Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ależ się tu rodzinnie zrobiło :lol: Dziewczyny trzymam kciuki za dobre "rozwiązania". To chyba rzeczywiście to budowanie tak wpływa

 

Myśle i myśle...... czy to tak wiekszość (z tej radości budowania ) NOWY DOM, KOLEJNE DZIECKO?.....bo mój mąż też coś jęczy.

 

Mój też :D Choć córcia już jest to synek jeszcze by się przydał :wink:

 

Wiadomości z placu boju:

 

tynki są :D , część stelaża pod sufity regipsowe też :D Dzisiaj jeździłam od hurtowni do hurtowni szukam gresu do saloonu :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - adaptacje robilismy w

 

ARCH idea

Projektowanie i realizacja inwestycji

architekt Grzegorz Kochanowski

W Gorzowie ul.Kard.Stefana Wyszyńskiego 85

tel. 7353 701

 

Zapłaciliśmy 2200 netto - cała adaptacja, zud i pozwolenie na budowe czyli wszystkie papierki. Cała procedura trwała od lipca do 1 listopada. Wtedy uprawomocniło sie pozwolenie na budowę.

 

 

Malinka to jednak wpływ budowania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale sie rozklikaliście że fiu fiu a pozatym Gratulacje PANIOM CO ULEGŁY WPŁYWOM BUDOWANIA :D :wink:

 

Malinka nieźle pocinasz z budową na 100 % prześcigniesz mnie mi sie nie spieszy. I jakie zdecydowałaś oświetlenie dajesz Halogeny tak jak kiedyś wspominałaś w domu czy inne lampy bo wiesz że są takie żarówki jak halogeniki wyglądaja identycznie ale na 230 V bez transformatorka widziałem kiedyś w Castoramie cena tez wmnire normalna. Aha jeszcze coś jak juz jesteś na tym etapie wejście na strych bedziesz robiła ?? drabinka rozkładana czy coś w tym stylu jak tak to polecam drabinke rozkładaną harmonikową nie zadne drewniane bo po tym sam bym sie bał wchodzić nie stabilne to jest a harmonikowa jest super Ja kupiłem w sklepie w Świebodzinie w Poznaniu w LERYO MERLIN były o wiele droższe a pozatym wiem mniej wiecej gdzie je produkuja Karol pewnie zna okolice Łagów Lub. a może wy tez znacie tą wioske tam właśnie produkuja te drabinki czyli włazy do strychu wysyłają je ndo niemiec montuje sie łatwo sa różne wymiary sam zamontowałem sobie

 

Ania a gdzie ty chcesz dać do piwnicy garaż ja tam zabardzo nie widze tego bo masz filary i dach sie trzyma na nich

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi , no właśnie ja też dopiero teraz zauważylam ten nieszczęsny słup! Moze da się to jakoś przerobić, bo projekt ten mi pasi.Myśleliśmy też o tym projekcie, którego link podałam obok tamtego, ale u nas mogą być wg. planu dwie kondygnacje. Nie wie, czy taką piwnica jaką my mamy meć zalicza się do kondygnacji? Czy piwnica jest kondygnacją? W jednym biurze usłyszałam, że nie, a w drugim, że tak.Jak to właściwie jest?- Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari drabinka już jest zamontowana. Kupiona w Castoramie jedna z najtańszych. Myślę że wchodzenie na strych będzie okazjonalne bo tam na razie nawet podłogi nie ma tylko są belki stropowe więc taka drabinka chyba wytrzyma. Jakby co będę wchodzić tylko ja. Moje 50kg to chyba wytrzyma :wink:

 

Oświetlenie będzie mieszne. Tzna i halogeny i tradycyjne. Właściwie kable były pociągnięte pod halogeny na cały dom ale później zmieniłam zdanie i trzeba było ciągnąć kable jeszcze raz. Mój elektryk (brat) nie był z tego powodu zadowolony. Może jakby dostał kasę od punktu to może by był ale robi mi to gratis więc nie za bradzo mu się to podobało. Ale jako że brat to już mi to wybaczył :D :D :D

 

Mam już sufit w kuchni i salonie :D I znalazłam gres polerowany za 59 za metr - taki sam jak w castoramie za 109 :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale sie rozklikaliście że fiu fiu a pozatym Gratulacje PANIOM CO ULEGŁY WPŁYWOM BUDOWANIA :D :wink:

 

Malinka nieźle pocinasz z budową na 100 % prześcigniesz mnie mi sie nie spieszy. I jakie zdecydowałaś oświetlenie dajesz Halogeny tak jak kiedyś wspominałaś w domu czy inne lampy bo wiesz że są takie żarówki jak halogeniki wyglądaja identycznie ale na 230 V bez transformatorka widziałem kiedyś w Castoramie cena tez wmnire normalna. Aha jeszcze coś jak juz jesteś na tym etapie wejście na strych bedziesz robiła ?? drabinka rozkładana czy coś w tym stylu jak tak to polecam drabinke rozkładaną harmonikową nie zadne drewniane bo po tym sam bym sie bał wchodzić nie stabilne to jest a harmonikowa jest super Ja kupiłem w sklepie w Świebodzinie w Poznaniu w LERYO MERLIN były o wiele droższe a pozatym wiem mniej wiecej gdzie je produkuja Karol pewnie zna okolice Łagów Lub. a może wy tez znacie tą wioske tam właśnie produkuja te drabinki czyli włazy do strychu wysyłają je ndo niemiec montuje sie łatwo sa różne wymiary sam zamontowałem sobie

