Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Dzięki MALINKA teraz dzięki Tobie też pooglądałam zdjęcia MYCHY. Miło jest oglądać Wasze domki i czytać o tym jak pną się do góry :D (mam nadzieję, że za w" swoim czasie" u mnie też tak będzie :wink: w czwartek nareszcie mężowi zdjęli gips i w ten sam dzień pojechaliśmy popatrzeć na naszą działkę!!!Widziałam też działkę Gwiazdki! ( Gdzie świecisz Gwiazdko , że nie zaglądasz tutaj?) CIEPLUTKIE POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowna Grupo Lubuska

czy ktoś z drogich mi forumowiczów ma u siebie szambo albo orientuje się w kosztach? Nieukrywam , że chodzi o coś najtańszego

Ja mam szambo wykonnane z kregow okolo 4,5 m3 czyli malutkie. Ma byc kanalizacja stad takie moje rozwiazanie. Mialo byc tanio i kosztowalo to mnie o ile dobrze pamietam okolo 2200 zl razem z doprowadzeniem rury z domu do szamba. Jezeli chcesz albo musisz miec szambo takie z prawdziwego zdarzenia to jakas firma z Poznania chciala wejsc na rynek woj lubuskiego i sprzedawac prefabrykowane betonowe. Chyba sie oglaszali w G. Lubuskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wybiorę chyba takie z kręgów bo ponoć w najblizszym czasie ma byc budowana kanaliza.

Jeszcze raz dzięki

Kasia ja tez tak kombinowalem i zrobilem to szambo z kregow 2metrowej srednicy. Mam nadzieje, ze w przyszlosci wykorzystam to szambo jako studzienke (a raczej studnie) rewizyjna i z tej studni tylko pociagne kawalek na ulice do wlasciwej kanalizacji. Jezeli to klapnie to mozna bedzie powiedziec , ze to rozwiazanie jest optymalne. W przypadku kregow jest jeden problem, trzeba mianowicie dolozyc staran aby bylo one szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi jak juz dziala automatycznie to masz 99 % sukcesu. Musisz tylko z drugiego klawisza wylacznika poprowadzic zyle w zaleznosci od tego jak lepiej to Tobie pasuje na zacisk czujki, ktory jest polaczony z zasilaniem zarowek albo bezposrednio na zarowke do zacisku gdzie podlaczony jest przewod dochodzacy z czujki.

Jak sa niejasnosci to sie pobawie i umieszcze szkic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUz mam pierwsze wiązary!!!!!!!!!!!! pojechałam zoabczyć mimo ze cie jak w .... :wink: dawno juz mnie tak nic nie cieszyło jak ten widok ech:) Jak dobrze pojdzie w przyszłym tygodniu maja szykować sie do kładzenia dachówki:)

 

Jak mi znajomy pozyczy aparat cyfrowy obiecuje wkleić kilka fotek;)

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waldon alez ty brutal :D wsumie ja i Karol trzymamy ty Fasom mugłbys conieco od czasu do czasu kliknąć a gdzie jest obiecane dlamnie instrukcja klejenia belek pisałeś że możesz dać jakiś wykład o tym i cisza :D

 

Karol powiedz mi tylko jedną rzecz od czujki mam wziąść zasilanie z żyły świecącej czy nie bo jak klawiszem pstrykne to połacze sie z zyłą świecącą i nie świecącą czyli teraz bedzie w koloże np żółto zielonym co bedzie szedł bezpośrednio do lampy a ten kabel świecący bedzie szedł od czujki chyba dobrze kumam jak tak to potwierdz

 

MychA no super jak już bedą zarysy dachu napewno zawitam. A wiesz jak fajnie sie siedzi na dachu umnie jak robili to siedziałem na nim a czasami nawet na kominie :D sprawdzałęm czy MIKOŁAJ WEJDZIE przez komin :D

 

