Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

hej!

projekt kupiony, wniosek o przylacza zlozony w enea. tylko czekac. niedlugo trzeba bedzie sie za ekipami rozgladac. czy moglibyscie mi wyslac dane o budowlancach na priva??

budowac sie bedziemy pod Gorzowem w Karninie. bardzo prosze o jakies namiary. i moze znacie dobrego kierownika budowy??

ile Was kosztowal kierownik??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mycha

 

Casandra napisałas w pkt najpierw kredyt a później zaczęłas budowę domu, a my się dowiadywaliśmy w banku pko i tam nam powiedziano, że najpierw musimy w ileś tam % zbudować dom, dopiero dostaniemy kredyt pod hipotekę.

Może podpowiecie gdzie najlepiej dowiadywać się o kredyt.

 

Hej witam :lol:

Tak to prawda - dostałam kredyt na 100% nwestycji- wraz z zakupem działki- ale musiałam udokumentować wyski dochód :wink: to troszkę kosztowało :wink: 8) Bank- Santander Consumer -PTF na Pocztowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt można też dostać, jeżeli dogadacie się ze sprzedawcą i on podniesie wartość działki. Wtedy niejako bierzecie kredyt tylko i wyłącznie na działkę. Ma to swoje plusy bo banku nie interesuje budowa domu, ani was termin oddania. NIkt was nie goni, anie nie kontroluje.

 

Po za tym nie macie wtedy nałożonej hipoteki na dom tylko na działkę. Dodatkowo po wybudowaniu domu możecie się porozumieć z bankiem i zmienić umowę - obniżyć oprocentowanie kredytu z uwagi na podniesioną wartośc działki, poprzez wybudowanie domu.

 

sprawdzone

 

ps/ każdy bank to akceptuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

to my rowniez z santanderem bedziemy sie budowac ;)

to juz druga wspolpraca z tym bankiem...

mamy juz jeden kredyt na mieszkanie i dostajemy drugi na zakup dzialki i budowe domu...

mamy rok czasu od wyplacenia pierwszej transzy na sprzedanie mieszkania...

bedziemy sie budowac a wartosc mieszkania bedzie nam rosnac...

 

u nas jakos jak pamietam jak porownywalismy rozne banki na zakup mieszkania nie bylo problemow z santanderem...

inne banki nie dosc ze obliczaly ile potrzebujemy na rachunki za mieszkanie ile na paliwo ile na jedna osobe na wydatki to jeszcze dawaly nam mniejszy kredyt...

santander najwiecej i najmniej problemow...

 

idziesz mowisz ile zarabiasz, pytaja czy masz kredyty inne i obliczaja jak duzy mozesz dostac kredyt...

 

w rzeczpospolitej byl ranking bankow ktore daja ciekawe kredyty ....

wiem ze wymieniali tez polbank i dom czy cos takiego...

 

 

a tu porownanie male, ale tych wiekszych bankow bardziej znanych...

 

http://www.plejur.money2money.pl/kredytymieszkaniowe/0/1/

 

pozdrawiam :D :D :D

kinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

projekt kupiony, wniosek o przylacza zlozony w enea. tylko czekac. niedlugo trzeba bedzie sie za ekipami rozgladac. czy moglibyscie mi wyslac dane o budowlancach na priva??

budowac sie bedziemy pod Gorzowem w Karninie. bardzo prosze o jakies namiary. i moze znacie dobrego kierownika budowy??

ile Was kosztowal kierownik??

pozdrawiam

Ja z ręką na sercu moge polecić mojego Pana Henia

on 2 lata temu brał 2,5 tys. w trzech ratach: pierwsza płatna przy składaniu papierów zgłoszeniem rozpoczęcia prac, drugą po stanie surowa a trzecia przy odbiorze

ewentualne namiary na priv

 

 

 

ps. DALEJ NIE MAM GAZU :( :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darials piekna działeczka , domek fajnie wkomponowany.

Widzę wokoło dużo zieleni .

Możesz zdradzić gdzie się budujesz ????

 

a oto fotka mojej działeczki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c5ed6dcbdc0af11.html

 

dobry wieczór,

 

budujemy się w przytoku!!

w tej chwili to mało popularny zakątek dla zielonogórzan ale się przekonają!!!

to prawdziwa wioska i tylko 5 lub 7 km od granic miasta w zależnoiści przez co się jedzie, w pobliżu (kilkaset metrów) piękny park ze starodrzewiem i pałac!!!

