Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas wszystko dobrze.... 100m od naszego domu przewrocil sie slup telefoniczny.... cale szczescie nikomu nic sie nie stalo bo upadl na droge a nie na posesje :-? W przyszlym tygodniu bede mial montowane CO i kuchnie.... od jutra malowanie i panele... Mamy już nadany adres ul. Różana 7 :D :D W poniedzialek sie meldujemy za 2-3 tygodnie przeprowadzka.... Rozmawialem w gminie i moge spokojnie mieszkac bez odbioru technicznego dopoki nie "dopracuje" wszystkich szczegolow :) w sumie to juz wszystko jest OK ale nie moge sie dogadac z kierownikiem budowy.... nie ma czasu przyjechac :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystko dobrze.... 100m od naszego domu przewrocil sie slup telefoniczny.... cale szczescie nikomu nic sie nie stalo bo upadl na droge a nie na posesje :-? W przyszlym tygodniu bede mial montowane CO i kuchnie.... od jutra malowanie i panele... Mamy już nadany adres ul. Różana 7 :D :D W poniedzialek sie meldujemy za 2-3 tygodnie przeprowadzka.... Rozmawialem w gminie i moge spokojnie mieszkac bez odbioru technicznego dopoki nie "dopracuje" wszystkich szczegolow :) w sumie to juz wszystko jest OK ale nie moge sie dogadac z kierownikiem budowy.... nie ma czasu przyjechac :x

 

Potrzebuje na ta chwile kogos kto "przeciagnie" wentylacje przez dach i zrobi kominek wentylacyjny...

http://al-group.pl/dom/imagepages/image31.html <--- chodzi o rure która widać na zdjeciu....

 

Oferte napisze tutaj, ponieważ kieruje ją do osób tylko z gorzowa lub okolic :

24 paczki paneli + 1 napoczęta GRATIS

Wszystko zostało kupione w niemczech kilka lat temu z myślą o wykorzystaniu ich na poddaszu. Plany się zmieniły i już napewno nie bedą potrzebne.

1380x195x8mm co przy około 200 panelach wystarczy na około 50 m2. Zainteresowani kupnem proszę o kontakt :

 

mail: [email protected]

gg : 4620829

tel: 506 104 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie będziecie kupować lub kupowaliście materiały???? Ile sie czeka? Czy była możliwość zwrotu niewykorzystanych materiałów, czy przechowywali materiały i tylko dowozili tyle ile trzeba? Czy jak sie wpłaci zaliczkę to jest możliwość odbioru dopiero na wiosnę, kto daje najlepsze warunki???????

 

Trochę mam tych pytań. Będę wdzięczna za wszelkie informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anaor :D

 

poszło na priva :roll:

 

Wiesiek czy dałeś namiary na naszą Panią architekt, bo nie wiem czy też wysyłać? :D

 

Funia dzięki za odpowiedź. Jutro skontaktuję się :D

 

Mimo wszystko poproszę forumowiczów o namiary na kierownika budowy najlepiej z okolic Zawarcia, Osiedle Poznańskie, Deszczno itp. coby Pan miał do mnie blisko. Pozdrawiam

\

 

HEJ HEJ :p

 

WYSYŁAJ NIECH SIE POWIELI, BO NIE MIAŁEM ODP. CZY DOSZŁO. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie będziecie kupować lub kupowaliście materiały???? Ile sie czeka? Czy była możliwość zwrotu niewykorzystanych materiałów, czy przechowywali materiały i tylko dowozili tyle ile trzeba? Czy jak sie wpłaci zaliczkę to jest możliwość odbioru dopiero na wiosnę, kto daje najlepsze warunki???????

 

Trochę mam tych pytań. Będę wdzięczna za wszelkie informacje :D

 

witam

 

ceny w hurtowniach gorzowskich sa podobne ale warto sprawdzić przed zakupem w kilku. Ja najbardziej jestem zadowolony z rozmowy z panem zwolanowskim -hurtownia zwolbet w gliniku. Produkuje terrivę i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek2

Zwolbet nie jest mi obcy . :wink: Tam kupowałam terivę ,nadproża i kominy szidla.

