Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowni koledzy i koleżanki, dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi.

 

Moja granica finansowa to 200tyś, nie dam rady więcej.

 

Powiedzcie, co myślicie o domkach wybudowanych "systemem szkieletowym" ? Ja nie mam pojęcia, zbieram wiedzę i .....

 

Może ktoś z was lub z Waszych znajomych mieszka w tego typu domku, czy są one tańsze w budowie?

 

Może znacie jakieś firmy które budują tego typu domki gotowe, pod klucz?

 

Wielkie dzięki za wszelkie opdowiedzi.

 

Miłej niedzieli i pozdrawiamy. - alinaifabian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kopahaus-barlinek.pl/ <-- biuro tej firmy miesci sie w takim domu...

http://kopahaus-barlinek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=51 <-- klodawa

bylem, widzialem... jakos sie nie przekonalem do tej technologii co nie znaczy ze jest zla/gorsza :wink:

 

no u nas w Barlinku sa te domki :)

nawet nie tylko biuro, ale ludzie mieszkaja w nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Od jakiegoś czasu śledzę forum lubuskie bo zdecydowaliśmy z żoną , że rozpoczniemy budowe naszego wymarzonego domku.

Zamierzamy ,jak chyba większość budować systemem gospodarczym, w związku z tym mam pytanie do forumowiczów gdyż szukamy właśnie ekip (solidnych i sprawdzonych) na poszczególne etapy budowy z Gorzowa i okolic.

Będę wdzięczny za wszystkie namiary.

pozdrawiam wszystkich z lubuskiego!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Od jakiegoś czasu śledzę forum lubuskie bo zdecydowaliśmy z żoną , że rozpoczniemy budowe naszego wymarzonego domku.

Zamierzamy ,jak chyba większość budować systemem gospodarczym, w związku z tym mam pytanie do forumowiczów gdyż szukamy właśnie ekip (solidnych i sprawdzonych) na poszczególne etapy budowy z Gorzowa i okolic.

Będę wdzięczny za wszystkie namiary.

pozdrawiam wszystkich z lubuskiego!!!!

Woj lubuskie jest duże a gdzie dokładnie ma być budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrq5 nie pamiętasz zuzki z Gorzowa to było 2 lata temu...strasznie dawno

ale gratuluję, niedługo będziesz bardziej niż budową przejmować się malństwem.

Ja wybrałam też z Archonu co ty tylko 3, myślałam też o Mili ale z innej firmy. Jednak ostatecznie jeszcze nie podjęłąm decyzji, bo chce mieć dom pasywny a zmiana technologii troche kosztuje, więc zastanawiam sie nad indywidualnym projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam lubuszanke.

MY w prawdzie mieszkamy pod Gorzowem ale Sława to piękna miejscowość mieszka tam moja siostra tylko z pracą trudno...Siostra mieszka w szeregowcu...

MY braliśmy kredyt ma budowę domu ale także mieliśmy trochę oszczędności i sprzedaliśmy mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomożecie.... będę budować dom sama, tzn bez współpomocy płci męskiej. wec od początku założyłam, ze wynajmę firmę "pod klucz" plus architekta do wystroju wnętrz i po prostu się wprowadzę. jednak rzeczywistość trochę mnie wystudziła - Nie zbiorę takiej gotówki ani nie dostanę tyle kredytu aby w szybkim czasie budowę na zlecenie skończyć. Firmy wykonawcze taką cene zaśpiewały że hoho.. żastanawiam się czy wynajmując poszczególne ekipy do konkretnych robót uda mi sie zaoszczędzic znaczna kwotę czy tylko przeciągnę w czasie roboty, przysporzę sobie stresów i siwych włosów na głowie, a efekt może być niekoniecznie lepszy?

Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzka.

Wszystko ma swoje wady i zalety.Jeśli masz jadną firmę to nie mowią że tamci coś zrobili żle dlatego oni muszą teraz naprawować i to będzie dodatkowo kosztwać itd.nawet jesli na wcześniejszym etapie coś popsują to poprawki wliczone sa w cenę ustaloną wsześniej. Ne martwisz się przestojami. Koszty nie wiem czy wtedy są większe, u nas wcale nie okazały się większe a nawet mamy wrażenie za zaoszczędziliśmy.

W tych realiach na rynku budowlańców co chwilę szukać ekipy to duży kłopot...

A co do architekta wnętrz, urządzanie domu to frajda!!!!! więc jesli nasz trochę gustu to zrób to sama.Poproś znajomą która, ma gust .....

To moje osobiste doświadczenie może inni mają inne wysluchaj wszystkich i zdecyduj sama.

Dla mnie budowa domu to był miesiąc miodowy, ale dziękuję jeszcze raz za to brygadzie i mężowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...