Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa lubuska


aaisaa

Recommended Posts

Tadek 56 GRATULACJE to kiedy zapraszasz nas na parapetówe :wink: Umnie sytuacja jest taka z przeprowadzką bo ja wiem nabudowie sie już mieszka i na starych śmieciach też, ale narazie zostało z atrakcji na strarych śmieciach tylko komp i podłączenie do sieci a na budowe juz pojechała SATKA wsumie sam montowałęm ze szwagrem, ale niestety ja musiałem siedzieć na dachu i wiercić i ustawiać Cyfre + :lol:

Tak na marginesie nieżałujcie podestów czy jak to sie zwie co są na dachach żeby dojść do komina ja dałem jeden i najgorzej że satka było trzeba montować po przeciwnej stronie komina nie tam gdzie był podest ale jakoś sobie poradziłem najpierw myslałem żeby jakoś zabezpieczyć sie pasami ale bez pasów poradziłem sobie jakoś

 

Pozdrawiam udanej nocy i dnia Pa

ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyłączam się do gratulacji i uprzejmie donoszę, że podejmujemy próbę przeprowadzenia się na święta. Robotnicy kończą układanie reegipsów na poddaszu, kładzione są płytki w łazience, czekam na drzwi wewnętrzne (ten tydzień), kuchnię (przyszły tydzień) a jutro ma być kominek. Jeszcze przede mną panele w salonie i jadalni. Około 10 grudnia położone zostaną płytki w kuchni. No i wykładzina na górze, ale to szybko pójdzie. Spróbujemy zjeść kolację wigilijną w swoim domku. Trzymajcie kciuki!!! Pa! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za gratulacje

Mile Panie niema czego zazdrościć ( właściwie to jest) przez grzeczności tak pisze ale co chwile: Tato nie działa telewizor, tato nie ma cieplej wody, tato w gniazdku nie ma prądu, tato a karnisz, tato obrazek nie powieszony, żyrandole skąd ich tyle , sypialnia nie zmontowana tato...... MIŁE :lol: ale Kochane dzieci żono to nie blok pomału będzie wszystko działać .

Tydzień i prawie wszystko działa, niedziela poświęcona na rozruchu telewizji , jaka radość wreszcie zaczęło działać w pokojach o 18 (zepsute NOWE gniazdko telew.) tyle niedzieli dla mnie zmarnowało(gniazdko) ale wieczór przed kominkiem z piwem w ręce umil mi stracony czas niedzielny.

To nic piątek po obiedzie przestałem w kolejce po swoje pieniądze wcześniej oczywiście awizo że potrzebuję taka a taką kwotę a pani kasjerka przed okienkiem ( po staniu w kolejce 1,5 godz.)„nie mam takiej kasy” To dopiero bul i rozpacz .ŻEBY NIE KREDYT TO….

TO jest PKO …..

Wole problemy „Tato…..

Pozdrawiam Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co u Was?

Jak dzieciaczki

no i kiedy kawka?

 

Funiu - wszystko w porządku. Cytując mojego męża - nie można mnie objąć wzrokiem a co dopiero rękoma :wink: Z kawką czekam u siebie w domku jak tylko znajdziecie czas to serdecznie zapraszam. :D

 

tadek zmień bank - półtora godzinne kolejki to już przesada - a brak pieniędzy w kasie mogą doprowadzić do białej gorączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za gratulacje

Mile Panie niema czego zazdrościć ( właściwie to jest) przez grzeczności tak pisze ale co chwile: Tato nie działa telewizor, tato nie ma cieplej wody, tato w gniazdku nie ma prądu, tato a karnisz, tato obrazek nie powieszony, żyrandole skąd ich tyle , sypialnia nie zmontowana tato...... MIŁE :lol: ale Kochane dzieci żono to nie blok pomału będzie wszystko działać .

Tydzień i prawie wszystko działa, niedziela poświęcona na rozruchu telewizji , jaka radość wreszcie zaczęło działać w pokojach o 18 (zepsute NOWE gniazdko telew.) tyle niedzieli dla mnie zmarnowało(gniazdko) ale wieczór przed kominkiem z piwem w ręce umil mi stracony czas niedzielny.

