Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

OKY nie ma sprawy i tak fajnie ,że jedna wycenę juz bedę miała. :D

czy znacie sie na materiałach do impregnacji drewna - do wybudowania tarasu- czym najlepiej impregnować aby miało ładny trwały kolor i nie niszczało.

zapomniałam dodać ,że dziś wielkie swięto przyjechały wreszcie to chol... kominy. Oby niczego nie brakowało. Jutro układanie stropu, jak ja to przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acca i Aniu Wycena na jutro mam małe opóżnienie .Przepraszam i Pozdrawiam :lol:

 

Nie ma sprawy Casandra :wink: To i tak super, ze bedziemy mieć tę wycenę 8) :D

 

Acca przeżyjesz, inaczej byc nie może :wink: :D

 

A ja mam od wczoraj nareszcie zalany wieniec i fundament pod murek oporowy i pod słupki na tarasie :D

Udalo mi sie wg powiedzenia"głupi, to ma szczęście"

Poszłam zamówić beton- wczoraj- i zażartowałam sobie, ze chcę miec beton i pompę zaraz i :o pan powiedział, że nie ma sprawy juz może jechać :o Szybciutko telefon do teścia i za godzinę pompa juz byla przed domkiem :D A chodziło o to, ze tydzień deszczowy i bylo ryzyko,że może się nie udać :roll: Super :D

 

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko moja działka jest długaśna z 70metrów, szer 16m., chcemy już zrobic ogrodzenie tam gdzie bedzie sad, na początku chcieliśmy tymczasowo zrobic ogrodzenie z siatki leśnej, ale chyba nie opłaca sie ,więc chyba zrobimy już takie ogrodzenie porządne z tej siatki zielonej, a tu gdzie będziemy budować dom zostawimy bez ogrodzenia. A chcemy juz ogrodzić tam , bo już bysmy posadzili sobie drzewka, no i nasz kochany piesek miałby w końcu gdzie biegać. :D

Aha a pytanie moje brzmi czy uważacie , że to ogrodzenie nie bedzie nam przeszkadzać w budowie. :roll:

 

Byłam wczoraj u projektanta. W Zielonej Górze jest firma , która sprzedaje projekty różnych firm i później jak trzeba robia adaptację i pani stwierdziła, że ten domek co chcemy to sie nie nadaje na nasza działkę :cry: :cry: , ale poszuka dla nas odpowiednich domków a my sobie wybierzemy i zrobi nam adaptację, koszt to: cena projektu+około1900zł , załatwiają wszystko co potzrebne do pozwolenia na budowę, czyli nie musze chodzic po warunki przyłączeniowe :D

 

Pozdrawiam Was serdecznie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko moja działka jest długaśna z 70metrów, szer 16m., chcemy już zrobic ogrodzenie tam gdzie bedzie sad, na początku chcieliśmy tymczasowo zrobic ogrodzenie z siatki leśnej, ale chyba nie opłaca sie ,więc chyba zrobimy już takie ogrodzenie porządne z tej siatki zielonej, a tu gdzie będziemy budować dom zostawimy bez ogrodzenia. A chcemy juz ogrodzić tam , bo już bysmy posadzili sobie drzewka, no i nasz kochany piesek miałby w końcu gdzie biegać. :D

Aha a pytanie moje brzmi czy uważacie , że to ogrodzenie nie bedzie nam przeszkadzać w budowie. :roll:

 

Mycha tego wydatku nie pożałujecie, część ogrodzenia będzie z głowy, a wywalanie kasy na siatkę leśną, ma sens tylko wtedy gdy z tą siatką masz co zrobić w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KŁADZENIE STROPU

No to dzisiejszy dzień na budowie przeżyłam i oczywiscie nie odbyło się bez niespodzianek. Wyobraźcie sobie zakopane dwa tiry po osie w miękkiej ziemi ( deszcze), do tego trzeci który zablokował sobą całą drogę tak( na koniec sam sie zepsuł- nie mół odpalić),że nie można było udać sie w poszukiwaniu wyciągacza dla tirów i wszystko per pedes.- nogi mnie bolą strasznie i do tego miałam za ciasne adidasy. to co mogło trwać góra dwie godziny trwało godzin 5,5 . Strop sobie leży a jakże ładniutki, równiutki.

Cena 9200 strop, dżwig 950zł.

Fotki jutro, bo dziś już w pracy :D

Tiry same sie powyciągały a trzeciemu pomógł dźwig. I pojechały w siną dal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. :lol: po przerwie...mojej nieobecności :lol: 8)

 

Ania i Acca - Witam Was serdecznie - :lol: - wycen nie będzie przykro mi ..Znajomy okazał sie nieuczciwy :cry: niestety . Długo by opowiadać :-?

Ale napomkne 1,5 mies temu wycena wyglądała 4800netto a dziś 7800. wiec nie będę polecać, A naprawde chciałm go polecic :cry:

 

:lol: :lol: Aniu niestety ostatnio nie było mnie z powodu wyjazdu odezwę sie do ćiebie w poniedziałek . :lol:

 

A umnie na budowie jak zwykle niespodzianki kominy 30cm za krutkie

Acca ty też masz szidla sprawdż czu u Ciebie jest 30cm podmurówki pod pierwsza cegłą pozatym przewody wentylacyjne wychodza od góry zamiast od boku :-? masakra w poniedziałek spotkanie z kierownikiem ...jest nie wesoło :cry: a wszczególnści że juz zapłaciłam :cry:

Nie przyszło mi do głowy żeby mierzyć kominy szidla ...no gdyby były z cegły ale szidla :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...