Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MychA bedzie dobrze nie łam sie napewno zawitam na Twoją budowie jak sie ruszy jak bedą działać bedziesz zadowolona i wreście zobaczysz zarysy domu i dachu a jak dadzą folie paro przepuszcalną to juz prawie tak jak byś miała dachówke . A pozatym napewno bedą chwile nerwowe i nażekanie na inną brygade że tu taka zrobione a nie inaczej ale tak jest zawsze, kiedyś słyszałem nawet taką opinie że nażekała ekipa na swoją ekipe co wcześniej murowała :) i zwalili że cegły sa za duże w stosunku do suporeksu "ale jazda"

Toto ja tez mam z MTMstyl nazwa Sasanka

pozdrawiam ARi :wink:

 

PS mam już psa w domu kolor pod brązowy podchodzi niby wilk kto to wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldon widze że masz dachówke taka jak ja mam czyli ładną :),

:D tez mi sie podoba i nie tylko nam w okolicy widzialem kilka daszków z ta dachówka

 

jestem ciekaw o jakim to jest przekroju ta belka co jest nad garażem pewnie wiekszym niż umnie były a już myslałem że nie ma wiekszych a tu ciach jednak na oko jest wieksza a moje miały 12cm na 27 cm a długość prawie 12 m.

To jest klejonka zrobiona z kilkunastu cienkich desek, przekrój 12x40 dlugosc 6,5 m. Ze wzgldu na swoj mase byla robiona na miejscu zeby nie angarzowac do tego dzwigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Waldon myslałem że kleją w zakładzie produkcyjnym takie bele a tu na miejscu fajnie taka bela to baedzo dobrą ma wytrzymałość np świebodziński basen ma bele klejone fajna sprawa koszt pewnie tez fajny.

Karol to MalinkA jest nie do pobicia zawsze ona zaczynała ostatnio :D od czasu do czasu mi sie uda :wink:

RAPORT z Budowy:

struktura z baranku KONIEC dziś położyli ostatnie metry, wieksza ilość ścian już ponalowanych z zewnątrz co sie okazuje chyba bedzie zadużo farby zamówionej ale poraszka :( :( :( a mozajki mam mało za mało bede musiał zamówić a już 2 wiaderka po 25 kg poszły dziś kolor mozajki jest stonowany nie ciemny. Wkużam sie bo coś w obliczeniach sie walneło z tą farba narazie jeszcze ze sklepu nie odbierałem ale to jest farba na zamówienie wiec kicha trzeba bedzie odebrać co sobie piwnice wymaluje zadrogi interes :(

Powracając do psa w nocy piszczał ale tylko wtedy jak chce sie załątwić i na budowie też zuważyliśmy że jak piszczy to zaraz bedzie lał albo coś innego ciekawe kto go tego nauczył :) :) imienia jeszcze niema. Bawiłem sie dziś z podłączeniem lampek na podsufitce ale te lampki są badziewne kabelki wychodzą człowiek wkłada i wyciąga je, ciekawe jak mi sie uda z podłączeniem czujki do tych lampek bo troche bedzie kombinacji może ktoś przerabiał to. Ja chce żeby czujka odpalała lampki na podsufitce i też od czasu do czasu żeby można było uruchomić zapomocą przycisku - jak to podłączyć :o

Dobra to na tyle znów sie rozklikałem

Pozdrawiam udanego dnia życze i nocy co kto woli :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Waldon myslałem że kleją w zakładzie produkcyjnym takie bele a tu na miejscu fajnie taka bela to baedzo dobrą ma wytrzymałość np świebodziński basen ma bele klejone fajna sprawa koszt pewnie tez fajny.

Jezeli nie wymaga laczenia na dlugosci warstw to jest to prosta technologia i nie droga i do wykonania przez kazdego jak bylby ktos zainteresowany to moge o tym napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Waldon myslałem że kleją w zakładzie produkcyjnym takie bele a tu na miejscu fajnie taka bela to baedzo dobrą ma wytrzymałość np świebodziński basen ma bele klejone fajna sprawa koszt pewnie tez fajny.

