Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam!

 

jezeli chodzi o strzemiona to jest w HMB jest pan Janek zdaje sie, ktory gnie stal. 20 groszy od sztuki wiec uwazam ze jest ok. ja zaplacilam 40zl.

 

 

Mam pytanie do Was lubuszanie.

 

Czy ktos kryje dach dachowka Benders ??

Czy macie na jej temat jakies opinie??

Problem z tym ze do maja Brass nie przyjmuje juz zamowien a na Euronit trzeba czekac ok 6yg.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzemiona murarze sami kręcili- u mnie mieli takiego emeryta ktory sobie siedział i na takim zmyslnym i bardzo prostym urządzonku krecił że hej- nie jest to trudna robota- i nie liczyli zł od nich , bo sa tacy kuci na cztery rogi ,że dodatkowo doliczaja koszty do tej roboty- trzeba uważać. jak beda chcieli dopłaty to sie nie dawaj. wielkość strzemion wynika z projektu.

Sprawdź dokładnie umowę na stan surowy

 

Umowy niet bo u nas prawdziwy system gospodarczy - do wyboru mam albo kupić albo zrobić "tymi ręcyma" :D :D

Właśnie mąż zalatwia to urządzonko.

 

thrier - brałam wełnę bo była nie patrząc na cenę i firmę haha - zapłaciliśmy 23,89 za m2 - wełna Kanuf Classic 20cm i nie wiem czy dobrą cenę dostaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was wie gdzie w Gorzowie albo okolicach można kupić betonowe płyty drogowe? Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie info.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :-)

 

Zapytaj sie w budnexie - na pewno mają krawężniki drogowe.

 

No to idę przygotowywać się do Świąt

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!- a dla tych co sie jeszcze nie wybudowali - życzenia aby kolejne święta spędzić juz w nowym domku :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam sobie na forum o kredytach i już zgłupiałam, nie wiem gdzie wziąć, chcemy w banku BPH, ale coś niepochlebnie piszą o tym banku :-? , jeszcze jednak zastanawiam się nad bankiem GE money bank, bo tam nie wymagają faktur, a w BPH trzeba przedstawić 60% faktur.

 

Ja mam w MultiBanku i nie narzekam. Uruchomienie kolejnych transz na podstawie zdjęć i wpisów do dziennika budowy. Żadnych faktur :-)

Wprawdzie mają dość sztywne warunku udzielenia kedytu i rzadko udaje się zostać obsłużonym bez wcześniejszego umówienia się (spora kolejka chętnych) ale w sumie nie jest źle. Dla mnie ważne było kilka rzeczy: możliwość wcześniejszej spłaty jakiejkolwiek części kredytu bez opłat, mozliwość bezpłatnego przewalutowania w trakcie (mam CHF) i dobrze działający i " przyjazny użytkownikowi" system internetowy, który da mi dostęp do RORu, kredytu i paru innych usług :-) no i oczywiście przyzwoite oprocentowanie plus niewysoka prowizja od uruchomienia (na szczęście nie biorą opłzt za rozpatrzenie wniosku)

 

Dzięki, to tam też pójdziemy zobaczyć :D .

 

Zobaczyliśmy i nic z tego, rzeczywiście sztywne u nich te warunki :( . No i marża tam jest 2%.

 

Pochodziliśmy po bankach i jutro składamy papiery do GE Money Bank, kredyt w CHF, oprocentowanie 3,75%, kredyt 250tys zł. na 30 lat.

 

:evil: :evil: przygotowaliśmy wszystkie dokumenty a pani dopiero wyliczyła, że nie mamy zdolności kredytowej :( . Tak to jest, jak jest się ryczałtowcem.

 

Na 99,99% dostaniemy w Kredyt Dom, nie wiem czy warunki kredytu są dobre, oprocentowanie 4,5%, we CHF, na 30 lat, 200tys(więcej nie możemy)

Trudno jak jest niekorzystny, ale musimy mieć kredyt.

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, DUŻO RADOŚCI, SZCZĘŚCIA I SPEŁNIENIA MARZEŃ!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Mam pytanie. Czy ktoś może się orientuje, czy po otrzymaniu pozwolenia na budowę można zrezygnować z drzwi wewn., które są w projekcie. Czy można je zlikwidować bez zgłaszania i nanoszenia zmian w dokumentacji? :roll: Będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam Wszystkich.Jak święta?

