Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Budujemy parterówke <moje marzenie> , z poddasza zrezygnowalismy bo za duze koszty. Wystarczy nam ze mamy dzialke wielkosci prawie poł hektara. NIe musimy biegac po poddaszu :wink: :wink: Projekt znalazłam na stronie ARCHETON, nazywa sie rumianek. Jego miniaturka jest po lewej stronie.

 

Zastanawiam sie nad okiennicami, choc daleka droga jeszcze do tego :roll:

 

Pozdrawiam

 

_MYCHA__ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Zastanawiam sie nad okiennicami, choc daleka droga jeszcze do tego :roll:

 

Pozdrawiam

 

_MYCHA__ :D

 

W moim projekcie mam okiennice. Kiedy wybierałam ten projekt z góry zakładałam że okiennic nie zrobię. Jednak kiedy obejrzałam sobie stronki internetowe z okiennicami to zmieniam zdanie. Bardzo chciałabym mieć okiennice ale są niestety bardzo drogie. Czekam właśnie na wycenę z M&S. Zobaczymy. Wydaje mi się że okiennice powodują że dom staje się cieplejszy i przytulniejszy. Pozatym stanowią dodatkową ochronę.

 

PS. Dzisiaj na działeczce był u nas pan geolog i stwierdził że grunt jest dobry :lol: tylko woda wysoka.

 

Pozdrawiam Lubuszan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze

http://www.okiennica.pl/cms.php

 

Najbardziej podobają mi się gebauera, W M&S widziałam zdjęcia z ich realizacji z okiennicami i wyglądało to super. Niestety na stronie internetowej nie mają okiennic.

 

MYCHA

Jeżeli chodzi o kawkę to z ogromną ochotą. Problem w tym że nie bywam w Twoich okolicach. Ale jeżeli będziesz w Gorzowie to daj znać a napewno znajdę czas. A może kiedyś odwiedzę Twoje miasteczko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jesteśmy tu nowi.

Budujemy patrerówkę z poddaszem użytkowym i wolnostojącym garażem.

 

Uciekamy z Gorzowa do Ulimia. Wszyscy odradzali nam te tereny strasząc, że teren jest podmokły i w ogóle. Po zrobieniu wykopów okazało się, ze jest ok.

 

Zaczęliśmy 30 kwietnia, a jak przestanie padać to nasi fachowcy bedą stawiać ściany fundamentowe.

 

Pozdrawiamy wszytskich.

 

Ps. Szukamy fajnych fachowców od studni, znacie kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do okiennic czy rolet zewnecznych ? Hmmm Ja mam rolety zewneczne nad okiennicami sie nawet nie zastanawiałem mam nadzieje ze te okiennice maja jakies połączenie z pomieszczeniem że nie trzeba ich zamykać otwierając okna jak to jest rozwiązane ?? bo jak trzeba otwierać okna to wszystko fajnie ale latem a zimą to troche straty ciepła są co nie a pozatym nie można mieć nic na parapecie bo nie widzi mi sie sciągać codziennie np kwiatki lub ramki z fotkami jesli je bym miał. Wiec mnie to interesuje czy myślicie nad jakąś automatyka ale to pewnie jest drogie lub jest jakiś mechanizm dzwigniowy NIEMAM POJECIA a rolety sobie ciągne za linke i do góry chodz mi sie już tego niechce robić tyle okien a pozatym na takie wielkie okna tez sie zakładoa OKIENNICE na okna tarasowe od podłogi po sufit ?

 

 

MYCHA niewiem czy zauważyłaś bo jak ostatnio sobie szłem koło stadionu naszego JAK KTOŚ NIEWIE TO ŚWIEBODZIN POSIADA STADION :lol: noi tak sobie ide i co zauważyłem tzn czego nie zauważyłem jakieś 2 lata temu stały tam domki jednorodzinne nowo postawione jeszcze wtedy przypatrywałem sie dachówce a ostatnio jak szedłem w piątek bo dawno tamtendy nie przechodziłem to po domkach ani śladu SZOK czy te domki były nie legalnie postawione a były takie fajne a może JUŻ JE PRZENIESIONO DO SKANSENU DO OCHLI co :) nie zazdroszcze a widziałem że z fundametami mieli problem bo ciezki sprzet sprowdzili taki młot na wysiegniku podobno ma tam być LIDL ale czemu te domki zlikwidowali to ja niewiem MYCHA może wiesz coś na ten temat ??

 

MALINKA co do kawy to może w tym tygodniu zawitam do Gorzowa to co wstawiasz wode na kawe wsumie kawy nie pijam ale herbate możesz zrobić :wink:

 

Pozdrawiam Wiare z okolic :wink: ARi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari.

 

Jak postępy na budowie. Czy tak energiczne jak Twój emblemat??

