Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

wszystko co na dzisiaj zaplanowane jest wykonane:) jutro wyjeżdzamy na Małysza i robimy to ze spokojem ducha, nie martwimy sie o nic, bo z taka ekipa to zajedziemy daleko:)

 

kotki nakarmione, mają się dobrze, jeden z budowlanców chciał juz jednego zabrac na co ja z dziecmi zareagowalismy głośnym NIE!!!!!! gdyby o tym mąz wiedział :wink: ale ciiiiiiiii

 

miłego weekendu zycze i do poniedziałku:)

 

 

_MYCHA_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mycha,

zazdroszczę,że Ci tak ładnie idzie budowanie:oops:

 

U mnie znów pod górkę :cry: Ekipa wylała posadzki i to nawet całkiem ładnie (prosto) ale ...zamiast 6,5 cm (podłogówka) tylko 5 cm.Byłam na budowie rano i powtarzałam że musi być 6,5cm-jak widać nic to nie dało :evil: Nie wiem co teraz zrobić :-? Masa samopoziomująca odpada ,bo koszt to 25 zł/m2....

Napiszcie proszę jakie macie gr wylewki na podłogówkach i jak się spisują-jestem bardzo przybita.

A może znacie jakiś pomysł na "dolanie" grubości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale się cieszę - pytałam na forum od fachowca od studni, z jednym nawet się wstępnie umówilismy na marzec, a tu co?????

 

ROBIĄ NAM WODOCIĄG !!!!

 

 

no - głupi to ma szczęści co?? :D

 

 

Malinko

 

Chata piękna, jak dzis przejeźdzaliśmy, to tak roskosznie dymek z koinka leciał.

GRATULUJEMY

ps. tylko Miś pyta czy zrobicie basenik czy stawek na rybki.

Aha no i od Was do Nas to niecałe 4 km :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MychA komu by sie chciało w takim mrozie siedzieć na dachu i sie obijać wiec ROBOTA idzie uwijają sie dlatego :D :D nawet pewnie papierosa nie chce sie palić :wink: brrr. Wkońcu ta ekipa zbudowała mi dom tylko mi nie robili posadzek elektyryki hydrauliki płytek wstawiania okien paneli podłogowych murowania kanału i malowania chociaż jak by mi raz przemalowali to bym sie nie stresował pewnie, z powodu kolein ale to " oczywiście moja wina" bo nie malowałem pendzlem :roll: tylko wałkiem :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich GRATULUJE MALINCE za rozpoczecie nowej stronki a pozatym umawialiśmy sie że ja kończe a ty zaczynasz znów pokreciłaś kończysz i zaczynasz no no no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka, taki historie w dzisiejszych czasach wydają się niemożłiwe. A jednak... Polak potrafi. Dziwi mnie to bardzo przy dzisiejszym rynku i konkurencji powinno wykonawcom zalezec na jak najlepszej opini. widac nie każdemu. A brama , podziel się z nami cóż to za cudenko, że trzeba "montować cały dzionek" :wink:

Czy historia juz się zkaończyła panowie zdołali zamontować mechanizm czy potrzebują kolejnego dnia?

Czlowieka wściekłość ogarnia jak takie cos widzi i doświadcza. Ja mam podobne doświadczenia z elektrykiem. Czasami potrafi pod moim domem przestać około 4 godzin, bo szef nie dowiózł wiertarki. Czasmi udaje mu sie przez cały dzień roboczy osadzić aż 4 puszki.

:evil: Pogoniliśmy facia.

Pozdrawiam

Nie poganiaj bo zrobi Wam zle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha,

zazdroszczę,że Ci tak ładnie idzie budowanie:oops:

 

U mnie znów pod górkę :cry: Ekipa wylała posadzki i to nawet całkiem ładnie (prosto) ale ...zamiast 6,5 cm (podłogówka) tylko 5 cm.Byłam na budowie rano i powtarzałam że musi być 6,5cm-jak widać nic to nie dało :evil: Nie wiem co teraz zrobić :-? Masa samopoziomująca odpada ,bo koszt to 25 zł/m2....

Napiszcie proszę jakie macie gr wylewki na podłogówkach i jak się spisują-jestem bardzo przybita.

A może znacie jakiś pomysł na "dolanie" grubości?