Malinka prawde mówiąc jak jeżdze na budowe to przejeżdzam przez jedną wioske i tam właśnie kłada tzn teraz już nie bo przestali kładli klimkier wiec w kolorze ciemno brązowym i też ma rabena takiego jak ty, ja i reszta Lubuszan prawie :x wiec ciemny klimkier nie zabardzo pasuje do domku zabardzo przytłumiony jest domek mam nadzieje że Twój klimkier bedzie wsam raz serio ciemny klimkier do dachówki nie podoba sie mi i pewnie Tobie też :lol:

 

Pozdrawiam Lubuszan i gości :wink:

To byłem ja ARi :D :D :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waldon alez ty brutal :D wsumie ja i Karol trzymamy ty Fasom mugłbys conieco od czasu do czasu kliknąć a gdzie jest obiecane dlamnie instrukcja klejenia belek pisałeś że możesz dać jakiś wykład o tym i cisza :D

 

Karol powiedz mi tylko jedną rzecz od czujki mam wziąść zasilanie z żyły świecącej czy nie bo jak klawiszem pstrykne to połacze sie z zyłą świecącą i nie świecącą czyli teraz bedzie w koloże np żółto zielonym co bedzie szedł bezpośrednio do lampy a ten kabel świecący bedzie szedł od czujki chyba dobrze kumam jak tak to potwierdz

 

MychA no super jak już bedą zarysy dachu napewno zawitam. A wiesz jak fajnie sie siedzi na dachu umnie jak robili to siedziałem na nim a czasami nawet na kominie :D sprawdzałęm czy MIKOŁAJ WEJDZIE przez komin :D

 

Malinka prawde mówiąc jak jeżdze na budowe to przejeżdzam przez jedną wioske i tam właśnie kłada tzn teraz już nie bo przestali kładli klimkier wiec w kolorze ciemno brązowym i też ma rabena takiego jak ty, ja i reszta Lubuszan prawie :x wiec ciemny klimkier nie zabardzo pasuje do domku zabardzo przytłumiony jest domek mam nadzieje że Twój klimkier bedzie wsam raz serio ciemny klimkier do dachówki nie podoba sie mi i pewnie Tobie też :lol:

 

Pozdrawiam Lubuszan i gości :wink:

To byłem ja ARi :D :D :D :lol:

 

ARi Probowalem sie wlasnie zameldowac w onet.pl aby otworzyc album i wkleic obrazek ze schematem dla Ciebie. Niestety stracilem cierpliwosc. Jak masz to przyslij mi na priv adres e-maila albo nr faxu to wysle szkic. To o co pytasz jest niezrozumiale dla mnie a szkoda abys uszkodzil druga czujke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do grupowiczów czy ktos zwas ma wiedze jak poprawnie zbudowa stelaz pod KG przy oknie dachowym, moze jakies foto albo rysunek

 

Hej Waldon

Kiedys robiłem obudowe okna dachowego ale fotek nie posiadam napewno musi być okno zrobiona tak jak na rysunku czyli w instrukcji okien

http://www.fakro.pl/pl/porady/inst_okna/inst_okna_4.gif

 

http://www.fakro.pl/pl/porady/inst_okna/inst_okna_5.gif

 

na rysunku numer 2 zobacz jak prawidłowo jest usadowiony regips chodzi tu głównie o kat padanie światła czym wiekszy kąt tym lepiej tylko nie przesadzaj bo wcale izolacji nie bedziesz mógł wsadzić jak bedzie zabardzo rozwarty najlepiej na górze dac w poziomie a nadole w pionie do podłogi ale nie przejmuj sie jak bedzie bardziej rozwarty kont na dole.

Ja to tak zrobiłem chodzi o stelaż jak już masz rozmieszczone i poprzykrecane te profile w poziomie co bedziesz donich przykrecał płyty KG zostaw miejsce na okno możesz sobie pomagać regipsem małym kawałkiem wkładając do rowka w oknie chodzi o ścianki boczne obudowy okna wiec mniej wiecej musisz wiedzieć jak obciąć te wieksze profile C co masz w poziomie nmastepnie jak już masz podocinane wkładasz profil C przyścienny do tych wiekszych profili i przykrecasz na wkrety regipsem sobie regulujesz żeby było wmiare równo skrecasz tak żeby konstrukcja była sztywna troche wyobraźni po drugiej stronie robisz tak samo na górze możesz przykreciś regips też przyścienny ale lepiej bedzie dac ten wiekszy profil ten normalny co dawałes w poziomie folie z wełną możesz zszywkami przypiąć do ramy okiennej tylko tak aby nie było widać wówczas izolacja bedzie szczelniejsza a na koniec albo robisz szablon z tektury ja w to sie nie bawiłam albo na żywca kąbinujesz te skosy, konty z regipsów i obudowujesz okno. Regipsy fazujesz oczywiście na miejsce na gips .

