Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Funiu, u mnie kierownik pierwszy z góry wziął 600,00 i był 6 razy, potem się rozstaliśmy, bo nic mu się nie podobało, żadnych odchyleń od projektu nie chciał uwzględnić. Teraz mam innego i umówiliśmy się na 500,00 zł. już doprowadzi do końca budowy.

U mnie dach prawie skończony, ale panowie gdzieś się udali na dodatkową fuchę i do poniedziałku przerwa. W środku już jest elektryka, odkurzacz i tynkują. Umówiłam się na 11 zł. za tynki wewnętrzne i 25 za elewację.

Czy wy też chwilami mieliście dość i niechęć do odwiedzania swojej budowy, zmienne nastroje, u mnie chyba nadszedł ten czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka głowa do góry :D Jak masz już tynki to już z górki. Co prawda wiele jeszcze problemów typu: jaki kolor ścian, firanek, podłogi, itp. ale to juz przyjemniejsze problemy. Później jeszcze cała procedura z odebraniem budynku i będziesz na swoim. I co wtedy się dopiero zacznie :wink: Mycie, goście, sprzątanie, goście, odkurzanie, goście, gotowanie, goście no i oczywiście jeszcze ogródek i goście. Ale pomyśl jaka będziesz szczęśliwa :D :D :D :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Malinko za wsparcie, tak właśnie się podbudowywuję myśląc i wyobrażając sobie jak siedzę z czymś smacznym na tarasie i dobrą książką i delektuję się swoim domkiem, ogrodem i ciszą. O gościach zapominam. Ta myśl mnie trzyma i prę do przodu. Przeczytałam dzisiaj kilka postów typu "czy wam też zabrakło przed końcem budowy " i obejrzałam kilka fotek forumowiczów i już mi trochę lepiej, nie jestem sama!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak z elektrykiem możecie wymienić sposób rozliczenia z nim tj. jak placicie oraz jaki koszt wykonania .

Jeżeli chodzi o kierownika to uzgodnione po znajomości (rodzina ) darmo tj oplata za przystosowanie projektu . Jest na każde moje wezwanie i przy okazji jeżeli się nudzi.

Tadek 56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z elektrykiem umówiłam się na konkretną kwotę za całość, przyjechał obejrzał dom, projekt, powiedziałam co chcę , gdzie i on podał cenę, zgodziłam się. Wstępnie materiały miałam sama kupić , ale zaproponował, że on kupi na siebie bo dostanie większe upusty, jest stałym klienem i przedstawił mi rachunek do wglądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5, mogę ci polecić moją ekipę jeśli chcesz na wiosnę 2006, bo teraz kończą u mnie wykończeniówkę, poleciłam też ich komuś z Gorzowa, tu z forum, wiem, że zaczęli u niego, ale komentarzy i informacji zwrotnej 0.

Przy stanie zero i surowym pracowali bardzo dobrze, teraz trochę wolniej ale pomimo dodatkowych zleceń wywiązują się z terminami i na razie jest ok. Jeśli chcesz odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Funia ja w tym tygodniu oczekuję na wizytę szefa od tynków maszynowych polecany przez znajomego, przez tel. podpal cenę 8,50 zl/m2 a z materiałem 17 zl/m2. Po rozmowie podam co zostało ustalone.

Podejrzewam że cena może trochę ulec zmianie ponieważ jest to budynek adaptowany (nie równe ściany).

 

Pozdrawiam Tadek56

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie.

 

Ania gratujacje!

 

Agnieszka podobnie jak ty juz jestem troche zmeczona budowaniem. Praca, budowa, w domu nocą, praca, budowa i tak przez ostatnie dwa miesiace. Całe szczęście, że chociaż człek trochę urlopu ma (odpada chociaż praca). U mnie w środę rozpoczynają się prace "dachowe"- w sobotę chyba będzie wiecha :o :D . Po niedzieli robimy szambo i na tym chyba koniec z pracmi betonowo-dzwigowo-jakimiś tam. A to oznacza, że wreszcie będę mogła zająć sie działką i sadzić co mi się podoba i gdzie mi się podoba,i ciężki sprzet tego nie zniszczy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwiazdko, pewnie masz rację, u mnie też, dom, praca, dzieci, budowa i tak na okrągło. Poza tym nie mogę tak jak ty cieszyć się i planować sadzenia, bo....., nie ma drogi porządnej do posesji i wszyscy dostawcy z ciężkim sprzętem odmawiają wjazdu. Początkowo sobie radziliśmy, towar stawał na głównej drodze i przewoziliśmy mniejszym sprzętem na posesję, ale już mamy dość, no i koszty!!!. Teraz potrzebuję ziemi do wyrównania poziomu na działce i czekam już drugi miesiąc na gminę, aż utwardzi drogę, bo pan od transporu odmówił kategorycznie wjazdu z uwagi na płoty sąsiadów. Tak więc nie mogę ani równać, ani grodzić i jestem wściekła i czekam .......

A na budowie kończą tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Funia ja w tym tygodniu oczekuję na wizytę szefa od tynków maszynowych polecany przez znajomego, przez tel. podpal cenę 8,50 zl/m2 a z materiałem 17 zl/m2. Po rozmowie podam co zostało ustalone.

Podejrzewam że cena może trochę ulec zmianie ponieważ jest to budynek adaptowany (nie równe ściany).

 

Pozdrawiam Tadek56

 

Będę bardzo wdzięczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że na forum bardzo wakacyjnie. 8) 8) 8)

 

Wczoraj była wiecha!!!!! Przeżyłam :wink: Budowlańcy mogą brać się do dalszej roboty.A jeszcze trochę zostało. No i pokrycie dachu. Mam nadzieje, że w dwa tygodnie się ze wszystkim uwiną.

 

Ania dzisiaj bedę na budowie. ZAPRASZAM.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na dworze leje więc weekendowe grile raczej sie nie udały, no chyba, że nie o mięsko chodzi. U mnie posucha. Szukamy kredytu bo budowa systemem gospodarczym doprowadza nas do furii, a lato minie i znów będziemy na łasce rodziców. Zazdroszczę wszystkim, którzy już siedzą we własnych domkach.

Mam pytanie czy ktoś z was zdecydował się na ogrzewanie gazowe z gaspolu, bo dostałam ofertę, ale nie wiem czy podołamy z kosztami utrzymania, choć w porównaniu gazowe albo olejowe, gazówka dostaje plusa. Prosze o pomoc.

A grilowiczom życzę słonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Lubuszanie :p

 

nie czytałam niestety jak Wam idzie, brak czasu, ale wierzę, że idziecie jak burza.

 

jeśli macie pytanka (Agnieszko, Ty zdaje się pytałaś o kuchnię albo łazienkę), zadzwońcie, bo nie mam teraz netu na stałe:

661 283 114 - mimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdko

Dopiero teraz przeczytałam Twoją wiadomość. Dziękuje za zaproszenie :D

Byliśmy dzisiaj na działce o 11.00- mieliśmy zebranie w sprawie drogi.Wyjechaliśmy ok. 12.30- trochę sie spieszyliśmy.

Około 11.00 zajrzeliśmy do Was i widzieliśmy Waszą wiechę, ale nie było nikogo.

Może będziecie jutro? Bardzo chętnie Was odwiedzimy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...