Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Ari[/b] kolejka coraz bliżej :D

 

Pozdrawiam

MALINKA

Sadze ze sie narazilas ARi´emu i go wyprzedzilas z rozpoczeciem nowej strony. On zawsze tego tak pilnowal az strach pomyslec co bedzie jak wroci z Berlina. :wink:

Karol N.

 

Witam Z POLSKI :D

Dzieki Malinka że o mnie pamietasz

HMMMM przegapiłem kolejną nową strone ale mnie tu nie było a teraz śmigam na budowe bo musze parapety założyć przez ten wyjazd jestem do tyłu ze wszystkim ale reszte opowiem w innym poście co i jak Karol trzeba było domnie drydnąć że nowa stro na sie zaczyna :) pozdrawiam udanego dnia życze ja dzis chyba mam nocke na budowie PA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie co tu tak cicho :-?

Moge sie pochwalić pierwszy raz spałem w domku od poczatku budowy nigdy w domku nie spałem tylko w kampingu ale to tylko wtedy jak były dachówki sie spało.

Moje wyrko miało wymiary 2x1 i wysokość 0,5m a było wykonane ze styropianu :lol: :lol: spało sie twardo ale zimnoa zabardzo nie było bo miałem śpiwór spałem w pokoiku w piwnicy bo w kotłowni to jest zazimno a tam mam stare wyrko moje ale wolałem na styropianie. Wiec pierwsza nocka już była do 2 w nocy montowałem parapet i postanowiłem że przekimam na budowie a po 7 rano miałem pobutke bo pracownicy przyszli zdziwili sie że spałem. Tak to jest musiałem zaległości nadrobić.

Montowanie parapetów wychodzi mi coraz szybciej tych i tych przyklejam i piankuje. Jeszcze troche mi zostało do zamontowania pianki idzie że szok chyba przesadzam że daje pianke pod całym parapetem

Dobra to na tyle

Aha w Berlinie była kicha Parady nie było jeden tir był poraszka na maxa oczywiście musiałem zajechać do sklepu budowlanego BAUHAUS chyba to taki był była nawet fajna wyżynarka ale nie kupiłem chyba 400 W to mało a moze to było 450W.

Na pchlim targu kupiłem świecznik na kominek którego jeszcze niema :D :D

ale już myśle dałem 9 euro chiał 12 miałem dobrego tłumacza i sie targowalićmy też widziałem fajne biurko starodawne PISARCZYK ale o cene nie pytałem niestety :( był świecznik super ale za 25 euro taki starodawny

dobra pozdrawiam PISZCIE TU co nieco czy ja mam sam zapisać tą strone żeby była strona nr 7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowców przez tydzień brak, pewnie czekają aż wyjadę :

Oj tak,moi też by dużo dali abym wyjechała :-? 8)

U mnie po 9 dniach robót ,w poniedziałek kładą strop nad garażem.Najwięcej się "bawią" z wykuszem :-? ,niestety.Póki co jestem bardzo zadowolona z jakości i tempa robót,pozdrówka dla wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dłuższej przerwie:) JUz wróciłam z rozpalonego słońcem Egiptu 8) zapytacie sie o wrazenia? no mam ich mnóstwo:) najwazniejsze ze pogoda dopisała i piramidy były na miejscu które robią ogromne wrażenie :D

 

Pierwsze co zrobiliśmy po powrocie to przepyszna kolacja u mojej mamy a potem ziu na budowe sprawdzic czy stoi i ma sie dobrze:)

 

Teraz czekamy na zastrzyk pieniedzy i jak dobrze pojdzie we wrzesniu zaczniemy robić dach. Oby.

 

Póki co zycze wszystkim lubuszaninom udanego lata i mało nerwów związanych z budową:)

 

pozdrawiam i cmokam mocno

 

_MYCHA__

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w POLSCE MYCHA :D

Jakieś nowiniki budowlane masz dla nas chodzi o piramidy czy cos podpatrzyłaś ?????