Jesli sie zdecydujesz tam kupwać to dopilnuj by dbrze Ci zaplanowali ta teriwe

i dali rozplanowanie na jakimś dokumencie który by to potwierdzał. Ja kupiłam u nich teriwę a wykonawca położył według własnego uznania :wink: i okazało sie iż zabrakło sporo sztuk które póżniej musiałam dokupić :wink: i cały kosztorys wzioł włeb :roll: , mało tego zle podsteplowali i spadło 40szt co jeszcze powiekszyło koszty...szkoda gadać..

Co do kominów szidla to mam żal do Zwolbetu iż nie dali mi szczegółowej istrukcji, a ja nie miałam czasu dopilnować i kominy postawili beż podstwy murowanej która powinna mieć 30- 40cm i teraz kominy nie licują sie z kalenicą,ale mieszczą sie na szczęście w normie :wink: Pozatym jesli coś jeszcze miałabym powiedzieć o szidlu to to iz nie ma donich gotowej czapy kominowej tylko trzeba wylweać na budowie oraz robić wylty wentylacyjne bo nie ma gotowych w pustakach kominowych.

Podsumowując Zwolbet coprawda dał mi bardzo dobrą oferte ale niestety nie dopilnował szczegułów które zawarzyły na tym iz nie najlepiej na tym wyszłam, pozatym transport bez zastrzeżen -telefon i tego samego dnia materiał na placu, dawali terminy płatności -to spora dogodnośc.

Jeśli się zdecydujesz budowac z prothermu lub porotonu to najlepiej wyjdziesz w RABKARSZER na Słowieńskiej tam wynegocjujesz najlepsze ceny w Gorzowie Nikt nie da Ci taniej . Pan Robert Damian z tej hurtowni który mnie obsługiwał poinformował mnie iz jesli zdecydoałabym się unich zamówić storop to oni zamawiaja w Zwolbecie a jeśli zwolbet ma zamówienie na ceramike to Zwolbet zamawia w rabkarszer :wink:

Samo życie..Twój wybór :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ceny są podobne ale jeśli zrobisz takzwany przetarg poprostu dzwoniąc kto da mniej juz po uzyskaniu pisemnej oferty napewno znajdzie sie któraś hurtownia która bedzie chciała być najtańsza :D

A zapomniałam o dachówce Robena tez w Rabkarszer :D

A rynny najtaniej w Cmb

A kona dachowe w Okpol

I mogłabym tak wymieniać w nieskączoność..

Nie ma jednej hurtowni w której wszystko byłoby najtańsze cały czas trzeba porównywać wyceniać i oceniać...natym polega cały urok budowy iz musisz dać z siebie tyle wysiłku ile zdołasz i to tylko ty będziesz wiedzieć ile Cię to wszystko kosztowało nie tylko pieniędzy ale ile nerwów ..

Pozdrówka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa , szukaj, obdzwaniaj, ja czasami wybierałam tam gdzie było najtaniej mimo transpotru za który musiałam placić bo suma sumarum wychodziło tyle samo co na miejscu ale za to nagradzałam za tanie materiały i potem miałam w tej hurtowni dobre ceny na wszystko a i transport znajdował sie darmowy. Kupa kasy idzie na telefony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek2

Zwolbet nie jest mi obcy . :wink: Tam kupowałam terivę ,nadproża i kominy szidla.

Jesli sie zdecydujesz tam kupwać to dopilnuj by dbrze Ci zaplanowali ta teriwe

i dali rozplanowanie na jakimś dokumencie który by to potwierdzał. Ja kupiłam u nich teriwę a wykonawca położył według własnego uznania :wink: i okazało sie iż zabrakło sporo sztuk które póżniej musiałam dokupić :wink: i cały kosztorys wzioł włeb :roll: , mało tego zle podsteplowali i spadło 40szt co jeszcze powiekszyło koszty...szkoda gadać..

Co do kominów szidla to mam żal do Zwolbetu iż nie dali mi szczegółowej istrukcji, a ja nie miałam czasu dopilnować i kominy postawili beż podstwy murowanej która powinna mieć 30- 40cm i teraz kominy nie licują sie z kalenicą,ale mieszczą sie na szczęście w normie :wink: Pozatym jesli coś jeszcze miałabym powiedzieć o szidlu to to iz nie ma donich gotowej czapy kominowej tylko trzeba wylweać na budowie oraz robić wylty wentylacyjne bo nie ma gotowych w pustakach kominowych.

