Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam kredyt w PKO BP i jestem bardzo zadowolona, z obsługi, z sposobu załatwiania i najbardziej ze nie trzeba sie rozliczać z rachunków.

 

A co na budowie?

 

w lutym raczej nic sie nie bedzie działo natmoiast w marcu mamy zaplanowane montaż okien 8) rozprowadzenie c.o. i wody 8) no i pewnie wylewanie posadzek 8) ech nabiera kształtów domek:)

 

mam nadzieje ze zdązymy do wakacji z przeprowadzką

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia kosztorys mi robił moj kierownik:)

 

Na początku musisz ustalic ile byś chciała dostać kredytu. PKO udziela tyle abyś mogła ukonczyć budowe.

 

Np. masz juz za 70tys zł. zrobiony stan surowy niezamkniety, masz swoich srodków np. 30tys. a do konca budowy Ci brakuje 100tys. Wiec kierownik musi zrobic tak kosztorys aby zanadto nie przekroczyc tej kwoty <70+30+100= 200tys> rozumiesz? nie wiem czy obrazowo to wyjasniłam:)

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grupę Lubuską czytaliśmy czytaliśmy aż dołączyliśmy :) my lada dzien zaczynamy budowę w rozankach czekamy na pogodę i caly czas zastanawiamy sie nad ogrzewaniem (podlogowe a grzejniki ) i zasilanie ( gaz czy prąd i pompa ciepła) czy ktoś przerabial juz ogrzewanie z zastosowaniem pompy ciepła ????

 

 

Witam

Dawno mnie tu nie było chyba omnie zapomnieliście :wink: jak tak to sie przypomne :wink: żartuje

 

A tak serio Witam nowych KLUBOWICZÓW KASIE , KRZYŚKA, Miałka :D

 

MALINKO czy mój konkurs jest zakończony czy jeszcze nie ??? wiesz oco chodzi ???

 

Fiu fiu fiu KArol 8) co ty byłes na BUDMIE czy co :D ale teraż nam zdradziłeś takie informacje że szok nie wywala cie z Tajniaków takie kolektory słoneczne super sprawa hmmm jak sie nie mule to Niemcy mają na takie coś dotacje z powodu ochrony srodowiska czy jak to sie zwie w polsce jeszcze nie weszło to chyba że sie myle a do cen to mi sie zdaje że unas jest drożej niż na zachodzie

 

Co za Radośc widze u Gwiazdki z powodu zaczecie nowej strony GRATULACJE

 

Pozdrawiam udanego dnia życze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grupę Lubuską czytaliśmy czytaliśmy aż dołączyliśmy :) my lada dzien zaczynamy budowę w rozankach czekamy na pogodę i caly czas zastanawiamy sie nad ogrzewaniem (podlogowe a grzejniki ) i zasilanie ( gaz czy prąd i pompa ciepła) czy ktoś przerabial juz ogrzewanie z zastosowaniem pompy ciepła ????

 

 

Witam

Dawno mnie tu nie było chyba omnie zapomnieliście :wink: jak tak to sie przypomne :wink: żartuje

 

A tak serio Witam nowych KLUBOWICZÓW KASIE , KRZYŚKA, Miałka :D

 

MALINKO czy mój konkurs jest zakończony czy jeszcze nie ??? wiesz oco chodzi ???

 

Fiu fiu fiu KArol 8) co ty byłes na BUDMIE czy co :D ale teraż nam zdradziłeś takie informacje że szok nie wywala cie z Tajniaków takie kolektory słoneczne super sprawa hmmm jak sie nie mule to Niemcy mają na takie coś dotacje z powodu ochrony srodowiska czy jak to sie zwie w polsce jeszcze nie weszło to chyba że sie myle a do cen to mi sie zdaje że unas jest drożej niż na zachodzie

 

Co za Radośc widze u Gwiazdki z powodu zaczecie nowej strony GRATULACJE

 

Pozdrawiam udanego dnia życze :wink:

 

Na BUDMIE nie bylem chociaz to moje rodzinne strony. ARi wiesz przeciez, ze my 8) mamy swoje zrodla informacji. W Polsce chyba mozna na cos takiego dostac atrakcyjny kredyt.

