Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Sorry za offtopic, ale to co napiszę nie nadaje się ani do ogłoszeń ani do działu zwierzęta, bo ma znaczenie wyłącznie lokalne ;-)

 

Dziś 18.09.2007 r. około godziny 12 zaginął w okolicach Ulimia/Łagodzina dwuletni owczarek niemiecki. Pies wabi sie Trop, jest czarny, podpalany, na szyi miał srebrną kolczatkę. Jest ufny i bardzo łagodny. Jeśli ktokolwiek go widział lub wie, gdzie przebywa proszę o informację - za pośrednictwem forum, na priv, lub tel. 694638129 Ewa.

Za odnalezienie psa nagroda :-)

 

A tak wygląda zguba:

 

 

dobrze, ze sie znalazl.

tak na marginesie - nie wiem, czy to twoj pies, wiec nie bierz tego zbyt osobiscie ;) ale bardzo podobny owczarek lata bez kaganca (ma tylko kolczatke) po lagodzinie. nie jest zbyt milo spotkac takiego psa - bez zadnego wlasciciela w poblizu - na swojej drodze. ostatnio miala nieszczescie napatoczyc sie na owego wilczura niania z moim dzieckiem. rozmawialalm z dalszymi sasiadami - podobno ow pies lata tak bez kaganca od dluzszego czasu, mieszkancy dzwonia na policje, wlasciciel ponoc dostal juz mandat... jesli na mnie kiedys nie daj Bog ta psina trafi, to chocby spod ziemi, ale wykopie rakarza...

skoro tobie pies jednak zwial - i takze byl bez kaganca, to moze nastepnym razem jednak mu go zalozysz i pomyslisz o tych, ktorzy beda mieli nieszczescie twojego psa spotkac (szczegolnie, ze bedzie bez ciebei)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sorry, Makary sąsiedzie, ale wziąłem to do siebie. Fakt jest taki, że jak pies ucieka to raczej trudno zdążyć mu założyć kaganiec, prawda?

Obrazki z Łagodzina znam :-) widuję nieraz nie 1 a 3 psy biegające bez smyczy i kagańca, nawet wiem skąd pochodzą, ale odpuszczam sobie gadanie z ich właścicielem, bo widziałem jak wiąże te psy i wiem, że robi to aby uniknąć sytuacji o jakich pisałeś.

Widuję też psy zamknięte w kojcu 24h na dobę, non stop i non stop na łańcuchu - w Ulimiu jest pies, który wydeptał koło o średnicy około 2 metrów, wyglądające jak olbrzymia misa z brzegami wysokości około 30 cm.

 

Aby się nie wykręcać, zapewnię Cię o 1 rzeczy - robię wszystko, aby mój pies nie zginął mi ponownie, ale to zmyślna bestia i jak czytałem choćby na tym forum inni też mają potworne problemy z uciekającymi psami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunnychris przykro mi :( :( [*]

 

 

A ja czasami Was podczytuję, bo udzielam się w grupie zielonogórskiej, ale teraz wpadłam pochwalić się na jakim etapie jest mój domek :D

 

http://img483.imageshack.us/img483/9287/dziaka248sk6.jpg

 

garaż

http://img232.imageshack.us/img232/5876/dziaka246lu6.jpg

 

Widok od strony tarasu

http://img456.imageshack.us/img456/25/dziaka247tv7.jpg

 

Tak w ogóle muszę w końcu wziąć się za założenie dziennika budowy :D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Makary sąsiedzie, ale wziąłem to do siebie. Fakt jest taki, że jak pies ucieka to raczej trudno zdążyć mu założyć kaganiec, prawda?

Obrazki z Łagodzina znam :-) widuję nieraz nie 1 a 3 psy biegające bez smyczy i kagańca, nawet wiem skąd pochodzą, ale odpuszczam sobie gadanie z ich właścicielem, bo widziałem jak wiąże te psy i wiem, że robi to aby uniknąć sytuacji o jakich pisałeś.

Widuję też psy zamknięte w kojcu 24h na dobę, non stop i non stop na łańcuchu - w Ulimiu jest pies, który wydeptał koło o średnicy około 2 metrów, wyglądające jak olbrzymia misa z brzegami wysokości około 30 cm.

 

Aby się nie wykręcać, zapewnię Cię o 1 rzeczy - robię wszystko, aby mój pies nie zginął mi ponownie, ale to zmyślna bestia i jak czytałem choćby na tym forum inni też mają potworne problemy z uciekającymi psami.

 

powiem szczerze - nie rozumiem, jak mozna dopuscic do ucieczki psa - tym bardzoiej,jesli nie jest to maly kundelek, a owczarek czy inny duzy pies.

zeby bylo jasne - wychowalam sie w domu, w ktorym byl (i jest) pies, w rodzinei wszyscy maja psy i my tez miec bedziemy...

do posiadania psa trzeba dorosnac i miec wyobraznie. nie dla kazdego spotkanie z wilczurem bez kaganca jest mile - szczegolnie , jesli tym kims jest male dziecko.

i nie rozumiem, jak mozna dopuscic do takich sytuacji, ze pies moze samodzielnie wyjsc poza ogrodzenie posesji. no, chyba,ze plot jest dziurawy albo furtka otwarta - tu jednak "zmyslonosc" psa ma sie nijak do tego. raczej bezmyslnosc wlasciciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makary - rozumiem brak zrozumienia. Częste to jest i czasem usprawiedliwione - patrz mój post nieco wyżej.

