Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kobiety z lubuskiego napiszcie czy to Wy budujecie Wasze domy?. Nie widac na forum Waszych panow, no chyba, ze wszysko wiedza i nie potrzebna jest im wymiana doswiadczen. Qurcze moja zona "stala z boku" i jak czasami chcialem cos z nia przedyskutowac to otrzymywalem odpowiedz "zrob jak chcesz" . Co prawda coraz bardziej sie wlaczala jak chodzilo o wykanczanie.

Jednym slowem bardzo podziwiam Was (pod warunkiem, ze ciezar budowy spoczywa na Waszych barkach) i troche mniej podziwiam Was, ze sie mimo wszystko angazujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol to są wiązary, ale jeszcze nie skończone, jutro mają konczyc, dlatego wygląda jak tradycyjna więźba, a poddasza nie robimy bo nie chcemy miec tyle powierzchni do ogrzewania:) za to robie częśc salonu bez sufitu, zoabczymy jak to bedzie wyglądac:)

 

Karol to jak zdradzisz sie gdzie sie budujesz :p bo wynajme swojego meża policjanta :wink:

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie,od razu zrobiło mi się lepiej :lol: Namiary sprawdzę,moze uda się coś wybrać.

 

Co do udziału mojego męża w budowie nie będę się wypowiadać-wczoraj była karkołomna awantura-powód: BUDOWA....za mało kasy,wkurzający fachowcy i takie tam drobiazgi ,które pewnie sami znacie :evil:

 

Mycha,znowu "namieszałam" :oops: ,moje przeprosiny i wyjaśnienia były dla MALINKI ,o rany jaka jestem "zakręcona" :oops: :oops: :oops: ,mam nadzieję że Malinka zrozumie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol to są wiązary, ale jeszcze nie skończone, jutro mają konczyc, dlatego wygląda jak tradycyjna więźba, a poddasza nie robimy bo nie chcemy miec tyle powierzchni do ogrzewania:) za to robie częśc salonu bez sufitu, zoabczymy jak to bedzie wyglądac:)

 

Karol to jak zdradzisz sie gdzie sie budujesz :p bo wynajme swojego meża policjanta :wink:

 

_MYCHA__

Odpowiedzialbym ale ja sie nie buduje bo dom juz stoi. javascript:emoticon(':lol:')

javascript:emoticon(':lol:') W porzadku - brakuje jeszcze prawdziwego "co" , duza lazienka nie wykonczona, no i garaz z pom. gospodarczym potrzebuje mojej reki.

Aha jeszcze kominek obudowy potrzebuje.

A w jakim rejonie Twoj malzonek operuje? Moze sie znamy?

 

A propo´s wiazarow. Myslalem, ze zbija sie je calkowicie na ziemi albo w jakims warsztacie i kompletne wciaga do gory. Brak dolnych pasow w tych wiazarach to rzeczywiscie wymaga ich podparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MychA uuuuuu to jak sie tak wpatrzyłem to jeszcze Ciebie czeka murowanie komina chyba że nie bedzie ? Mnie też ekipa chciał namówić na pozostawienie troche wolnego miejsca nad głową na pietrze ale jakoś nie wyszło im może dobrze może źle że nie namówili bo jeden plus byłby naświetlony korytarz minus wiecej m3 do ogrzania

Malinka byłem wczoraj w Gorzowie i dopiero dziś zjechałem do domu fiu fiu ale uwas zimno :) nie grzejecie w mieście :D

Karol AGENT 8) nie ujawni sie Mycha uruchamiaj maszyne szpiegowską :D :D :D :D żartuje

Jutro bede wiedział ile mnie ostatecznie elewacja bedzie kosztowała hmmm juz sie boje :-?

 

Pozdrowienia ze Świebodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari jutro zaczynaja wyciągac kominy do góry:)

 

NIe wiem czy juz o tym pisałam, najwyzej sie powtórze, okazało sie ze sąsiad kóry zaczął sie jakies miesiąc temu budować niedaleko nas, ma identyczny projekt domu :x nie wiem czy mam się cieszyć czy nie, moze powinnam to pierwsze, w koncu bede mogła podpatrzeć to i owo, a ze prace na budowie ida pełna parą więc bedzie taka możliwośc:)

 

A co do wyzszego salonu, mam nadzieje ze nie bedę żałować, a te kilka wiecej metrów do ogrzania jakos mnie nie z niechęcaja do zrezygnowania z tego. Marzyłam zawsze o wysokim salonie, a ze jest taka mozliwość to bede się tego trzymała:)

 

Mati przypominam o fotkach :p

 

Karol zdradź chociaz małą cząstke co? my tu sie otwieramy a Ty taki tajemniczy :p

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kazdy forumowicz jest w jakims stopniu anonimowy, prawie nikt nie podaje pelnych swoich danych. Nie widze roznicy w podaniu, ze buduje sie na przyklad w Gorzowie Wlkp. Z.G. czy okolicy Swiebodzina. Chcialem zamiescic zdjecie domu ale nie mam cierpliwosci do zakladania albumu na serwerze "onet " czy jakims innym. Poza tym ARi zidentyfikowal by mnie na sto % . javascript:emoticon(':D')

javascript:emoticon(':D')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha myślę, że nalezy się cieszyć, że sasiad ma taki sam projekt. Mi tego czasem brakuje, że moje "prymulki" ludziska budują tak daleko ode mnie a czasem warto rożniste rozwiązania podpatrzeć czy razem skonsultować.

