Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gruntowy wymiennik ciepła rehau około 40-50m musi doprecyzować do gabarytów naszego domu + rekuperator storkair comfor 500 z automatycznym bypasem i automatyczna przepustnicą czekamy na ostateczną wycenę i ostateczny rabat, całość z wykonaniem instalacji, materiałami dojazdem ekipy z Wrocławia koparkami i wszystkim co potzrebne do wykonania- około 25 tyś. narazie doszliśmy do porozumienia że napewno na dzień dzisiejszy będzie 10% rabatu, jak dostanę ostateczna wycenę to napiszę. Jest to najbardziej zautomatyzowane rozwiązanie i dlatego taki koszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczekam na ostateczną cenę... Choć na taką wersje się raczej nie zdecyduję. Mam zamiar zmieścić się w 1/3 tej kwoty ale oczywiście sporo tymi rencami ... Oczywiście nie jest to jakiś mój przytyk do ciebie. Super że zarabiasz głową i ręce możesz sobie wynająć. To dużo wygodniejsze. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena "boli" przy innych wydatkach na budowę, ale cóż sami nie potrafimy tego zrobić.Firma z Wrocławia okazała się tańsza od miejscowej z ZIelonej Góry. gratuluję jeśli możesz to zrobić sam oprócz materiałów to zaoszczędzone 3tyś, same materiały trochę kosztują- rekuperator z osprzętem i automatyką to 9tyś. Przeszukaliśmy oferty różnych firm i ostatecznie rozważaliśmy między storkairem a mistralem, ale oferta z wrocławia była dla nas najsensowniejsza. Znaleźliśmy nawet fabrykę tych rekuperatorów w Holandii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych właściwości przenikania ciepła nigdy za mało. Ja będę miał BK 24 + 15cm stropianu a i tak wacham się czy nie dać 20cm.

 

U nas jest 24 + 15 i druga(?) zime sprawdza się pierwszorzędnie.

Ale tak naprawdę da sie to ocenić po seonie grzewczym, bo pierwszy rok mieszkamy i pierwszy rok mamy gaz.

 

Co do zeszłego roku to wiemy tylko tyle, że mimo 30 stopniowych mrozów szlag nie trafił świżych tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

 

Horensja, podaje ceny silikatów-cena z lutego, zeszłego roku

 

N 12- szt. 1,70, 30,00 m2

N 24- szt. 2,99, 53,82 m2

N 18- szt. 2,29 , 41, 22 m2

Ceny brutto, z transportem HDS

Jesienią za N 12 płaciliśmy 1,39 szt, bez HDS

 

 

Aniu a te silikaty miałaś od jakiego producenta ?

 

Silikaty Ostrołeka http://www.grupasilikaty.pl/zaklady_produkcyjne.php

Zaklad Przysieczyn

 

24 mamy nośną, a dom jest z 18+ 15 cm ocieplenie 8)

 

Wiesiek, cieszę sie, że udało sie Tobie zobaczyć WIERZBĘ 8)

 

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOstałam wycenę na rekuperaor i gruntowy wymiennik ciepła:

 

Instalacja systemu rekuperacji z montażem- 20525 PLN netto

Materiały do GWC 5091 PLN netto

Czerpnia do GWC 550 PLN netto

Przepustnica do GWC z czujnikiem PTC 1000 PLN netto

Wykonie GWc 1800 PLN netto

 

Razem 28966 PLN

netto

Po rabacie10% 26069.4 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOstałam wycenę na rekuperaor i gruntowy wymiennik ciepła:

 

Instalacja systemu rekuperacji z montażem- 20525 PLN netto

Materiały do GWC 5091 PLN netto

Czerpnia do GWC 550 PLN netto

Przepustnica do GWC z czujnikiem PTC 1000 PLN netto

Wykonie GWc 1800 PLN netto

 

Razem 28966 PLN

netto

Po rabacie10% 26069.4 PLN

 

O ranyy ja tak czytam i czytam i nie wiem o czym Wy piszecie :oops: :lol: :lol: .

A co to są te sylikaty i co to za sytem jest ten rekuperacji, co to za ogrzewanie??

 

I mam pytanko czy jeśli mam juz projekt domu zatwierdzony i mam juz pozwolenie na budowę, to czy mogę zamienić w domku kuchnię z pokojem??

Kombinujemy czy zamiast garaży nie zrobić tam pokój, bo zawsze chcieliśmy mieć taras z wyjściem na tył domu. a teraz taras jest z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...