 

Twoja działka wygląda co najmniej dobrze!!!!! bo jest podobna do naszej :D

pozdrawiam

 

marcin u

odpowiedź właśnie poszła!!!

 

OGŁOSZENIE:

PRZYJMĘ ZIEMIĘ!!!!!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja jestem z zielonej ale na razie szukamy dzialki...

no ladnie wam idzie...

ciekawy kiedy my bedziemy na takim etapie... ;)

 

pozdrawiam

kinia :D

 

obok nas (4 działki) jest działka na sprzedaż!!!!!

jeżeli nie przeszkadzają Ci małe dzieci i nie zamierzasz otwierać betoniarni, zakładu stolarskiego itp. , a czasami imprezujesz :wink: ...

daj znać !!!

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darialswitaj,

masz naprawde piękną działeczkę . Przytok to piękna wioseczka , otoczona zielenią , a i ten park tam jest super - byłam i widziałam .

 

Ja buduję się w Słonym - też 7 km do miasta - tyle że z drugiej strony Zg niż Ty . Kocham zieleń i mam dość miejskiego zgiełku i mieszkania w bloku .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zielonogórzan i nie tylko :)

 

Ja szukam miejsca pod hacjende i myślę nad Droszkowem. Kiedyś mogłem kupić w Przytoku działki po 6zł/m2 ale innymi kategoriami myślałem i teraz żałuję.

 

Przytok ciekawy tym bardziej że do pałacyku można chodzić pograć :)

 

Jakbyście wiedzieli coś o ciekawej działce dajcie znać. :)

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zielonogórzan i nie tylko :)

 

Ja szukam miejsca pod hacjende i myślę nad Droszkowem. Kiedyś mogłem kupić w Przytoku działki po 6zł/m2 ale innymi kategoriami myślałem i teraz żałuję.

 

Przytok ciekawy tym bardziej że do pałacyku można chodzić pograć :)

 

Jakbyście wiedzieli coś o ciekawej działce dajcie znać. :)

 

pozdrawiam

Arek

 

Ja mieszkam dwie wioski przed Droszkowem w S. Kisielinie:wink: , u nas jedna pani chce sprzedawać działki, ale musi je podzielić, miała to zrobić w wakacje, ale nie wiem czy podzieliła. W Droszkowie tez chcieliśmy kupić działkę ale nadazyła sie okazja i kupiliśmy u nas :D .

 

Ps, Fajnie, że coraz więcej osób jest na forum , która mieszka po stronie Zielonej Góry co ja :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zielonogórzan i nie tylko :)

 

Ja szukam miejsca pod hacjende i myślę nad Droszkowem. Kiedyś mogłem kupić w Przytoku działki po 6zł/m2 ale innymi kategoriami myślałem i teraz żałuję.

 

Przytok ciekawy tym bardziej że do pałacyku można chodzić pograć :)

 

Jakbyście wiedzieli coś o ciekawej działce dajcie znać. :)

 

pozdrawiam

Arek

 

I Droszków i Przytok fajny :wink: .

No i moja wioseczka również :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ WSZYSTKIM

 

I jeszcze jedno pytanko ILE POTRZEBA KASY NA WSZYSTKIE PAPIERY PRZED ROZPOCZĘCIEM BUDOWY??? :oops:

 

Nas kosztowało:

1.projekt domu-1940zł

2.geodeta(mapki do celów projektowych)-550zł

3.wypis i wyrys ze starostwa-68zł(wprawdzie u nas to wyszło 68zł x2, bo musiałam pisać o nowe warunki)

4.znaczki skarbowe wszędzie sobie życzą-razem20zł nas wyszło

5.wypis i wyrys do notariusza-128zł

6.notariusz(umowa przedwstępna)-377zł

7.notariusz(przeniesienie własności)-1434zł

8.biuro projektowe, adaptacja projektu(za załatwienie wszystkiego do pozwolenia itp-na razie zaliczka)-1000zł(później na koniec dopłacić im będziemy musieli gdzieś tak około 1200zł.)

9.projekt szamba-200zł

10. Jeszcze geodeta musi dać jakiś papierek a to kosztuje 200-300zł

Więc nas wyniosą te papierki przed pozwoleniem ponad 7tys.

A w sumie to już pozbyliśmy sie niemałej sumki :o , licząc cene działki, ogrodzenie od strony ogrodu już sobie kupiliśmy, fadroma juz u nas była, kupno piasku.

A gdzieś na początku pisałam skąd u Was takie sumy za budowę 8) :lol: :lol: :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...