Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, drodzy lubuszanie. Cieszę się, że Was tu znalazłam - będę do Was zaglądać, bo dużo fajnych rad tu jest. Fiacior, budujesz bardzo blisko ode mnie, tylko jakieś 35 km. Jestem co prawda w trochę innej sytuacji, bo robię adaptację stodoły, ale w planach mamy nowy dom za 3-4 lata. Myślę, że to będzie C20 Muratora (Dworek). Duży i kosztowny, ale chyba damy radę, mąż jest niezłym samoukiem-budowlańcem i domek dla letników postawił właściwie sam jeden. Czy ktoś może wie, czy 100 zł za 1 mb murowania komina to dużo? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dompodsosnami rzeczywiście 35km to nie tak daleko od mojego miasta. Napisz chociaż w pobliżu jakiej miejscowości budujesz. Niezły ten Twój projekt. Duży! Będziie przyciągał uwagę.

Mi pomagać będzie ojciec przy budowie on też dużo potrafi. Takie rzeczy jak wylewki, montaż CO i inne rzeczy robimy sami.

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pytań ciąg dalszy.

 

Gdzie można kupić żwir, wynająć narzędzia. Korzystając z okazji zapytam się także o transport nie związany z budową - chodzi o samochód o długości ok 11 m

Mąż ostatnio jeździł po hurtowniach ale jak sami wiecie: tego nie ma, tego nie prowadzą itd Chcemy wiedzieć co gdzie kupić, żeby później już nie zastanawiać się. Jakie macie wrażenia jeżdżąc za towarem ? Ogólnie mąz miał wrażenie, że bezczelnie przeszkadza w pracy, ten rzekomy boom budowlany wyprowadza mnie z równowagi. W głowach im sie poprzewracało a te terminy...Ja już nie chcę się budować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiacior, to miło, że nam blisko, będzie można podrzucać sobie informacje o matbud i fachowcach. A propos, nie znasz dobrego kierbuda? Nasza kierbud była świetna, ale ciężko zachorowała i w lutym umarła. Zostaliśmy w środku inwestycji bez Niej. Ciężka sprawa. Nawet nie wiem jak odzyskać dokumenty, bo mieszkała sama, synowie za granicą, telefon nie odpowiada, pewnie już wyłączony. O jej śmierci dowiedzieliśmy się 2 dni po pogrzebie. No i teraz nam smutno i źle...

Ale nie załamujemy się, prace idą naprzód. Chyba ten nasz fachowiec jest niezły - pracuje szybko i rzetelnie. Można już zobaczyć fotki w moim dzienniku. Na stronce www są fotki pierwszej części inwestycji - wolno stojącego domku. Pozdrawiam. :D

Alkman, nie wiem gdzie budujesz, żwir po znośnej cenie można kupić w Trzebielu u Kazimierza Będzy, na miejscu wskażą Ci drogę, ma firmę z opałem. O samochody możesz pytać w Jasieniu w Jubo-Trans, chyba powinni takie mieć, albo coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pytań ciąg dalszy.

 

Gdzie można kupić żwir, wynająć narzędzia. Korzystając z okazji zapytam się także o transport nie związany z budową - chodzi o samochód o długości ok 11 m

Mąż ostatnio jeździł po hurtowniach ale jak sami wiecie: tego nie ma, tego nie prowadzą itd Chcemy wiedzieć co gdzie kupić, żeby później już nie zastanawiać się. Jakie macie wrażenia jeżdżąc za towarem ? Ogólnie mąz miał wrażenie, że bezczelnie przeszkadza w pracy, ten rzekomy boom budowlany wyprowadza mnie z równowagi. W głowach im sie poprzewracało a te terminy...Ja już nie chcę się budować....

Hej głowa do góry :D problemy są po to by by je rozwiązywać :D

Fundamenty - ZWOLBET- BETON - BUDOMEX- ZBROJENIE na walczaka koło enna

Ściany kominy,dachówka- Rabkarcher

Styropian, wełna, - Dremi na Wróblewskiego

Więżba - Łośno

Żwir-Kłodawa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dompodsosnami nie mam jeszcze wybranego kierownika budowy. Rozmawiałem z jednym ale nie wiem czy jest dobry chce około 2tys. za mój dom. Będę jeszcze rozmawiał ze znajomym, który ma firmę budowlaną może on mi poleci jakiegoś dobrego kierownika. W tygodniu powinno się już wszystko wyjaśnić.

Tuplice to rzeczywiście bardzo blisko-bardzo fajnie, że ktoś z niedaleka buduje. Ja zrobiłem stronkę jej adres znajdziesz pod spodem, ale na razie znajdziesz na niej zdjęcia samej działki!

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też jestem z okolic Gorzowa. Fajnie że jest lubuska grupa,na której można wymieniać się doświadczeniami związanymi z budową. Jesteście super.

 

Jeszcze nie rozpoczęliśmy budowy bo szukamy działki pod nasz wymażoy domek UPB-220 z pracowni p. Boducha.

Jeśli ktoś z Was wie o dziłkach do kupienia z terenu bogdańca lub Jenina to proszę o informację na e-mail. Przeglądam anonse z prasy i internetu ale na razie nie ma nic ciekawego.

 

Pozdro dla wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich. Ruch tutaj olbrzymi, sporo nowych ludzi- zaczynających i kontynuujących.

Casandra pamiętam, że jesteśmy na podobnym etapie.My też mamy już okna eletryke i wchodzą z instalacją wodno - kanalizacyjną.Później tynki.Jak do tej pory wszystko idzie według planu, dzięki budowlańcom na cześć których napiszę po zakończeniu hymn pochwalny!!!! :D

Okna tak jak pisałam polecam dwóch firm (bo je mam )PAPKE i z ul.Owocowej

A to ostatnie zdjęcia nawet widoać na jednym pobiałkowane drzewa na działce, juz nie mogę się doczekać jak zakwitną. http://www.m137.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

:lol: -

Witam serdecnie Wszystkich- nowych i starych formowiczów :lol:

Nie poddawajcie się :lol: walczcie... o dobre ceny.i.nie tylko... 8)

A przeznAczenie i tak zrobi swoje 8) co ma być to nie miinie 8) :wink:

Ania zorganizuj zlot klubowiczów :lol:

Ja mianuję Cię na PRZEWODNICZĄCĄ GRUPY LUBUSKIEJ :lol: :lol:

:lol: :lol: PROSZĘ O INNE GŁOSY ZA ...PRZECIW NIE BIORĘ POD UWAGĘ :wink: :D :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

:lol: -

Witam serdecnie Wszystkich- nowych i starych formowiczów :lol:

Nie poddawajcie się :lol: walczcie... o dobre ceny..nie tylko... 8)

A przeznAczenie i tak zrobi swoje 8) co ma być to nie miinie 8) :wink:

Ania zorganizuj zlot klubowiczów :lol:

Ja mianuję Cię na PRZEWODNICZĄCĄ GRUPY LUBUSKIEJ :lol: :lol:

:lol: :lol: PROSZĘ O INNE GŁOSY ZA ...PRZECIW NIE BIORĘ POD UWAGĘ :wink: :D :D :lol:

 

witam

 

jestem za

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...