Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Nowa strona etam już mi naniczym nie zależy a tym bardziej na przwidywaniu kiedy bedzie nowa strona

Na budowie ekipa działa z elewacją ja niemam na nic czasu nawet dlanich a jak sie niema to są skutki przwiercona roleta w trzech miejscach bo gosciu zapomnial ze sa rolety ale jest juz prawie ok przyokazji poznalem budowe rolety. Poprostu przerabany miesiac jest nie tylko na budowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowa strona etam już mi naniczym nie zależy a tym bardziej na przwidywaniu kiedy bedzie nowa strona

Na budowie ekipa działa z elewacją ja niemam na nic czasu nawet dlanich a jak sie niema to są skutki przwiercona roleta w trzech miejscach bo gosciu zapomnial ze sa rolety ale jest juz prawie ok przyokazji poznalem budowe rolety. Poprostu przerabany miesiac jest nie tylko na budowie

Pozdrawiam

U mnie cmok jeden jak wiercil to tynk poodlatywal w srodku czyli na wylot. Styropian 10 cm dybel 6cm a debilek wiercil o ca. 26 cm zagleboko. Trzeba miec talent albo spac podczas wiercenia. Balem sie coby instalacji co albo elektr nie uszkodzil. Bezmozgowcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY RATUNKU

 

Czy ktoś mógłby pomóc w znalezieniu ekipy do postawienia ścian z klinkieru (ok 230m). Moja ekipa się wykruszyła. Obecnie pracuje jeden pan któremu się nie spieszy i w związku z tym , że u mnie już prawie koniec to mu się nie opłaca bo podłapał robotę gdzie indziej. Myślę że pracy jest jeszcze dużo więc szukam pilnie ekipy. Nie wiem kompletnie gdzie uderzyć. :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Malinka współczuję. Próbowałaś się rozejrzeć wśród miejscowych ekip? A w Gorzowie? Chyba jest większe zaplecze budowlane. Chociaż czas jest nie ciekawy trwa jeszcze sezon i podejrzewam, że bedzie trudno kogokolwiek znaleźć. W każdym bądź razie trzymam kciuki. Powodzenia. Mam nadzieję, że szybko kogos porządnego znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was tu stej strony ARi :wink:

hmmmm na budowie sie dzieje sporo nawet ekipa od elewacji biega po rusztowaniu jak narazie domek jest w kolorze szaro brązowy w kolorze kleju dokładnie. Płydkarze kłada płytki w korytarzu i jakoś sie kreci łazienke górna w tym roku sobie darujemy zaduże koszta by były. Moge sie pochwalić że własnorecznie robie okna na strych w kształcie trójkąta jak narazie mam jedno zrobione tzn prawie zrobione musze jeszcze szybe wstawić pomalować noi wstawić bedą podwujnie szklone taką mam nadzieje fachowiec powiedział że może mi zrobić za 300 zł za sztuke jak narazie to mnie kosztowało mój czas + koło 20 szt wkretów + szpachel + kit + farba ale jak narazie koloru nie dobrałem z tym bedzie problem hmmm. Jak narazie nikt nie wierzył wemnie ze uda mi sie zrobić okno trójkatne narazie jeszcze niejest wstawione wiec nie mówie hop a okno jest wykonane ze starych okien wiec materiał GRATIS

Co tam jeszcze kolor elewacji mam wybrany mozajke też jak bede miał jakieś foty aktualne zamieszcze mam nadzieje jesli czas pozwoli. Pogoda taka se nie zachecająca na roboty budowlane a pomysleć że otej poże to pare lat temu zaczynałą sie budowa tzn wykopy i stawianie piwnicy

Czas leci nie ubłagalnie i kasa leci hmm jak kasa :o czy ktos widział kase jak ktos sie buduje to niea kasy chyba że macie inne zdanie ???

Pozdrawiam ARi

Aha do kosztorysu okna trzeba doliczyć brzeszczot do wyżynarki bo ten co był w kąplecie to był zakrótki ale tego nowego jeszcze nie testowałem już na nastepnym oknie przetestuje, tak na marginesie chyba znów zajechałe wiertare co to za badziewna firma Kenzo ciekawe czy znów mi wymienią, te moje bloczki betonowe są poprostu bardzo mocne

Pozdrawiam jeszcze raz

TROCHE SIE ROZPISAŁEM no cóż dawno tu nie zanudzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Widzę że na lubuską to już nikt prawie nie zagląda :( :(

 

MYCHA< FUNIA<ANITA<ARI<KAROL<WALDON i wszyscy, których nie wymieniłam zaglądajcie tu czasem. Bo smutno tak samej. O wymianie doświadczeń to już w ogóle nie ma mowy.

