Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć czy lepiej nadproża L19 czy strunobetonowe? W projekcie mam L19 Kierbud mówi o tej drugiej wersji... a kupować już musze...

Druga sprawa - czy wełnę do ocieplenia poddasza kupowaliście w płytach czy w rolce? Chcę kupić zanim znowu podrożeje, ale nie wiem jaką...

 

Czy ktoś wie czy dachówki można kupowac z różnych dostaw? Chodzi mi o kolor, czy różne dostawy różnią sie kolorami? Bo mam możliwość kupić sporą ilość po starej cenie ale kilkaset sztuk będę musiał kupić już z nowej dostawy. Czy to ma jakieś znaczenie? Nie planuję dachu w ciapki :-) Dachówka ceramiczna, Roben.

 

Jakie kominy kupowaliście? Schiedla, IBF czy jakiś domowej roboty? Może mi coś podpowiecie. Planowaliśmy Schiedla ale firma, która robi mi instalacje zapowiedziała, ze i tak rurę będzie swoją wstawiać (odprowadzającą spaliny), więc nie wiem czy warto iść w drogi komin...

 

Acha, jeszcze jedno, ile wcześniej trzeba zamawiać okna? Wiesiek2, te okna Koppi jakie mają profile? Mozna zamawiać dwukolowrowe? Mają do tego rolety złoty dąb? Bramy garażowe też?

 

Jejku ale mi się tych pytań ostatnio namnożyło, ale ruszamy z kopyta, to chyba zacznę sie bardziej udzielać na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć czy lepiej nadproża L19 czy strunobetonowe? W projekcie mam L19 Kierbud mówi o tej drugiej wersji... a kupować już musze...

Druga sprawa - czy wełnę do ocieplenia poddasza kupowaliście w płytach czy w rolce? Chcę kupić zanim znowu podrożeje, ale nie wiem jaką...

 

Czy ktoś wie czy dachówki można kupowac z różnych dostaw? Chodzi mi o kolor, czy różne dostawy różnią sie kolorami? Bo mam możliwość kupić sporą ilość po starej cenie ale kilkaset sztuk będę musiał kupić już z nowej dostawy. Czy to ma jakieś znaczenie? Nie planuję dachu w ciapki :-) Dachówka ceramiczna, Roben.

 

Jakie kominy kupowaliście? Schiedla, IBF czy jakiś domowej roboty? Może mi coś podpowiecie. Planowaliśmy Schiedla ale firma, która robi mi instalacje zapowiedziała, ze i tak rurę będzie swoją wstawiać (odprowadzającą spaliny), więc nie wiem czy warto iść w drogi komin...

 

Acha, jeszcze jedno, ile wcześniej trzeba zamawiać okna? Wiesiek2, te okna Koppi jakie mają profile? Mozna zamawiać dwukolowrowe? Mają do tego rolety złoty dąb? Bramy garażowe też?

 

Jejku ale mi się tych pytań ostatnio namnożyło, ale ruszamy z kopyta, to chyba zacznę sie bardziej udzielać na forum :-)

 

Witam :lol:

O ile wiem to strunobetonowe są dobre :wink:

Nie rozumię po co w komin systemowy wsadzać dodatkowa rurę :roll: to absurd :evil: o ile mi wiadomo :wink:

Ja mam szidla i pierwsze słyszę :wink:

 

Jeśli chodzi o okna termin 10dni od podpisanej umowy, bramy i drzwi też mają - czas oczekiwania 4tyg.

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Schiedla to już wiem, że mogę wziąć specjalne do kondensacyjnych kotłów i to nam rurę zastąpi. Chyba się na nie zdecyduję. Wcześniej wiedziałam tylko o Rondo i Rondo plus stąd konieczność dodatkowej rury.

 

 

No i dachówki kupiłam z resztek. W praktyce sprawdzę co do różnic w odcieniach :-)

 

a mury rosną aż miło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć czy lepiej nadproża L19 czy strunobetonowe? W projekcie mam L19 Kierbud mówi o tej drugiej wersji... a kupować już musze...

Druga sprawa - czy wełnę do ocieplenia poddasza kupowaliście w płytach czy w rolce? Chcę kupić zanim znowu podrożeje, ale nie wiem jaką...

 

Czy ktoś wie czy dachówki można kupowac z różnych dostaw? Chodzi mi o kolor, czy różne dostawy różnią sie kolorami? Bo mam możliwość kupić sporą ilość po starej cenie ale kilkaset sztuk będę musiał kupić już z nowej dostawy. Czy to ma jakieś znaczenie? Nie planuję dachu w ciapki :-) Dachówka ceramiczna, Roben.