To nic piątek po obiedzie przestałem w kolejce po swoje pieniądze wcześniej oczywiście awizo że potrzebuję taka a taką kwotę a pani kasjerka przed okienkiem ( po staniu w kolejce 1,5 godz.)„nie mam takiej kasy” To dopiero bul i rozpacz .ŻEBY NIE KREDYT TO….

TO jest PKO …..

Wole problemy „Tato…..

Pozdrawiam Tadek

 

Bank i nie ma pieniedzy. Oj dziwne, bardzo dziwne, hm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa projekty.

1- Dom „Gaj” z prac. Proj.” PIK” z Żor, pow. ok. 250 m2 (piwnica, parter, poddasze)

2- Budynek garażowo-gospodarczy z „Atstudioprojekt” z Siedlec, pow. ok. 96 m2, z czego połowa to dwa stanowiska garażowe z jedną większą bramą na busa. :o

Dom ma zmienione wejście z od strony północnej na południową tzn. byłe wyjście na taras. Z łazienki - parter wydzielone są dwa małe pomieszczenia tzn. WC i spiżarnia.

Zmniejszona piwnica, bo warunki zabudowy dostałem na częściowe podpiwniczenie. :-?

Gospodarczy – dodałem strop i powstał stryszek i schody, bo w oryginale nie było. :)

Dlaczego taki duży? Bo lubię majsterkować. Jak dobrze pójdzie, to w nim mogę coś produkować, może także służyć za magazyn, warsztat. Mam poważne zamiary co do otwarcia działalności gospodarczej – no bo trzeba z czegoś żyć. Mam kilka pomysłów – zobaczymy, który wypali.

 

:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Majgeniusz :D

Obejrzałam sobie Twój domek :D najpierw pomyślałam, że to " kawał chałupy" ale po chwili dotarło do mnie, ze ja też mam podobnie :o

Piwnica-100m. parter ok.100m i poddasze-póki co nieuzytkowe, ale zawsze-70m.

A tak serio, to podoba mi się Twój domek i zewnetrznie i pod względem funkcjonalności.

I jeszcze bardzo się cieszę, że nareszcie "Ktoś" też buduje domek z piwnicą :D (ja piwnicę juz mam wybudowaną, a reszta czeka)

Bardzo dobrze kombinujesz z tym budyniem gosp. i życzę Tobie, aby wypalił któryś z Twoich pomysłów :D

A jaki strop masz w projekcie? I w jakiej technologii budujesz?

 

Pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania67 :D

W tej chwili nie mam przy sobie projektów- jeden jest u geodety, drugi dałem do wyceny majstrowi za wybudowanie. Technologia - dwuwarstwa- silikaty18 +styro. 25. Strop popularny tj. tzw. gary (belki+pustaki stropowe). W projekcie są poprzesuwane okna, zniesione drzwi tarasowe, dodane okno oświetlające schody-, bo z tej strony będzie front właśnie z wejściem od południa. Dom z założenia ma być prawie pasywny, a przynajmniej energooszczędny, dlatego wszędzie będzie gruba izolacja termiczna. Piwnica, wydaje mi się, dla mnie jednak jest potrzebna i właściwie każdy powinien sam zdecydować czy chce ją czy nie-, bo wszystko zależy od indywidualnych cech charakteru i potrzeb. W niej można urządzić Np. pracownię dla naszego hobby, siłownię i ci tylko dusza zapragnie, a co nie za bardzo pasowałoby do części mieszkalnej.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

ja też buduje z silkatów-18+ 15 styropian. Mój strop, tzn stropy mam żelbetowe- płyty.

Budowę piwnicy w naszym przypadku wymusiło ukształtowanie terenu.

W piwnicy jest garaż, co, pralnia, jedno duże pomieszczenie- jeszcze nie ma na nie pomysłu, pomieszczenie ogrodnicze, no i warsztat dla męża,który równiez lubi majsterkować. Obawiałam sie tej piwnicy, kosztów z nią związanych. Nie wyszło jednak tak żle, a nawet całkiem dobrze :D W tej chwili nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy!!!