 

Anita jaka ekipa stawiała ci domek czy jest wolna???

Ja sie zglaszam i oswiadczam wszem i uroczyscie, ze zagladalem tutaj tylko bylo tak jakos cicho, smutno i pusto.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wróciliście. Choć nie wszyscy :cry:

 

Dzisiaj miałam komisję z banku. Nie uwierzycie ale cała wizyta trwała dwie godziny. Pan bardzo skrupulatnie przejrzał cały projekt. Odniósł to wszystko do tego co zrobione i do dziennika budowy. Posprawdzał każdy szczegół, łącznie z tym, że wkłady kominowe włożyliśmy o średnicy 150, a przecież wystarczyoby 130. Szok. Zarzucił kierownikowi budowy nierzetelne prowadzenie dziennika. Zażądał wszelkich pozwoleń i pozwoleń na zmiany. Czyli sprawdził każdą zmianę w projekcie czy mamy na to pozwolenie. Zaczęłam się zastanawić czy to czasem nie kontrola z Nadzoru Budowlanego bo coś mi się tu nie zgadzało. Nawet okna pytał jakie mamy czy drewniane czy plastikowe i sprawdził jak jest zapisane w projekcie czy aby czasem nie zmieniliśmy tego. Ach co tu dużo gadać powytykał jeszcze pare rzeczy, których banku wogóle nie powinno obchodzić . Naprzykład to czy na każdy materiał budowlany mam certyfikat jakości.

 

No nie bedę was zanudzać ale pogodę to mamy super do budowania, co nie? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinko,

 

Absolutnie się nie obraziłam,

po prostu się rozchorowałam.

Niby jestem na urlopie, więc powinnam miec czas na forum, ale czeka mnie ważny egazmin i dlatego stukam

 

http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/galeria/zdjecia/378.jpg

 

a tak poza tym - to już w tym roku raczej na budowie nie powalcze - bo kasa będzie dopiero wiosną

 

No i ostatnio nawet nie chce mi się tam jeździć bo mamy same zniszczenia. Niby drobiazgi, ale zawsze. I zniechęca mnie to strasznie. Myśle sobie, że albo nas sasiedzi bardzo nie lubią, albo są głupi i nie interesuje ich, ze ich dzieci coś innym dewastują. A nasza budowa jest w "centrum" wsi więc nikt mi nie powie, że o tym nie wiedzą.

 

Delatego raczej nie mam o czym pisać,.

 

Ale LUBUSKĄ lubię szalenie :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam kolejna transzę :D

 

Waldon a czy jak nie będę miała tych certyfikatów to mogę mieć jakis problem? Mam tylko na bloczki betonowe bo facet sam dał. Cegły są z Robena kupione w hurtowni więc chyba nie powinno byc problemu ale beton gotowy kupiłam bez faktury i nie wiem czy dadzą mi jakis papier.

 

 

Funia co ci zniszczyli łobuzy :evil: :evil: Może potrzebujesz kogoś do pomocy do postraszenia :wink: A wogóle na jakim jesteś etapie? A tak poza tym przepiękne zdjęcie, tylko nie wiem czy mam rozumieć że robisz takie piękne zdjęcia czy tylko obrazowo przedstawiłaś że stukasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Funia nonie mój komputer coś nawala wiec nie odpaliła mi sie stronka :( a bym sobie zmiłą checią zobaczył bo fotografia mnie interesyje tak na marginesie ale aparatu dobrego niestety nie posiadam a cyfrówka taka mała by mnie nie zadowoliła a na porzadną mnie narazie niestać bo w tej cenie noge tynk i farbe na elewacje domu kupić wiec aparat musi poczekać. Co do przybywania ludzi na Twojej budowie mam pomysł walnij tabliczke UWAGA TEREN ZAMINOWANY - NIEWYPAŁY . albo znów sobie zafunduj 24 dozór plicyjny :)

Co sie okazało to ja MychE znam tak mnie szwagier uświadomił mój a pozatym ostatnio pare dni temu jak mnie nie było na budowie to Mychy mąż był umnie na budowie bo podobno ekipa co mi stawiałą dom i dach to bedzie im kładła dach fiu fiu wiec mój wykonawca zaprosił sobie na ogledziny ale zabardzo sobie nie zobaczyli bo kogoś innego zastali niż mnie he he he :)

Malinka nie zazdroszcze takiej inspekcji tociekawe czy jak mam faktury i potem na odbiór bedą mi kazali pokazać certyfikaty to powiem im zeby poszli do sklepu czyli hurtowni i jak mi sie doliczy ze niezgadzają sie ilość cegieł lub bloczków albo suporeksu że 100 szt niema faktury czyli certyfikatu to co bedzie dym albo czy na cement ma ktos zwas certyfikat wiem wiem teraż zartuje ale pewnie sie domyślam że może być ktos że bedzie wszystko wyliczał tak jak u Malinki nie zazdroszcze.