Pozdrawiam udanego dnia życze może zacznie sie klikanie tutaj jak Mycha wruciła

a tak na marginesie kto mi pożyczy rusztowanie :o :o potrzebuje bo zamało mam i nie dostaje do samej góry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam, oj wypoczełam, opaliłam sie i nazwiedzałam sie:) Widziałam niesamowity Kair, to trzeba zobaczyc:) w tym miescie mieszka "tylko" 20mln ludzi:) widziałam Kair z lotu ptaka i robi niesamowite wrazenie:) i nie dziwie sie ze miesci tyle ludzi, bo ma sie wrazenie ze jest wielkosci Polski:)

 

zmykam bo ja na piec sekund:)

 

odezwe sie jeszcze na pewno:)

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powoli kompletuje rusztowanie ale jest mały problem bo powyżej 4 m to powinno być rusztowanie utwierdzobe wiec jak narazie miałem spiete pasami do budynku ale jak teraz mam natożniki zrobione w pokoju to szkoda wiec musze zakotwić do muru noi jak dziś sie dowiedziałem o cene jednego uchwytu do rusztowania to szok 9 zł bez kołka rozporowego troche kicha może coś innego wymyśle może coś zespawać jakiś uchwyt :D a pozatym niezła konstrukcja już sie zrobiła na budowie bardzo wysoka i jeszcze mało :( niedługo bede długo wchodził na rusztowanie bo musze podbitke zrobić jeszcze odrazu tylko wiertarka nie wytrzymała i rezeba do reklamacji oddać jak pech to pech

Aha jak narazie to z parapetami mam już koniec tylko kicha jak parapet zewneczny dostał temperaturki to odskoczył wiec klej atlas + nie zdał w niektórych parapetach zadania wszczyknełem teraz pianke noi jest ok trzyma jak narazie WIĘC RADZE PŁAŚC PARAPETY ZEWMECZNE RACZEJ NA PIANKE chyba że te wasze bedą miały jakieś rowki lub coś innego mo moje aluminiowe są gładkie

 

Pozdrawia życze udanego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie. U mnie na budowie troszkę drgnęło, mam wylane ławy, zaizolowane i trzy narożniki fundamentów. Oprócz tego kłopoty z bankiem, fachowców - którzy jak do tej pory robią dwie budowy naraz :evil: :evil: :evil: i aż się nie chce pisać. A tak poza tym w sobote robię imprezkę ( na działce oczywiście) bo cóż innego pozostało. :D :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D :D

Narzekałam na nude, na brak działań na budowie aż tu nagle BOMBA!

dosłownie, no i dopiero się działo, mozdzierz ok. 1m dł, wykopała go najpierw koparka przy czyszeniu stawku, a znaleźli dopiero jak fadroma ziemię zabierała, no i oczywiście zaraz policja i saperzy. Przez dwa dni miałam najlepiej strzeżoną działkę w Sulechowie. 8) Policjanci musieli czekać na saperów i do tego czasu pilnowali pocisku w dzień i w nocy. Pomyślałam sobie, że następnym razem jak będziemy zwozić materiały budowlane na działkę to osobiście przekopię cały stawek. :wink: Na szczęście już po wszystkim a po bombie została tylko... wstążka policyjna.

pozdrawiam wszystkich :D :D

bombowa Martini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matimy tez mielismy problemy z pieniedzmi a raczej z osoba kóra miała nam je oddac, przed wyjazdem do Egiptu jeszcze sprawa sie ciągneła i poechalismy na wczasy z dusza na ramieniu <nic miłego :cry: > ale juz powoli wychodizmy z dołka, jak dobrze pojdzie ruszymy dalej z budowa we wrzesniu <mysle tu o dachu i dachówce> a teraz w sobote jedziemy poprzebywac na działce i cieszyc sie z tego co mamy :D

 

pozdrawiam cała ekipie Lubuska:)

 

_MYCHA__

 

ps. Mati teraz chyba rozumiesz dlaczego nie skontaktowałam sie przed wyjazdem, była kicha i nie miałam nawet ochoty na spotkania towarzyski :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niezły numer z tą bombą :D

Rusztowanie już skąpletowałem mam 12 pieter rusztowań i stwierdziłem że i tak nie zda egzaminu troche wysobo jest a nie dosiegam do pewnych miejsc co by trzeba było zrobić podbitke noi ekipa to zrobi :( wsumie ciekawe ile moje życie jest warte czy warto narażać zycie na podbitke i przyklejenie styropianu a oni to zrobią z innego rusztowania lepszego i bez narażania życia same wstawianie rusztowanie po rusztowaniu to było ryzyko dziś to sam praktycznie robiłem ramie boli a serio mówiąc jest to niezły wysiłek trzy pietra pod tobą mysl że bedziesz długo spadał i lądowanie twarde i jeszcze wtraf w dziurke.