ARi jak sprawa komina. Jestem przewrazliwiony i co chwile ogladam komin kiedy wyjda te wstretne plamy? Dochodze do wniosku, ze chyba rura w kominie powinna byc i palic jak mi sie podoba a nie tak jak lubi komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja 8) i reszta :lol:

Jestem za, plamy sie nie powiekszaja bo pale juz drzewem suchym jeszcze troche zostalo ale jak bym wiedział to bym dał rure i kłopot z głowy teraz to sam niewiem czy sie da rade chodzi mi o przekrój :( zawsze to sie zmniejsza jak nie palisz mokrym drzewem bedzie OK nie martw sie Karol 8) bo osiwiejesz wsumie ja już zaczynam siwieć w moim wieku cholipcia co to sie porobiło co nie :o

na budowie mała zmianka na ścianie zrobiłem dwie wneki cos sie tam w przyszłości postawi jakiś obrazek czy jakąś mała rzecz narazie są dwa otwory osadzone narożniki i spód przyklejony regips wymiary 55 na 35 głebokośc gdzies 14 cm okaze jak to wyjdzie chiałem zamontowac tam pampki ale niema takich małych wszystkie są na halogen a ja chiałem na 230 V

Dobra to na tyle TRZYMAJCIE SIE ciepło

 

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja 8) i reszta :lol:

Jestem za, plamy sie nie powiekszaja bo pale juz drzewem suchym jeszcze troche zostalo ale jak bym wiedział to bym dał rure i kłopot z głowy teraz to sam niewiem czy sie da rade chodzi mi o przekrój :( zawsze to sie zmniejsza jak nie palisz mokrym drzewem bedzie OK nie martw sie Karol 8) bo osiwiejesz wsumie ja już zaczynam siwieć w moim wieku cholipcia co to sie porobiło co nie :o

na budowie mała zmianka na ścianie zrobiłem dwie wneki cos sie tam w przyszłości postawi jakiś obrazek czy jakąś mała rzecz narazie są dwa otwory osadzone narożniki i spód przyklejony regips wymiary 55 na 35 głebokośc gdzies 14 cm okaze jak to wyjdzie chiałem zamontowac tam pampki ale niema takich małych wszystkie są na halogen a ja chiałem na 230 V

Dobra to na tyle TRZYMAJCIE SIE ciepło

 

Pozdrawiam ARi :wink:

Z tym siwieniem to mi nie grozi juz za pozno. :cry: Rure mozna wstawic . Liczy sie przekroj efektywny, czyli kolo a w moim przypadku musialby byc owal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku najlepiej o przekroju prostokata byłby wkład kominowy Karol 8)

Tadek ty to jesteś gość BEZ KOMINA :D od podstaw bedą robic czy tylko cześć uszkodzoną wsumie niewiem czy bym sie teraz zdecydował na murowanie czy z gotowych elemetów komin stawiać

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku najlepiej o przekroju prostokata byłby wkład kominowy Karol 8)

Tadek ty to jesteś gość BEZ KOMINA :D od podstaw bedą robic czy tylko cześć uszkodzoną wsumie niewiem czy bym sie teraz zdecydował na murowanie czy z gotowych elemetów komin stawiać

 

Pozdrawiam :wink:

Ari chyba mnie nie zrozumiales. Ja mam kanal o przekroju cegly czyli 14x26 o ile pamietam wymiar cegly. W taki kanal mozna smialo wstawic rure o przekroju owalnym. W naroznikach kanalu spaliny ponoc nie plyna. Podaje sie wymiary prostokata bo z cegel inaczej nie idzie, chociaz kominy przemyslowe np w cegielniach byly okragle :D . Optymalne jest wlasnie okrag bo nie powstaja jakies tam zawirowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha Karolu 8) już kumam :D no ja też mam o przekroju cegły a dowiadywałeś sie o koszta ? wsumie umnie to jest tak Piec ma spory wiec wtlot z niego jest spory hydraulik musiał troszeczke komin rozkuwać na boki aby wejśc z wylotem z pieca wiec mogło by byc kiepsko z dopasowaniem takiej rury bo to dlamnie jest nie realne ale pewnie jest też na to sposób co nie jak kanał wylotowy wchodzi w ścianki komina niechce mi sie wieżyć że jakieś zwieżki sie stosuje bo to bez sera

Pozdrawiam ARi :wink: ten ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dziękuje.

 

A teraz pytanie za 100 pkt:

 

czy bank wstrzymuje wypłatę transz kredytu do czasu wpisania hipoteki do księgi wieczystej?

 

PKO pozwala na czas wpisywania do hipoteki, ubezpieczyć kredyt. Standardowo nakazuje ubezpieczyć na 6 m-cy. Jak hipoteka zostanie ustanowiona wcześniej , to zwraca pieniądze za pozostałe miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol 8) narzaie informacji nie musisz zdradzać :D jak by co to dopiero latem zabore sie zato może a może i nie ale podobno jak jest cegła narażona na takie plamy z czasem kruszeje tak gadają :p a masz może dojście do WAPNA POKARBIDOWEGO ? też gadają ze to działa

 

Pozdrawiam wszystkich tych co chcą sie budować a narazie nie mogą bo jest zimno i tych co chcą sie wykańczać a już sie wykończyli ale finansowo :D i tych co juz sie wykończyli i mieszkają 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...