 

Ania a gdzie ty chcesz dać do piwnicy garaż ja tam zabardzo nie widze tego bo masz filary i dach sie trzyma na nich

Pozdrawiam

 

Tak z ciekawosci a ile te drabinki kosztuja. Znam Lubrze, ogladalismy tam nawet dwie dzialki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol to nie Lubrza to miał być ŁAgów Lub. czyli Łagów lubuski :lol: a co do drabinki to juz serio nie pamietam ale jak chcesz moge sie dowiedzieć może ktoś bedzie pamietał ale była taniej nawet u gościa co kupowałem od niego ( zatania tez nie była) a on pewnie ściąga z Łagowa tego co tam jest co roku Lato Filmowe chyba juz wiesz oco chodzi :wink: co do Lubrzy nawet miejscowośc sie rozbudowuje ale naprawe jedno jezioro mają bardzo zarośniete a feeee nawet nie idzie tam nurkować bleeeeee

 

Pozdrawiam

Ps Malinka a ja myślałem że to Twojego męża brat :) to był pozdrawiam jeszcze raz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha Karol pewnie sie rozglądałeś za działkami pod AUTOSTRADE bo bedzie tam szła :lol: :lol: e ty chciałeś kase zbić na ziemi :D żrtuje :wink:

Cena tych drabinek nie jest taka wazna. A propo´s autostrady to ogladalismy dzialke blizej Trzciela. Dzialka piekna w lesie blisko jeziara. Posredniczka zacierala juz rece a miejcowa kobieta, ktora byla przewodniczka mowi: a wiecie , ze tu obok (okolo 200 - 300m) bedzie autostrada :o Wtedy nie myslalem o pieniadzach ale trzeba bylo kupic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Malinka ja jakoś dawałem ponad 400 zł noi moja z dołu nie jest białą trzeba ją pomalować :lol:

Co do Łagowa to też mi sie tam podoba a zwłaszcza latem. Filmy juz zabardzo fajnych tam nie grają gwiazdy też są takie se. Co do miejscowości to hmmm czasami można tam dostać po głowie tak było jak moja siostra zaprosiła znajomych ze studiów noi wyszli na wioske noi zarobili w głowe skończyło sie na rozcietum łuku brwiowym naruszonej żuchwie i innych pobiciach niezłą reklame łagów zrobił dla gości ze Szczecina ale oni sobie poradzili przywiozłem bo mnie tam nie było przywiozłem nici i igły ze Świebodzina i sami sie pozszywali tylko gościu jeden miał problemy z żuchwą meczył sie długo :( a drugi dostał ksywe GOŁOTA :D

 

 

Karol hmmm niewiem czy bym chiał budować koło autostrady WOW MIELIŚCIE PRZEWODNIKA TO CHYBA JEDNAK BYŁA DZIAŁKA W DZUNGLI :wink: :wink: pewnie jeszcze tasakiem wycinaliście droge do tej działeczki a może to była żona Tarzana ? :wink:

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol hmmm niewiem czy bym chiał budować koło autostrady WOW MIELIŚCIE PRZEWODNIKA TO CHYBA JEDNAK BYŁA DZIAŁKA W DZUNGLI :wink: :wink: pewnie jeszcze tasakiem wycinaliście droge do tej działeczki a może to była żona Tarzana ? :wink:

Pozdrawiam :wink:

A zebys wiedzial. Maczety nie potrzebowalismy ale po dzialce latal lis. Byla to stara opuszczona zagroda w lesie. tzn byla to rozproszona wioska w lesie. Niestety nazwy nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :lol: ,

 

jak dużo na naszym wątku budujących "Ciężarówek" :lol: ,wielkie buziaczki dla Was,może coś w tym jest że "nowy dom=nowe dziecko " :wink: :lol: ,mi zostało jeszcze do rozwiązania 4 miesiace i muszę się uwijać żeby zdążyć zamieszkać w nowym domku 8)

 

Słuchajcie ,znacie może jakiegoś fachowca do ułożenia podłogi drewnianej na legarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Tobie polecić pana, ktory zajmuje się wykończeniówką, jest b.dokładny i solidny.Robił remont u moich rodziców i znajomych- wszyscy byli zadowoleni.Gosc zajmuje się też usługami stolarskimi- nie wiem, czy układa takie podłogi, ale uważam, że warto zapytać.Tel.7510954, kom.605535824.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie się melduję, projekt oddany do adaptacji, ekipa umówiona, wchodzi jak tylko będzie pozwolenie. Niestety koszty od hydraulika kosmiczne - około 50 tys. za cały system ogrzewania. Okna wyszły na około 30 tys. To jakby nie było już 80 tys. ciekawe co dalej, stan surowy zamknięty wyliczony na ok. 90 tys. ( bez okien). W przyszłym tygodniu mamy usiąść i już szczegółowo rozmawiać. Acha i okazało się, że chociaż gaz jest przy głównej ulicy to żaden z moich sąsiadów nie był zainteresowany i nie doprowadzili w boczną ulicę, więc muszę sama ( ok. 50 m.). Ciekawe jakie koszty będą?

Ale nie poddaję się. Gratuluję wszystkim przyszłym mamom. Jakby co , to z pierwszego zawodu jestem położną z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...