 

Tak, tego rodzaju zmiany mozesz wprowadzać. Jeżeli zmiany nie dotyczą zmiany bryły budynku czy rozwiązań konstrukcyjnych to moga być stosowane. Ja np: zmieniłem schody wew. z drewnianych ( w projekcie ) na wylewane żelbetowe i rozkład ścianek działowych.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

 

Na imię mam Grzegorz.

 

Nie sądziłem że tak prężnie działa forum lubuskie żeby przeczytać te wszystkie posty to dnia braknie.

 

Ja jestem w trakcie robienia ogrzewania i posadzek. Projekt Zorza z firmy Domus.

 

Mam kilka pytań

1 Czy ktoś z budującychy insaluje rekuperator.

2 Czy toś ma zrobiona przydomowa oczyszczalnie scieków legalna z papierami

3 Namiar na żwirownie w kłodawie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Mam pytanie. Czy ktoś może się orientuje, czy po otrzymaniu pozwolenia na budowę można zrezygnować z drzwi wewn., które są w projekcie. Czy można je zlikwidować bez zgłaszania i nanoszenia zmian w dokumentacji? :roll: Będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam Wszystkich.Jak święta?

 

Tak, tego rodzaju zmiany mozesz wprowadzać. Jeżeli zmiany nie dotyczą zmiany bryły budynku czy rozwiązań konstrukcyjnych to moga być stosowane. Ja np: zmieniłem schody wew. z drewnianych ( w projekcie ) na wylewane żelbetowe i rozkład ścianek działowych.

 

Tomek

Dzięki Tomku za pomoc. Pozdrawiam!

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to pracuję w banku.

Jeżeli macie jakieś pytania dot. kredytów hipotecznych to piszcie.

 

Tomek

 

Czy u Was też tak ciężko dostać kredyt hipoteczny jak jest się ryczałtowcem?

 

Byłam dzisiaj w expanderze i tam miły pan pocieszył, że nigdzie nie dostaniemy kredytu, bo nie mamy zdolności kredytowej, bo ryczałtowcom cięzko obliczyć :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak ciężko dostać kredyt hipoteczny jak jest się ryczałtowcem?

 

Byłam dzisiaj w expanderze i tam miły pan pocieszył, że nigdzie nie dostaniemy kredytu, bo nie mamy zdolności kredytowej, bo ryczałtowcom cięzko obliczyć :( .

 

U mnie ( PKO BP ) w przypadku ryczałtu dochód obliczany jest na podstawie oświadczenia klienta jednak nie więcej niż przy stawce ryczałtu :

3% - 10% przychodów wynikajacych z PIT28

5,5% - 20% przychodów wynikajacych z PIT28

8,5% - 40% przychodów wynikajacych z PIT28

17% i 20% - 60% przychodów wynikajacych z PIT28

 

Wylicz jaki Ci wychodzi dochód i prześlij mi na P.M. to wyliczymy jaką masz zdolność kredytową.

 

Jeżeli chodzi o Panów ( niewątpliwie bardzo miłych ) z expandera to jak widać mają dośc mgliste pojęcie o ofercie banków. Praktycznie wszystkie większe banki mają dokładnie określone sposoby obliczania zdolności kredytowej dla ryczałtowców.

 

Czy z dachówką jest taki problem?

Pomóżcie gdzie można dostać dachówkę Brasa, byłam w HMB wybraliśmy sobie dachówkę jaka nam się podobała a nam mówią że nie ma szans, tym bardziej że potrzebujemy dopiero na lipiec- sierpień, czy może ktoś wie gdzie nie mają z tym problemu?.

 

Ja też wybrałem Braasa ( celtycka brązowa ). Jak byłem się dowiadywać 2 tygodnie temu to nie było żadnego problemu z dostawą ( max 3 tygodnie oczekiwania ). Jednak przed samymi świętami okazało się, że Braas wstrzymał zamówienia do czerwca. Rzutem na taśmę, w tym samym dniu udało mi się jeszcze złożyć zamówienie i dachówki mają być na czerwiec. Więc faktycznie teraz moze być problem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie z tego co wiem Braasa teraz nigdzie sie nie dostanie. wstrzymali rzeczywiscie zamowienia do maja czy czerwca.

 

ewentualnie Euronit na polowe czerwca.

 

niestety czasy takie nastaly ze trzeba w kolejkach stac.

ja chyba dlatego sobie Bendersa zamowie. niemiecka dachowka, 30 lat gwarancji.

 

Gregaicha telefon do zwirowni w Klodawie to 095 731 03 40 wlasnie sobie zamowilam zwir na jutro.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...