Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

[quote name="ARi

COŚ TU DAWNO KAROLA NIE BYŁO chyba siedzi na budowie chociaz czy on sie jeszcze byduje ?? KTO TO WIE :wink:

 

Zbiornik i jak narazie kostke granitową może byż z zagranicy :p jak bedzie tania niema sprawy :wink:

 

Pozdrawiam ARi znów sie rozklikałem <hmmm>

 

Jestem codziennie tutaj i dziwilem sie, ze Was niema.

Kiedys ogladalem kostke granitowa z demobilu w Wilkowie. Minelo juz chyba ze dwa lata albo i wiecej. Mozna by zapytac - Bocarowie firma kolo kosciola. Oferowal mi tez za grosze granit facet, ktory ma fadromy w Swiebodzinie. Firma jego znajduje sie niedaleko Thyssena przy Jeziorowej. Obok jest tam plac jakies hurtownie itp. Jadac od ul. Poznanskiej do Thyssena i za nim w prawo. Niestety nie pamietam nazwiska.

 

Pozdrawiam Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Mychy.

Nie wiem jaka masz technologie budowy ale zaleca sie fundamenty ocieplac. Chodzi przypuszczam o dom bez piwnicy (zreszta z piwnica tym bardziej). Wczuj sie w Pana Mroza i zacznij kombinowac jakby dostac sie do cieplutkiego domku. Jezeli ocieplenie fasady skonczy sie na styku z fundamentem to Pan Mrozik bedzie wdzieral sie ponizej ocieplenia czyli przez fundamenty troszeczke do gory po scianie fasadowej i ponad powierzchnie posadzki w srodku domku. Droga w sumie bardzo krotka i po calym obwodzie oznacza duze straty ciepla. Zobacz tez w projekcie, na 99% ze ocieplenie jest. Nie wierz za bardzo w tych kierownikow. Mnie jeden przewalil aby nie sciagac humusu i teraz spac nie moge.

 

Wypusty jest robic dobrze juz w takcie murowania lub wylewania fundamentow a najpozniej przed wylaniem posadzki. Najlepiej pogadaj z specami od kanalizacji, pradu, gazu. Ja jestem z branzy elektrycznej i wiem co to znaczy przebic sie przez fundament. Trzeba niestety dokladnie wszystko wymierzyc. Kanalize oczywiscie tez przed wylaniem posadzek tak samo z duza dokladnoscia wszelkie wypusty.

 

 

 

Pozdrawiam

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Hurtbud jest na ul.Walczaka. Jadąc w stronę Strzelec tuż przed stacją Supertank skręcamy w lewo. Przed dużym budynkiem z adresem Walczak 110. Jedziemy drogą i na końcu jpo prawej stronie jest niski budynek. Na placu mają cegły (moje też) więc widać ich z daleka ale nie z głównej drogi. A gdzie jest ta Szmaragdowa?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam :D

Karol nie mam pojecia o jakiej firmie klikasz :o ale sprawdze wiem gdzie jest Jeziorowa i poznańska wiec wkońcu Świebodzin to nie metropola noi Wilkowo też :wink: a w Wilkowie jest jeden kościół ale to powinno byc tajne co klikasz bo mi wykupia wszystko jak bedzie :lol: KAROL TY MASZ DZIAŁKE CZY co ?

 

Mycha co do zostawiana jakiś przejść to ja bym sie nie czaił musisz sobie zaplanować miej wiecej jak bedą szły rury. Co do ocieplenia fundamętów to umnie są ocieplone az do samego dołu bo ja mam piwnice a tam gdzie nie mam piwnicy daje steropian tak żeby był zakopany troche ziemią bo do strefy przemarzania niema sensu w moim przypdku dawać mam nadzieje że nie bedzie tak ciągło zimnem przez mur powinno być dobrze. co do zakopywanie fundamentów piachem to umnie było tak że zamwilśmy fadrome i ona zasypała a pracownicy rozstpywali.

Mycha żeby nie wyszło że ci fachowcy nie zaczeli wymyślać coraz wiecej rzeczy co donich niby nie należy do robienia :wink: a tak na marginesie skąd brałaś piasek bo mi troche potrzeba a niewiem czy może taniej załatwiłaś niż ja sie zaopatruje pozatym mi nie trzeba super piasku bo na taras mi potrzebny jest i z jednej stron domu i do garażu.

