Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Witaj BK

 

Teraz już jestem na budowie i strasznie się denerwuję jak patrzę na budowlańców. Oni też patrzą na mnie spod byka jakby im coś przeszkadzało że patrzę. Ale pilnować trzeba to fakt. Jak tylko zostają sami robota idzie im dwa razy wolniej. A może to ja za bardzo się spieszę. Jednego jestem pewna Anita wylewała ławy tydzień po mnie i już kładzie więźbę a ja jeszcze nie mam rozpoczętych ścianek. Coś chyba w tym jest że wolno im idzie. :evil: Także nie zostawiaj ich samych. trzeba pilnować :wink: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Malinka-no jak to gdzie się buduję? :o U nas tzn. w Gorzowie :lol: :lol: :lol: A z tą więźbą to zobaczę czy było warto,powiem Ci szczerze że jak zobaczyłam co robią miejscowe tartaki to wogóle odechciało mi się więźby... :-?

Co do murarzy to ja byłam 2 x dziennie na budowie i też patrzyli na mnie jak na dziwadło i wyglądało na to że im przeszkadzam :wink: A jak zaczęłam sprawdzać zbrojenie na wieńcach to już wogóle "wychodzili z siebie" ,tym bardziej że znalazłam błędy i kazałam poprawiać.Majster dzwonił do kierownika budowy (po pomoc,że niby sie czepiam) ale kier. tylko potwierdził moje "wymagania".Czasem bywało "gorąco" :evil:

 

Okien jeszcze nie zamówiłam ale obiecali ze zrobią w 3 tyg. więc będzie w sam raz.

 

Tak czy inaczej ogólnie rzecz ujmując (i pomijając stracone nerwy) to jestem bardzo zadowolona z roboty mojej ekipy i właśnie wraz z mężem świętujemy zakończenie tego etapu.

 

P.S. Za bardzo nie mozemy sie rozluźniać ,bo jutro z rana trzeba jechać podłać wieniec na ściance kolankowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tej strony ARi :wink:

Napoczatek Fiu Fiu BK witam gościnnie w Grupie libuskiej

Malinka niełam sie ja na budowie sobie rozwaliłem głowe trzy szwy były ale to było rok temu przywaliłem sobie w głowe belką bo chciałęm ją wyciągnąć z pod schodów noi ciach ANI SIE POGORSZYŁO ANI SIE NIE POLEPSZYŁO po udeżeniu w głowe a może sie myle ? :lol: :lol:

Anita fajnie mnieć basen tylko spore koszta są utrzymania filtry i tak dalej a beterie słoneczne świetna sprawa a może je tak podłączyć żeby nie tylko wode w bsenie ale też w domu grzały.

Ja osobiście sie przygotowuje do malowania sufitów tylko sie narazie nie moge zabrać też kącze szlifowanie garderoby fkopałem sie :evil: nic przyjemnego :wink: był umnie fachowiec co maluje noi mnie jak zawsze "pocieszył" jak to fachowcy każdy krytykuje innego powiedział że po gipsaże uni farba bedzie sie łuszczyła nie odrazu ale bedzie i kazał jeszcze raz gruntować zobacze jak to bedzie ale chyba już nie bede nastepny raz gruntował tzn ja nie gruntowałem ekipa grumtowała a wiecie ile biorą za malowanie farbą z jednokrotnym gruntowaniem odemnie chciał 3 zł za m2. Mówił gościu żeby dorazu kolorek dawać a nie wszystkie ściany na biało że nie trzeba odrazu własciwy kolor noi oczywiście Dekoralem bo najlepsza farba gościu robił u mojej rodzinki to świetnie jemu wyszło :wink: i dlatego pytałem sie o porade.

AHA MALINKA jak tam kolejka czy akcja już odwołana

tak na marginesie woda w moim zboirniku na deszczówke sie skączuła po paru dniach podlewania ale kicha bo to tylko zaledwie 1000 litrów prawie :(

dobra to narazie tyle

pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lubuskie.

Dawno mnie nie było na forum. A lubuski tak pięknie rozkwita.

Jestem z Sulęcina, ne buduję, pracuję w Wydziale Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Sulęcinie, i jestem tu bo zmieniam "paskudny" wizerunek urzędników (ha ha). :lol:

Jakby co to jestem do waszej dyspozycji.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi kolejka nadal obowiązuje. Jeden pojemnik jest już u mnie. Czekam na następny dla Ciebie.

 

Anita z nogą lepiej. Dzięki za troskę. Ale opowiem wam coś jeszcze, następnego dnia mój mąż zastąpił mnie przy polewaniu no i zrobił sobie dokładnie to samo. Teraz oboje chodzimy z zabandażowanymi nogami. Ja mam lewą, mąż prawą :D

 

marek200 witaj. Urzędnicy zawsze mile widzini. Ja nie mogę narzekać na tych z mojej gminy. Kobietki są po prostu super.

 

 

Słonecznie pozdrawiam

MALINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli budować ściany. NARESZCIE :D :D :D Są już prawie trzy narożniki :D :D :D Zamówiłam też dzisiaj okienka. Śliczniutkie, drewniane i drzwi. Pytanko z jakich firm macie bramy garażowe??? Lub planujecie zamontować???

 

A co u Was???

