Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

_MYCHA_ - zatarta na ostro obrzutka ściany fundamentowej o której pisał Ari to tzw. rapówka i naprawdę radzę ją wykonać. Po pierwsze łatwiej się izoluje, a po drugie łatwiej przykleić styropian do gładkiej powierzchni.

 

 

i tak zrobimy, juz postanowione:)

 

a co do mojego dachu to fakt chyba te deski niezbyt beda wyglądały. Mysle o powaznej rozmowie z panem <tylko jakim> o zmianie tych wiązarów na inne aby chociaz na częście salonu było mozna zrobic otwartą przestrzeń. Tak to mi siedzi w głowie ze tylko o tym mysle:) Ale nie zawszelką cene:) Jak nie bedzie mozna trudno, moze w nastepnym domu ha, ha, ha:)

 

co na mojej budowie słychać? hm...no kominy rosną, pan został co prawda jeden, ale dobrze, tamte tempo robót mnie stresowało, bo non stop bylismy na bacznosc jezeli chodzi o kupno nastepnej tony piasku czy cementu:) teraz powolutku i ok:) potem juz tylko Egipt:) ech......

 

pozdrawiam serdecznie:)

 

_MYCHA__

 

ps. Mati coraz blizej do Naszego spotkania, juz mąż sie pytał kiedy sie wybieram:) chciał w tą sobote, akle mam znowu impreze imieninową:) ale w czerwcu na bank:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :wink:

Dziś sie wziełem za kanał w garażu jak by co bede miał chociaż nadal nie jestem przekonany do tego wydatku bo to jest troche zbedny chyba wydatek dziure w garażu już mam pare lat , dziś wyrównałem tam gdzie ma byc ława i jak zbije jutro szalunek to powinienem jutro zalać chudziaka a potem folia i właściwa posadzka zezbrojona roboty troche jest ale chce to zrobić sam 8) zobaczymy jak pujdzie mi dalej ze ściankami a pozatym ciekawe czy mnie jutro dopuszczą do siły fachowcy moi tynkarze

Wiec jak by co bedzie można nagrywać odcinki dla TVN TURBO MONSTER GARAGE :wink:

 

Ps szkoda że niemam cyfrowego aparatu :( bo to na budowie jest nie zbedne :wink:

Pozdrawiam ARi :wink:

http://foto.onet.pl/upload/41/19/_270830_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCHA już jest czerwiec :wink:

 

ARi. Jeżeli chodzi o naszą sprawę to załatwione. Cene już znam - 38zł. Są zamówione i czekamy na realizację bo zamówiłam 4 sztuki a trzeba czekać w kolejce. Więc teraz już tylko czekamy na telefon z odpowiedniej komórki. :D

 

Anita może im pokażemy kto tu rządzi, a właściwie dzięki komu mają pracę :wink: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Nikt z Was nie ma, nie planuje kominka. Ponawiam moje pytanie, macie moze namiary na drewno kominkowe. Lesniczy moj taki troche dalszy sasia jest niedostepny wiec szukam gdzie indziej.

 

Jezeli myslicie o budowie tego wynalazku to proponuje juz teraz sie rozgladac zanim wszystkie drewno wykupia no i zdazy przeschnac do sezonu :wink:

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiliśmy steropian "piątke" i folie kubełkowa i tą zwykła:) I jestem z siebie dumna, bo pół dnia pomagałam ciąć steropian, folie i uczestniczyłam przy zakładaniu folii 8) Wróciłam do domu i padłam od wrażeń :D Spałam jak zabita:) Załuje ze jutro nie mam wolnego w pracy bo od rana zamieniłabym sie w rasowego robotnika:)

 

Karol ja będę miała kominek ale poki co nie rozglądałam sie za drzewem, i nie mogę CI pomóc :cry: Ale tylko jak sie czegoś dowiem to pędem Cie poinformuje:)

 

Teraz zmykam bo czekam na pyszne spaghetti:)

 

Pozdrawiam:)

 

_MYCHA__budowniczy :wink:

 

