Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze nie wierzę że nikt z obecnych na forum nie robił fundamentu a może wszyscy mieli jakichś pseudo fachowców. Czekam na namiary na jakąś sprawdzoną ekipę. Pozdrawiam

 

Robili fundamenty ale może niewielu z nas robiło same fundamenty, ja miałam wycenę na cały stan surowy i nie wiem ile w tym kosztowały moje fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogr23

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

 

 

Dołączył: 13 Wrz 2009

Posty: 5

Skąd: Białystok

Wysłany: Sob, 10 Październik 2009 17:02 Temat postu:

Panowie i Panie potrzebuje jakąś solidną ekipę do wykonania fundamentu.Proszę o jakieś namiary

 

 

 

podam Ci jak skoncza u mnie,jak narazie jest wszystko OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed i po :) - przed łatwiej i lżej, no i od razu całe pióro zabezpieczasz, więc na razie jadę kaponem, a po ułożeniu jeszcze lakierobejcą - to z zewnętrznej strony. Ale dalej nie wiem co z wewnętrzną. Pewnie 'dobrze by było', pewnie 'lepiej by było', ale czy w praktyce to naprawdę jest konieczne? Jakie są Wasze doświadczenia?

 

Nie chcę Cię straszyć ale lakierowanie lakierami rozpuszczalnikowymi to moim zdaniem nie najlepszy pomysł.

 

Proponował bym raczej wodny z filtrem UV aby po zawieszeniu obrazka na ścianie na rok nie musiał zostać na stałe bo boazeria od światła zmieniła kolor na ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogr23

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

 

 

Dołączył: 13 Wrz 2009

Posty: 5

Skąd: Białystok

Wysłany: Sob, 10 Październik 2009 17:02 Temat postu:

Panowie i Panie potrzebuje jakąś solidną ekipę do wykonania fundamentu.Proszę o jakieś namiary

 

 

 

podam Ci jak skoncza u mnie,jak narazie jest wszystko OK!

 

Hey szukałem i nic znaleźć nie mogłem a na czytanie wszystkich postów nie mam czasu:)Pozdrawiam i czekam na jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów ....z tego tytułu iż stan surowy został zamknięty ,prace przeniosły się do wewnątrz budynku(z czego jestem bardzo zadowolony).z pierwszych etapów budowy zostało trocę materiałów budowlanych.Jeżeli kogoś coś będzie interesowało to proszę o wiadomość.

-budowlana skrzynka elektryczna

-ok 100 suporeksów 24cm

-kilkanaście prętów fi 12 i fi6

-deski budowlane w ilości ok.4m3

materiały znajdują się w okolicach Choroszczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Witam serdecznie. Od ponad roku uważnie śledzę forum, poczynania i decyzje inwestorów - zwłasza w bliskiej mi Grupie Podlaskiej. W końcu zapadła i w moim domu decyzja - w przyszłym roku zaczynamy budowę, z tego powodu mam ogromną prośbę o namiary na sprawdzonego:

 

1. architekta do adaptacji projektu

2. kierownika budowy

3. ekipę do SSO

 

a budować będziemy w okolicach B-stoku

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/poema/196 (odbicie lustrzane)

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Witam serdecznie. Od ponad roku uważnie śledzę forum, poczynania i decyzje inwestorów - zwłasza w bliskiej mi Grupie Podlaskiej. W końcu zapadła i w moim domu decyzja - w przyszłym roku zaczynamy budowę, z tego powodu mam ogromną prośbę o namiary na sprawdzonego:

 

1. architekta do adaptacji projektu

2. kierownika budowy

3. ekipę do SSO

 

a budować będziemy w okolicach B-stoku

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/poema/196 (odbicie lustrzane)

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze wsparcie

 

Witaj Marza - projekt bardzo ciekawy. Tylko na pierwszy rzut oka mam pytanie. Przy takim rozkładzie salonu jak na rzucie parteru pomyśl gdzie ustawisz TV - bo jedyne miejsce to stolik na środku pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew CoolaTT :D

 

Jak wcześniej napisałam forum śledzę od ponad roku i przez ten czas wiele projektów było branych pod uwagę, rozważanych, analizowanych, itp. Ale żaden nie przypadł nam w 100% i ten ostatni też wymaga kilku zmian, a mianowicie:

1. zamierzamy zmienić bieg schodów -tylko kilka stopni będzie otwartych na salon - dzięki temu powstanie ściana - w zamyśle ażurowa (tak aby światło z salonu wpadało i doświetlało schody), ponadto dzięki temu zyskamy trochę większe pomieszczenie gospodarcze