Aha kupiłem uchwyty mocujące rusztowanie z murem ale niestety nie bede robił wiec niedługo bede to rusztowanie rozbierał inna ściane sobie okleje i podbitke zrobie i tak zaoszczedze conieco, a kasa sie zawsze przyda każdy otym wie he he he

Jak tam odpoczynek drodzy Lubusznie kto sie kąpał w tym roku a może ktoś nurkował tak jak ja i nwet zaliczyłem kajaczek i to wszystko w jednym dniu na Głebokim byłem a niestety kajak był wypożyczony tym razem musiałem dać zarobić bo niemiałęm swojego kajaku.

dobra znów sie rozpisałem Komp mi nawala praktycznie postów nie moge klikać ale może ten sie uda wysłać.

Trzymajcie sie niekoniecznie BOMBY :D pozdrawiam wszystkich efektywnej pracy życze i powodzenia

To klikałem ja ARi :D jak by ktoś nie wiedział :wink: :wink: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jak narazie to z parapetami mam już koniec tylko kicha jak parapet zewneczny dostał temperaturki to odskoczył wiec klej atlas + nie zdał w niektórych parapetach zadania wszczyknełem teraz pianke noi jest ok trzyma jak narazie WIĘC RADZE PŁAŚC PARAPETY ZEWMECZNE RACZEJ NA PIANKE chyba że te wasze bedą miały jakieś rowki lub coś innego mo moje aluminiowe są gładkie

 

Pozdrawia życze udanego dnia

A co mowilem "na pianke!" :D

 

ARi mam nadzieje, ze zostawiles troche luzu po bokach parapetow. Bo jak wiesz napewno, ze metal strasznie pracuje w zaleznosci od temp. Pianka moze nie pomoc jak je wstawiles na wcisk - moga sie powyginac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Luz na razie jest bo boki jeszcze nie obrabiałem myślałem że może pianką ubytki uzupełnie ale pomyśle nad tym

Karol co uciebie słychać na działce wszyscy piszą a ty nie kliknij kiedys co nieco jak sie żyje

Pozdrawiam wszystkich LUBUSZAN :wink:

 

Ps czy ktoś widział żeby okno dachowe w włazience było obrobione płytkami podobno tak sie robi a pozatym czy ktoś też widział że na skosie były płtki przyklejone (pod skosem mam wanne przewidzianą noi dla bezpieczeństwa przydały by sie płytki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w deszczowy wieczór. dawno was nie odwiedzałam, ale dwójka dzieci, mąż i budowa zabierają mi tak wiele czasu, że muratora gazetowego jeszcze gdzieś dorwe do poczytania ale z dojściem do komputera cięzko. Dzisiaj wylewali u mnie fundamenty po ostrej rozmowie z "ekipą" budującą, która uparła sie, że beton zrobią sami. :wink: Dobrze, że nie podłączyli nam jeszcze prądu, bo nie udałoby się im tego wyperswadować. Mamy czas na porządne odstanie się betonu, bo jak to stwierdził mój majster oni wchodzą z murami po 2 dniach i efekty widziałam u znajomych, którym po roku od ukończenia budowy pękają ściany. Teraz czekamnie tylko przeprawa z firmą, która ma podłączyc wode, choć jak o tym myśle to :evil: :evil: :evil: Mam nadzieję, że powrót deszczowej aury nie psuje wam humorów.

 

 

BUDUJĘ DOM NA 102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ogrodzenia ciag dalszy.

 

Niby nic a cieszy :p

 

Martini, nie zazdroszczę Ci atrakcji z bombą. :cry: Chociaż nie ukrywam, ze ja jako stara panikara i fatalistka bałam się za jak u nas zaczna kopac, to też coś znajdą. Tylko ja prędzej myslałam o jakimś cmantarzu niż o bombie. Na szczeście fundamenty stoją bez problemu.

Zobaczymy tylko co bedzie jak studnie zaczną kopać 8)

 

 

Pozdrawiam Funia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...