Mam nadzieje, ze to nie jest ta firma z Wilkowa, ktora polecalem. Napisz prosze? Musze wiedziec czy ich polecac dalej? Zaplacilas im?. Nalezy sie im o 20% mniej bo te 1,5cm to jest chyba akurat tyle.

Zasiegnij opini fachowca czy te 5cm moze zostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaroluN,

to nie jest ta firma którą polecałeś,oni nie mieli niestety czasu :( i wzięłam tych którzy mieli :x ,teraz żałuję :oops: ale co sie stało już sie nie odstanie :-?

Nie, jeszcze nie zapłaciłam im,bo żadnej ekipie nie płacę aż nie nabiorę pewności że wszystko jest ok.Wiem że 5 cm może zostać ale...może pękać wylewka pod kaflami ,będzie nierównomierny rozkład temperatury na podłodze i przede wszystkim wydajność grzewcza podłogówki nie będzie taka jak zaprojektowana :evil: i z tego powodu mi strasznie żal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaaaaaaaałysz Mistrzem jest!!!!! <trlalala> byłam trzeci raz na Małyszu <niedosłownie :wink: > i było warto, po pierwsze rekord skoczni, po drugie widziałam jak wygrywa, po trzecie mam zdjęcie z Tajnerem, po czwarte była super zabawa:)

 

a co na budowie? praca rwie:) kominy skonczone, dach gotowy "do przyjęcia" dachówki, jutro już zwozimy na budowe, zaczeli ścianki działowe stawiać, koty baraszkują po wiązarach :D superaśnie :D

 

Funiaaż CI zazdroszcze :wink: powiedz dużo masz do kopania? czy jest to drogi interes, napisz proszę coś wiecej. NIe wiem czemu ale najbardziej sie obawiam tego, ze pieniedzy mi nie wystarczy :cry:

 

pozdrawiam armie lubuszan :wink:

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha

 

całe przyłącze to 1.860 zł.

 

I rata 620 zł - reszta na 2 lata.

 

Czyli nieźle :D

Zwłaszcza jak porównamy to z kosztorysem przygotowanym przez fachowców od studni:

200 - 250 zł za metr wiercenia (ponoć to i tak tanio) x 18 mertów - 3.600

+ rury

+ hydrofor

i milion pierdułek.

Pan powiedział że w 8.000 powinno się zamknąć :o , a tu proszę za 1.800 pod sam dom.

 

Ile kopania?

Nie wiem - fachowcy ponoć doporwadzają do budynku -więc chyba nie dużo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MychA chyba niechcesz u siebie kopać studni ??? tzn wiercić jak by co ja bym chyba sie peniał troche z powodu sąsiednich obszrów a może to wszystko jest bezpieczne ja sie nieznam.

Funia ty to masz szczeście czasami tak sie układa że jak sie coś działa to samo sie rozwiązuje ja też sie załapałem na wode ładnych pare lat temu jeszcze jak na mojej działce stały fundamenty po starym niemieckim domie rok szukałem na własna reke wody i kopałem gdzie popadnie gdzie sąsiedzi twierdzili że kiedys tam była rura ale nadal jej nie znalazłem :lol: i jak był wykop na piwnice rury nie było :lol: ale juz mnie nie opchodziła bo wcześniej już w tej wiosce ciągneli nowe rury bo chcieli starą instalacje wyłączyć z uzycia i ja prawede mówiąc zapłaciłem tylko za wykopanie rure i zasypanie i to było wszystko :lol: wiec na budowie była woda najpierw a po roku wjechała kopara i sie WSZYSTKO ZACZEŁO

 

Raport z budowy

Obrabianie drzwi dochodzi do końca jeszcze może tylko jutro to zależy jak robota bedzie szła i czy gips wysechł czy nie.

