Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co wiem i z tego co mówił mi mój kierownik budowy to nie ma lepszego stropu jak teriva jest cieplej i póżniej oszczędza sie na ogrzewaniu..podobno :wink: zobaczymy

Mam nadziw\eje iż moja sie nie zawali :roll: przed zalaniem odbierze ja kierownik i sprawdzi czy wszystko ok :D musi być ok :D

 

Przepraszam :oops: , mam nadzieję , że Ciebie nie przestraszyłam, na pewno się nie zawali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć poszukuje koparki do wynajecia za rozsadna cenę, moja sie popsuła właśnie. a musze zasypywac fundamenty. Ani Pan Der ani BUj nie maja obecnie.

Witaj Acca

Musisz szukać gdzieś blisko swojej okolicy ..liczą sobie godziny od momentu wyjazdu z bazy do powrotu do bazy to juz na dziendobry 140,00 zł :wink: ..unas w Gorzowie od 70,00 zł za godz .

Mi robi Pan na lewo :D Poleciłabym ale za daleko :cry:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu 67

dziś odwiedziłam HMB też do końca tygodnia zrobią mi wycenę na robena..kowalewski się nie odezwał..W HMB twierdzą iż podwyżki nie będzie bo juz była na poczatku lipca... :wink: i komu tu wierzyć?

Zadzwoniłam do Pana Damiana z informacją iz Pro Dach daje mi 70,00zł miniej nato On że da mi 100,00 :lol: ale nie wie jak długo może podtrzymać wycenę ... 8) musze urwać jeszcze setkę :wink:

Ale wszyscy jednogłośnie twierdza iz nie dostane nic tańszego jak roben na dzień dzisiejszy..A Ty nadal Kramic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam LUBUSZAN, w szczególności z Gorzowa i okolic.

 

Obecnie jeszcze mieszkam w małym mieszkaniu (46 m kw), ale w przyszłym roku planuję budowę małego domku (pow. użytk. ok. 80 m kw parteru).

Oto powód, dla którego zaczynam nowy wątek na tym forum.

 

Domek, o którym marzymy z żoną to LMB 46 (w.lustrzana):

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54594&page=1

budynek wydłużam o ok. 60 cm żeby kuchnia osiągnęła trochę większą powierzchnię.

 

Owszem, marzyliśmy o innym, większym, ale ten projekt jest kompromisowy. No i mam nadzieję że nas będzie na niego stać ;)

 

Domek mały, ale dla małżeństwa z jednym dzieckiem chyba wystarczający (tym bardziej, jak wcześniej mieszkało się w bloku). Rezerwa jest na poddaszu, będzie z tego jakieś 2 dodatkowe pokoje.

Mały domek na troszkę większej działce (ponad 30 arów) na wsi pod Gorzowem.

Budowę planuję rozpocząć w przyszłym roku na wiosnę. Ściany będą z siporexu + ocieplenie ze styropianu. Dach - chyba Brassa (na ceramikę chyba nie będę mógł sobie pozwolić). Na poddasze chyba wstawię okna połaciowe, ocieplę wełną - i będzie czekało na lepsze czasy. Na początek zrobię parter - i tam zamieszkamy.

 

Czy ktoś pokusi się o oszacowanie, ile mogę wydać na materiały na stan surowy otwarty a ile jeszcze by zamieszkać???

Planuję stawiać dom z kredytu - myślę tu o kwocie 200.000 zł.

Ekipę chyba już mam na stan surowy otwarty. Ściany i dach - a więc na robociznę całego stanu otwartego firma chce ok. 30.000 zł netto. Taniej nie znalazłem, czy na warunki gorzowskie cena jest przystępna?

 

Po wybudowaniu domku i zrobieniu parteru, po przeprowadzce mam zamiar sprzedać mieszkanie, za które myślę że dostanę ok 100.000, spłacić tym część kredyt, a resztę 100.000 spłacać przez wiele lat.

 

Czy mi się to uda?

 

Obecnie jestem przed adaptacją, myślę że przed jesienią uzyskam już pozwolenie na budowę.

 

Co myślicie o moich planach?

 

Z góry dziękuję

 

PS jestem na forum już drugi dzień i zdążyłem namieszać (mam nadzieję, że nikt nie zauważył)

Witam

Jest do sprzedania dom gdzieś 280 m2 w Janczewie koło torów kolejowych ..byłam tam nawet oglądałam piękna okolica..

A co do Twoich planów napewno sie uda..

Ja zaczynałam od kawalerki 28m2, póżniej 52m2-3pokoje,teraz na mieszkaniu siostry -grzecznościowo 48m2 - obecnie jestem na etapie stropu .. 2-je dzieci i pies bernardyn ale jest ok :lol: noi kredyt na 100% inwestycji.. Raz się żyje a całe zycie spłaca :wink:

Pozdrawiam i życze wytrwałości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Casandra :D

 

Byłam dzisiaj w hurtowni 8) Pani M. zadzwonila do mnie i w końcu się zmobilizowałam 8) Faktycznie tez dowiedziałam sie, że będzie podwyżka :roll: dlatego pani zadzwoniła do mnie 8) Moze mają lepsze żródło info niz HMB A Kowalewski moze jeszcze sie odezwie :-?

