienno cementową żeby nie było porowatej powierzchni i taką zaprawe bieżesz w reke kielnie i zażucasz byle jak a najlepiej tak żeby sie przykleiła potem nastepnie bieżesz pedzel z wodą i malujesz poniej (zacierasz ) i tak powstaje gładka powieszchnia na która można malować środek izulujący tak przynajmniej umnie fachowcy robili i ja tez przy wejściu do piwnicy bo tam niemam za izolowanetzn Styropianem jeszcze a żeby bloczki nie piły wody to tak zrobiłem tylko nie pedzlem tylko pacą.

 

A pozatym MYcha wszystkiego najlepszego z okazji IMIENIN

 

http://www.wysylkowo.pl/im/536/36242601426KS.jpg

 

tak na marginesie co tu tak ucichło Wieżbe Mycha też kupowałem w Toporowie :wink: ale właściciel mówił ze mam nie przecietny dach :( tzn że bardzo dużo dzrewa i spore bele ale sobie poradzili

 

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoją prośbę Mycha . sorki :oops: Ale to był mój pierwszy obrazek, który udało mi się wkleić :lol:

 

 

Kasiu bardzo Ci dziekuje, mam nadzieje ze rozumiesz moje intencje:) Nastepnym razem wklej ale juz swój domek 8)

 

 

Ari bardzo dziekuje za życzenia:) i za rade, zrozumiałam:)

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

 

ps. LUBUSZANIE odzywac sie, bo mi teskno za Wami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_MYCHA_ - zatarta na ostro obrzutka ściany fundamentowej o której pisał Ari to tzw. rapówka i naprawdę radzę ją wykonać. Po pierwsze łatwiej się izoluje, a po drugie łatwiej przykleić styropian do gładkiej powierzchni.

Jeśli masz na działce grunty przepuszczalne i niezbyt wysoki poziom wody gruntowej możesz spokojnie zrezygnować z folii kubełkowej - odchudzi wartość robót.

Pozdrowienia dla wszystkich

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha wszystkiego najlepszego :D

 

Jak masz rozterki w sprawie ocieplenia i izolacji fundamentow to rzuc problem na ogolne forum "Wymiana doswiadczen" i wyciagnij srednia bo zdania wsrod naukowcow sa zawsze podzielone. :wink:

 

Dla mnie normalny a raczej standartowy dach to zrobiony z belek. Czyli ciesle wciagaja belke po belce do gory przycinaja ( o ile wiezba nie jest prefabrykowana, raczej rzadkosc w Polsce) i skrecaja razem.

Konstrukcja wiazarowa to sa takie olbrzymie trojkaty zbite z podwojnych desek i natepnie wciagane na dach. Te trojkaty maja wewnatrz rozne takie podporki. Przy tej konstrukcji dachu podstawa trojkatow jest jednoczesnie konstrukcja sufitu (stropu) i zostawienie wolnej przestrzeni do gory daloby raczej nieciekawy widok plataniny konstrukcji z desek. Byc moze w Twoim projekcie sa te dwie opcje. Musze przyznac, ze bylem na tej stronie jaka podalas wczesniej ale przeczytalem ja pobieznie. :oops:

 

Karol N.

 

PS.

Poczytaj: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...