Podsumowując Zwolbet coprawda dał mi bardzo dobrą oferte ale niestety nie dopilnował szczegułów które zawarzyły na tym iz nie najlepiej na tym wyszłam, pozatym transport bez zastrzeżen -telefon i tego samego dnia materiał na placu, dawali terminy płatności -to spora dogodnośc.

Jeśli się zdecydujesz budowac z prothermu lub porotonu to najlepiej wyjdziesz w RABKARSZER na Słowieńskiej tam wynegocjujesz najlepsze ceny w Gorzowie Nikt nie da Ci taniej . Pan Robert Damian z tej hurtowni który mnie obsługiwał poinformował mnie iz jesli zdecydoałabym się unich zamówić storop to oni zamawiaja w Zwolbecie a jeśli zwolbet ma zamówienie na ceramike to Zwolbet zamawia w rabkarszer :wink:

Samo życie..Twój wybór :wink:

 

WITAM :lol:

Powielę za ACCĄ- święte słowa.

To o czym napisałaś powiela sie nawet podczas moich wizyt w hurtowniah. Każdy przekonuje do siebie. Pokazałem w CMB kosztorys z Matbudu i co?

Zeszli z ceny abym u nich zamawiał towar nie było to dużo ale zawsze taniej , przy dużych dostawach nawet transport można wynegocjować gratis ( to akurat dotyczy wszystkich hurtowni). A propo transportu HDS ma tylko Zwolbet, Cmb i KOwalewski- reszta podnajmuje.Samo życie

:oops: RABKARSZER na Słowieńskiej :oops: -gdzie to jest ?

:D :D :D :D :D :D

Cassandra napisała i przerwała 8) :-?

 

A zapomniałam o dachówce Robena tez w Rabkarszer

A rynny najtaniej w Cmb

A kona dachowe w Okpol

I mogłabym tak wymieniać w nieskączoność..

 

Dokończ, dokończ to są bardzo fajne spostrzeżenia

:wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę budowała z silikatu, jaką hurtownie w Zielonej Górze polecacie z własnego doświadczenia, ja rozpoczęłam roznoszenie projektu do wyceny w pzryszłym tygodniu mam mieć pierwsze oferty. Dostałam oferte na okna z MS okna na Jagodowej w Jędzrychowie czy ktoś z was miał doświadczenie z ta firmą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

 

Ta hurtownia Rab Karcher jest na Słowiańskiej obok Starostwa 8)

 

My kupowalismy materiały na domek-szczególie silikaty i dachówke, rynny...

W CMB, szczególnie ze wzgedu na to, ze mozna było tam przechować na placu i odebrać w dowolnej chwili.

W Zwolbecie kupowalismy bloczki betonowe. W Zwolbecie mozna było płacić dopiero przy odbiorze.

A wełnę na poddasze kupilismy w Matbudzie i tez czeka sobie aż będzie mogła przyjechac do nas.W Matbudzie kupiliśmy też klinkier i chcemy kupic styropian na posadzki i ocieplenie-czekamy na niższe ceny.

Jak chcieliśmy kupić coś szybko i nigdzie nie moglismy tego kupić to jechalismy do HMB, ale tam jest drogo, ale wszystko maja od ręki.

 

Także kupowalismy tam, gdzie było i jest taniej, ale z reguły w tych samych," zaprzyjażnionych" hurtowniach.

 

Aha, kupowalismy też w Olwicie, też bardzo dobrze sie tam kupuje. Dobre ceny maja na silikaty.

 

 

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anaor poszło na priv ale być może to jest ta sama pani co wysłał wiesiek 2.

 

Słuchajcie ja mam głupie pytanie. :oops: A kto Wam wyliczał ile trzeba materiału i przede wszystkim czego trzeba??? Kierownik, wykonawca czy hurtownia, a może sami 8) ???

 

A czy ktoś porównywał ceny, czy spadły na zimę, czy może przyczaić się w lutym??

 

Ludzie ile tych pytań, papierologia bardziej mi sie podobała :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICKI, kolo nas nikt nie sprzedaje działki :roll:

 

My liczyliśmy ilość materiału sami 8)

Nie wiem, jak z cenami materiałów, ale jeżeli chodzi o styropian, to miaoło byc taniej, ale zimy nie ma więc potaniał nieznacznie :roll:

 

W zeszłym roku kupowaliśmy silikaty już w lutym i czekały na placu do sierpnia.

Teraz też kupujemy co się da i przechowujemy w sklepach i hurtowniach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...