My decydujemy sie na Euronit, prawdopodobnie ceglasty, podwójne S ( ewentualnie rzymska)W CMB dali nam cenę 9 300, a w " tej hurtowni" mamy dostac dobrą cenę- tak mam obiecane 8) i weżmiemy tam klinkier na kominy- też niby w dobrej cenie 8)

Jak powiedziałam nazwisko dekarza, to w hurtowni też go chwalono :D Także mozesz spoko dzwonic

 

 

POzdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casandra przed zimą planujemy stan surowy.Sprawa ogrzewania... myślelismy o nadmuchowym, ale mam jakies wątpliwosci.W planach mamy zalecane gaz. albo elekt. ale z racji tego, że mam piwnicę, to przygotowalismy się na paliwo stałe jako alternatywa, oczywiscie. Myslę, że to jest dobry pomysł, aby w ten sposób się zabezpieczyć na " gorsze czasy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, aby sie wprowadzic musimy najpierw sprzedać mieszkanie- z wiadomych względów :wink: Jest jeszcze tego typu problem, że mój mąż nie pracuje na miejscu i budujemy z przerwami.Wolałaby, aby to mąż sam wszystko wykanczał ( zajmuje sie tym zawodowo) :D

Właśnie luknełam na projekt Twojego domku-ładny i bardzo funkcjonalny :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejne moje pytanie : Ile kosztuje notariusz?

 

Jak przeliczyłam , to stwierdziłam ,że nie opłaca mi się brać gotowego projektu , bo ten domek , który nam sie spodobał( a nie mamy duzo domów do wyboru na nasza wąska działkę :( )to troche by tam trzeba przerabiać, między innymi dodać garaż i pokój dodatkowy na dole oraz zrobic dom dłuższy, więc takie doróbki pewnie dużo by kosztowały :roll:

 

Znajoma u projektanta za domek 120m2 zapłaciła 2000-2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania 67

Dziś Rab Kar... wygrał walka z Kowalewskim - dosłownie :lol: :lol: PODDAŁ SIĘ :wink:

To było tak kto da mniej ... :lol: :lol: udało się :lol: :lol: stówka mniej i transport gratis... - to razem jakieś 300 mniej :lol:

jESTEM ZADOWOLONA NIGDZIE MNIEJ MI NIE DANO... BRAWO DLA TEJ HURTOWNI -GODNI POLECENIA :D

A na budowie nadal męcza sie z terivą ale juz prawie prawie koniec....bedzie zalanie betonem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

Dariusz ja też tam buduję :D :D :D

No to jest już nas trójka na forum budujaca domki w J. :D :D :D

Nieżle 8)

 

Pozdrawiam :D :D :D

 

Janczewo jest ładnie położone no i niedaleko Gorzowa. Podobało mi się jeszcze jedno miejsce - za Gralewem, tuż przed Santokiem, jeszcze na górce (same Gralewo nie przypadło mi do gustu). Tam na prawo jest wspaniały widok na dolinę Warty. Ale już odległość większa i tak bardzo na skraju... Dobrze że w Janczewie są w miarę duże działki, nie tak jak np. w Kłodawie, kilkuarowe działeczki, domek przy domku... za ciasno, brak miejsca na zieleń (i marchewkę :p ).

 

Pozdrawiam wszystkich budujących się (i już mieszkających) sąsiadów z Janczewa :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Rab...ciekawa jestem jaka cenę mi zaproponują :-? 8) za mój dach- w tym przypadku walka toczy sie pomiedzy CMB 8)

Casandra, dobrze, że juz konczą strop :D

 

Janczewo to naprawdę urokliwe miejsce 8) a to drugoe o którym piszesz tez niczego sobie, ale J. bliżej Gorzowa :D

Dariusz_m Ciekawa jestem, w którym miejscu masz działkę 8) 8) 8)

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Mamy przyjemność posiadać już prawomocne pozwolenie na budowę :D

Niestety mamy problem ze znalezieniem ekipy, która by zrealizowała nasze marzenie. Narazie myślimy o stanie surowym otwartym z dachem w tym roku. Mamy działkę w Przylepie pod Zieloną Górą i jesteśmy w fazie jej uzbrajania.

Bardzo proszę o namiary na sprawdzone ekipy do stanu surowego.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam:)

Mona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, podoba mi sie jeden domek z muratora,o ten http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=247&IdKolekcji= , ale chciałabym tam wprowadzic pewne zmiany, z takich większych to przenieść taras i zwęzić dom o jakies 90cm :cry:, (moge go za to wydłuzyc , bo działka jest długa) , bo inaczej dom nie zmieści mi sie na działce, no i jeszcze dobudować balkon oraz wstawic okno w łazience na dole, bo nie ma, więc moje pytanie jest takie czy dużo trzeba dopłacic za takie zmiany, bo nie wiem czy bedzie mi sie to opłacało.

W środku tez chę zrobić zmiany, ale przeczytałam, że nie wymaga to od nich zgody, chciałabym tam zamienić gabinet z kuchnią, oczywiście zmieniając metraz tych pomieszczeń.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mycha :D

 

Ja w zeszłym roku za zmiany:poszerzenie bud., dodanie okien na ścianach szczyt., zmiana stropu, obnizenie stropu, zmiana okna w pom. gosp, za wzystko aż do odebrania pozwolenia na budowę zaplaciłam 2 200+ 500 za doprojektowanie piwnicy.

 

 

Mona gratuluje pozwolenia na budowę :D :D :D

 

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...