Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Stropy nad piwnica są przeróżne od teriwa po przez płyty takie jak są w blokach po płyty na zamówienie co sie puźniej je zalewa noi jest też metoda zalewania na budowie stropu tylko wtedy dochodzi oczywiście cena robocizny szalunki i te inne bajery a mi sie zdaje że piwnice to bedziesz miałą murowaną z bloczków betonowych a nie z silki co nie :D ??? w piwnicy bedzie garaż ?? bo jesli to jest pochyły teren to tak mi sie wydajez że z przodu ściana odkryta tam gdzie garaż a z innej strony troche zasypana, ale pewnie nie budujesz w Górach :D

 

Pozdrawiam Ja też budowałem etapami najpierw piwnice i odpoczełem przez zime tylko pużniej musiałem nawiercać otwory w stropie bo woda była bo mam płyty takie jak są w blokach zapominam jak one sie nazywają :o z otworami :wink:

 

Co do podłogi :evil: to :D kumpel ma w płytkach salon noi jest ok tylko kuży sie troche jak chodzą w butach. :D a tak na marginesie płytki tez bedą umnie w salonie ale tylko taki nieregularny pas płytek idący od drzwi tarasowych do kominka bo tam bedzie najbardziej sie nosiło i odrobiny piachu bedą :D a obok tych płytek beda panele bo na podłoge z drewna mnie niestać i już zadużo kasy na parkiet by poszło. Korytaż mam w płytkach połowe kuchni też tam przy szawkach i zlewie a reszta kuchni bedzie w panelach i jadalnia też :D TAK NA MARGINESIE NIE WYGANIAM PSA Z DOMU I NIE KAZE MU SCIAGAC BUTOW I ZAKLADAĆ KAPCI czyli taki okrutny to chyba nie jestem :wink: co :roll:

 

Dobra bo sie rozpisałem

Pozdrawiam ZWOLENNIKÓW CHODZENIA W BUTACH PO DOMU :lol: :lol: :lol:

ANKIETA :

KTO LUBI CHODZIC PO DOMU W BUTACH <JA> sms 456

< nie Ja> sms 457

KTO LUBI SPRZATAĆ CO CHWILE W DOMU PO BBRUDNYCH BUTACH

< JA> sms 458

< Nie Ja> sms 459

 

Prosimy wypowiedz wpisywać KODAMI :lol:

Pozdrawiam jeszcze raz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tadek zadajesz bardzo trudne pytania. Nie pamiętam jakie to były wymiary i ceny też nie pamiętam. Niestety nie mam faktury. Mąż miał gdzieś zamówienie ale raczej nie znajdzie. Mogę podać wymiary z projektu ale to jak będę w domu wieczorem. Ale po co Tobie wymiary z mojego domku?? Budujesz taki sam?? Pogadam z mężem może coś sobie przypomni. A może to Ty ostatnio odwiedziłeś mojego męża na budowie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi nie będę budować w górach-szkoda uwielbiam góry!!! moja działka to namiastka pagórka.Piwnica oczywiście z bloczków bet.Garaż w piwnicy-odkryty, tył zasypany-skarpa, a boki trochę (mam nadzieję,że dobrze to opisałam)Chyba zmieszczę się w granicach 30 tyś(a może mi się wydaje :( POZDROWIONKA ps. sms 457 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakaś ankieta to oczywiście Funia sie zgłasza:

 

pyt.1: 457 :D

 

pyt.2:459 :D

 

 

ps. ARi a ile + VAT?

:wink:

 

A tak poza tym: podpisaliśmy umowę o wodociąg, były malutkie problemy bo w Gminie nie uwzględnili nas w planach (jak mogli :evil: )

ale już jest ok.

 

Poza tym szanse na kredyt w marcu rosną z dnia na dzień, więc może na wiosne będzie coś więcej niż fundamenty i pół murku pod płot :wink:

 

ps. Malinko to nie ja - ale to oczywiste - Twoja najbliższa sąsiadka przyjechałaby do Ciebie a nie do Twojego męża :wink:

i nie Różanki, i nie D08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,witam co was tak wzieło na rozmowy, nie zagladałam do was pare dni a tu taki wysyp nowych lubuszan. co do tej adaptacji to w Strzelcach jest mily pan, który taki projekt robi za 1200 w tym uzgodnienia z mediami, przynajmniej mi za tyle zrobił, jesli ktoś by chciał namiary to wyśle na priv. A u mnie budowa wreeee. :D , wieniec wylany, więżba lezy na podwórku i już będę zamawiać dachówkę i wybaczcie fanklubie kasztanowego robena, niestety do was nie dołączę, mąż dał mi do wyboru, albo roben albo ogrzewanie olejowe no i postawiłam na olejowe, bo do dachu nic nie mam, ale do palenia na zimę chętnych nie znajdę.Witam nowo przybyłych.

AGNES0204 bardzo Ciebie proszę o namiary do tego miłego pana ze Strzelec.Tak się składa, że mam rodzinkę w St.Kurowie i często bywam w tych okolicach.Mam nadzięję, ż jakoś tu zaglądasz, bo dawno się nie odzywałaś.Bardzo mi zależy.Pozdrawiam cieplutko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsze smsy dotarły ANKIETA jeszcze trwa :wink:

 

Funia jak to nie kumam czegoś PÓŁ MURKA POD PŁOT ??? oco tu chodzi to żart ? jak tak to sie udał :lol: :lol:

 

Pozdrawiam udanego dnia

 

PS niemam pojecia z czego zrobić Taras tzn z czego to można sie domyślić że z bloczków betonowych ale czym to puźniej obmurować a na podłoge myśle żeby dać polbruk nie płytki. Płytki sie brudzą a polbruk to wiecie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi wrote:

 

Funia jak to nie kumam czegoś PÓŁ MURKA POD PŁOT ??? oco tu chodzi to żart

 

jaki żart - przez ten murek nieomal nie doszło do rozwodu. :evil:

 

Murek ma mieć ok. 150 mb z trzech ston.

