Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

U mnie trwają intensywne prace wykończeniowe bo w końcu znalazłem dobrą ekipe która nie dyskutuje nie grymasi tylko robi. :D

 

Przez pół roku gość od okien nie miał czasu aby przyjść i dokończyć obróbkę okien w garażu.Sam to zrobiłem w ciągu pół godziny ale co jakiś czas dzwoniłem do niego aby wysłuchać czemu znów nie dotrzymał terminu.

Biedulek w ciągu pół roku miał trzy stłuczki - oczywiście nie ze swojej winy-

kilka razy psuł mu się samochód i musiał go odholować , a jak nie jemu to miał problem z samochodem syna.

Ale ostatnio przebił wszystko.

Obiecał że jak tylko skończy rozmowe ze mną to odpala auto i już jedzie do mnie.

Po paru godzinach dzwonie i pytam czemu go jeszcze nie ma , a on mi na to że ,,żona kazała mu iść w pole i sadzić ziemniaki,, :lol: :lol: :lol:

Tego by ani Kantor ani Pietrzak nie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnie posty i odpowiem ogólnie.

W marcu ubiegłego roku zacząłem budowe domu 107 m2 i garażu około30m2.

Za całość zapłaciłem 42 tyś. Stan surowy.

Cena 55 tyś za podobny metraż - na dzień dzisiejszy- wg mnie nie jest ceną wygórowaną. Wiem że inni chcą od 60 do 65 tyś.

Więźbę kupowałem w tartaku w Deszcznie gdyż transport był darmowy i jak zabrakło paru desek i łat to na drugi dzień dostarczono mi je bez jakiegokolwiek grymaszenia. Tzw pełna współpraca. A ceny w róznych tartakach niewiele się różnią.

Aby mieć wodę sąsiedzi sami musieli doprowadzic wodociąg. Koszty spore , nie wspomnę o potrzebnych papierkach, ale teraz każdy nowy budujący się musi zapłacić za możliwość dołączenia się. Wiem że to słabe pocieszenie , ale w końcu inwestycja się zwróci, tyle tylko że trochę to potrwa :cry:

Wczoraj wpadł mi w ręce kosztorys remontu poniemieckiego domku.

Za remont dachu 30 tyś robocizna plus 40 tyś materiały

Za punkt elektryczny 50 zł ( ,, mój ,, elektryk woła 35 i można negocjować )

Za tzw biały montaż 15 zł ( mój woła od 3 do 5 zł)

Za położenie metra ,,gołego,, rigipsu 20zł itd itd itp.

Ceny z kosmosu , no chyba że ja jestem niedzisiejszy.

Mogę dać namiary na sprawdzonego elektryka , hydraulika i ekipę od wykończeń. Terminy mają napięte więc trzeba zamawiać ich z wyprzedzeniem. :D

 

qqrq5 No to czas pomyśleć o placu zabaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr- Ala daj mi proszę namiary na ten tartak w Deszcznie .

W poniedzialek jesteśmy umówieniw w Międzyrzeczu ............. i tu dochodzi transport :evil:

 

z tym, że Dremi ma drewno impregnowane ciśnieniowo i porównywanie takiego drewna do drewna "mazanego" czyms zielonym (bo nie zawsze impregnetem) nie jest ok.

 

patrykos2005 jeśli nadal szukasz ekipy to sie odezwij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr- Ala daj mi proszę namiary na ten tartak w Deszcznie .

W poniedzialek jesteśmy umówieniw w Międzyrzeczu ............. i tu dochodzi transport :evil:

 

z tym, że Dremi ma drewno impregnowane ciśnieniowo i porównywanie takiego drewna do drewna "mazanego" czyms zielonym (bo nie zawsze impregnetem) nie jest ok.

 

patrykos2005 jeśli nadal szukasz ekipy to sie odezwij

 

Tak sie składa , że nie robiłam porównania .

Ale mimo wszystko dziękuję za wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? napisze to tutaj bo sprawa dotyczy mojego kolegi ktory działał w branży budowlanej na terenie Gorzowa.

 

http://boerner.pl/stefan.pdf recze swoim słowem, że to nie jest żadna historia wymyślona przez naciągaczy... kolega miał wypadek na quadzie i po za tym że stracił całe swoje zdrowie... stracił też plynność finansową i mają duże problemy finansowe... :cry:

 

 

i z innej beczki, ile moze kosztowac rozprowadzenie podejsc wodno-kanalizacyjnych :

kuchnia :

- zlew i zmywarka ( to chyba na jednym odplywie i doplywie )

- lazienka na dole ( wc + zlew )

- lazienka na gorze ( wc, bidet, zlew, prysznic, pralka )

 

ktos mi mowil 200zl od punku... jak to sie liczy ?? zlew to jeden punkt czy 3 ( ciepla, zimna, odplyw )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz powoli szukam ekip do wykończen mam juz kilka telefonów ale nie wiem jak sie kształtuja ceny np za metr płytek jeden chce 45 zł-polecony, inny chce 40zł ale tego nie znam. Czy to dobre ceny czy szukać dalej? I jak się kształtują inne ceny nr regipsy, podłogi, malowanie itp. Jeśli ktoś ma dobrych fachowców to proszę o namiary.

 

Panie Krzysztofie co do hydrauliki to nie powiem jak to wygląda cenowo u mnie liczone jest za całość robocizna + materiały wyjdzie ok 14tys (piec gazowy, podłogówka, grzejniki, płaszcz wodny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze to tutaj bo sprawa dotyczy mojego kolegi ktory działał w branży budowlanej na terenie Gorzowa.

 

http://boerner.pl/stefan.pdf recze swoim słowem, że to nie jest żadna historia wymyślona przez naciągaczy... kolega miał wypadek na quadzie i po za tym że stracił całe swoje zdrowie... stracił też plynność finansową i mają duże problemy finansowe...

 

 

mogę tylko potwierdzić, niestety Maciek miał ten cholerny wypadek. Byłem u niego wczoraj w szpitalu.

3m się chłopie jesteśmy z Tobą.

 

Najlepsze życzenia z okazji rocznicy ślubu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anaor, na rynku gorzowskim zaczela działać nowa firma ktora zajmuje sie wykonczeniowka ( tesc + jeszcze jeden czlowiek na ta chwile ) W tej chwili wykanczaja mi cale mieszkanko... w tydzien we dwoch zrobili stelarz, ulozyli welne i przykrecili regipsy. Nie mam pod reka numeru tel. ale jak ktos bardziej zainteresowany to pisac na priv. mozna wpasc zobaczyc jak pracuja u mnie na mieszkanie... i jeszcze jedno, narazie nie maja odleglych terminow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Ja mam taką propozycję - polecajmy ekipy, które nam budowały, o nich możemy powiedzieć wszystko 8) no prawie wszystko 8)

 

 

 

Pozdrawiam wiosennie :D :D :D

Nie szukałem fachowców poprzez "ogłoszenie" jedynie tylko z polecenia, nie dogadaliśmy się z tymi fachowcami TYLKO z powodów finansowych, może jednak komuś ich warunki będą pasowały.

 

Natomiast

 

Ja mam taką propozycję - polecajmy ekipy, które nam budowały....

jeśli na tym forum jest 15 stałych forumowiczów, z czego tylko 5 buduje domy, więc kto miałby polecić grupy budujące ?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...