Niewiem czy to jest poprawnie ale ja tak mam moi fachowcy też tak robili i ja też tak zrobiłem sprawdzaj wszystko miara i poziomnicą od czasu do czasu

Pozdrawiam troche jak zawsze namieszałem pewnie Karol coś wie o tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari rzeczywiście ciemny klinkier na całym domu nie podoba mi się. Jak tylko zrobią co nieco więcej to wkleję fotkę i sami ocenicie czy mój klinkier wygląda ładnie. Mi się podoba :wink: :D

MYCHA najpierw odnalazłam Twój album w kilkudziesięciu innych albumach :wink: :D Następnie będąc w Twoim albumie skopiowałam i wkleiłam adres www :oops: Chyba nie umiem jaśniej wytłumaczyć :oops: :oops: :oops:

 

 

widze ze grupe lubuska zdominowaly budujce panie

 

Waldon skąd miałeś moje zdjęcie??!! :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Waldon pewnie na Panienka jest z serii KOBIETY NA TRAKTORY

Karol dzieki za Rysunek

Malinka czekam z niecierpliwością na foty bo wsumie nie widziałem z elewacją Twojego domku a napewno widok jest super

 

Raport z budowy dziś sam taczką wsypałem koło 10 ton piachu musiałem uzupełnić w garażu podłoże jeszcze jutro dokończe robote jesli bede w stanie bo teraz coś mni reka dokucza i nie jestem z tego powodu szcześliwy :( wiec jutro moze i nawet łopaty do reki nie wezne jak tak pujdzie.

Ale w nagrode wziełem sobie prysznic na budowie pierwszy raz tam sie kąpałem fajnie było tylko jeszcze w łazience troszeczke zimno było

Pozdrawia udanego dnia życze Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari jeszcze troszkę cierpliwości. Zdjęcia będą ale jak skończą kłaść klinkier. Front domu już zrobiony ale wyszło na to że trzeba będzie okna wymontować i lekko przesunąć aby dopasować do klinkieru. Nie podoba mi się to ale cóż zrobić.

 

Na budowie ogólnie mam takie błoto że nie ma jak wjechać :evil:

 

 

POZDRAWIAM w ten mroźny poranek

 

PS> Dziewczyny żyjecie?????

:D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati chciałam CI zrobić niespodzianke i zadzwonić do Ciebie ale widze ze nie zapisąłam numeru w komorce :o nie wiem jak to sie stało, mam naszczęscie w kajecie, ale on leży w domu :x jak odczytasz to w miare do południa to piknij mi na komorke, a odzwonie, dawno nie słyszałam Twego "boskiego " głosu:)

 

i co jeszcze? czekam z niecierliwościa na Twoje zdjęcia, nie ociągaj sie Mała tylko smigiem je tu dawaj :)

 

a co u mnie na budowie? no dach rośnie, rosnie i cieszy moje serce:) pogoda super dopisuje:)

 

dzisiaj dostałam aparat więc pędem polece porobic nowe fotki:) jak tylko je wczytam do kompa to wkleje do albumu

 

pozdrawiam lubuszan

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje dzisiaj Muratora - i co widzę?

 

 

W dodatku o domach dostepnych jest nasze szczęście!!!!!

 

Tylko jakiś ??? %@$&*!??? nazwał go "na skraju"

 

Ale jest i teraz mogę go wszystkim pokazac :D :D :D

 

 

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C76_e1.jpg

 

 

więcej szczegółów - http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=217

 

ale jest piękny, co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...