Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

ARi jestem na wyjezdzie i martwie sie o roslinki. Padalo moze pada albo zanosi sie na padanie w okolicy Swiebodzina.

 

Karol N.

 

Karol nie martw sie dziś masz podlewanie GRATIS leje deszcz :D :( ta druga mita to dlatego ze ni deszcz nie pozwolił przyklejać styropianu bleeeee

Co do parapetów w nowym muratorze jest co nieco na ten temat ale kicha jak zawsze popis tzn rodzaje parapetów i rysunek na rysunku są podkładki tłumiące a co to jest :evil:

 

a tak na marginesie miałem dziś darmowy prysznic deszczowy bo u babci sie zapchała rynna tzn 2 rynny tak sie lało że szok cały mokru byłem tak to jest jak sie nie czyści rynnien ja swoje już dawno przeczyściłem bo tez mi sie lało ale to było dawno

Pozdrawiam ARi

PS Witam agnes0204 chyba jeszcze tu nie klikałaś co ??? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAM LUBUSZAN ŁADNIE MNIE ZROBILIŚCIE TO JA TU CZEKAM NA JAKIES CIEKAWE HISTORIE NA STRONIE GORZOWIAN A WY SIE WSZYSCY SCHOWALISCIE TUTAJ :lol: . zA TYDZIEN W PIĄTEK MAM MIEĆ POZWOLENIE I JAK TYLKO OTRZYMAM DZIENNIK RUSZAMY PEŁNĄ PARĄ. NIE WIEM NA ILE STARCZY NAM FUNDUSZY ALE ZAWSZE BYŁAM OPTYMISTKĄ. BARDZO ZAZDROSZCĘ TYM CO TO IM MURY PNĄ SIĘ DO GÓRY.

FUNIA NIE MARTW SIĘ MOŻE ICH JESZCZE DOGONIMY.

 

BUDUJĘ DOM NA 102

"Klub lubuski" jest szerszym pojeciem jak "grupa gorzowska". Czyli nie my zesmy sie schowali tyko ci z Gorzowa to jacys odszczepiency. :lol:

Swoja droga dzisiaj przypadkowo odkrylem ta grupe gorzowska i troche tam pobuszowalem.

Pozdrowienia

 

Karol N.

PS Agnes nie obraz sie to nie jest moj wymysl ale ponoc istnieje cos takiego jak kodes forumowiczow i duze litery oznaczaja krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol dzięki za pouczenie :lol: , ale jako początkujący forumowicz nie znam wszystkich reguł. Obiecuję, że szybko sie uczę.

Co do ogrodzeń to ja nie posiadam za to któryś z sąsiadów wypasa na mojej działce konia i dwie krowy, i juz miałam je przegonić ale podobno sa to dobre uzyzniacze gleby więc na razie niech się pasą. Mam nadzieje, że moje przyszłe kwiatki mi sie odwdzięczą.

Pozdrawiam.

[/url][/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol dzięki za pouczenie :lol: , ale jako początkujący forumowicz nie znam wszystkich reguł. Obiecuję, że szybko sie uczę.

Pozdrawiam.

[/url][/u]

Ach nie smialbym pouczac. Tez sie ucze i czasami dostaje po glowie a chcialbym tego innym oszczedzic. :D

 

Zycze wszystkim przyjemnej soboty i niedzieli.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klub lubuski" jest szerszym pojeciem jak "grupa gorzowska". Czyli nie my zesmy sie schowali tyko ci z Gorzowa to jacys odszczepiency. :lol:

Swoja droga dzisiaj przypadkowo odkrylem ta grupe gorzowska i troche tam pobuszowalem.

Pozdrowienia

 

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

No teraz to chyba troszeczkę przesadziłeś. Szkoda że masz takie zdanie o nas. Ale trudno jakoś to przeżyję. Mam nadzieję że pozostała osoby z grupy lubuskiej nie mają nic do Gorzowian. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm Malinka

Czy pozostali nie mają nic do Gorzowa :lol: :lol: bo ja wiem czy coś mam raczej nie.