Karol to MalinkA jest nie do pobicia zawsze ona zaczynała ostatnio :D od czasu do czasu mi sie uda :wink:

RAPORT z Budowy:

struktura z baranku KONIEC dziś położyli ostatnie metry, wieksza ilość ścian już ponalowanych z zewnątrz co sie okazuje chyba bedzie zadużo farby zamówionej ale poraszka :( :( :( a mozajki mam mało za mało bede musiał zamówić a już 2 wiaderka po 25 kg poszły dziś kolor mozajki jest stonowany nie ciemny. Wkużam sie bo coś w obliczeniach sie walneło z tą farba narazie jeszcze ze sklepu nie odbierałem ale to jest farba na zamówienie wiec kicha trzeba bedzie odebrać co sobie piwnice wymaluje zadirogi interes :(

Powracając do psa w nocy piszczał ale tylko wtedy jak chce sie załątwić i na budowie też zuważyliśmy że jak piszczy to zaraz bedzie lał albo coś innego ciekawe kto go tego nauczył :) :) imienia jeszcze niema. Bawiłem sie dziś z podłączeniem lampek na podsufitce ale te lampki są badziewne kabelki wychodzą człowiek wkłada i wyciąga je, ciekawe jak mi sie uda z podłączeniem czujki do tych lampek bo troche bedzie kombinacji może ktoś przerabiał to. Ja chce żeby czujka odpalała lampki na podsufitce i też od czasu do czasu żeby można było uruchomić zapomocą przycisku - jak to podłączyć :o

Dobra to na tyle znów sie rozklikałem

Pozdrawiam udanego dnia życze i nocy co kto woli :) ;)

 

ARi to pytanie do zapalania lampek rezerwuje dla siebie :lol:

Najprosciej zastosowas wylacznik schodowy inaczej zmienny. Dajesz na zacisk p faze i ta faze mozna przelaczac albo na czujke albo bezposrednio na lampki. Zakladam ze czujka ruchu ma wbudowany wyl zmierzchowy coby nie zapalala w dzien. Jest jeszcze jedna mozliwosc na wyl swiecznikowym inaczej dwugrupowym. Wtedy masz mozliwosci:

1.Wszysko wylaczone

2. czujka jest aktywna i ona rzadzi swiatlem

3. swiatlo ciagle niezalezne od czujki

Ten drugi wariant pisze z pamieci i musialbym wytezyc szare komorki albo poszperac w papierach.

 

Pamietaj o odpowiednim polozeniu przewodow z odpowiednia iloscia zyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Karol wyłacznik zmierzchowy posiada czujka i czasowy też.

Do czujki na wszelki wypadek poprowdziłem 5 żył ale zasilające jest tylko 4 a powrotne tylko 2 może z tych zasilajacych można coś zakosić bo elektrykowi wspominałem o kąbinacjach jakich chce w przyszłośći zrobić ale jak to podłączył te 4 żyły to niemam pojecia.

Mam Jeszcze Karol tw jednym miejscu tylko poprowadzone 3 żyły i trzy żyły powrotne czyli do lampek. Wiec jak zto zrobić żeby czujka działąłą na ruch i żebym wlącznikiem włanczał lampki osobno polecasz włącznik schodowy ? i bedzie działało myslałem o tym dwu grupowym jak Ty go nazwałeś a nie bedzie sie nakładało że czujka osobno i ja osobno odpale lampki i bedzie jakaś zwara ??? tak jak by dwa źrudła były niemam pojecia trzeba bedzie metodą prób i błedów robić mam nadzieje że czujki nie spale i domu też :D

Pozdrawiam udanego dnia życze i dzieki Karol za zainteresowanie.

