Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich w Nowym 2005 Roku,

mam nadzieję że nasze prace przy budowach będą sie posuwały a zdrowi e dopisywało :lol:

 

Osiągnęłam ogromny sukces,mianowicie 31 grudnia 2004 o godzinie 17.00 nastąpiło uruchomienie ogrzewania w moim domku :lol: Poszło mi wyjątkowo gładko-kominiarz,inspektor z gazowni,podanie gazu,licznik i uruchomienie kotła zajęło mi 2 dni-jestem bardzo z siebie dumna.

Tak więc od 2 dni hula ogrzewanie podłogowe a temp. w domu powoli acz systematycznie wzrasta.Już czuje sie domową atmosferę :D .

Bardzo sie cieszę z tego postepu prac ,za chwilę (tydzień) chcę kłaść kafle i ocieplać poddasze.

 

Życzę wszystkim powodzenia w budowaniu i czekam na Wasze meldunki ak idzie ,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze, że na lubuskiej ładne balety, a nas ominęła ta lampka szampana :wink:

 

Ale właśnie wróciliśmy z sylwestra, byliśmy u sąsiadów - Grupa Trójmiasto.

 

Domów im nie zazdrościmy, bo u nas takie same :D .

 

Zazdrościmy tylko suuuuper fajerwerków o północy :x i pięknego fokarium na Helu :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUNIA - dzięki za pozdrowienia.

 

W ramach rewanżu, Grupa Trójmiasto przesyła życzenia wszystkiego najlepszego w 2005 roku dla budujących swoje małe Rzeczypospolite na ziemiach wyzyskanych :wink:

 

Miło było Was gościć na naszej gościnnej ziemi gdyńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba coś mi z Sylwestra zostało zobaczcie o której tego posta klikam :lol:

Anita Gratulacje Wielkie ocieplaj szybko poddasze bo KASA BEDZIE UCIEKAŁA przez dach a tego pewnie niechcesz :x

 

Funia a zabrałaś swoje koło ratunkowe bo coś ostatnio NIE WIDAC CIEBIE I KOŁA :lol:

 

HMMMMM to rok na elewacji domku przezemnie zamontowanych cyferek jest juz nie aktualny MOŻE TRZEBA GO ZMIENIC CO??? :D nie nie

 

http://foto.onet.pl/upload/21/66/_375369_n.jpg

 

Pozdrawiam w NOWYM ROKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita ocieplaj szybko poddasze bo KASA BEDZIE UCIEKAŁA przez dach a tego pewnie niechcesz :x

 

ARi,takie mam plany aby jak najszybciej tylko że "męczy" mnie czy wilgoć która paruje z posadzki betonowej i tynku nie "wejdzie" mi w wełnę mineralną i nie narobi kłopotu.

Jakie masz doświadczenie w tym względzie?

 

Czy ktoś z Was tak robił że zaczął ocieplać poddasze gdy dom jeszcze nie był wysuszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej witam wszystkich w nowym roku.

 

Anita gratuluję postępów i życzę rychłego ukończenia budowy.

 

U nas sylwester odbył się w nowym salonie przy kominku :D :D :D Było około 20 osób. Impreza do rana. Było naprawdę super. Mimo że na ścianach nie ma tynków a na podłodze tylko wylewka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka WOW musiała być super impreza balanga na MaXa pewnie wsumie niema sie oco martwić bo parkietu niemasz jeszcze LUZ NA MAXA co nie ?? :D umnie już obowiązuja papcie lub buty nówki nie chodzone po ziemi takie co ja mam :D

 

Anita moje doświadczenia są takie najpierw miałem zrobone pietro czyli strop, skosy z regipsu czyli folia+ wełna i stelaż a potem dopiero wylewki

Co do wylewek to wsumie co tam masz tej wody jesli mialas robione maszynowo napewno troche bedzie parowało ale musisz dom wietrzyć otwierać i niech sobie wiatr wieje jesli oczywiście jest wmiare odpowiednia pogoda a na noc zacznij grzać TAK MI SIE ZDAJE :wink:

Pozatym odrazu sie daje folie para przepuszcalną czy jak to sie zwie po wełnie mineralnej niewiem jak u Ciebie ale umnie dawali sznurki aby tą wełne potrzymwywać

Moja rada może tak zrobiłaś i masz :

Jak bym jeszcze raz budował to bym folie co jest pod dachówkami każde łączenie taśmą przylepmą sklejał dla szczelności i ta folie co jest po wełnie też bo teraz jak wywierce jakiś otwór to wiatr wieje przez to że dachówki nie są takie szczelne i zawiewa. A najwiekszą porażke co zrobiłem to dałem regipsy na scianie to tam jest taka cyrkulacja powietra że niewiem co zrobić regipsy sie schładzają gdzieś wiatr wieje i ciach a przestrzen miedzy ścianą a regipsem jest .