 

Pozdrawiam

MALINKA

 

 

MALINKA prawde mówiąc to niemam pojecia bo fachowców zostawiłem na 2 dni samych bezemnie tylko rodzinka od czasu do czasu zagladała wiec niemam pojecia ze jak w poniedzialek zajade na budowe to czy nie przezyje szoku :o ale nie powinno byc zle. Ten emblemat obok po lewej stronie to dotyczylo chyba czasu jak kopalem rowy na rure deszczowa co sie na kopalem to szok czasami to ponad 1.5m na szerokosc szpadla ale efekt jest taki ze juz o nich prawie zapomnialem bo sa przekryte ziemia i plynie sobie deszczowka do zbiornika i mam sucho tylko z jednej rynny jeszcze leci ale to mam nadzieje w nie dlugim czasie zmienic :p

Prace na budowie nawet ida do przodu musze szybko otynkowac przynajmniej jedna sciane w garazu bo maja mi zamontowac brame podnoszona do Góry o szerokości 4 m i wys 2.25 noi sobie zazyczyli zeby sciana byla zatynkowana jeszcze niewiem czy to ja zrobie czy moim fachowcom powiem zeby to zrobili

Dobra to na tyle Wiec Malinko co z herbata ?

Pozdrawiam ARi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari

 

Co do okiennic kiedyś też myślałam, że trzeba będzie biegać dookoła domku i zamykać okiennice. Ale z tego co się zorientowałam to jest to teraz bardziej zautomatyzowane. Może to być korbka lub guziczek. Cudo prawda?? :lol: Oczywiście ma to swoją cenę :cry: Dokładniejsze informację podam w tygodniu jak odbiorę wycenę. Widziałam na zdjęciach okiennice tarasowe i wyglądały bardzo ładnie. Zdjęcia co prawda z Angli ale okiennice robione przez M&S.

 

Na herbatkę oczywiście zapraszam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MYCHA niewiem czy zauważyłaś bo jak ostatnio sobie szłem koło stadionu naszego JAK KTOŚ NIEWIE TO ŚWIEBODZIN POSIADA STADION :lol: noi tak sobie ide i co zauważyłem tzn czego nie zauważyłem jakieś 2 lata temu stały tam domki jednorodzinne nowo postawione jeszcze wtedy przypatrywałem sie dachówce a ostatnio jak szedłem w piątek bo dawno tamtendy nie przechodziłem to po domkach ani śladu SZOK czy te domki były nie legalnie postawione a były takie fajne a może JUŻ JE PRZENIESIONO DO SKANSENU DO OCHLI co :) nie zazdroszcze a widziałem że z fundametami mieli problem bo ciezki sprzet sprowdzili taki młot na wysiegniku podobno ma tam być LIDL ale czemu te domki zlikwidowali to ja niewiem MYCHA może wiesz coś na ten temat ??

 

 

Ari zgadza się, ma powstać LIDL, z racji ze nie mieliby miejsca na w miarę duzy parking wykupili te domki z gruntem, które wyburzyli, w ich miejsce powstanie parking. Ja długo przezywałam te domki, ze takie martnotrastwo, szkoda ze nie mozna było tych domków "rwrzucić" na samochód i przewieźć w inne miejsce :wink: :wink:

 

Pozdrawiam starych bywalców i nowych czyt. Funie :D :D

 

<Jutro u mnie zaczynaja budować fundamenty z bloczków. Oby dopisała pogoda>

 

_MYCHA__ :D

 

ps. ja do kawy przywioze cos słodkiego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widziałem że z fundametami mieli problem bo ciezki sprzet sprowdzili taki młot na wysiegniku podobno ma tam być LIDL ale czemu te domki zlikwidowali to ja niewiem MYCHA może wiesz coś na ten temat ??

 

 

Ari zgadza się, ma powstać LIDL, z racji ze nie mieliby miejsca na w miarę duzy parking wykupili te domki z gruntem, które wyburzyli, w ich miejsce powstanie parking. :wink: :wink:

 

Pozdrawiam starych bywalców i nowych czyt. Funie :D :D

 

_MYCHA__ :D

 

:lol:

 

Dotarly mnie sluchy, ze LIDL jest juz nieaktualny. Temat mnie nie zainteresowal bo sklepow w okolicy dosyc ale jak Was to tak ciekawi to moge pociagnac za jezyk osobe dobrze poinformowana.

 

Karol N

 

Widac, ze pogoda sie zepsula bo grupa lubuska jakby odzyla (tzn siedza w domu a nie na budowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia cieszy się niezmiernie :lol: i bardzo dziękuje za tel. do studniarzy. :)

 

Z Maszewa do Ulimia rzeczywiście rzut beretem i gmina ta sama, ale plotka niesie, że w niedługiej przyszłości Ulim ma należeć do Gorzowa. Mam jednak nadzieję, że nie bo - wiadomo - podatki :evil: .

No i z urzędami w Deszcznie jest lepiej (np. pozwolonko na budowę 10 dni - w tym tak naprawdę 4 - bo reszta urlop pani z gminy).

 

Ps. odpukać przy załatwianiu nie musieliśmy dać ani jednej kawy ani koniaczku - nic, a mimo to wszystko poszło ekspresem (poza adapptacją, bo panu architektowi się nie bardzo spieszyło).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...