 

Jeśli nieobce Ci jest dążenie do zaspokajania ciekawości, to przykłady "zmyślności psów" znajdziesz w dziale "Zwierzęta" (zrywanie łańcuchów, ucieczki przy okazji wizyt gości (tak ma pies mojej koleżanki z pracy), podkopywanie siatki, rwanie jej zębami, wspinanie się po niej - będąc nastolatkiem miałem znajomego który wytresował boksera, alby ten przechodził przez psiatkę o wysokości około 5 m, przeskakiwanie nad ogrodzeniem - mój wilk przeskakuje płot wysokości 1,40m, dlatego mam wyższy).

Może Ci się to przydać, bo pragniesz stać się częścią społeczności, gdzie wałęsające się psy są na porządku dziennym. Widzę i czytam, że nie masz jeszcze ogrodzenia, co gwarantuje, że prędzej czy później jakiś zwierzak przypałęta się i na Twoją posesję ;-)

 

W Łagodzinie może to być też lis czy sarna - widywałem je tam. :-)

 

Szkoda, że nie dostrzegłeś w moim poście tego, że staram się nie dopuścić do takiej sytuacji, a znalazłeś tylko sposób aby stwierdzić, że ucieczki psów świadczą o niedojrzałości, bezmyślności i braku wyobraźni właścicieli. Szkoda. :-(

 

A - jeszcze jedno - w Łagodzinie mają swoje kojce psy policyjne - same samce owczarków niemieckich. One, pomimo zamknięcia w kojcu też podobno kiedyś uciekły - tak opowiadał mi mój sąsiad. Mam nadzieję, że to się wiecej nie powtórzy, ale pomimo, iż widziałem jakie tam są zabezpieczenia, nie jestem tego w 100% pewny. :-(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :lol:

Jak tam budowlańcy macie czas na pisanie bo ja nie mogę jakoś sie zabrać do pisania, natomiast czytam wasze posty co kilka dni. U mnie w przyszłym tyg. więżba a potem dachówka no i okna.

Uzgadniam właśnie sprawy związane z instalacjami i szukam dobrych fachowców do wykonania instalacji elektr., c.o., c.w.u. jak możecie kogoś polecić to poproszę o namiary. Mam też pytanko -Co położyliście na podłogówkę ? (chciałbym parkiet ale.......... :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej!

ja też poczytuję...z pisaniem gorzej, bo jedyny czas mam w pracy ale niestety firma mi zablokowała mozliwość logowania na forum :-(

U nas już wykończeniówka...

juz wiem czemu to się tak nazywa :-) wykończeni jesteśmy wszyscy hehe i to zaróno fizycznie jak i finansowo...

W przyszłym tygodniu kominek, za 3 tyg.piec, no i będziemy już dogrzewać.

Roboty jest strasznie dużo, już przestałąm marzyć o przeprowadzce na Boze narodzenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D :D :D :D Po bardzo długiej mojej

nie obecności na forum .... :-? 8) :oops:

Chciałabym Bardzo podziękowac Ani za troskę....Aniu masz wielki serce..

Wiele było powodów dla których mnie tu nie było... ale poczytywałam was ... :wink: Witam wszystkich nowych którzy dołączyli do grona grupy lubuskiej

 

:lol: :lol: :lol:

 

Obecnie się wykańczam psychicznie i finansowo ...z fachowcami od wyączeniówkii tragedia ... robocizna za łazienke 4k SZOK :roll:

Mam gaz już :D Wielkie ukłony MOW....

 

Z oczyszczanią ścieków mam samowolke b+udowlana - Firma która mątowała

nie zrobiła zgłoszenia... :evil: :evil: nie wiadomo

jak to się skączy..

Kominek w trakcie budowy ... kocham w nim palic... :lol:

 

Mogę się pochwalic...dzis +ukączyłam własnorecznie pokój

córki....

jestem zmeczona ale i bardzo zadowolona...szczególinie że j

est to moje dzieło 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casandra75

Dzięki za info ale pochwal sie koleżanko co masz na podłogówce bo mi marzy się parkiet ale jest to izolator więc raczej się nie nadaje.

I napisz jak nazywa się ta podłoga co masz u córki w pokoju, widać jej kawałek na zdjęciu i ma dość ciekawą kolorystykę. :lol:

Gratuluje postępów w wykończeniu i życzę dużo wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :lol:

Jak tam budowlańcy macie czas na pisanie bo ja nie mogę jakoś sie zabrać do pisania, natomiast czytam wasze posty co kilka dni. U mnie w przyszłym tyg. więżba a potem dachówka no i okna.

Uzgadniam właśnie sprawy związane z instalacjami i szukam dobrych fachowców do wykonania instalacji elektr., c.o., c.w.u. jak możecie kogoś polecić to poproszę o namiary. Mam też pytanko -Co położyliście na podłogówkę ? (chciałbym parkiet ale.......... :evil: )

 

jesli chcesz, to moge dac namiary na dobrego elektryka. mialam tez hydraulika,ale pan jest mocno chory, po operacji i z praca na razie dal sobie spokoj (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...