U mnie na budowie widać efekty jak bym sie nie zdecydował na tynkowanie klatki schodowej to bym juz dziś tynkarzy pożegnał chociaz oni podobno tez bedą kleić regipsy na pietrze ale bylo w planie dziś oblewanie tynków ale jak co to skończą klatke w poniedziałek noi bedzie oblewanie, kiełbaski jeden z tynkarzy uwielbia Wiski wiec bedzie i Wiski on ma umnie plusy bo tez jest moim imiennikiem :D a pozatym spoko jest a reszta brygady też jak nie marudzą :lol:

Ja nadal po rusztowaniu biegam ze Styropianem dziś wierciłem wbijałem kołki i przmieżałem sie do parapetu hmmm bedzie taka opcja tam gdzie jest styropian parapet pujdzie na klej chyba ATLAS + a tam gdzie niema koło okien to pianka tylko nie wiem czy ten klej bedzie trzymał.

Pozdrawiam jak dobrze pujdzie może sie wezne za kanał w garażu bo bez kanału nie bedzie bramy garażowej i wszystko jest połaczone ze saobą bez zewnecznych parapetów nie bedzie wewnetrznych i nie bedzie gipsowania .

POZDRAWIAM nowe osoby na tej stronce a tak na marginesie w Sulechowie fajne domki wybudowano ostatnio na tej trasie jak sie jedzie ze Świebodzina do Sulechowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Multum fajnych domków jest jeszcze u nas na Gdańskiej ale mojego nie ma ani tam ani na tej drodze jak się na Świebodzin jedzie. Mój domek stawiamy na wiosce 1km od Sulechowa. jest tam pięknie, bliziutko lasy, grzybki i jagódki w zasięgu ręki, a ja uwielbiam spacerować i jestem bardzo zadowolona bo jest gdzie. ARi skąd brałeś płyty stropowe i za ile (jeśli można zapytać). jesteśmy na etapie stropów i narazie u nas w Sulechowie mamy jedną firmę u Pośpiecha, ale szukamy jeszcze bo może akurat coś tańszego się trafi. Bardzo się cieszę, że jest taka grupa na forum i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obolały ale witam sam dziś wymurowałem 55 bloczków betonowych na stojąco układanych i nie tych najciezszych tylko o szerokości 14 cm już mam ponad 3 warstwy bloczków w kanale jeszcze raz tyle i bedzie prawie stał kanał :wink: moie opuszki są zdarte :( bo chciałem żeby spoina wszedzie doszła i wciskałęm ją palcami ale to była głupota ale wiem że spoina jest pełna najgożej było zacząć :p

 

Martini jesli chodzi o płyty stropowe to na domek były brane z Miedzyrzecza jesli adres i namiary chcesz to musiał bym poszperać w fakturach.

Apozatym kilometr od Sulechowa to nie daleko a jak jest faktycznie spokuj to znalazłaś SUPER miejsce :p

 

Dobra pozdrawiam udanego odpoczynku zycze Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klub lubuski" jest szerszym pojeciem jak "grupa gorzowska". Czyli nie my zesmy sie schowali tyko ci z Gorzowa to jacys odszczepiency. :lol:

Swoja droga dzisiaj przypadkowo odkrylem ta grupe gorzowska i troche tam pobuszowalem.