 

POZDRAWIAM

 

Mam Hoermann LPU 40 i nie moge nic powiedziec na minus. Rozwazalem tez Novoferm i Normstahl. Montowala firma z Zielonej Gory Budokom i tez OK.

Jezeli o okna to nie polecam firmy z Miedzyrzeca OKPLAST. Bardzo sie zawiodlem. Polecam zainteresowanym przeczytac: http://www.jareko.webpark.pl/#a

 

Karol N.

 

Czas nad jeziorko pogoda ma sie popsuc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Ale wy to macie sporo kasiory okna drewniane Super sprawa ale wydatek spory przy moich 24 oknach i drzwiach to byłby majątek ale co drzewo to drzewo pierwszy raz mam plastiki bo w bloku są drewniane z szyba tą co dają do plastików noi drewno to drewno ale do palstików można dac okleine drewno podobną i zwrokowo jest ok.

Co do Bramy to ma Hormana czy jak to sie klika 4 x 2,25 na pilota fajna sprawa do koloru musiałem sie przyzwyczaić bo to kolor sraczkowaty miało być w koloże okien tzn zblizony kolor miał być zamawiałem w Gai w Zieolonej. Troche chce ta brame udoskonalić ale to jak bede miał czas czyli w innym życiu chodzi o kontrolke otwartej bramy podłączenie pampek zewmecznych jak bedzie sie brama otwierała i jeszcze pare bajerów. Co do bramy to jestem zadowolony wsumie zabardzo nie moge nic napisać bo mam ją niecały miesiąc nio co moge napisać można ja w kazdej chwili zatrzymać ma tez takie coś jak jest przeszkoda to niezamknie sie pilotem można też jednym sterować otwieranie bramy wiazdowej jak ktoś ma :) podobno ten co silnik mi wcisneli to jest super bardzo mocny tak twierdzili monterzy noi jak pradu niema to można recznie zamknąc troche ona waży ale można kazałem podkrecić ojeden wiecej raz spreżyne. Podobmo brama Wiśniewski jest bardziej awaryjna i głośna moją słychać to ciekawe jak tamta chodzi :)

Dobra to narazie tyle AHA jestem teraz przed kładzeniem płytek noi kicha podobno jest dobra pod parkiet takie płyty zielone z roślin naturalnych noi jest problem bo one są o jakieś grubości noi teraz bedzie ciężko wyrównac poziom płytek a paneli wiec PAMIETAJCIE JESLI BEDZIECIE WYLEWKI ROBIĆ O TYM ja jakoś przegapiłem :( zobaczymy co wymysla płytkarze a tak na marginesie macie jakiś dobrych płytkarzy na oku z okolicy Świebodzina tego co wstepnie rozmawiałęm bierze 25 zł ale jest dobry widziałęm jak robi ale jak narazie czasu niema

Dobra to na tyle pozdrawiam znów was zanudziłęm :) Pa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź w sprawie bram. Nie mam jeszcze wyceny swojej a chciałabym porównać cenowo. Jak już będę miała to dam znać. Czekam na wycenę z firmy KRISPOL Czy ktoś coś słyszał o tej firmie???

 

KASIU - okna drewniane należy zamawiać co najmniej 6 tygodni wcześniej (40% zaliczki). Ja zamówiłam okna w firmie MARPOL z Gorzowa. Sprzedają okna słowińskich http://www.slowińscy.pl. Tak tylko powiem, że zdecydowałam się wcześniej na okna M&S i już miałam zamawiać jak polecono mi tę firmę. W sumie na całości po rabatach zaoszczędziłam ok 3500, zobaczymy jak wyjdą te okienka. Poza tym mają dosyć ładne i tanie drzwi. Za swoje ze wsystkimi bajerami antywłamaniowymi zapłaciłam 2700 (drewniane, ocieplane). Oglądałam te okienka ostatnio u kolegi i bardzo mi się spodobały a i obsługa bardzo miła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kasiu to pewnie nie o okna chodziło 2700 to o drzwi a tak na marginesie to ja nie pamietam jakiej firmy ja mam wiem że w piwnicy są metalowe a główne to drewniane ale te i te mają taki sam zamek tylko co mi powiedzieli fachowcy co montowani NO WIESZ te główne sie lepiej montuje bo są droższe :p tak na marginesie to są z szyba anty włamaniową niby wpiwnicy i u góry jesli macie wejście do piwnicy to polecam tylko z szybka bo zawsze to dodatkowe doświetlenie.

Malinka mam nadzieje że brame Hormana bieżesz też pod uwage co ? a jakie wymiary Ciebie interesują ???

Pozdrawiam z gorąccego Świebodzina aha na budowie postepy wylewam murek z rodzinką

Ps słońce już mogło by troche słabiej świecić co nie ??? Pamietam jak umnie pietro budowali tez słońce świeciło że szok skura schodziął chyba pare razy to były czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta cena 2700 to za dzrzwi, (wcześniej oglądałam takie za 4000-5000 więc te wydawały mi się tanie) :oops: :oops: :oops: A jeśli chodzi ale największe okno a właściwie drzwi tarasowe o szerokości 3600/2350 wyniosły mnie więcej bo aż 3006zł :oops: ale biorąc pod uwagę wycenę z M&S która to okno wyceniła od 8.000 do 11.000 w zależności od wyposażenia dodatkowego to cena 3000 jest dla mnie rewelacyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...