 

MALINKA jak mi te zbiorniki opiszesz to może sie skapne ile one mają pojemności na poczatek czy one są na paletach ? a pozaty kobinuj żeby sie dowiedzieć o cene kto jak kto ale ty napewno sie dowiesz o cene :wink:

POZDRAWIAM ten post pisałem o 00:36 jest juz sobota

Ps Jadalnie i kuchnie mam już prawie otynkowaną salon juz ruszony w garażu ściana tam gdzie bedzie brama zamonwana jest otynkowana sam tynkowałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień zakończyłam w łózku z gorączka :( bo uparcie w deszczu postanowiliśmy jak najwiecej piasku wsypac do domu... i jeszcze niestety zostało nam duzo :( dzisiaj jedziemy tylko aby napatrzec sie na nasz domek <znaczy jego część> i porobić zdjecia :D od poniedziałku znowu walka z zakwasami i piaskiem który musi zapełnic fundamenty :-?

 

_MYCHA_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam :D

Karol nie mam pojecia o jakiej firmie klikasz :o ale sprawdze wiem gdzie jest Jeziorowa i poznańska wiec wkońcu Świebodzin to nie metropola noi Wilkowo też :wink: a w Wilkowie jest jeden kościół ale to powinno byc tajne co klikasz bo mi wykupia wszystko jak bedzie :lol: KAROL TY MASZ DZIAŁKE CZY co ?

 

:wink:

No kazdy ma dzialke, kto sie buduje.

 

Firma kolo Thyssena szef Skrzyniarz 0601987125

 

Pozdrowienia

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy zobaczyć nasze szczęście, bo kończą murować fundamenty.

Jak stanęłam na murku to mnie zamurowało. Ja mam mieszkać w tej małej klitce????!!!!!! :cry: :evil: :cry: :evil:

 

Dom mamy 9 na 11 i wolno stojący garaż, ale to mi się wydaje takie malutkie. Wszyscy mi powtarzają, ze to złudzenie i że jak przyjdą ściany (otynkowane) to będą salony, ale ja im coś nie wierzę :x .

 

Czy wy macie ten sam problem?

A tak w ogóle to budujemy AGM 0201.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Dla zainteresowanych piaskiem - piasek braliśmy z Kłodawy - 10 zł/ tonę. Nam przywieżli 12 ton - kamazem za 210 zł - nie wiem czy to tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kazdy ma dzialke, kto sie buduje.

 

Firma kolo Thyssena szef Skrzyniarz 0601987125

 

Pozdrowienia

Karol N.

 

 

Miałem juz z tym Panem do czynienia :wink: odezwe sie doniego pozatym ostatnio sie dowiedziałem że ma czynna żwirownie kiedyś mi raz piasek przywiuzł TIREM jak mi wysypał to olbrzymia góra była a pozatym mam od niego zbiornik na szambo . Wiec musze odświeżyć znajomości :wink: DZIEKI KAROL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anitko200, od razu mi lepiej.

 

Jednak najbardziej się uśmiałam, jak na naszą skromną budowę zajechała moja kuzynka, która wkrótce zaczyna budowę w Kłodawie. Obejrzała, trochę zaczęła marudzić, że małe i w ogóle. Po czym zmierzyła, prównała ze swoim projektem i okazało się , że jej w tym samym wymarze musi się jeszcze garaż zmieścić. :lol: :lol: :lol: :lol:

A ja mam osobno - na dwa samochody :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Nie jest żle, zresztą jak to było - "ciasne ale własne"?

 

Pozdrawiam wszystkich mało - gabarytowych

 

 

Funia - buduję AGM 0201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam wszystkich mało - gabarytowych

 

 

 

AHA pozdrwaiasz mało gabarytowców a ja sie zaliczam do nich 1200\1200 odjełem garaż żeby mi nie powiekszał wymiarów a faktycznie jeszcze trzeba by było dodać z pare metrów na garaż 2 stanowiskowy czyli chyba sie mieszcze jeszcze w Funi pozdrowieniach co ?? :wink:

 

A ja pozdrawiam wszystkich :wink:

ŁADNĄ POGODE DZIŚ MIELIŚMY CZYLI W PONIEDZIAŁEK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie mieszczę w małogabarytowych :cry: :wink: Bo domek mój ma nazwę "przestronny" - ale on wcale nie jest taki duży tylko na jednym poziomie. Ale ostatnio byłam na budowie u koleżanki i weszłam do jej kuchni (wylane tylko ławy) i mówię ale masz małą kuchnię. Ona na to że ma 10m. Idę więc do autka biorę projekt i widzę że moja kuchnia ma 9,3m :o :o :o

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

PS. pogoda coraz lepsza :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...