 

Jakie kominy kupowaliście? Schiedla, IBF czy jakiś domowej roboty? Może mi coś podpowiecie. Planowaliśmy Schiedla ale firma, która robi mi instalacje zapowiedziała, ze i tak rurę będzie swoją wstawiać (odprowadzającą spaliny), więc nie wiem czy warto iść w drogi komin...

 

Acha, jeszcze jedno, ile wcześniej trzeba zamawiać okna? Wiesiek2, te okna Koppi jakie mają profile? Mozna zamawiać dwukolowrowe? Mają do tego rolety złoty dąb? Bramy garażowe też?

 

Jejku ale mi się tych pytań ostatnio namnożyło, ale ruszamy z kopyta, to chyba zacznę sie bardziej udzielać na forum :-)

 

WITAM

na okna czeka się nie za długo ok. 4 tyg. chyba że są jakieś specjalne albo jest duża kolejka. Okna są w różnych kolorach , jest ich cała paleta, są pod kolor bram, można dobrać drzwi również w tym samym kolorze. Okleina może być jednostronna albo dwu stronna. Jak coś Ci sie spodoba to daj znać wynegocjujemy rabat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

W związku z ostatnim poruszeniem na rynku okien, bram i drzwi i wieloma postami na mój adres prywatny informuję was moi Szanowni koledzy i koleżanki że pomogę wam wszystkim w tym temacie, nie musicie pytać czy wam pomogę, po prostu piszcie. POZDRAWIAM Wiesiek.

To forum jest od tego żeby sobie pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z lubuskiego!

Juz niedługo zaczynam budowę tego domku:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=125&IdKolekcji=

Czekam tylko na pozwolenie wszystkie dokumenty są już w starostwie. Myślę że jeszcze miesiąc i zaczynam.

Lokalizacja budowy-Żary!

Mam już firmę budowlaną. Biorą około 40tys za stan surowy. Czy to dużo czy mało? Sam nie wiem!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj na działeczce zakładano skrzynkę na prąd.

Ale jestem wściekła , bo nasz geodeta inaczej wyznaczył granice działki niż geodeta z energetyki :evil: , a z drugiej strony działki zaczęliśmy stawiać już słupki na ogrodzenie :evil: .

 

Czy macie może namiary na jakiegoś dobrego , normalnego geodetę w Zielonej Górze, myslałam o panu Ostrowskim :roll: .

 

Teraz musimy tez pomysleć jak pozbyć się jeziora z działki :o :evil: :-? :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanko. Jaki rabat (tak około) udało się wam wynegocjować w firmach produkujących okna? Coś tam uzgodniłam ale nie wiem czy to dużo czy standardowo :-) i ile jeszcze mogę naciskać :-)

Nie musicie pisać gdzie ale ile :-)

z góry dziękuję

 

Witam :D Zrób wycenę w kilku firmach -wybieraj tą najciekawsza i naciskaj

:wink: w granicach rozsądku :lol: hym chyba że jedna będzie tak ciekawa że obejdzie się bez duszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z lubuskiego!

Juz niedługo zaczynam budowę tego domku:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=125&IdKolekcji=

Czekam tylko na pozwolenie wszystkie dokumenty są już w starostwie. Myślę że jeszcze miesiąc i zaczynam.

Lokalizacja budowy-Żary!

Mam już firmę budowlaną. Biorą około 40tys za stan surowy. Czy to dużo czy mało? Sam nie wiem!

Pozdrawiam!

HEJ

To normalna cena ja za dom ok. 180 m2 z dachem płacę 45 tyś., podobno na jesień ma być drożej o ok. 20 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanko. Jaki rabat (tak około) udało się wam wynegocjować w firmach produkujących okna? Coś tam uzgodniłam ale nie wiem czy to dużo czy standardowo :-) i ile jeszcze mogę naciskać :-)

Nie musicie pisać gdzie ale ile :-)

z góry dziękuję

Witam

Przyślij mi na Priv wymiary i jakie chcesz okna ja je wycenię i sobie porównasz, podobno załatwiane przezemnie rabaty są do przyjecia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko:

czy ktoś z Was miał do czynienia z cieslą-dekarzem p.Gąską? Jeśli tak to czy polecacie.

Jakie są ceny robocizny (za m2) ciesielki + dekarki (czyli calości) przy dachu kopertowym z 1 dużym koszem i 2 małymi przy ganku, bez lukarn, wolich oczu i innych bajerów? Powierzchnia dachu 270m2

 

W poniedziałek-wtorek udaję się na negocjacje :-) czy ktoś mi podpowie?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...