Pozdrowienia

 

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

No teraz to chyba troszeczkę przesadziłeś. Szkoda że masz takie zdanie o nas. Ale trudno jakoś to przeżyję. Mam nadzieję że pozostała osoby z grupy lubuskiej nie mają nic do Gorzowian. :cry:

A czy ja cos napisalem, ze mam cos przeciwko Gorzowianom. Wrecz przeciwnie. Lubie ich za to ze w nazwie maja Wlkp. Kupilem tam kominek i osprzet elektryczny. Wszyscy mili uczynni. Chociaz nie, ci od kominka to mi troche krwi napsuli. Kiedys jak sie wladowalem pod prad samochodem to policjanci uratowali mi zycie i dali sie ublagac zeby mandat nie byl za wysoki bo mialem resztke pieniedzy i chcialem po drodze jakas kolacje zjesc. Jak nie kochac tagiego spoleczenstwa. :wink:

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Karol możesz rozwinąc wontek z kominkiem chodzi o Hajduka czy nie bo tak na marginesie był umnie na budowie hajdug tzn projektant noi są różne opinie o tej firmie nawet na forum troche opini przeczytałem. Pochwal sie swoimi spostrzeżeniami a jesli to nie Hajduk to jakiej firmy masz może tych co mają sklep pod mostem ?? też unich byłem

 

Pozdrawiam Wszystkich

to pisałem ja ARi :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej to znowu ja :D

Funia, miałam koleżankę w szkole co też taką ksywkę miała, od razu czasy szkoły mi się przypomniały, było super i szkoda, że tak krótko. :wink: Czasem sobie myślę, że fajnie było by znów być dzieckiem, i stawiać beztrosko domki z piasku (ile kłopotów mniej) :)

a jeśli ceny materiałów budowlanych jeszcze wzrosną, to rzeczywiście przyjdzie nam stawiać "beztrosko" domy z... piasku. :wink:

ARi widziałam Twój domek (galeria) jest śliczny!!! Gratuluję!!!! Już chciałabym, żeby i mój był taki, tym bardziej, że widziałam taki dom jak mój w Drzonkowie (stan surowy otwarty), i bardzo mi się spodobał. Żałowałam tylko, że nie było właścicieli bo chciałam zobaczyć pomieszczenia wśrodku. Na forum też znalazłam "dom Jaro" ale zdjęcia są tylko z zewnątrz. Pozdrawiam wszystkich 3-mać się :D :D :D

Martini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Karol możesz rozwinąc wontek z kominkiem chodzi o Hajduka czy nie bo tak na marginesie był umnie na budowie hajdug tzn projektant noi są różne opinie o tej firmie nawet na forum troche opini przeczytałem. Pochwal sie swoimi spostrzeżeniami a jesli to nie Hajduk to jakiej firmy masz może tych co mają sklep pod mostem ?? też unich byłem

 

Pozdrawiam Wszystkich

to pisałem ja ARi :lol: :lol: :lol:

Mam Hajduka Prisma E kupionego bezposrednio w Gorzowie. Grzeje jak cholera ale lyka drewno na tony. Regulowac mozna co prawda doplyw powietrza ale w ograniczonym zakresie. Wklad ten ma dodatkowe dosc duze wloty powietrza z tylu za przednimi nozkami ktorych nie mozesz regulowac. Powietrze to jest pobierane z pomieszczenia w ktorym on stoi a jest uzywane do owiewania szyby aby sie nie brudzila. Jest to wada i jednoczesnie zaleta. Wada bo: pobiera powietrze z wnetrza domu i nie masz mozliwosci tego regulowac, szybkie spalanie nawet przy zamknietym glownym doplywem powietrza z zewnatrz. Zaleta bo zamkniecie calkowicie doplywu powietrza mogloby byc niebezpieczne ze wzgledu na czad, nie ma mozliwosci obnizenia temp spalania do minimum czyli temp spalin tez powinna byc wysoka a w konsekwencji zmniejszone ryzyko wykroplania spalin w kominie.

Inna zaleta jest mozliwosc latwego podlaczenia rury doprowadzajacej powietrze z zewnatrz praktycznie z kazdej strony. Jest taki krociec do podlaczenia rury od spodu, z tylu z lewej albo prawej strony. Ten krociec odkreca sie i przykreca wedlug potrzeb.

