Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

witam! chcę Was zapytać czy macie działki na płaskim terenie,czy może ze spadkiem? Ja mam ze spadkiem, który ,,wymusza''budowę domu z podpiwniczeniem(garaż pod domem) Co wymaga większych kosztów-czy niwelowanie terenu i budowa domu z dobudowanym garażem?czy wykorzystać spadek i podpiwniczyć dom? może macie lub mieliście podobne sytuacje? jakie jest wasza opinia?na dzień dzisiejszy chcemy budować LMB 27( 90 m) TOTO dzięki za namiary na Wojcieszyce-skorzystam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ania ja mam płaską jak stół. A wasze to górki i dolinki. Z tego co wiem to zawsze stawiaj jak najwyzej, bo jak popada to może być niesympatycznie. Ale Janczewo ponoć suche jak pieprz, więc nie powinno zlewać. podpiwniczanie dość podnosi cenę wybudowania domu. Tak przynajmniej podają fachowcy. choć może przy dużym spadku terenu to nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich....

 

 

a tak wpadłam zerknąć co u sasiadów....

 

 

Malinka co u Ciebie??

Teska jak miło że pytasz. Domek stoi, ma dach i okna. :D :D :D Teraz wykańczanie (siebie) :wink: Ty to wiesz najlepiej. Jeszcze parę miesięcy i będzie gotowe. A jak Tobie się mieszka??? A może już tęsknisz za budowaniem i budujesz następny dom?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! chcę Was zapytać czy macie działki na płaskim terenie,czy może ze spadkiem? Ja mam ze spadkiem, który ,,wymusza''budowę domu z podpiwniczeniem(garaż pod domem) Co wymaga większych kosztów-czy niwelowanie terenu i budowa domu z dobudowanym garażem?czy wykorzystać spadek i podpiwniczyć dom? może macie lub mieliście podobne sytuacje? jakie jest wasza opinia?na dzień dzisiejszy chcemy budować LMB 27( 90 m) TOTO dzięki za namiary na Wojcieszyce-skorzystam.

 

U mnie płasko (było) teraz mam 3 góry humusu i 3 góry żwiru ze stawu wykopanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,witam co was tak wzieło na rozmowy, nie zagladałam do was pare dni a tu taki wysyp nowych lubuszan. co do tej adaptacji to w Strzelcach jest mily pan, który taki projekt robi za 1200 w tym uzgodnienia z mediami, przynajmniej mi za tyle zrobił, jesli ktoś by chciał namiary to wyśle na priv. A u mnie budowa wreeee. :D , wieniec wylany, więżba lezy na podwórku i już będę zamawiać dachówkę i wybaczcie fanklubie kasztanowego robena, niestety do was nie dołączę, mąż dał mi do wyboru, albo roben albo ogrzewanie olejowe no i postawiłam na olejowe, bo do dachu nic nie mam, ale do palenia na zimę chętnych nie znajdę.Witam nowo przybyłych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku byłam trochę przerażona tym spadkiem! mój mąż twierdzi że to nie problem! kiedy mam wątpliwości to jedziemy na spacer oglądać domki naprzeciw TBS-ów tam też górki i dolinki i wygląda to ok.U nas na działkach to woda prawdopodobnie na głębokości 100 m.Teraz idę zająć się mężem , bo przyjechał z pracy z bolącą nogą musieliśmy jechać do szpitala i....gipsowy bucik na 4 tygodnie! koniec z wizytami na działce i oglądaniem nieswoich domków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nowych budujcych Lubuszan. Kurcze fajnie macie spora grupa z Gorzowa, zawsze mozecie pomóc sobie w rozeznaniu rynku i nie tylko http://republika.pl/net4u/images/piwo.gif :lol: . A w Zielonej budujcy chyba na forum nie zagldaja :( .

My tzn Swiebodzin to mamy dobrze, sam srodeczek miedzy G. Wlkp a Z.G.

ale raczej nasze drogi prowadza do Z.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ja mam płaską jak stół. A wasze to górki i dolinki. Z tego co wiem to zawsze stawiaj jak najwyzej, bo jak popada to może być niesympatycznie. Ale Janczewo ponoć suche jak pieprz, więc nie powinno zlewać. podpiwniczanie dość podnosi cenę wybudowania domu. Tak przynajmniej podają fachowcy. choć może przy dużym spadku terenu to nie ma znaczenia.

Koszty budowania sa takie same tylko pozniej jest wiecej pomieszczen do wykanczania. Ja bym podpiwniczal. Jak brakuje pieniedzy to zamknac na klucz i czekac na lepsze czasy. Ja nie mam piwnicy i czasami tego zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam piwnice na połowie domu jakiś moądny nam doradził na etapie myślenia o budowie że koszta bedą wielkie jak bedziemy mieli pod całym domem teraz nam tych pomieszczeń zakopanych bo otwory ponich musieliśmy zasypać barakuje wiec jak można robić piwnice to lepiej sie skusić zawsze nawet można zropbić pokoik tak jak umnie bedzie latem jest tam super klimat.

Karol ty świebodzinianin a gdzie stoi domek :wink:

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUNIA blaszak to najlepsza kawiarnia :wink: A u mnie można juz w domku pod dachem a siedzi się na wełnie, która jest kupiona na ocieplenie. A na środku salonu stoi koza w której palimy to prawie już jak salon z kominkiem :wink:

 

Teska tak zwyczajnie się mieszka? :o A nie superasko fajnie?? To po co się budować :cry: Dzięki że zaglądasz do nas. Zapraszamy częściej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...