Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Ciesze sie,ze ktos czyta. :D

Aniu- fajnie już u ciebie, u mnie od poniedziałku zwożą materiał- Poroton 30 dostałam obecnie w cenie Porotonu 24 :D -zapłaconego w lutym- na składzie brak 24- więc tak wybrnęli z zamówienia- konsultowałam z kier. i ustalilismy ,że może być. Dla mnie lepiej bo cieplejsza i grubsza ściana, wzięłam go tylko na zewnętrzne ściany bo od środka szkoda każdego cm, tam będzie juz 24. u mnie dziś miksokret kładzie chudziaka- wychodzi taniej od tradycyjnej gruszki ok.1000zł. Gładziutko posmarowali- wyglada jak masełko na chlebku. :D 11zl/m2. Fotki na dniach, od jutra podlewam beton wodą.

Korzystam,że nie mam jeszcze ogrodzenia- też rusza od środy-udalo mi sie znależć majstra za 4600zł- 300mb, udało mi się :D też załatwić ziemię super za 30 zł wywrotka- kopią fundamenty pod nowy budynek policji w Świebodzinie i wożą mi stamtąd, mam juz 20 wywrotek. U mnie tylko żółciutki piaseczek, bardzo mialki , na tym tylko sosny rosną, widac na fotce, cała budowa od poniedziałku to bedzie miała wygląd pobojowiska. Fundamentow niewiele widać bo prawie w całości zasypane. Będą tylko cegły i ta ziemia, będę miała co robić jesienią :-? :roll: :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej Acca :D :D :D

Ja też kupiłam cegły juz w marcu 8) Przyjechały i leżały na placu w hurtowni :D Wczoraj bylam po wycenę dachowki i pani z hurtowni mówiła, że jest taki kocioł, ze jak ktoś zamówi cegly na ściany teraz, to dopiero bedzie miał na pażdziernik :-? Ja chcialam zamówić pustaki wentylacyjne, to dopiero bedą za miesiąc, bo nie ma nawet na produkcji :-?

 

Super, ze u Ciebie tak wszystko dobrze się uklada. No i ziemia w tej cenie :D Ja w zeszłym roku potrzebowalam do zasypania fundamentu i podsypania tarasu i kupowalam za 100 wywrotkę ok 20 t

U Ciebie piasek a u mnie glina :roll:

Tak tak z ziemią jest co robić, wiem coś o tym :-? :D

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podjełam decyzję wykańczam zimą tak by w kwietniu sie wprowadzić nawet jak nie bede mogła dojechać do własnej działki... :wink: kalosze i to długie po uda :lol: :lol: pżniej nie będzie mi do śmiechu, droga nadal nie dokaczona włozyłam 7tys , a 6-ciu udziałowców nie budujących a wtym jeden inwestor ja samotny na polu walki :-? - w konsekwencji oddana gminie ..a gmina no wiadomo...brak funduszy :x ale i tak dopne swego...

Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałsci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio na imprezie rodzinnej - mama moja wypiła kilka lampeczek kokolino zracji tego iż nie pije naogół wcale.. wracając do domu zatrzymała ją kontrol -radar.. :lol: już się śmieje ..i pyta się ..ile pani Wando dziś Pani wypiła ?

A mama jak to mama bęz namysłu mówi pikolino panie władzo ..Pani chyba żartuje śmieje sie policjat i zarazem patrzy podejrzanie ..no ile kielonków ponagla? mama zaczerwieniła się strasznie i juz wtedy naprawdę wyglądała jakoby wypiła coś co zawierało..no nie pikolino :lol:

Skączyło się na dmuchaniu :lol: :lol: ha ha biedna mama ..

Sory to nie do tematu ale nie mogłam się powstrzymać ...tak mnie to rozsmieszyło ze musiałam to opisać :lol: :lol:Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mycha :D

 

Ja w zeszłym roku za zmiany:poszerzenie bud., dodanie okien na ścianach szczyt., zmiana stropu, obnizenie stropu, zmiana okna w pom. gosp, za wzystko aż do odebrania pozwolenia na budowę zaplaciłam 2 200+ 500 za doprojektowanie piwnicy.

 

Czyli za projekt zapłaciłas powiedzmy 1500zł i plus jeszcze do tego za zmiany dopłacałas 2200zł :o , czy całość tyle Cie wyniosła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :D

 

Mam ofertę i chciałam Was prosić o opinie czy jest realna :-?

(podane kwoty nie uwzgledniają materiałów)

pow. zabudowy - 254,19

pow. całkowita - 229,94 dom parterowy

strop drewniany

 

ławy fundamentowe:[5500]

zebranie humusu i wyrównanie terenu na mój koszt,

ręczne wykonanie wykopu pod ławy,

szalowanie ław fundamentowych,

zalanie suchego betonu,

wykonanie zbrojenia,

zalanie ław fundamentowych (gotowy beton - pompa);

 

drenaż 15zł za metr

 

ściany fundamentowe: [6000]

wykonanie izolacji poziomej 2xpapa,

wykonanie ścian z bloczków betonowych,

wykonanie tynku kat. II (rapówka),

wykonanie izolacji poziomej i pionowej,

ocieplenie ścian fundametowych;

 

parter: [10500]

wykonanie ścian parteru z silki,

wykonanie kominów i filarów,

wykonanie wieńca;

 

dach: [14400] - 45zł za metr (320m)

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi :D

 

Mona

Zaczynam w przyszłym m-cu.Dom 120 m2 parterowy ,strop drewniany 70m2-nad salonem i kuchnią antresola.Garaż 25 m2 wolnostojący.Na dzisiaj stan surowy otwarty mam wyceniony(robocizna) na 25 000 + dach 290 m2 ze stropem na 11600.Razem 36600 - skończy się na 40000.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam :)

po małej życiowej zawierusze, z której niestety nie wyszłam bez uszczebrku,

cześciowo na betonach i jeszcze wiele brakuje

- ale najważniejsze, że na swoim.

 

 

 

 

Lubuszanom - gratuluje postepów.

 

Ps. piszę rzadko, bo jeszcze nie mam netu, a ze teraz mnóóóóóóóóstwo wydatków to i z zakładaniem nie będę się spieszyc. Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super, ze jest nas coraz wiecej :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Kasia niestety nie jestem na etepie wykończeniowki, ale moge podac namiar na ekipe ze Strzele Kraj. Ostatnio robili posadzki u Funi ( poczytaj jej posty wyzej moze cos bedzie o posadzkach)

Ja osobiscie zastanawiałam sie nad posadzkami cementowo- styropianową

to jest cos takiego http://www.renchem.pl

Namiar na ekipę wysylam na priva 8)

 

Gacusiowa powodzonka w zakupie działeczki :wink: :D

 

A mozecie zdradzić, gdzie budujecie lub zamierzacie budowac 8) :D ???

 

 

 

POzdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje operat szacunkowy do celów kredytowych? Może jakieś namiary na sprawnego i niedrogiego rzeczoznawce z Gorzowa?

pozdr,\thrier

 

Robiłem operat tydzień temu - cena dla domu w trakcie budowy 450 zł.

Mój rzeczoznawca wyjechał właśnie na wakacje, ale jak Ci się nie spieszy to mogę podać namiar.

pozdr

xoq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...