Co masz namysli mowiac sklep pod mostem. Chodzi o ten sklep w pawilonach co ida w kierunku Kupieckiej. Oni maja Dovre. Ogladalem i odrzucilem ze wzgledu na brak mozliwosci szczelnego podlaczenia rury doprowadzajace powietrze. Maja tam tez ladne tanie obudowy firmy o ile dobrze pamietam Norstern niestety pasuja tylko do Dovre. Kupowalem tam tylko rury dymowe.

Gdybym dzisiaj wybieral to zdecydowalbym sie najprawdopodobniej na Tarnawe tym bardziej, ze ponoc od niedawna oferuja wklady rowniez z mozliwoscia podlaczenia szczelnego powietrza z zewnatrz.

Acha, ja zamawialem ten wklad Hajduka w szczycie sezonu i to mnie troche nerwow kosztowalo. Jest w tej firmie taki dowcipnis z ktorym umawiasz sie na przyklad na wyjasnie pewnych spraw, w ktorych zawinil Hajduk i dzwonisz i dowiadujesz sie ze dowcipnis jest na planowanym urlopie :o

Jezli moge jeszcze sluzyc jakimis przydatnymi informacjami to pisz.

 

Pozdr.

Karol N.

PS. W Hajdukach mozna palic brykietem z wegla brunatnego. Z powodu braku suchego drewna kupowalem brykiet na skladnicy kolo policji 400zl/tona. Nie ma tego uroku co drewno ale tez grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Karol i reszte BABDY pytań jest od groma :D ale jak narazie mam inne wydatki niż kominek najlepiej bym to wszystko zobaczył na własne oczy :o jak to masz podłączone podobno nie jest to trudne do podłączenia a sporo sie płaci za samo ustawienie kominka nie chodzi mi o obudowanie bo bym zato nawet sie niebrał ale rurki połaczyć poskrecać opaskami to chyba żaden problem co :wink:

Pozdrawiam trzymajcie sie

PS Martini chcesz te namiary na płyty czy nie ??? czy już masz ( mała podpowiedz jak bedzie padało a te płyty nie bedziesz miała osłoniete przed deszczem a już wieniec bedzie wylany i tak z pare tygodni bedzie to na 100 % bedziesz miała wode w tych otworach ale jest jedyny sposób wywiercenie otworów kiedyś była taka sytuacja że musiałem nawiercać bo wode miałem w płytach noi jak po paru miesiącach elektryk wparował i coś wiercił w sufice i ciach woda lałą sie co jest grane powiedział w rure przewiercił czy co ale najlepsze to że jeszcze hydrauliki nie miałem :D zrobionej :lol: )

Pozdrawiam udanego dnia życze Pa

ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ANITA że jesyeś nakrecona umnie dziś pozamiatali po tynkach i regipsy przyklejają ale co sie okazało że klej chyba troche już nie taki :( pozatym mała zmiana w moim garażu kanał robie dłuższy mój wujaszek mechanik powiedział tak ścianki solidne ale zakródki :( że jak auto bedzie w garażu to sie podnie nie wejdzie ja otym wiedziałem bo chciałęm jeszcze mieć stół sprzodu ale wujaszek mnie uświadomił że moge mieć z boku noi jutro ławe bede dolewał i trzy warstwy bloczków rozwałał ciekawe jak to pujdzie :( nie uśmiecha mi sie to troche ale wujaszek ma racje jak bym miał garaż dłuższy to bym tak odrazu zrobił czemu wcześniej niebyło go jak ja główkowałem jak to zrobić

POZDRAWIAM ARi :wink:

 

WIADOMOŚĆ DLA Martini:Międzyrzeczul. Reymonta 5 "producent Produkcji Betonów "PUBR" sp. zoo"

numeru telefonu nie znalazłem bo to jest spisywane z ZASWIADCZENIA JAKOŚCI jak znajde to dam znać tel. albo zadzwoń na informacje dane już masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...