Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

MYCHA "boskiego głosu"??? :o :o :o Dzisiaj słychać tylko wielką chrypkę i okropny kaszel :wink:

 

FUNIA domek ma fajny układ. Osobiście zrezygnowałabym z jednej łazienki na górze - chyba że nie musisz martwić się o koszty. Czy garaż połączony jest z domem tylko tarasem?? Jeżeli tak to chyba bym zrobiła połączenie z domem. Jak będziesz miała dziecko zobaczysz jakie to wygodne że wysiadasz w garażu i nie musisz się martwić że dziecko Ci przewieje :wink: Ale to tylko takie moje uwagi wcale nie muszą się Tobie podobać.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej! hej! Trzy dni nie miałam komputera- modernizował się.Wyjaśniła się sprawa z budową w drodze nitki gazu- o której pisałam wcześniej.Parę osób złożyło już wnioski i gazowni opłaca się budować nitkę! :D Koszt przyłącza do budynku dla wszystkich ( tych którzy będą budować się w najbliższym czasie lub póżniej) wyniesie 960,00.Do tych pór wszystko układa się ok. :D (oby nie zapeszyć) FUNIA domek superek, b. funkcjonalny! też bym chciała taki, ale z wiadomych względów musi być mniejszy http://www.ciepledomy.pl/12866.xml?page=1 lub http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=09_W-7.12a(już z piwnicą, zamiana kuchni z pokojem) to moi faworyci.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ten pierwszy projekt jest bardzo podobny układem do mojego domku, choć z zewnątrz wygląda całkowicie inaczej no i mój jest większy. A drugi projekt bardzo mi się podoba ale to już domek z innej półki i na pewno nie można go kosztowo porównać z tym pierwszym. Trzy kondygnacje to już dość spore koszty. Ale jest super bo przy małej powierzchni zabudowy można mieć naprawdę duży funkcjonalny domek. Jeżeli decydujecie się na mały domek tylko ze względu na wielkość działki to zdecydowanie ten drugi jest lepszy. Bardzo mi się podoba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA nie ukrywam, że o koszt właśnie wszystko się rozbija.Działka nie taka mała, bo 30 a, ale ze spadkiem i piwnica wskazana( właśnie o piwnicy rozmawiałam z naszymi panami z forum i radzili mi wykorzystać spadek terenu). jeżeli będzie to pierwszy domek, to będzie też z piwnicą (będzie podobny do drugiego), poddasze poczeka na lepsze czasy.Sam dół wystarczy, bo jest nas 3.Dzięki MALINKA wasze opinie są dla mnie bardzo cenne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że komus podoba sie nasza chatka. :D

 

Malinko:

przejście z domu do garażu będzie, a jedyną zmianą jaką wprowadziliśmy to garaż rozszerzyliśmy o drugie stanowisko.

 

Co do II łazienki na górze - cóż szczerze mówiąc - to z niej nieeee mogę zrezygnować, bo zawsze marzyłam o tym żeby mieć z Misiem osobną przy naszej sypialni. :oops: :oops:

M.in. ze względu na tą łazienkę (o i oczywiście jeszcze kilka innych cech) zdecydowaliśmy się na ten projekt.

 

Domek będzie chyba akurat. Ale teraz jak widze dopiero fundamenty - to wydaje mi się, ze to będzie taka klitka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta specjalna na licytacji

 

Fotel wraz z podnóżkiem od firmy Yanomebel,

z zestawu Aplauz

 

Wymiary 73x99x86 cm

Siedzisko: pianka wysokosprężysta HR

Uwaga: możliwe inne kolory

Cena minimalna zestawu: 300

Cena katalogowa: 563 zł + 205 zł podnóżek

Zapraszamy na strone producenta http://www.yanomebel.pl

W razie pytań proszę o kontakt na e-mail: [email protected]

 

zapraszamy na licytacje

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

http://212.244.189.200/nikola/fotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :lol:

strasznie dawno mnie nie było ale miałam sporo kłopotów ze sobą (zdrowie),z kompem i z budową :evil:

Przez te cholerne ekipy :evil: mam co rusz to problem: -rzucają robotę z dnia na dzień albo umawiają się i nie przychodzą,jestem strasznie wkurzona...Dziecina w brzuszku mi rośnie a budowa się opóżnia...Zaczynam chyba wpadać w dołek.

 

Mycha,

strasznie mi wstyd że nie mogłam pomóc ale...Jak Ci sie tylko pochwaliłam że mam dobrą ekipę i że mogłabym polecić to już następnego dnia sie okazało że ...nas olali :evil: :oops: przestali odbierać telefony i koniec,do dziś nie wiem o co chodzi...Jak napisałam że mam podbitkę z drewna modrzewiowego od zaprzyjaźnionej firmy to tegoż dnia dostałam wezwanie od komornika o zapłatę na jego konto za drewno-krótko mówiąc firma zbankrutowała... :-? Zaczełam myśleć że jakieś fatum nade mną zawisło...