2. przesuniemy kominek bliżej środka, w ten sposób wygospodarujemy miejsce na telewizor, którego raczej wieszać na ścianie nie będziemy- będzie stał w rogu ( bardzo fajnie ma urządzony salon Tola - nasza " inspiratorka")

3. chcemy też wstawić dodatkowe duże okno w salonie ( na projekcie ściana jest ślepa), natomiast na 100 % zlikwidujemy małe okrągłe okienko, drugie istniejące zmniejszymy. Zmiany te są spowodowane położeniem naszej działki względem stron świata.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej uwag - są one dla mnie bardzo cenne

Marza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł czas na kupno pieca...drodzy forumowicze jakie polecacie piece na eko-groszek i pellety...jakich sami używacie ????dom 150m2 użytkowej ,więc piec ok 15kw ...podłogówki ok70m2 i 8 grzejników ,ocieplony styro 15cm ,,,za wszelkie odpowiedzi,spostrzeżenia i uwagi z góry dziękuję....może macie dobre sklepy gdzie kupowaliście ,,,oczywiście za rozsądne pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł czas na kupno pieca...drodzy forumowicze jakie polecacie piece na eko-groszek i pellety...jakich sami używacie ????dom 150m2 użytkowej ,więc piec ok 15kw ...podłogówki ok70m2 i 8 grzejników ,ocieplony styro 15cm ,,,za wszelkie odpowiedzi,spostrzeżenia i uwagi z góry dziękuję....może macie dobre sklepy gdzie kupowaliście ,,,oczywiście za rozsądne pieniądze

 

Dom w technologii szkieletowej, ponad 200m2 powieżchni użytkowej, kubatura 835 m3, docieplenie 20 cm płyty z wełny mineralnej, poddasze 25 cm płyty z wełny mineralnej, stropy po 20 cm płyty z wełny mineralnej. Podłogówka na 85 m2 i do tego 13 kaloryferów.

Kocioł Zebiec KP 20 - będzie chodził 3 sezon. Kocioł na ekogroch i pellets. Zimą raczej tylko i wyłącznie ekogroch, bo jak są duże mrozy to na pellets średnio dawał rade. Chodzi na wszystko - podłogówkę, kaloryfery i CWU. W okresie grzewczym normalne spalanie dobowe to ok 30 pellets, lub ok 20-25 ekogrochu dobrego. Do tej pory miałem jednak spore nieszczelności w garażu (ogrzewanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie ...zębiec...napisali...cyt: nadstawka do spalania pellet*

umożliwia zwiększenie mocy kotła o ~ 5÷9kW-nadstawka za dodatową opłatą-jak to wygląda cenowo....kupowałeś u nas w regionie u przedstawiciela czy bezpośrednio...no i oczywiście najważniejsze pytanie ...dlaczego ten piec????cenowo widać że jest bardzo konkurencyjny...ile wydałeś na ten piec??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie ...zębiec...napisali...cyt: nadstawka do spalania pellet*

umożliwia zwiększenie mocy kotła o ~ 5÷9kW-nadstawka za dodatową opłatą-jak to wygląda cenowo....kupowałeś u nas w regionie u przedstawiciela czy bezpośrednio...no i oczywiście najważniejsze pytanie ...dlaczego ten piec????cenowo widać że jest bardzo konkurencyjny...ile wydałeś na ten piec??????

 

1. Nadstawka do spalania pellets - kupiłem - nie pamietam ile kosztuje ale się zdaje, że w granicach 150 pln. Zwykła rura stalowa fi 150 z otworami fi 8 i wysokości ok 20 cm. Dodatkowo ażeby nie zsuwała się z retory 3 kawałki drutu.

 

Czy działa to sam nie wiem - nie zauważyłem różnicy pomiędzy spalaniem pellets z nadstawką jak i bez niej.

 

2. Z kocioł zapłaciłem równe 7 tys brutto - kupowałem w sklepie co się Markos nazywa - bo zaoferowali taniej niż Dojlidy - fabrycznie kosztował chyba 7600.

 

3. Dlaczego ten? A to sam nie wiem przeglądałem wiele kotłów różnych producentów. Byłem nawet u jednego na produkcji (z Giżycka na literę K) i się rozczarowałem. Zdecydowałem się na starą markę, być może bez wybujałych sterowników, ale w moim odczuciu całkiem nie najgorszą.

Z perspektywy 2 lat użytkowania - twierdzę że wcale nie był to zły wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...