Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

miałam jechać na budme z mężem ale niestety wyjechał z pracy do Krakowa na 60 lecie wyzwolenia Auschwitz, bedzie stał przez cztery dni w centrum Krakowa po 12h i pilnował porządku :roll: nie bede tego komentowac, a ni tymbardziej w jakich warunkach jest ulokowana policja, po co bede sobie burzyc krew :cry:

 

i tak do tyłka mam humor, jednego kotka nam ktos zwędził :cry: dzisiaj szukałam go ponownie i teraz mnie gardło boli, ale co tam gardło, serce mnie boli bo nie wiem co z naszym Pysiem :cry: boje sie o reszte kotków, czy ktos i ich nam nie zwędzi ech...

 

dzisiaj miał wejsc elektryk ale nie mógł, przełozył na nieokreślony termin, i w sumie dobrze bo i tak pogoda się popsuła pozytywnie jedynie dla dzieci, moze bedą miały śnieg na ferie:)

 

idę spac ogólnie jakas taka nieswoja

 

dobranoc

 

_MYCHA__

 

ps. czy ktoś sie buduje czy zasnęliscie snem zimowym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mycha ja się buduje (pomimo pogody). Jesteśmy obecnie na etapie wykonywania c.o. oraz rozprowadzania wody. W domu pali się jedynie (na razie) w kozie. Temperaturka utrzmuje się w granicach 10st. C. W przyszłym tygodniu jedziemy do Nowej Soli obejrzeć i mam nadzieję kupić kominek z płaszczem wodnym - i na razie tym się będzemy ogrzeqać chatkę bo na przyłącze gazowe trzba czekac do kwietnia. Czekamy na łagodniejszą temperaturę aby zamontować okna dachowe. Po centralnym zamawiamy ekipę do posadzek. I powoli do przodu.

Pozdrawiam budujących zimą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choć się jeszcze nie buduję to i tak cały czas działam. Wczoraj uzyskaliśmy opinię odnośnie przyłączy, w poniedziałek zawożę dokumenty do starostwa po pozwolenie. Miałam też spotkanie z wykonawcą; hydraulik podał swoje koszty - materiały: piec kondensacyjny "Imer gaz" - 33.307 - ponoć to są materiały razem z podłogówką i kaloryferami, kanalizacja - 1626, instalacja wodociągowa - 3900, robocizna: co- 3450, woda+ kanalizacja - 2300, gaz - 1350, montaż biały - 1000 zł.Do tego 7% podatku Vat - co wy na to? Jutro poproszę jeszcze innego o wycenę wg projektu.

 

Powiedzcie mi ile płaciliście za tynkowanie za m kw. , posadzkę betonową, szpachlowanie, montaż sufitu GK - jeśli macie prterówkę i docieplenie stropu.?

 

Jak tak dalej pójdzie to kredyt będzie za mały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choć się jeszcze nie buduję to i tak cały czas działam. Wczoraj uzyskaliśmy opinię odnośnie przyłączy, w poniedziałek zawożę dokumenty do starostwa po pozwolenie. Miałam też spotkanie z wykonawcą; hydraulik podał swoje koszty - materiały: piec kondensacyjny "Imer gaz" - 33.307 - ponoć to są materiały razem z podłogówką i kaloryferami, kanalizacja - 1626, instalacja wodociągowa - 3900, robocizna: co- 3450, woda+ kanalizacja - 2300, gaz - 1350, montaż biały - 1000 zł.Do tego 7% podatku Vat - co wy na to? Jutro poproszę jeszcze innego o wycenę wg projektu.

 

Powiedzcie mi ile płaciliście za tynkowanie za m kw. , posadzkę betonową, szpachlowanie, montaż sufitu GK - jeśli macie prterówkę i docieplenie stropu.?

 

Jak tak dalej pójdzie to kredyt będzie za mały!

Co pamietam to tynki gipsowe maszynowo 21 zl/m2 a teraz ta sama firma 18-19 zl/m2 z materialem. Posadzek nie pamietam ale chyba 12,50 m2 za robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam ofertę na prace wykończeniowe: za tynki tradycyjne- 14 zł za mkw, posadzka - 14 zł , malowanie - 5 zł, szpachlowanie - 7 zł. montaż sufitu GK - 24 zł. docieplenie stropu - 6 zł. elewacja- 30 zł. To są ceny robocizny.