PS byłem w Sulecinie zobaczyć płytki nawet spory wybór mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Karol wyłacznik zmierzchowy posiada czujka i czasowy też.

Do czujki na wszelki wypadek poprowdziłem 5 żył ale zasilające jest tylko 4 a powrotne tylko 2 może z tych zasilajacych można coś zakosić bo elektrykowi wspominałem o kąbinacjach jakich chce w przyszłośći zrobić ale jak to podłączył te 4 żyły to niemam pojecia.

Mam Jeszcze Karol tw jednym miejscu tylko poprowadzone 3 żyły i trzy żyły powrotne czyli do lampek. Wiec jak zto zrobić żeby czujka działąłą na ruch i żebym wlącznikiem włanczał lampki osobno polecasz włącznik schodowy ? i bedzie działało myslałem o tym dwu grupowym jak Ty go nazwałeś a nie bedzie sie nakładało że czujka osobno i ja osobno odpale lampki i bedzie jakaś zwara ??? tak jak by dwa źrudła były niemam pojecia trzeba bedzie metodą prób i błedów robić mam nadzieje że czujki nie spale i domu też :D

Pozdrawiam udanego dnia życze i dzieki Karol za zainteresowanie.

 

 

PS byłem w Sulecinie zobaczyć płytki nawet spory wybór mają .

 

ARi podlaczyl to elektryk czy Ty chcesz to podlaczyc ? Ten przewod z 5 zyl do czujki jest swietny. Gdy Ty chcesz podlaczyc to moge Tobie szczegolowo opisac jak to zrobic albo zrobic szkic i przyslac prywatnie. Jak masz zrobiona instalacje z puszkami rozgaleznymi pod sufitem czy glebokie puszki wylacznikowo-rozgalezne pod wylacznikiem? Opisz mi jak masz polozone przewody np. do puszki rozgaleznej przewod zasilajacy 3 zyly (czarna, niebieska, zolto-zielona), z puszki rozgaleznej do wylacznika rowniez trzy zyly, do zarowki rowniez trzy zyly no i do czujki 5 zyl. Jak to potwierdzisz co napisalem albo opiszesz jak jest w rzeczywistosci to zobaczymy co dalej. Zwarcia nie musisz sie bac, wazne jest abys uzyl tej samej fazy do zasilenia zarowki i do czujki.

 

Polecam wyl schodowy, masz wtedy dwie pozycje. Klawisz w jednej pozycji to praca automatyczna czujki, druga pozycja swiatlo ciagle. Przy wylaczniku dwugrupowym jest to troche wiecej mozliwosci z ustawieniem klawiszy i bedziesz mial problemy z zona, dziecmi, tesciowa jak te klawisze wlasciwie ustawic? :wink:

 

Nie musisz dziekowac - my Luboszanie musimy sobie przeciez pomagac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari ja juz sie nie mogę doczekac na to <co widac na obrazku> Dzisiaj podpisałam wstępna umowe na zakup dachówki i jestem troche przerazona i zarazem podekscytowana :lol:

 

A co do imienia dla psa ja obstaje za Ari'm 8)

 

_MYCHA__

 

Jaka dachówke kupujesz ? Chodzi mi o producenta/model/powloka kolor.

Moze bede mógl ci cos podpowiedziec kwesti wykonania lub doboru akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Karol co to jest wyłącznik schodowy ? czy to jest wyłącznik krzyżowy ? ja myslałem o wyłaczniku dwu klawiszowym. Wszedzie mam w puszkach 3 żyły i są na górze zrobione rozgałeźniki ale czy umnie tak bedzie to niemam pojecia bo narazie wszystkie kable mam w jednym miejscu a dokładniej w miejscu gdzie bedzie lampka w podsufitce i narazie one sobie wiszą pewnie metodą prób i błedów zrobie to jak należy ale na wszelki wypadek jutro sprawdze ile kabli mam i tak dalej a pytasz sie o puszki wielkość ich z jakiego powodu ?? czy chcesz mnie namówić na jakiś specjalny wyłącznik co zapamietyje ilość udeżeń klawiszem ??? i włancza poszczegulne urządzenia ???