 

Pytanie jest takie czy jest ROSA NA foli tej od dachówki od strony pomieszczenia bo jak jest to bym narazie sobie może dał luz za tydzień była byś bardziej spokojna

A ty teraz bys chiała te regipsy spoinować - gipsować ???

 

Dobra to na tyle PS. Dawno ty nie było MychY ciekawe co uniej jak tam czy super Fachowcy są nadal Super :p i jak tam dach może juz mieszka kto wie ?? :o

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej

 

Impreza rzeczywiście była super. Cieszę się że odbyła się na takim etapie. Skłoniło mnie to do głębszych zastanowień. Do tego jeszcze Twój post Ari na temat kapci i doszłam do wniosku że nie położę w salonie desek. Zbyt duży koszt jak na tak słaby materiał. Chyba będzie to gres bo salon Kasiorka bardzo mi się podoba. W każdym bądź razie dom ma być dla mnie i dla ludzi a nie ja dla domu. Dlatego mówię kapciom "nie". :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Malinka ciekawe czy Kapcie NIE dobra wpraszam sie jak bedziesz miała zrobione podłogi bede mial buty zabłocone :lol: a pozatym jak są goście to narazie na tym etapie nie każe im nosić kapci ale my nosimy :D bo tak lepiej dlanas i nietrzeba ciagle sprzatać a naprawde sie nosi. Co do podłogi w płytkach i Gresie to wiem o jaką Tobie chodzi Kasiorek mieszka w wieżowcu a Ty gdzie ? :D napewno płytki są twalsze w uzyciu i niema rys :D

Pozdrawiam udanej nocy Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym gresem ale on mi się tak podoba :oops: :oops: :oops: Myślę że mimo wszystko i tak będzie bardziej trwały niż podłoga drewniana. Wpraszać się nie musisz wiesz gdzie mieszkamy zawsze jesteś mile widziany. :D

 

A propo odwiedzin - dzisiaj ktoś z forum (albo tylko czytacz forum) mnie odwiedził tylko nie wiem kto. Więc ten ktoś mógłby się ujawnić. Wiem tylko że ten ktoś kto nawiedził mojego męża ma zamiar budować D08 w Różankach. Czy jest ktoś taki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem MALINKO to nie byłam ja :D :D :D To prawda panele, albo drewno nie są tak trwałe, ale czy gres nie będzie zbyt "chłodny"chociaż wygląda ładnie.Drewno dodaje pomieszczeniu "ciepła"ale jeżeli chodzi o trwałość...ja też uważam, że dom jest dla ludzi, a nie na odwrót. Czy możecie rzucić okiem na moje pytanko w ostatnim poście- będę bardzo wdzięczna :wink: pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt. jaką kasę trzeba mieć, aby zacząć i skończyć piwnicę i położyć strop- 15-20.000, 20-30.000???(piwnicy nie trzeba kopać- działka pochła.Ale się rozpisałam...Pozdrowionka :D

ps dom 90 m-parter

 

Aniu chyba nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Wszystko zależy od projektu, materiałów no i oczywiście cen. Ale myślę że raczej więcej niż 30 tysięcy. U mnie bez piwnicy i ze stropem drewnianym (tańszy) wyszło coś około 80tyś. Ale mam domek parterowy i szerokie fundamenty na ścianę trzywarstwową. U ciebie natomiast będzie strop i piętro czy poddasze.

 

A co do drewna w salonie mam takie same zdanie jak ty dlatego bardzo obawiam się czy gres czy jakiekolwiek inne płytki nie spowodują że wnetrze będzie chłodne. Pocieszam się tym że chyba ważniejsze jest to żeby gospodarze byli ciepli i mili. To może i wtedy gres nie będzie przeszkadzał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy budować z silki. Dom musi być do dwóch kondygnacji więc nie będzie piętra ani poddasza użytkowego( chcemy parterowy z dachem dwuspadowym- na dzień dzisiejszy) Malinko z sylwestrem to super pomysł! A rzeczy materialne nie są najważniejsze, najważniejszy we wszystkim jest człowiek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...