Mam pytanie czy braliście rachunki na siebie czy na wykonawcę i jego firmę, udało się wam wynegocjować zwrot 15% Vat od wykonawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzki to ja miałem za 8 zł podobno teraz ta firma bieze 9 zł oczywiście maszynowe cena jest bez watu podawana

WIDZE :o że ceny nieźle poszły do góry

a piszecie te ceny z watem czy bez ?

Zawsze można znaleść firmy tańsze niż tu ceny piszecie tylko aby były sprawdzone nie pisze tu o jakiś gościach z pod sklepu :lol:

elewacje mialem zrobiona za 23 zł ale do tego jeszcze doszło malowanie baranka +3 zł bonie czyli ramki to była kosmiczna cena za ramki ( niechce o niej pamietać :p )i co mnie najgożej wkużyło wykonawca doliczył sobie za rusztowanie osobno tu sie troche sprzeczalismy bo wczesniej nie było mowy o tym pozatym od ceny 23 zł odjąc trzeba było 7 zł za moja robocizne bo w 80 % ja przykleiłem styropian i to sobie odliczyłem :wink: wiec cena nie była taka wielka ale m2 bylo sporooooooo

 

co do malowania syfitu z regipsu to mi sie zdaje że lepiej żeby to malowała ekipa co robiła bo są jaja puźniej mogą sie zrobić koleiny a potem trzeba ścigać a pozatym te 5 zł za malowanie to wsumie czego to jest mlowanie farbą ?? czy gruntowanie+ farba Pamietaj otym bo jeszcze policza sobie za gruntowanie osobno

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam ofertę na prace wykończeniowe: za tynki tradycyjne- 14 zł za mkw, posadzka - 14 zł , malowanie - 5 zł, szpachlowanie - 7 zł. montaż sufitu GK - 24 zł. docieplenie stropu - 6 zł. elewacja- 30 zł. To są ceny robocizny.

Mam pytanie czy braliście rachunki na siebie czy na wykonawcę i jego firmę, udało się wam wynegocjować zwrot 15% Vat od wykonawcy?

Rozwaz tynki gipsowe kladzione maszynowo. Sa bardzo ladne i nie trzeba ich szpachlowac tak jak tynki tradycyjne. W sumie tez gipsowe wykonuje sie o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Karolem 8) też bym tak zrobił ale nie zrobiłem bo wtedy gościu niemiał czasu w tym okresie co chciałem aby on robił i zrobiłem takie jak zrobiłem tradycyjny i wniektórych pokojach GK i to była poraszka

tynki tradycyjne sie wykonuje bardzo długo a maszynowet chwila moment tak jak posadzki maszynowe umnie w jeden dzień i koniec koło 200 m2 i tak przyjechali po południu :lol: czyli nawet nie cały dzień :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak: tynki robione maszynowo - gipsowe - robocinza 6 zł za 1m2 ściany + 7,5 zł za 1m2 sufittu. Tynki kładzione były w tym roku więc cena świeża. aga jak chcesz to podam namiary na gościa, który wykonywał. Za posadzki , która zaraz będę robić cenę podała mi lokalna firma 22,5 zł jest to robocinza z ich materiałem oprócz stropianu, który zakupimy na ich firmę i odliczymy 15% podatku VAT. Cena nam się trochę nie podoba i będziemy negocjowac do 21 zł za m2 podłogi.

Aga pytalac o kocioł - będę zkaładać viesmana jednofunkcyjny z zasobnikiem 60 l - cena 5.200 zł netto. Oczywiście piec nie jest kondensacyjny. Ogrzewanie wraz z wodą i kanalizą zakłada mi 2 hydraulików z Międzyrzecza. Jak sobie życzysz to moge równiez podać telefony. Agnieszka oczywiście zapraszam na budowę. Podaj kiedy będzie ci pasowało - chociażz góry mówię, że najlepiej w niedzielę, bo w tygodniu to trochę krucho z czasem.