Pozdrawiam z deszczowego Świebodzina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam lubuszan. W moim domku położyli strop i wykanczają, go do połozenia więżby. I tu zaczynają się schody. Czy ktos z was moze mi doradzić gdzie mam kupic dachówkę? Zdecydowaliśmy się na Braas cementowa i jak na razie do stałam ofertę 2.80 zł jezeli ktoś wie gdzie można kupić taniej to prosze o informacje. Jak sami wiecie pieniążki szybko uciekają i zaczęliśmy liczyc każdą złotówkę. z góry dziekuję za informację i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes jadąc od strzelec do gorzowa zaraz na początku ul. Walczaka po prawej stronie (jadąc od Twojej strony) jest mała hurtownia HURTBUD. Można tam wytargować niezłą cenę. Najlepiej do nich zadzwoń 095 7298-526 i zapytaj czy wogóle mają Brasa bo ja brałam ceramiczną Robena. Cenowo byli nie do pobicia. A oprócz tego masz jeszcze CMB, HMB, PSB i u Kowalewskiego. Zostaw wszędzie zapytanie ofertowe i czekaj na najlepszą ofertę a później jeszcze się targuj. Zwróć też uwagę na ceny dodatków, ponieważ one są bardzo drogie i czasami spuszczą na dachówce podstawowej a na pozostałych sobie odbiją. Na dachówce podstawowej walcz o około 20% a na dodatki 10-15%. i sprawdź później cenę netto wyjściową od której liczą rabat, bo mi u Kowalewskiego facet wyliczył 20% rabatu ale cenę netto do wyliczeń wziął wyższą niż miał na sklepie wystawioną. Myślał że nie potrafię sobie policzyć ceny netto od brutto. Daltego nie kupiłam u niego. Życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldon od pierwszego spojrzenia "zakochałam się " w kasztanie robena, nikt mnie chyba by teraz nie przekonał do innej dachówki.

 

Miałam juz spotkanie z panem Mariuszem, namowił mnie na kilka zmian, np zebym zrezygnowała z dachówki wentylacyjnej, bo mam bardzo niskie poddasze nieuzytkowe wiec nie ma sensu na to aby ja zakładac, druga sprawą na co mnie namowił to załozenie kominka zamiast wyciągniecie komina wentylacyjnego <taka dachówka z kominkiem> i co jeszcze? to chyba wszystko. Jakby co to pisz Waldon :D

 

Juz odliczam dni do wejscia panów od dachu, juz mnie kreci to 8)

 

no nic, dobranoc i pozdrawiam lubuszan:)

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnes teraz dojrzałam Twiojego posta , mam pytanie do Ciebie, czy sprawdzałas róznice miedzy dachówka cementowa a ceramiczna, Twoja cementowa kosztuje 2,80, moja ceramiczna 3,85, to tylko 1,05 róznicy a moze aż, ja wiem ze to zalezy od kieszeni, ale moze zastanówcie sie nad wyborem. Ja początkowo też chciałam cementowa, ale jak zobaczyłam jak sie "zachowuje" po kilku latach mimo "atrakcyjnej" ceny namowiłam męza na ceramiczna. Z czego jestem okropnie szczęśliwa.

 

To tylko taka mała sugestia.

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldon od pierwszego spojrzenia "zakochałam się " w kasztanie robena, nikt mnie chyba by teraz nie przekonał do innej dachówki.