Pozdrawiam grudniowo :D

Kasia ja tez tak mysle. Pozatym ten sam dom nie musi byc taki sam dom. Sa przeciez takie elementy jak elewacja, dachowki, stolarka, ktore mozemy w zasadzie dowolnie dobierac. Mycha napewno cos wymyslisz. Wy kobiety macie do tego predyspozycje. Sporadycznie sie zdarza przeciez aby kobiety wystapily na imprezie w takiej samej kreacji (z moich obserwacji wynika, ze kobieca psychika tego nie zniesie) i dlatego na pare miesiecy przed impreza tocza godzinne rozmowy na temat jaka pani w czym przyjdzie po to aby wybadac "przeciwnika" ':D'

Mycha daj sie wyprzedzic sasiadowi, nawiaz przyjacielskie stosunki, czesto odwiedzaj ich budowe i pilnie obserwuj co tam sknocili lub co mozna by lepiej zrobic. Unikniesz w ten sposob wiele przykrych niespodzianek.

 

Pozdrowienia Karol N.

 

Qurde ale sie robie zlosliwy ':roll:'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Nie było mnie tydzień a tu dalej ta sama stronka. Chyba czekacie na mnie :wink: :D Byłam w Krakowie na szkoleniu i było suuuper tylko forum mi brakowało.

 

Anita od razu zrozumiałam że to była odpowiedź do mnie :wink: Wracaj do zdrowia i oby maleństwo się trzymało (pępowiny :wink: )

 

Karol u mnie jest tak: Ja załatwiam wszystkie papierkowe sprawy, rozliczenia kredytu, negocjuje, kupuje, zamawiam, wybieram. Umawiam wszystkich fachowców no i czytam forum. Początkowo denerwowałam tym męża ale teraz już się przyzwyczaił i przede wszystkim przekonał do forum bo niejednokrotnie to ja miałam rację bo coś tu wyczytałam. Mąż jest cały czas na budowie i pilnuje wszystkiego, ciężko pracuje i jak tylko mam czas to mu pomagam. Moja rola jest jeszcze taka że mną straszy się fachowców. :wink: Jak jadę na budowę wszystko chodzi jak w zegarku :D Nie wyobrażam sobie zostawić męża z tym wszystkim samego. Uczestniczę w każdym etapie i tak pozostanie do końca.

 

Mycha zdjęć na razie nie mam bo nie widziałam budowy od tygodnia. Myślę że w te wekend coś pstryknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co usłyszałem od fachowców co montowali drzwi to oni twierdzą że jak idą na pomiary lub montaż to w wiekszości to kobiety decydują jaki kolor jakie okna i zawsze z nimi uzgadniają bo faceci mówią żona wie jak to ma wyglądać i jaki kolor <fiu fiu > aż sie strach bać chyba jest tak że facet woli wyluzować niż ma wysłuchiwać co nieco :D i mniej interesują sie sprawami budowlanymi <może nie mają na to czasu > co wy nato ??

 

Do materiałów niebezpiecznych przewożonych w samochodzie moge dopisać kontownik o długości 4,40 m dwie sztuki ale miałem stracha jak wiozłem na dachu sroche sie bujało jak sie szybko jechało ale dałem rade

Ciekawe czy do świąt zdąże z wylaniem podłogi w garażu było by fajnie :D

 

Pozdrawiam udanej niedzieli życze pa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek staneła wiecha!!!!!!!!!

http://foto.onet.pl/upload/10/19/_379248_n.jpg

 

tak wygląda od środka, juz zaczęli kłaść membrane

http://foto.onet.pl/upload/24/88/_379249_n.jpg

 

jestem bardzo zadowolona z pracy ekipy, w sobotę zrobilismy impreze dla nich na budowie, był grill i cytrynówka made in mój mąz, pannowie byli zadowoleni i zaskoczeni naszą reakcją, to jak narazie pierwsza udana współpraca, oby tak dalej, w przyszłym tygodniu zaczną kłaśc dachówke, juz jest przywieziona do hurtowni:)

 

zastanawiamy się czy jeszcze w tym roku nie zacząć ciągnąc kanalizy i wody, co Wy na to?

 

pozdrawiam

 

_MYCHA_happy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...