Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :D .

Aniu serdecznie gratuluję zdanego egzaminu na prawko.

Ja sierotka zdawałam 6 lat temu i u mnie sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka" :lol: .

 

 

Marcello najlepiej to sie przejechać do Przytoku i popytać.

 

Chociaż pewnie odezwą się osoby, bo tutaj sa bodajrze dwie osoby, które budują się w Przytoku,

Wiem, że w Droszkowie są chyba średnio po 30zł za m kw.

 

W Starym Kisielinie znajomy chce sprzedać ogród, kiedyś coś wspominał , no i moja koleżanka też w Kisielinie sprzedaje działki ale pod lasem i nie uzbrojone.

 

My tez juz bysmy chcieli się zacząć budować, ale dopiero w marcu będziemy się starać o kredyt, to jeśli dostaniemy to chyba to troche potrwa.

 

Nasza działka jest długa i postanowiliśmy, że jak wybudujemy nasz dom , to zaczniemy budować drugi , taki gdzieś około 100m kw pod wynajem.

 

Czy może ktoś mi napisać na priv ile trzeba gdzieś tak wykazać zarobki miesięczne aby otrzymać kredyt na 200tys zł. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D .

 

Czy może ktoś mi napisać na priv ile trzeba gdzieś tak wykazać zarobki miesięczne aby otrzymać kredyt na 200tys zł. 8)

 

 

To wszystko zalezy od banku, od tego ile osob na utrzymaniu, umowa o prace czy wlasna dzialalnosc.... w jednym banku 5000 netto mi starczylo na 500000 a w innym tylko na 310000 jesli dobrze pamietam. My bralismy w PKO BP jeden ( po znajomosci sprawnie poszlo ) a drugi bierzemy w invest banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D .

 

Czy może ktoś mi napisać na priv ile trzeba gdzieś tak wykazać zarobki miesięczne aby otrzymać kredyt na 200tys zł. 8)

 

 

To wszystko zalezy od banku, od tego ile osob na utrzymaniu, umowa o prace czy wlasna dzialalnosc.... w jednym banku 5000 netto mi starczylo na 500000 a w innym tylko na 310000 jesli dobrze pamietam. My bralismy w PKO BP jeden ( po znajomosci sprawnie poszlo ) a drugi bierzemy w invest banku.

 

Dzięki za odpowiedź :D .

Podobno dobry kredyt dają w multi banku, a w Pko Bp mam konto od paru lat , to tam też sie rozglądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyty to normalna sprawa.... jak najbardziej dla ludzi.... :roll: np w stanach chyba nikt nie kupuje/buduje domu za gotowke.... wszystko obciazone jest hipoteka.... i to nie jak u nas 20-30 lat tylko po 50. Ja nie jestem zwolenikiem kredytow i wszystkie sprzety domowe, samochody staram sie kupowac za gotowke... no ale majac 24 lata ciezko miec 400 000 w gotowce na dom :evil: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie boicie się brać kredytów?My z mężem też się zastanawialiśmy jakby nam zabrakło ale strach nam raczej na to nie pozwoli.

 

A ktoś mi powie ile trzeba czekać na przyłącza? Gaz, kanalizacja, prąd - warunki już mam.

 

strach to jedno

ale realizm to drugie

 

nie uwierzę, jeśli mi powiesz, że w tym kraju można ok. 30- tki czy nawet 40 - tki mieć oszczędności na poziomie 300-400 tys zł (nie liczę wolnych zawodów i przedsiębiorców).

 

 

 

ps. Serdeczne gratulacje Aniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyty to normalna sprawa.... jak najbardziej dla ludzi.... :roll:, no ale majac 24 lata ciezko miec 400 000 w gotowce na dom :evil: :wink:

 

Dokładnie :D .

 

My z początku chcieliśmy budować się systemem gospodarczym, bo mamy gdzie mieszkać, ale tak to byśmy budowali się z 10 lat.

 

A latka lecą(mamy po 27 i 26 latek) a bardzo nam zależy mieć szybko dom, chcemy go wybudować w ciągu 1,5-2 lat.

 

Pozdrawiam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 24 i 22 lata. Od 2004 mieszkalismy razem w wynajetym mieszkaniu ( ciezko bylo odkladac ), w grudniu 2005 kupilismy mieszkanie w wierzowcu ( kredyt ), w czerwcu 2006 sprzedalismy owe mieszkanie. Z tego co na tym zarobilismy zylismy sobie beztrosko przez kilka miesiecy a reszte odlozylismy na oplaty i remont/wykonczenie domu ktory kupilismy w styczniu tego roku ( kredyt ). Chcielismy zmiescic sie w 300k-320k a juz ocieramy sie o 400 :-? Kredyt mamy na 30 lat ale bede sie staral go splacic w 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że macie możliwości budować się w tak młodym wieku :lol:

 

Ja tez sie cieszę :lol: :lol: , ale to zasługa mego narzeczonego , my póki co mieszkamy w wynajetym mieszkanku, pochwalę się ze sami je zrobiliśmy, bo wcześniej to był strych :D .

 

Byliśmy wczoraj zobaczyć na działkę, dalej stoi woda :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...