ROSZĘ O RADE W SPRAWIE COKOLIKA:) NIE WIEM CZY DOBRZE ZROBILIŚMY, FOLIE ZALOZYLISMY NA STYROPIANIE 30CM PONIZEJ, A TO CO POZOSTAŁO NA TEJ CZĘŚCI MA BYĆ COKOLIK, DOBRZE TAK? PROSZE BO MOJ MĄŻ OSIEWIEJE DO RESZTY :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCHA gratulacje Widze że zaszalałaś z tym styropianem i nawet folie kubełkową kupiłaś troche ona kosztuje co nie :wink: Jesli w przyszłości bedziesz kupowała jakieś tam folie to jesli jeszcze nie zaopatrujesz sie w sklepie tzn w garażu koło figurki to polecam ja tam tylko kupuje jest taniej telko tam nie kupowałem foli paro przepuszczalnej chociaż niewiem może już i ją ma gościu 8) a inne czy to budowlane czy ogrodnicze to tam jak by co porównaj ceny tu i tam

 

MALINKA juz myslałem że zapomniałaś omnie ale widze że pamietasz :p :wink: jak by co dasz mi znać i sie zjawie wsumie bede w Gorzowie może w piatek jak dobrze pujdzie ale wtedy zapominam o SPRAWACH BUDOWLANYCH i jestem tylko dla jednej osoby :D a dla innych jestem POZA ZASIEGIEM w tym dniu :D ale to sie jeszcze okaże.

Czyli stoimy w kolejce tak jak kiedyś sie czekało :D za cukier lub zamrażarke i inne rzeczy ja jeszcze sie na kolejki załapałem a Wy tym bardziej :D

 

Karol ja też przewiduje kominek a nawet piec na drzewo już mam troche drzewa mam ale jeszcze nie pocietego i mnie moi fachowcy straszą że jak brzoza musi być okorowana bo zgnije i bedzie do wywalenia ja sie na tym nieznam pozatym musze zrobić altanke jakąś na sezonowanie tego drzewa . A co do kominka to rure do kominka już mam puszczoną w posadce żeby zasilało świeżym powietrzem kominek i WAM TO TEZ RADZE DROGIE PANIE zasilanie do kominka dajcie już na etapie murowania FUNDAMENTÓW ciekawe jak to jest u MYCHY czy zapomniała czy nie zostawić otwór bo w bloczkach sie cieżko wykuwa :D wiem bo to sam przeżyłem.

WSUMIE też chyba bede musiał sie rozglądnąć za opałem na zime i musiało by troche odleżeć swoje wiec też bede sie rozglądał jak by co KAROL

 

ANITA i MALINKA musze was jeszcze bardziej wkużyć żeby wam ciśnieje bardzie podskoczyło moje podłączenie wody pitnej poszło bardzo płynnie bo w całej wiosce wymieniali rury i ja sie załapałem płaciłem tylko za koparke bo najpierw myślałem że sam to wykopie ale dokopałem sie tylko do rury głównej może nawet wtedy nie skasowali mnie za nawiertke bo wtedy była akcja likwidowania starej lini wodnej po niemieckiej na nowszą i ci co byli do starej podłaczeni to ich podłanczali ja nie miałem ani tej ani tej chociaż niby miała być woda jak to wiara na wsi muwili że tam była rura z wodą na mojej działce ale szukałem chyba z rok tej rury i kicha ja sie robiło wykopy nic nie było bo tak na marginesie kiedyś tam stał domek tylo Ruscy go spalili i były fundamenty tylko

 

A jak tam uwas postepy na budowie bo umnie dziś wylewałem chudziak w kanale i teraz bede sie rozgladał za bloczkami ale wczesniej jeszcze wtleje płyte czyli ławe ta właściwą. Tynkarze jak tynkuja tak tynkują mają dwa dni wolnego z powoduprzyczyn rodzinnych

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kominka to rure do kominka już mam puszczoną w posadce żeby zasilało świeżym powietrzem kominek i WAM TO TEZ RADZE DROGIE PANIE zasilanie do kominka dajcie już na etapie murowania FUNDAMENTÓW ciekawe jak to jest u MYCHY czy zapomniała czy nie zostawić otwór bo w bloczkach sie cieżko wykuwa :D wiem bo to sam przeżyłem.

 

wiem, wiem tylko jeszcze mam nie zrobione :cry: tak i mnie czeka ciężkie kucie w scianie fundamentowej......

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSZĘ O RADE W SPRAWIE COKOLIKA:) NIE WIEM CZY DOBRZE ZROBILIŚMY, FOLIE ZALOZYLISMY NA STYROPIANIE 30CM PONIZEJ, A TO CO POZOSTAŁO NA TEJ CZĘŚCI MA BYĆ COKOLIK, DOBRZE TAK? PROSZE BO MOJ MĄŻ OSIEWIEJE DO RESZTY :cry:

 

Mycha melduje sie znowu z porada bo ten temat juz przerabialem.