 

W sobotę,kolejna z ekip, miała "lać" posadzki i co...przesłali SMS-a że zepsuł im się agregat i żebyśmy szukali innych fachowców,normalnie myślałam że się zapłaczę,do dziś szukam posadzkarzy i znależć nie mogę.

Chyba mam już dość :evil:

 

Pozdrówka dla całego wąteczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anita nie łam sie budowa to nie wakacje nieraz każdego z nas wkużały jacyś wykonawcy lub coś nie szło po myśli ale po paru latach bedziesz miała satysfakce że jednak masz co masz dom stoi i że łatwo nie było a stresować sie nie warto wiem że to trudno ale mniej sie przejmuj i sie NIECHWAL i NIEZACHWALAJ EKIP co U Ciebie wykonują prace :D

Wiem że ekipa jest w Wilkowie co wykonuje posadzki niedawno robili u mojej znajomej a umnie robiła ekipa z pod Głogowa wiec niewiem czy nie mieli u Ciebie robić bo co mi wiadomo to też mieli robić u mojego wujaszka cały domek i podobno odwoływali też wykonanie o pare dni z powodu awarii pozatym umnie też mieli dzień zwłoki ale jak sie wzieli toooo od 12 do 01 w nocy zrobili ponad 200 m2 wiec jest ok

Wiec jak już bedziesz miała ekipe to jak już zrobia to odrazu poczujesz sie lepiej jak już grunt bedziesz miała pod nogami bedziesz taka szczesliwa :D Niemartw sie

Trzymajcie sie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anita nie łam sie budowa to nie wakacje nieraz każdego z nas wkużały jacyś wykonawcy lub coś nie szło po myśli ale po paru latach bedziesz miała satysfakce że jednak masz co masz dom stoi i że łatwo nie było a stresować sie nie warto wiem że to trudno ale mniej sie przejmuj i sie NIECHWAL i NIEZACHWALAJ EKIP co U Ciebie wykonują prace :D

Wiem że ekipa jest w Wilkowie co wykonuje posadzki niedawno robili u mojej znajomej a umnie robiła ekipa z pod Głogowa wiec niewiem czy nie mieli u Ciebie robić bo co mi wiadomo to też mieli robić u mojego wujaszka cały domek i podobno odwoływali też wykonanie o pare dni z powodu awarii pozatym umnie też mieli dzień zwłoki ale jak sie wzieli toooo od 12 do 01 w nocy zrobili ponad 200 m2 wiec jest ok

Wiec jak już bedziesz miała ekipe to jak już zrobia to odrazu poczujesz sie lepiej jak już grunt bedziesz miała pod nogami bedziesz taka szczesliwa :D Niemartw sie

Trzymajcie sie Pozdrawiam

Wlasnie wyslalem Anicie namiary na tych z Wilkowa. Znajoma byla zadowolona?

 

Anita potwierdz czy dostalas wiadomosc na priv. Cos nie zadzialalo tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma była zadowolona chociaz zapłaciła toszeczke wiecej niż ja ale jak wyszło do podliczania to była zadowolona bo też oni robili jej tynki gipsowe kiedyś z gościem gadałem o tynkach tylko wtedy niemiał czasu na wykonanie bo miał sporo roboty przed majem a ja właśnie wtedy chciałem i już :x :D

czy ktos wie jak mam nastwić zegar co bedzie sterował pompą cyrkulacyjną do ciepłej wody żeby było OK ile powinna popować czasu a ile nie ma ktoś jakieś doświadczenie bo ja żadnego niemam a pozatym dziś mi założyli filtr na wode bez bajerów standardowy taki sznurkowy żeby tylko woda nie była brudna

MychA co z oknami chcesz pożyczyć czy nie bo znajoma już okan wymieniła a zabardzo mi nie na reka żebym miał przez zime te okna na budowie bo mi nie potrzebne może dopiero puźniej bedą mi potrzebne jak sie wezne za nie i coś zrobie z nich a Tobie napewno sie przydadza chyba że chcesz dziury na okna obijać folią na zime ja tak nie robiłem a może masz plany na wstaienie już nowych wiec mi to wsio ryba czasu mało pewnie na dniach dostane wiadomość że bede mial te okna spowrotem jak by co to są w Świebodzinie a jak bedziesz miała mało to umnie na budowie reszta jest zawsze to bedzie powód na odwiedzenie mnie :D

Pozdrawiam :wink:

To byłem ja ARi :wink: ten ARi :wink:

PS jest tu jakiś Andrzej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.onet.pl/upload/14/14/_376083_n.jpg pędęm lecem chwalic sie moim dachem 8) mam juz prawie cały, do albumu wkleiłam kilka zdjec, troche tam sie narobiło, bo jest nie chronologicznie, ale nie chce mi sie tego zmieniac, bo tak bardzo chciałam pokazać dach:)

 

i wszystko w sumie ok, tylko ze dzisiaj sie okazało, ze bedzie trzeba załozyc stemple bo inaczej dach nie wytrzyma i moze nam sie zawalic, powodem jest brak scianki działowej i dwóch kolumn podtrzmujących dach w newralgicznych punnktach:) ale nasz pan od dachu jest super i da rade, i w przyszłym tygodniu zaczna kłaśc dachówke:) czyż to niecudowne?

anita ok, co prawda juz zapomniałam o co chodziło, bo u mnie pamiec dobra ale krótka :oops: mam nadzieje ze mi wybaczysz:) a co do fachowców to podobno sa nieżli z Głogowa, raczej rzadko cos knoca <wyjątek to posadzki u Ari'ego :wink: > jak bys chciała namiary to daj znać:)

 

Arimyśle ze w weekend wybiore sie do Ciebie zobaczyc te okna co? muszę sprawdzić czy beda mi pasowały do elewacji :wink:

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre MychA niezły tekst CZY BEDĄ MI PASOWAŁY DO ELEWACJI bedą bo też małem taką elewacje jak te okna były a pozaty wiekszość jest w Swiebodzinie na budowie znajomej

Posadzki to mi nie sknocili a co fachowcy sie żalili ci od dachu ??? na mnie ??? :) wkońcu jeszcze nie postawiłem im flachy bo jakoś tak wyszło na zakończenie tylko że jeszcze nie skończyli na 100 % i dlatego mogą gadać ale mi sie zdaje że nie mieli źle umnie :D a ci z pod Głogowa to tylko mieli awarie maszyny i dlatego mieli zwłoke małą a pozatym jest pare firm w głogowie co oferują usługi ale ci moi co byli to byli tańsi i młode chłopaki wiec szło im że szok robota wiec nie bede zachwalał bo napewno jakaś tam rużnica w poziomach napewno jest minimalna ale na całości nie widac :D nie da sie idealnie zrobić wiem bo sam wylewałem podłoge w piwnicy byłem kierownikiem zamieszania i wykonawcą :D

Pozdrwiam

Te okna można skłądać segmentowo musiał bym znac TWOJErzeczywiste wymiary otworów okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma była zadowolona chociaz zapłaciła toszeczke wiecej niż ja ale jak wyszło do podliczania to była zadowolona bo też oni robili jej tynki gipsowe kiedyś z gościem gadałem o tynkach tylko wtedy niemiał czasu na wykonanie bo miał sporo roboty przed majem a ja właśnie wtedy chciałem i już :x :D

czy ktos wie jak mam nastwić zegar co bedzie sterował pompą cyrkulacyjną do ciepłej wody żeby było OK ile powinna popować czasu a ile nie ma ktoś jakieś doświadczenie bo ja żadnego niemam a pozatym dziś mi założyli filtr na wode bez bajerów standardowy taki sznurkowy żeby tylko woda nie była brudna

MychA co z oknami chcesz pożyczyć czy nie bo znajoma już okan wymieniła a zabardzo mi nie na reka żebym miał przez zime te okna na budowie bo mi nie potrzebne może dopiero puźniej bedą mi potrzebne jak sie wezne za nie i coś zrobie z nich a Tobie napewno sie przydadza chyba że chcesz dziury na okna obijać folią na zime ja tak nie robiłem a może masz plany na wstaienie już nowych wiec mi to wsio ryba czasu mało pewnie na dniach dostane wiadomość że bede mial te okna spowrotem jak by co to są w Świebodzinie a jak bedziesz miała mało to umnie na budowie reszta jest zawsze to bedzie powód na odwiedzenie mnie :D

Pozdrawiam :wink:

To byłem ja ARi :wink: ten ARi :wink:

PS jest tu jakiś Andrzej ???

 

Pompa cyrkulacyjna na pewno nie ma potrzeby aby pracowala w nocy jak wszyscy spia. W trakcie dnia przypuszczam, ze powinna pracowac caly czas bo szybko stygnie. Sprawdz empirycznie po jakim czasie woda plynie zimna od ostatniego pobierania cieplej (oczywiscie bez cyrkulacji) Zreszta czasowo to sie nie da sterowac tak abysmy mieli komfort. Byloby mozliwe z czujnikiem temp., jak woda ostygnie do jakies temp. to pompa startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...