Miał go wylać Miś na urlopie.

Ale urlop trwał "tylko" 2 tygodnie. :o

 

Więc do wiosny mamy tylko pół murka :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MALINKA ahaaaa :D

 

Funia jak bardzo wysoki ten murek ma być ???? tez sie bawiłem w wylewanie i szalowanie ale murka pod siatke jedną strone już mam wylana ale to tylko gdzieś 35 mb

 

Tadek nieźle kombinujesz ale musze Tobie dac jedna podpowiedz musisz nam podać roztaw czyli odległość tzn długość od jednej strony do drugiej i czy to dach spadzisty czy nie i czy bedzie dachówka czy nie. Noi coś może własnymi siłami zobaczymy czy ktos mniej wiecej ma podobny projekt BO PEWNIE CZEKA CIOEBIE WYMIANA DACHU CO NIE ??? :D

 

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka przykro ale nie odwiedzalem twojego męża na budowie ,mam nadzieje że jesyem zaproszony. ( ale tupet sam sie wprosil)

Te dane byly mi ptrzebne do obliczenia kosztow ewentualnych zakupu belek stropowych.

 

ARi faktycznie przy remoncie sa bardzo nie przewidywane wydatki ale dachu jak przewidyalem nie musze rozbierać ani wymieniac blachodachówki. Oczekiwalem na projekt modernizacyjny który zostal w czwartek dla mnie dostarczony (dlatego wiem jakie mam mieć te nieszczesne belki) Piątek do starostwa i wprzyszly ponidzialek podobno do odbioru pozwolenie na budowe.

A nastepnie droga bedzie prowadzić do banku po wsparcie

Pozdrawiam

Tadek56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi

 

murek taki zwykły, pod siatke, czyli kilkanaście cm.

 

Wylał 35 metrów na tył i około 40 metrów na jeden z boków.

 

zostało ok. 15 mertów i drugi bok 55 m. Front na razie zostaje, bo tam będzie murek z klinmieru trochę inny.

Ale to już pod koniec budowy.

 

Widze Tadku, że wsparca szukamy w tym samym źródle :wink:

 

Obyśmy dostali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej

 

Ari chodziło mi o coś takiego

 

http://www.crh-klinkier.pl/imgs/pow/94.jpg

http://www.crh-klinkier.pl/imgs/pow/80.jpg

 

tadek jak najbardziej zapraszam. Nie lubię jednak gdy ktoś przyjeżdża i mówi że go zaprosiłam a teraz nawet nie ma odwagi się ujawnić. I jak tu nie podejrzewać że taki ktoś ma inne zamiary niż obejrzenie domku. Mam coraz większe wątpliwości czy wklejać jakiekolwiek zdjęcia na forum. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Malinko i chyba trafiłaś w sedno. :(

 

Mój Miś bardzo lubi to nasze forum, ale jeśli chdzi o wklejanie zdjęć, to jest przeciw. Prawda jest taka, ze grupę czytają nie tylko sympatyczne ludki, które piszą posty i sie pod nimi podpisują. :(

 

Miejmy nadzieję, ze tajemniczy wycieczkowicz sie znajdzie i ujawni, a ty przestaniesz się denerwować, ale szczerze mówiąc lepiej zebys miała tych gosci, których sama sobie zaprosisz.

 

Może przesadzam, ale wiecie - skrzywienie zawodowe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu wiem że to nie Ty. Wiem też że to nikt z osób tu piszących dlatego właśnie jest to takie przykre. OSoby tu piszące są tak jakby znajome. Mam takie wrażenie że jesteśmy do siebie życzliwie nastawieni i nie musimy siebie nawzajem obawiać się. Wiemy gdzie się budujemy, co budujemy. Niestety czytają to forum też osoby, które się nie ujawniają. Ciekawe ilu ich jest. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia pisałyśmy te posty razem. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Wydawało mi się jednak, że pokazanie samego domku z zewnątrz niczym nie grozi. Nie pomyślałam że domek może być na tyle charakterystyczny że zdjęcie łatwo każdego doprowadzi. Nadal ma nadzieję że ten ktoś się ujawni.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Malinko i chyba trafiłaś w sedno. :(

 

Mój Miś bardzo lubi to nasze forum, ale jeśli chdzi o wklejanie zdjęć, to jest przeciw. Prawda jest taka, ze grupę czytają nie tylko sympatyczne ludki, które piszą posty i sie pod nimi podpisują. :(

 

Miejmy nadzieję, ze tajemniczy wycieczkowicz sie znajdzie i ujawni, a ty przestaniesz się denerwować, ale szczerze mówiąc lepiej zebys miała tych gosci, których sama sobie zaprosisz.

 

Może przesadzam, ale wiecie - skrzywienie zawodowe. :wink:

Ha, a co nie mowilem! 8) . A juz mialem wyrzuty sumienia, ze taki swintuch jestem bo sie nie chce ujawnic. Mam na mysli afiszowanie sie publicznie.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...