Jezeli dobrze zrozumialem to dajecie jednak ocieplenie fundamentu 5cm + folia kubelkowa. Folia bedzie przypuszczam rowno z poziomem gruntu w kazdym badz razie my tak mamy a cokolik jest wykonczony tynkiem akrylowym mozaikowym okolo 30cm czyli podobnie jak u Was. Wyglada to niezle i jest trwale. Opaske (pas ziemi wokol domu) mamy zrobiona z kostki granitowej kraweznik a wsrodku wysypyne drobne kamienie. Wilgoc z ziemi moze szybko przez to wyparowac i sciany sie tak szybko nie chlapia przy padajacym deszczu.

 

Pozdrawiam

Karol N.

Podobna opaske widzialem niedawno w wokol klasztoru w Paradyzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol napisz mi coś wiecej o tym tynku akrylowym, jaki kolor dałes i ile to kosztuje. I sposób nakładania, czy musi byc do tego specjalista, czy można włąsnymi ryncami załozyc:) myslałam o klinkierze, ale wiem ze to bardzo drogie :cry:

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

 

Dawalem kolor szary pasujacy do wystroju zewnetrznego. Sa naturalnie inne kolory. Tynk Bolix TM firmy Bolix cena okolo 6zl - 7zl/kg. Zuzycie 3-5kg/m2

 

http://www.bolix.pl/blank.php3?f=wiecej.php3&m=menu_prawe_produkty.htm&table=tynki_akrylowe_pl&id=8

 

http://www.bolix.pl/blank.php3?f=tynki_akrylowe.php3&m=menu_prawe_produkty.htm&start=5

 

Cena w hurtowni chyba byla nizsza, dla mnie kupowala firma z upustami.

 

Sa tez tynki innych firm np. SPS . Na ulicy Poznanskiej po prawej stronie w kierunku Poznania, po schodkach do gory, maja tam plytki wyposazenie lazienek itp. chyba ArtMedia, maja tez probki firmy SPS.

 

Jak ktos ma troche smykalki to jest to do zrobienia samemu. Oczywiscie pod ten tynk musi przyjsc na styropian klej siatka.

 

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tej strony NUDZIARZ ARi co was wprowadzi w 5 strone ale może jeszcze nie teraz :lol:

Nie bede sie wybijać z waszego grona :lol: i ja też tak chce zrobić chodzi o opaske wokół domu Ja tak jak Karol dam żwir tzn kamyki płukane tylko niewiem czy te co mam to zdadzą egzamin bo mi zostało sporo żwiru płukanego jak mi wylewali strop troche i fundamenty niejest to kamyk za duży gdzieś 0,5cm może albo ciut wiekszy jeszcze niewiem ile go dać chodzi mi o głebokośc i szerokośc szerokość chya wezne wizualnie a do odgrodzenia tego żwiru od ziemi zastosuje kraweężnik ale musze napisać że nie kupowany tylko własnej roboty na giełdzie kupiłem 4 formy i tak jak coś zostawało betonu lub specjalnie urabiałem to ciach do formy noi troche metrów już mam krawężnika WIEC MOJE PYTANIE NA JAKĄ GŁEBOKOŚC WYSYPAC TEGO ŻWIRU i szerokośc. I pozatym namawiam na odprowadzenie doszczówki daleko za dom wtedy niema problemu z wodą koło domu.

AHA ja myślałem nad substancją żywiczną żeby dac od ziemi do cokolika łatwe do mycia i trwałe tylko podobno drogie bardzo ale wszelkie zachlapania nie groźne są

Pozdrawiam ARi zamówiłem bloczki na kanał :wink: może bedą w poniedziałek 38x24x14 te szersze na kanał wsam raz na stojąco.

PS . ma ktos doświadczenia w budowaniu kanału wiem że musi być wentylacje i zasilanie na 24V ale zasilania nie robie a pozatym jak tak wszystko policzyłem to sie okazuje że garaż mam nie zaduży jak auto ma np. 4,4 m a garaż 5.57m :( hmm przegapiło sie można było troche wydłyżyć garaż

POZDRAIAM JESZCE RAZ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaske mam szeroka na okolo 40 - 50cm (tak na oko) razem z kraweznikiem. Kupowalem zwir plukany w Raculi (90zl/t) chociaz marzyl mi sie troche grubszy grysik granitowy. Nasypalem tego na grubosc okolo 5 - 10 cm. Mozna dac, czego ja nie zrobilem, geowloknine aby zielsko nie wyrastalo i kamyszki nie mieszaly sie z piaskiem. Deszczowke mam wyprowadzona poza opaske, ktora zasila trawe. Moglem tak zrobic bo spadki terenu sa od domu a nie w kierunku domu.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia wróciła. Pozazdrościłam tym co byli w Egipcie :wink:

i też pojechałam tyle, że blizej - do Krakowa, Wieliczki i okolic.

