Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MAM PYTANIE ODNOŚNIE KOSZTÓW BUDOWY:Dzisiaj otrzymałem pierwszy kosztorys robocizny, jeśli ktoś jest bardziej w temacie to proszę o opinie:

Projekt "DOM W POWOJACH 2" 115mkw użytkowej + garaz 20mkw

1) STAN ZERO - 11 000 zł

2) WYPROWADZENIE ŚCIAN + ŚCIANKI DZIAŁOWE + KOMINY DO STROPU - 20 000 zł.

3) STROP - 6000 zł. (będziemy kłaść chyba płyty)

4) DACH - ciesielka + dekarz + kominy na gotowo - 18 000 zł.

CZYLI RAZEM STAN SUROWY ZAMKNIĘTY 55 000 zł.

PLUS DOCIEPLENIE

5) DOCIEPLENIE - 10 000 zł.

 

I TERAZ MOJE PYTANIE:

Czy te ceny są względne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

jak dla nas ceny całkiem OK.

W którym miejscu Baczyny budujesz , jeśli to nie tajemnica ?

 

Alkman gzie kupowałaś drewno na więźbę dachową ?

 

Miłrgo dnia budującym życzę :D

wreszcie świeci słoneczko :D

Na Owocowej, a drewna jeszczez nie kupowalismy, jeszcze troche mamy papierkowej roboty........

Ale jeśli coś polecasz i masz dobre ceny to z chęcią wezme namiary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5 niestety ceny od lipca 2006 zdecydowanie zmieniły się na niekorzyść budujących :-? , a jeśli dobrze liczę to różnica między tym co zapłaciłaś, a ofertą patrykos2005 wynosi 13 tys. Po podwyżkach więc jest to cena średnia, ale można rzeczywiście poszukać taniej. Z drugiej strony jeśli ekipa jest sprawdzona, to czasami warto zapłacić troche drożej.

 

patrykos2005 zastanawia mnie tylko co oznacza określenie - stan surowy zamknięty - bo dla mnie także drzwi i okna. Uważam jednak, że nie warto płacić za ten etap ekipie budującej, bo firmy sprzedające okna oferują także usługę montażu i później nie ma przynajmniej problemu z ewentualną reklamacją (sprzedawca mówi, że to wina montażu, a monterzy, że okna do kitu).

 

qqrq5 u nas ceny za kierownika kształtowały się w okolicach od 1500 zł do 3000 (i nawet powyżej) w zależności czego oczekuje się od kierownika :wink:

 

malmar2 z drzewem Ci nie pomogę, bo miałam swoje i wszystko robił mi wujek, dlatego chciałam wykorzystać resztki, które zostały, ale niektórzy za obróbkę tyle chcą, ile zapłaciłabym za kupno gotowego elementu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

patrykos2005 zastanawia mnie tylko co oznacza określenie - stan surowy zamknięty - bo dla mnie także drzwi i okna. Uważam jednak, że nie warto płacić za ten etap ekipie budującej, bo firmy sprzedające okna oferują także usługę montażu i później nie ma przynajmniej problemu z ewentualną reklamacją (sprzedawca mówi, że to wina montażu, a monterzy, że okna do kitu).

Dzieki, ale okna zawsze powinna wstawiać Firma u której się zamówiło, a najważniejsze to że wtedy płacimy 7% Vatu !!! Więc stan surowy zamknięty dotyczy bez drzwi i dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...