 

Miałam juz spotkanie z panem Mariuszem, namowił mnie na kilka zmian, np zebym zrezygnowała z dachówki wentylacyjnej, bo mam bardzo niskie poddasze nieuzytkowe wiec nie ma sensu na to aby ja zakładac, druga sprawą na co mnie namowił to załozenie kominka zamiast wyciągniecie komina wentylacyjnego <taka dachówka z kominkiem> i co jeszcze? to chyba wszystko. Jakby co to pisz Waldon :D

 

Juz odliczam dni do wejscia panów od dachu, juz mnie kreci to 8)

 

no nic, dobranoc i pozdrawiam lubuszan:)

 

_MYCHA__

Bardzo ladna dachowka wyglada jak glazurowana.

Jezeli bedziesz miala kosze i inne widoczne ciecia dachówek (nie te pod gasiorami) to zamów angobe w plynie kasztanowa to unikniesz pomaranczowych ramek do okola koszy. a do czego ten komin wentylacyjny? skonsultuj to z kierownikiem taka dachówka ma mniejsza sprawnosc niz komin, doskonale sie nadaje pod piony kanalizacyjne i do pomieszczen o malej wymianie powietrza tu naprawde bym uwazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Karol co to jest wyłącznik schodowy ? czy to jest wyłącznik krzyżowy ? ja myslałem o wyłaczniku dwu klawiszowym. Wszedzie mam w puszkach 3 żyły i są na górze zrobione rozgałeźniki ale czy umnie tak bedzie to niemam pojecia bo narazie wszystkie kable mam w jednym miejscu a dokładniej w miejscu gdzie bedzie lampka w podsufitce i narazie one sobie wiszą pewnie metodą prób i błedów zrobie to jak należy ale na wszelki wypadek jutro sprawdze ile kabli mam i tak dalej a pytasz sie o puszki wielkość ich z jakiego powodu ?? czy chcesz mnie namówić na jakiś specjalny wyłącznik co zapamietyje ilość udeżeń klawiszem ??? i włancza poszczegulne urządzenia ???

Pozdrawiam z deszczowego Świebodzina :wink:

 

Wyl zmienny inaczej schodowy jest jednym z najpopularniejszych wyl i ma to wspolne z krzyzowym ze czasami wspolpracuja. Dziala w ten sposob, ze przelacza faze z jednego zacisku na drugi i odwrotnie inaczej mowiac jak zwrotnica kolejowa. Ustawisz zwrotnice w lewo to pociag jedzie na lewo, w prawo to na prawo podobnie wyl schodowy klawisz wcisniety to prad plynie jednym torem klawisz wycisniety to plynie prad drugim torem. Dlatego ten wyl ma z tylu trzy srubki. Czasami oznacza sie faze literka p lub inym kolorem a dwa pozostale sa takie same.

Z wyl dwuklawiszowym (dwugrupowym inaczej swiecznikowym) tez mozna jak pisalem wczesniej Twoj problem zalatwic. Jeden klawisz wlacza czujke, drugi bezposrednio swiatlo. Oba klawisze wylaczone tzn wszystko wylaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że grono miłośników robena kasztanowego powiększa się :D

U mnie już kończą kłaść dachóweczkę. Wygląda prześlicznie. Agnes zabierz męża i przywieź na moją budowę jak zobaczy na dachu to się przekona :D Ja płaciłam za nią 3,65 ale wiem że już jest lekko droższa. Myślę że w Hurtbudzie wytargowałabyś na 3,76.

MYCHA ja do obróbki kupiłam blachę w kolorze i wcale nie jest w odcieniu pomarańczowym. Pasuje idealnie, nic nie widać. za metr kwadratowy płaciłam 32,30zł. (numer koloru 29 stand - kupiona w HMB na ul.Owczej). Jak będziesz dobierać blachę to jedź z dachówką bo inaczej nie dobierzesz. Ja tą blachę wykorzystałam na kosze, na kominy i na tzw. zabezpieczenia dorynnowe. W sumie miałam tego około 30m. A zresztą po ca ja tak dokładnie tłumaczę. Wsiadaj w autko i przyjeżdżaj zobaczyć :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...