Teraz pełna zapłau wracam i do roboty.

Na tapecie ogrodzenie.

 

Więc pytanko, gdzie najtaniej siateczka i słupki????

 

Proszę o wskazówki i pozdrawiam.

 

Ps. Szczególnie tych małometrażowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia wróciła. Pozazdrościłam tym co byli w Egipcie :wink:

i też pojechałam tyle, że blizej - do Krakowa, Wieliczki i okolic.

Teraz pełna zapłau wracam i do roboty.

Na tapecie ogrodzenie.

 

Więc pytanko, gdzie najtaniej siateczka i słupki????

 

Proszę o wskazówki i pozdrawiam.

 

Ps. Szczególnie tych małometrażowych :wink:

To widac, ze wlasnie wrocilas bo niedawno bylo pare wypowiedzi na temat siateczki i slupeczkow, ktorych na pewno nie czytalas. :D

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia po siatkę jeździłam za Zieloną do miejscowości Łaz. Numer telefonu wysyłam na PRIV. Było taniej od tych dostępnych w Gorzowie. Płaciliśmy 3,52 za metr siatki leśnej. Słupki kupiłam w nadleśnictwie w Gliniku u leśniczego (jak się skręca do jeziora w Gliniku na rogu przy drodze stoi taki drewniany domek) Cena nie znam ale taniej wyjdzie niż jakieś metalowe słupki.

 

Pozdrawiam i lecę na działeczke na grilika mam nadzieję że nie będzie padało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

FUNIA nie sprecyzowałaś jaką siatke potrzebujesz jesli taką leśną to MALINKA już Tobie odpowiedziała chociarz niewiem czy nie w RUDGORZEWICACH nie produkuja też takiej ale ja kupowałem zieloną powlekaną i ocynk jesli o taką chodzi to namiary masz kilka postów wyżej tak jak Karol mówił tzn klikał :wink: NAMIARY SĄ W MOIM POŚCIE.

A może Tobie chodzi o siatke TANIĄ czyli JUMANĄ ( kradzioną ) :lol: :lol: to takich namiarów niestety nie posiadam :p

PS. tak sie wypierałem że dziś nie bede myślał o budowie że szok ale zjżałem Tu ale w Gorzowie też byłem tylko krutko :( nawet nie byłem na imprezie czyli dniach miasta w Gorzowie DUŻO STRACIŁEM ????

czy nie

 

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Co do namiarów na siatke jest to firma OBIS tel 3828274 przynajmniej wtedy taki mieli a jak co to niedaleko jest od Świebodzina w strone Zielonej Góry od świebodzina może 10 km po prawej stronie Rudgorzewice tam wszystko mają do ogrodzenia ale do porównania sprawdz ceny w Świebodzinie tylko musisz wiedzieć jaką wysokość chcesz i jakie bedziesz miała słupki mniej wiecej i bież ocynkowaną powlekaną . Mała podpowiedz żeby siatka była dobrze naciągnieta to trzeba kupić napinacze i pret który wkłada sie pomiedzy oczka siatki poco go kupować :wink: jak można zrobić z preta żebrowanego tego co masz na budowie i go pomalować tylko żeby to wygladało estetycznie nie fi 12 :p zawsze sie zaoszczedzi troche, farba zielona i Jazda a jak masz rurki jak to Karol napisał z demobilu to też na zielono i może podpasujesz tam kapturki i kłopot z głowy ja mam nakretki wspawane 3 sztuki na słupek do potrzymywania drutu nie którzy pewnie plączą drutem wokół słupka ja mam nakretki i jest OK

 

dobra znów sie rozklikałem

:

 

 

TU SĄ NAMIARY FUNIA żebyś nie musiała szukać :o po moich postach znalazłem specjalnie dla ciebie :wink: :lol:

 

INFORMUJE ŻE JUŻ JEST 5 STRONA no ładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...