Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Obiecane foto co miałem wkleić a wiec domek teraz wyglada od strony ulicy tak aa z innej strony jeszcze nie posiadam bo kuzyn mi jeszcze nie wysłał fotek

http://foto.onet.pl/upload/17/56/_356919_n.jpg

I jeszcze rzut na rok i na moje okienko własnorecznie zrobione cyfry tez sam zakładałem jak bym sknocił to było by namnie :D

 

http://foto.onet.pl/upload/45/63/_356920_n.jpg

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARI - gratulacje. Piękny dom. I już wiem jaki kolor elewacji zrobię u siebie. Mam podobny kolor okien, trochę inny odcień dachówki ale sądzę, że Twój kolor elewacji będzie na moim domku pasował idealnie. Ari prosze zdradx jak farba, jak się nazywa ten kolor, czy też jego nr katologowy i koszty oczywiście. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że chcę miec taką sama? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ FUNIA! Dzięki za wiadomość! (dopiero teraz ją odczytałam- jednak to prawda- człowiek uczy się przez całe życie :oops: ) Nie martw się ja też zamierzam budować etapami.Znajomi zaczeli budowę w pazdzierniku a wprowadzili się we wrześniu- byli wykończeni.W Ulimiu czasami bywam ( często robimy wypady po okolicznych wioskach) też zastanawialiśmy się nad kupnem działki w Ulimiu. HEJ LUBUSZANIE ,GDZIE JESTEŚCIE??? :o SMUTNO TU!!!POZDR :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam lubuszan, nie było mnie prawie rok na forum, ale wracam. Na początku planowaliśmy budowę parterowego z użytkowym poddaszem, potem przeszliśmy do parterówki. Najpierw było tradycyjnie od bloczków, po ytong i porotherm, a teraz - dreno!. Czy oglądaliście Nigdy w życiu. marzy mi się taki tylko z moim projektem. Zamówiliśmy parterówkę z Archipelagu, obecnie czekamy na projekt i przyłącze energetyczne. Ruszamy w marcu, tylko nie wiem czy bale, czy szkieletowy, a może wrócimy do porothermu? Czy w lubuskim ktoś mieszka w drewnianym domku, dajcie znać, chciałabym zobaczyć i porozmawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i nową klubowiczke Agnieszke :D

A czy Agnieszka zanieściła wpisowe do naszego KLUBU ??????? :lol:

 

Kasiu odpowiadam na pytanie :

Tynk i farba jest firmy quick-mix.

Dotego żeby położyć taki tynk to potrzebujesz jesli nie stosujesz kleju do zatapiania siatki ich firmy tak jak ja to musisz jeszcze dokupić farbe podkładową ceny nie pamietam bo to kupiłem napoczatku i nie pamietam już ale jest bardzo wydajna ja zużyłem 1,5 wiaderka na domek czyli jeszcze połowa wiadra mi zostało a fachowcy mówili że nie wystarczy :D

Potem przychodzi baranek biały o grubosci 2,0 worek kosztuje 54 zł tesz jest wydajny chyba tam jest 30 kg chyba 8 m2 sie zrobi tez fachowcy byli w szoku bo prawie nic nie spadało i dlatego taka wydajność noi na koniec farba SILIKSADOWA czy jak to sie klika :D zamówiłem 5 wiaderek tej ciemniejszej noi kicha jedno całe zostało właśnie wczoraj musiałem ze sklepu odebrać z przymusu i zabulić zanie bo niema oddawania a na domek zużyłem niecałe 4 wiaderka tez jest bardzo wydajna bo tylko jedno krycie wystarczy a podobno innej firmy to sie nawet pare razy naluje farba ciemna ma symbol LX 300 nr 60165 i wiaderko 306 zł za 15 l jak by co mam jedno na zbyciu oczywiście po promocyjnej cenie :lol: chyba sobie piwnice pomaluje. A ta farba jaśniejsza to ma symbol LX 300 nr 70170 tej mi mało co zostało cena ta sama i zużyłem prawie całe wiaderko, Te ramki niemam wykonane w baranku tylko Celolem przejechane takim gipsem i zastosowany styropian 2 cm

MINUSEM zastosowania tego rozwiązania jest to że baranek jest biały a farba w kolorze ale inaczej niby nie można bo to jest kolor z GRUPY B czyli z grupy kolorów żywszych nawet miałem z przedstawicielem spodkanie tej firmy noi jak bym wybrał grupe A to można zabarwić baranka a tą grupe sie nie barwi wiec jak by ktoś poszorował i zdrapał farbe to bedzie kolor biały a w innych firmak ma sie gotową mase. Tylko ta farba ma właściwości samo myjące tzn podczas deszczu myje sie