RAPORT Z BUDOWY

dziś jak narazie został wklejony ostatni arkusz styropianu teraz tylko conajmniej gdzie niegdzie 2 cm styropianu pujdzie na ramki koło okien a pozatym Majątek mnie już kosztują narożniki na te ramki i wogule przechlapane nie polecam robienia elewacji ;)

Dobra to narazie tyle POZDRAWIAM LUBUSZAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to specjalnie dla Ariego spróbuję tu wkleić to zdjęcie - ale chyba najlepsza w tym nie jestem

 

http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/galeria/zdjecia/378.jpg

 

Malinko - gratulację - niby tak niecierpimy tych banków ale dobrze ze są. :D

 

Co do zniszczeń - jak na razie (odpukać) nie są jakieś super poważne ale jest ich sporo. Najpierw powyrywali słupki z ogrodzenia (takie tylko zalane w betonie), potem gdy Misiek wylewał murek - to odciskali mokre łapy w betonie (wyglądało jakby tylko czekali aż on wróci do domu - bo od razu lecieli gdy beton był jeszcze mokry) :cry: . Aha były też tam odciski psich łap :o , więc, chyba ktoś miał niezły ubaw.

No i jeszce połamali nam tablice informacyjną.

 

Czyli nic ciekawego. Mamy fundamenty i resztę chcemy zrobić w przyszłym roku - ale nie wiem czy nam do tej pory nie rozbiorą :evil:

 

 

No ale zobaczymy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,troszkę sie zaniedbałam ale roboty na budowie mnóstwo a w dodatku powiekszy nam sie rodzina :lol: ,cieszymy sie niezmiernie :lol: :lol: :lol:

Budowa jakoś zaczęła sie ślimaczyć-albo to mi sie tak zdaje.Mam już stan surowy zamknięty oraz instal. elektr. i częściowo kanal.,od poniedziałku zaczynają tynki zewnętrzne,a potem wewnętrzne.Chcę też w przyszłym tygodniu zrobić przyłącze gazowe.

Funia,wspólczuję sąsiadów,którzy nie pilnują swoich dzieci :evil:

Malinka,ekipa która u mnie budowała jest aż z rzeszowskiego...Ale teraz miałam na roboty tzw dokończeniowe (ścianki działowe,podmurowanie okien itp.) całkiem do rzeczy ekipę z Gorzowa,jak chcesz to dam Ci namary na priva,chyba mogliby coś przyjąc bo właśnie u nas skończyli,muszą jeszcze posprzątać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuuuuższej przerwie:)

 

Próbowałam przeczytc to wszystko co napisaliscie po mojej ostatniej wizycie, ale po kilku postach padłam :D

 

co u mnie? w sumie nic ciekawego, wylany taras, wejscie i teraz czekamy na koniec października, bedziemy robic dach. Mam juz wybrana dachówke, robena Kasztan, super wyglada, decyzja była łatwa, jak tylko ja zobaczyłam to jak miłosc od pierwszego wejrzenia :wink: natomiast długo zastanawiałam sie nad wykonczeniem dachu a dokładniej chodzi mi o podpitke, na początku chciałam plastik, potem drewniana teraz chce miec obita płyta OBS, oklejone steropianem i rzucony tynk:) widziałam dokładnie to wczoraj i podoba mi sie bardzo. <tu mała proźba, czy ktos ma adres strony aby poczytac o tej płycie> .

 

i mile widziane komentarze na ten temat:)

 

Ari słyszałam ze swiat mały jest, okazuje sie ze znamy T.O. ze Świebodzina:)

 

ok to juz wszytsko, obiecuje częsciej zagladac:)

 

_MYCHA__

 

 

ps. ARI to w koncu gdzie TY stawiasz ten dom, moze i ja byłam u Cibeie na budowie, bo maz mnie zawoził gdzies abym zoabczyła dach:):)

 

ps.1. juz wiem, dzowniłam do męża i sie okazuje Ari ze byłam na Twojej budowie hahaha, powiedziałam mężowi ze teraz muszę Cię pomęczyć i wyciągnać cos o nich, a dokładnie jak kłada dach, czy warto i takie tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...