I naprawdę polecam szukanie cen u kilku wykonawców, bo jak widac z fomu ceny są rózniste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak: tynki robione maszynowo - gipsowe - robocinza 6 zł za 1m2 ściany + 7,5 zł za 1m2 sufittu. Tynki kładzione były w tym roku więc cena świeża. aga jak chcesz to podam namiary na gościa, który wykonywał. Za posadzki , która zaraz będę robić cenę podała mi lokalna firma 22,5 zł jest to robocinza z ich materiałem oprócz stropianu, który zakupimy na ich firmę i odliczymy 15% podatku VAT. Cena nam się trochę nie podoba i będziemy negocjowac do 21 zł za m2 podłogi.

Aga pytalac o kocioł - będę zkaładać viesmana jednofunkcyjny z zasobnikiem 60 l - cena 5.200 zł netto. Oczywiście piec nie jest kondensacyjny. Ogrzewanie wraz z wodą i kanalizą zakłada mi 2 hydraulików z Międzyrzecza. Jak sobie życzysz to moge równiez podać telefony. Agnieszka oczywiście zapraszam na budowę. Podaj kiedy będzie ci pasowało - chociażz góry mówię, że najlepiej w niedzielę, bo w tygodniu to trochę krucho z czasem.

I naprawdę polecam szukanie cen u kilku wykonawców, bo jak widac z fomu ceny są rózniste.

Zgadza sie ceny sa rozniste. Czasami zdarza sie, ze firma przegrywa przetarg bo jest drozsza ale nikt nie patrzy na jakos robot. Dosc szczegolowo przerabialem tynki gipsowe maszynowe. Okazalo sie, ze te tansze firmy oszczedzaja na czym sie da. Np. nie gruntuja scian przed polozeniem tynku. Nie wszedzie klada narozniki nie mowiac o jakosci materialow jakie uzywaja (czesto te tansze i jednoczesnie gorsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ceny i namiary, będę pytać i negocjować. Kasiu chętnie skorzystam z namiarów na hydraulików, żeby ich spytać o wycenę. Co do zaproszenia, to ja też cały tydzień mam napięty, tylko weekendy trochę czasu. Pytałam w którym miejscu, bo czsami jak jestem służbowo do południa w Międzyrzeczu to z daleka tylko chciałam podpatrzeć. Ja nie należę do tych którzy nachodzą i zaglądają w każdy kąt. Od roku kiedy podjeliśmy decyzję o budowie lubimy z mężem chodzić po nowo powstałych osiedlach domków i sobie podpatrzeć i pomarzyć- kiedy u nas już zaczną.

 

Karol i Ari dzieki za cenne uwagi, dopytam szczegółów, bo rzeczywiście nie wiem, czy ta cena malowania to z gruntowaniem. Na pewno jest to brutto. A przy elewacji, czy jest to ze strukturą i malowaniem i czy już jest w tym koszt rusztowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol masz rację, że tani nie zawsze oznacza dobry. Mi się wydaje, że z tynkami trałifłam akurat na to szczęście. Gruntowali nam ściany inna ekipa (stałe chłopaki, która zawsze coś dłubią w chacie), materiał na gips (jakiegoś Knaufa czy coś takiego) sami kupowaliśmy jak równiez listwy narozne. Zostało sprawdzone, czy rzeczywiście na wszystkich naroznikach zostały położone.

Dzisiaj przy dużej konkurenycjności na rynku mozna wynegocjować dobre ceny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest dużo firm i ludzi bez firm, ale ceny mają nieraz kosmiczne, a jakość za tym nie idzie w parze. Najbardziej się boję, że zapłacę więcej licząc na dobrą jakość i się sparzę. Ten mój wykonawca niby sprawdzony, ale czy dlatego mam się godzić na wszystkie jego ceny i ceny podwykonawców?