AHA tynk czyli baranek jest mineralny a farba Syliksadowa. Mozajke już brałem z Atlasa chyba to był numer 312 cena za wiaderko 153 zł gdzieś tak :wink:

Na koniec jak bedzie sie elewacja sprawowała moge napisać po jakimś czasie kolor sie podoba i nie podoba zależy od gustu trzeba najlepiej zobaczyć na żywo bo z palety co są w sklepach lub dają przedstawiciele to cieżko wybrać a pozatym jak by co mam telefon kom do przedstawiciela stawia kawe lub herbate gratis przynajmniej umnie tak było :D

MALINKA jak tam postepy jest już conieco na ściane z zewnatrz ??? a jak tam taras idzie doprzodu robota ???

Karol spiszuje Twoją instrukcje i jutro zaczynam działąć

Aha Malinka jutro bede śmigał po Gorzowie piątek i sobota bede sie włuczył po barach pewnie może :D a moze pujde do kina :p

Dobra to na tyle aha dziś jeden pokuj został pomalowany na kolorek ciekawe jak to bedzie wyglądało

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agnieszka :D Coraz więcej nas. Fajnie. My budujemy tradycyjnie z porthermu (3 warstwowa z wełną i klinkierem). Chyba nie odważyłabym się budować z drewna. Po pierwsze drewna jest coraz mniej i coraz droższe. Za samą więźbę zapłaciłam 15tyś. a za cegły na wszystki ściany wewnętrzne i zewnętrzne zapłaciłam coś około ośmiu. Myślę że drewno było fajne parę lat temu - tanie i ekologiczne teraz ceny idą w górę a najgorsze jest to że go po prostu nie ma i trzeba długo czekać. Cały taki domek może was nieźle kosztować. Może się mylę ale jednak drewno musi być bardzo dobrej jakości (a o takie trudno) aby z domem nic się nie działo, tzn. drewno pracuje, rozsycha się, pęcznieje od wilgoci itp. Zastanów się. A ten domek z "Nigdy w życiu" też mi się podobał :D :D :D Zaznaczam że nie znam się na tym więc zasięgnij opini kogoś a najlepiej poczytaj i dobrze przeanalizuj koszty bo możesz się nieźle władować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana

Karol a czy mogłem spalić czujke ??

MALINKA jak by co zobacze i po woncham a czy tylko jedno kino macie unas w Świebodzinie są aż dwa :lol: z systemem sorand jedno

 

Pozdrawiam fotek jak narazie nie wkleje z innej strony bo Album na onecie mam niby pełen noi kicha poraszka

ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana

Karol a czy mogłem spalić czujke ??

MALINKA jak by co zobacze i po woncham a czy tylko jedno kino macie unas w Świebodzinie są aż dwa :lol: z systemem sorand jedno

 

Pozdrawiam fotek jak narazie nie wkleje z innej strony bo Album na onecie mam niby pełen noi kicha poraszka

ARi :wink:

Nie wiem co z nia wyprawiales, trudno powiedziec.

Raczej typuje na zle podlaczenie. Zacznij od sprawdzenia samej czujki. Podlacz ja bezposrednio do gniazdka i jakas zarowke. Pokrec ustawieniem natezenia swiatla no i ktos powinien w swietle widzenia czujki biegac, tak jak wspominalem moze byc tesciowa, szwagier i.t.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za powitanie, Malinko wiem, że mogę się wkopać więc od kilku dni pytam i rozsyłam rzuty do wyceny jeśli będzie to poza moim zasięgiem to powrócę do ceramiki, na razie wyceny są optymistyczne. chcemy zacząć w marcu, a za szkieletem drewnianym przemawia to,że w ciągu 3 m-cy się wprowadzasz. Rozmawiałam z ludźmi, którzy mieszkają w takim systemie i sobie chwalą, ale nie mówię: na pewno! chciałabym na nastęne święta być w swoim domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tadek56 A gdzie remontujesz???

 

Agnieszka przy ceramice też masz szansę. Jak zaczniesz w marcu to w grudniu święta w domu. Ja też planowałam święta w domu. I wiem że jest to realne tylko musisz już teraz szukać eekipy i zamówić ją. Ja zaczęłam w lipcu (planowałam w maju) bo musiałam czekać na ekipę. Ale teraz już zaczynam wykańczać środek więc gdybym zaczęła tak jak planowałam to bym się wyrobiła. Zacznij już teraz szukać ekipy i będzie dobrze.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...