 

Pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ania67 i pozostali członkowie tego elitarnego klubu pozytywnie zakręconych!!! :lol:

Mam zamiar zrobić tanie grzanie z rezerwowym na prąd kable grzejne na 2 taryfę. Są tanie, gwarancja na 20 lat, brak wody - ustawiam termostaty na niższe temperatury np. na 16*C w razie dłuższej nieobecności. Będzie turbokominek lub coś podobnego, ale ważne, żeby było ekonomiczne czasowo i kasowo. Mam kilka własnych pomysłów na nietypową instalację CO najlepiej min. grawitacyjne na gorące powietrze w obiegu zamkniętym. W okolicy zwłaszcza zimą często gaśnie światło np. wichura. Z tego względu wolę mieć proste ogrzewanie działające w każdych warunkach. W przeszłości zajmowałem się budową kominków tradycyjnych i znam się na zduństwie, to myślę że coś się z tego wykluje.

Do tego w późniejszym etapie montaż kolektorów słonecznych własnej konstrukcji - unikalne rozwiązanie działające na prostych zasadach. Będę mógł się pochwalić szczegółami dopiero jak to zrobię. Taki jest zamiar, a życie pokaże swoje, bo nie zamontuję czegoś, do czego nie jestem w 100% przekonany, że to będzie działać.

Pozdro dla wszystkich. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! wszystkim!!! :lol:

Ponieważ nie mieszkam jeszcze koło Gorzowa, bo to dopiero w planach, ale mam pytanie: jakie jest najlepsze łącze internetowe w tych okolicach?

Tam gdzie będę budował, nie ma łącza kablowego TP.

:roll: tzn. jakość, szybkość i cena. :lol:

pozdro :D :D

 

Oj marnie to widzę. Dzierżów niestety jest obok Gorzowa a nie w Gorzowie to tak jak moje Maszewo - czyli dużego wyboru nie mamy. TP proponuje internet drogą radiową ale to prawdopodobnie nie sprawdza się. My mamy internet z NETCOMu - dawniej AirNet. Sygnał łapiemy z kościoła w Deszcznie - do Ciebie nie dojdzie. Druga antena jest w Boleminie w Zakładach Drobiarskich a trzecia w Gorzowie na kominie w roszarni. Jedź na budowę i sprawdź, który punkt jest najlepiej widoczny z Twojego przyszłego domu. Koszt dla nas miesięczny to 148zł. Mamy też dużo zastrzeżeń co do jakości sygnału choć i tak jest o niebo lepiej niż na początku. Lepsze to niż nic. TP nie chce nam podłączyć neostrady - choć mają tylko 200m kabla do pociągnięcia. Zastanawiamy się nad internetem satelitarnym - ale to w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MALINKA. :lol:

No, a niema anteny TV satelitarnej z internetem. Coś słyszałem na reklamach czy gdzieś, ale nie wiem nic więcej. Może w przyszłym roku będzie jakiś postęp w tej dziedzinie, to i się uda - zobaczymy. Jeszcze mam czas. :) pewnie najszybciej do jesieni :roll: zobaczymy!? :wink:

To tymczasem. Nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! wszystkim!!! :lol:

Ponieważ nie mieszkam jeszcze koło Gorzowa, bo to dopiero w planach, ale mam pytanie: jakie jest najlepsze łącze internetowe w tych okolicach?

Tam gdzie będę budował, nie ma łącza kablowego TP.

:roll: tzn. jakość, szybkość i cena. :lol:

pozdro :D :D

 

Oj marnie to widzę. Dzierżów niestety jest obok Gorzowa a nie w Gorzowie to tak jak moje Maszewo - czyli dużego wyboru nie mamy. TP proponuje internet drogą radiową ale to prawdopodobnie nie sprawdza się. My mamy internet z NETCOMu - dawniej AirNet. Sygnał łapiemy z kościoła w Deszcznie - do Ciebie nie dojdzie.

 

WUlimiu ponoć jest tak samo - antena na wieży kościelnej. Ten sygnał możesz łapać.

Szczegółów nie znam, wiem tyle co słyszałam od sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...