Kasiu jeśli możesz prześlij mi namiary na swoich od co, poprosze ich o wycenę. Na jaki kocioł się zdecydowałaś, bo ty chyba masz takie rozwiązanie jak u mnie: kondensacyjny , płaszcz wodny i podłogówka? Czy się mylę? Tylko u mnie chyba większa powierzchnia bo 200 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Najświeższe ceny to chyba moje :D Tynki (maszynowe - gipsowe) 2 tygodnie temu - 17zł za metr z materiałem, z narożnikami, zrobili dobrze :D

Posadzka (wchodzi od poniedziałku) 11 za metr bez materiału. Sama kupuję materiał. Płyty GK na sufit - 20 za metr z pełna obróbką i zagruntowaniem i 1 malowanie. Podbitka 27zł za metr - płyta OSB + struktura z kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Karol N

Zgadza sie ceny sa rozniste. Czasami zdarza sie, ze firma przegrywa przetarg bo jest drozsza ale nikt nie patrzy na jakos robot. materialow jakie uzywaja (czesto te tansze i jednoczesnie gorsze).[/quote]

 

Witam

Hmm Karol 8)

Kiedyś jeden pan dr prowadzący przedniot Ekonomike Wytwarzania powiedział nam tak to zapamietałem bo reszty nie pamietam bo przedmiot nudny był ale gościu był spoko i kumaty "podobno" :D noi tak powiedział co do przetargów, że w stanach jest tak firma robi przetarg wsumie normalna sprawa unas też tak jest :D ale w stanach WYGRYWA TA OFERTA CO JEST DRUGA nie pierwsza czyli najtańsza tylko druga, a wiesz dlaczego? bo ta druga firma wszystkie koszta dokładnie wyliczyła a nie daje rabat że aż prawie po kosztach leci albo właśnie jak napisałeś że oszczedza na czyms bo tak jest unas. Podobno za tą teorie jakiś gościu dostał Nobla wsumie to jest mysl co nie każdy przelicza ile faktycznie może kosztować dana robota i każdy chce być tym drugim COS NAPEWNO JEST W TYM :D

Pozdrawiam :wink: z białego Świebodzina

mój pies sie dziś wkużył namnie bo nie wyszedłem z nim na dwór rozszrpał mi w 5 kawłków kabel do ładowarki przechlapane mieć psa teraz ma ładowarka kabel gdzieś 50 cm wersja skrucona :)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest dużo firm i ludzi bez firm, ale ceny mają nieraz kosmiczne, a jakość za tym nie idzie w parze. Najbardziej się boję, że zapłacę więcej licząc na dobrą jakość i się sparzę. Ten mój wykonawca niby sprawdzony, ale czy dlatego mam się godzić na wszystkie jego ceny i ceny podwykonawców?

Kasiu jeśli możesz prześlij mi namiary na swoich od co, poprosze ich o wycenę. Na jaki kocioł się zdecydowałaś, bo ty chyba masz takie rozwiązanie jak u mnie: kondensacyjny , płaszcz wodny i podłogówka? Czy się mylę? Tylko u mnie chyba większa powierzchnia bo 200 m.

 

Aga kocioł zwykły jednofunkcyjny z zasobnikiem 60 l - cena netto ok. 5.200 zł (viesman). Tel. prześlę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam po malej przerwie

Piekna pogoda to remont i remont .a teraz piekna zima i mala przerwa to jest okazja przeglądnoć co slychać u znajomycz.

Mile iz tyle pociech przybedzie. Ja ja sie przeprowadzalem na pierszemoje mieszkanie tez zaszalalem i mam pocieche. Teraz jusz starczy . Czyli to chyba normane przy uwolnienu z ciastnoty. Jeszcze raz gratulacje dla Przyszlych MAM w nowych domach.

U mnie zatwierdzenie projektu , pare rozmow z wykonawcami i przymiarki do zakupu materjalow.

Pozdrawiam Tadek56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tylko Zakopane na szklanym ekranie oglądałam. a trzeba przyznać, ze było co :lol:

Rzeczywiście zima zawitała i dobrze, niech dzieciaczki tez trochę pokorzystaja z ferii (chociaż w Międzyrzeczu dzisiaj rano roztop wiosenny :o :( ) i niestety wstrzymaliśmy się z montażem okien dachowych - a tak by się chciało miec juz jasno na poddaszu :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie sie wszyscy podziali?

Dziewczyny , chłopaki co robicie?

 

Wszyscy wyjechali na ferie?????????????

 

Co u mnie?

Zima chyba tylko postraszyła więc chyba ruszymy. Napewno będzie działać energetyka.

 

7 lutego będę miała prąd!

Ciesze się jak dziecko. Cywilizacja wchodzi na mój kawałek nieba.

Poza tym już umówiliśmy się z geodetą na wytyczenie budynku.

 

Pozdrawiam Gwiazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...