W garażu deski rozszakowane z kanału. Dziś u sąsiada scheblowałem deski na kanał i jutro bede je malował troche sie z sąsiadem nadadałem tzn on mówił jak to było na wojnie ILE TEN CZŁOWIEK KILOMETRÓW przeszedł że szok wniemczech był całą Polske zszedł szok i sie trzyma skubaniec :lol: . Ja byłem skoncentrowany żeby sobie nie przecheblować palców bo to nie miłe :D a tu przywaliłem małym palcem w prowdnice cholipcia troche sie paznokć ułamał AŁA bleee jutro trzba bedzie je pociąć na wymiart pomalować i ciach zakryc kanał. Musze zacząć znów szukać desek na strych bo te co wyczaiłem z frezem już nie aktualne spućniłem sie wiec już transportu nie potrzebuje < PORASZKA> :evil:

 

no dobra to narazie tyle

POZDRAWIAM z zimnego Świebodzina

MychA to klimaty musiały być niezłe napewno na Małyszu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, ja nie zamierzam kopać studni, tylko podłączyc sie do wodociągu, w koncu mamy kanalizacje w Grodziszczu:) moze źle zrozumiałam :roll:

ARIna Małyszu było rewelacyjnie:) warto było jechać żeby zobaczyć to na własne oczy. Wcześniej byłam dwukrotnie i Małysz raz dał ciała a drugi raz nie pojechał :cry:

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dawno nie zaglądałam ale ostatnio jestem w rozjazdach. Ania i Funia cieszę się że widziałyście mój domek w rzeczywistości. Serdecznie zapraszam na zwiedzanie jak będziecie w okolicy. Tylko mój mąż zaczął się martwić że ktoś go obserwuje :wink: :D Uspokoił się jak powiedziałam że to pewnie Wy oglądałyście domek :D A tak a propo czy któraś z Was jeździ czerwonym autkiem?? Bo jeżeli nie to chyba naprawdę zacznę się bać o męża.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu mamy kanalizacje w Grodziszczu:) :roll:

 

 

Witam

MychA to pewnie w kranach płynie WODA GRODZISKA gazowana , a umnie płynie Staropolanka :) :lol:

 

Malinka moja rodzinka miała czerwone auto Fitat 125 P ale to było chyba z 15 lat temu to nie byłem JA :D skreśl mnie z listy podejżanych.

A może to był 8) tajniak Karol 8) cos ostatnio tu nie klika HALLO KAROL !!!

 

Funia :D

 

 

Raport z Budowy Niewiem zaco sie wziąść tyle jest do roboty a na dworze zimno :-?

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu mamy kanalizacje w Grodziszczu:) :roll:

 

 

Witam

MychA to pewnie w kranach płynie WODA GRODZISKA gazowana , a umnie płynie Staropolanka :) :lol:

 

Malinka moja rodzinka miała czerwone auto Fitat 125 P ale to było chyba z 15 lat temu to nie byłem JA :D skreśl mnie z listy podejżanych.

A może to był 8) tajniak Karol 8) cos ostatnio tu nie klika HALLO KAROL !!!

 

Funia :D

 

 

Raport z Budowy Niewiem zaco sie wziąść tyle jest do roboty a na dworze zimno :-?

Pozdrawiam ARi :wink:

 

Ari masz natychmistowa odpowiedz: "Obecny!!!!!!!!!"

 

ARi jakie sa aktualne temperatury w okolicy Swiebodzina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaroluN,

to nie jest ta firma którą polecałeś,oni nie mieli niestety czasu :( i wzięłam tych którzy mieli :x ,teraz żałuję :oops: ale co sie stało już sie nie odstanie :-?

Nie, jeszcze nie zapłaciłam im,bo żadnej ekipie nie płacę aż nie nabiorę pewności że wszystko jest ok.Wiem że 5 cm może zostać ale...może pękać wylewka pod kaflami ,będzie nierównomierny rozkład temperatury na podłodze i przede wszystkim wydajność grzewcza podłogówki nie będzie taka jak zaprojektowana :evil: i z tego powodu mi strasznie żal :(

Anita zadaj moze pytanie na forum "Wymiana doswiadczen". Napisz czy do betonu dodawali jakas chemie uplastyczniajaca, czy byla siatka zbrojaca i czy sa szczeliny dylatacyjne? Gdybys sie zdecydowala zaryzykowac bez pogrubiania posadzki to wazne byloby tez koniecznie pare razy podgrzac posadzke podlogowa przed polozeniem plytek aby posadzka sobie "popracowala". Mysle, ze kompetentni (jak to sie pisze?) byliby tez producenci grzewczych systemow podlogowych. Sa tez posadzki suche chyba z plyt gipsowych ale ile to kosztuje i z czym sie to je nie mam pojecia. Moze by polozyc jakas cienka warstwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...