Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam drogich forumowiczów

 

Chciałbym się zwrócić do was z prośbą o pomoc - nie dla mnie ale dla mojej znajomej.

Jest to kobieta która samotnie wychowuje dorastającą córkę, nie ma pracy i utrzymuje się z zasiłku z opieki i 150zł alimentów. Jest diabelnie honorowa i nie potrafi prosić o pomoc. Ostatnio zorientowałem się iż nie ogrzewa domu zapytałem dlaczego - nie chciała powiedzieć ale na osobności jej córka poinformowała mnie, że coś z piecem jest nie tak. Obejrzałem i okazało się iż ma pęknięte rury - naprawiłem jej za darmo i jest ok. Od 2002roku nie miała ciepłej wody gdyż odłączyli jej gaz (po śmierci matki nie miała za co płacić)

- przerobiłem jej piecyk gazowy tak aby działał na propan-butan i obecnie ma ciepłą wodę z butli 11kg.

Cały dom przemrożony a ona pali co 3 dzień, temperatura wewnątrz około 5-8 stopni - masakra.

Zwracam się do was o pomoc w sprawie opału - może macie do odstąpienia jakieś drewniane pozostałości po budowie, stare meble, stęple itd itp. wszystko co można spalić aby ogrzać dom.

Centralne ogrzewanie ma grawitacyjne więc trzeba długo palić aby ogrzać .

Na wiosnę przebuduję jej instalację na ciśnieniową bo teraz jest za zimno i piec też trzeba przerabiać (stary rok produkcji 1963) ewentualnie jej wymienię za free.

Koleżanka nic nie wie o tym iż tu piszę (zagryzła by mnie :) )

Zwracam się do was o pomoc - jeśli możecie to pomóżcie.

W Białymstoku obecnie mam osobówkę i przyczepę z plandeką więc wszystkie darowizny ewentualnie mógłbym odebrać sam i jej dostarczyć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Maciej

 

kontakt : [email protected]

tel: 796 975 307 (jakbym nie odbierał zostawcie wiadomość napewno szybko oddzwonię- nie odbieram zastrzeżonych)

 

 

Pozdrawiam Podlasian - jak możecie to pomóżcie.

 

 

 

Coraz zimniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam nadzieję, że w naszej Grupie Podlaskiej apel Maćka (Mysza223) nie pozostanie bez echa.

Ania i Luiza są tak blisko nas, potrzebują ciepła w te trudne, mroźne dni.

Pomóżmy im, każdy gest dobrej woli bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o namiary sprawdzonych fachowców od pokryć dachówką z orynnowaniem (więźbę odeskowaną i opapowaną już mamy). Przy okazji gdzie są najlepsze ceny zakupu dachówki cementowej?

 

A tak a propo to czemu nie zamieszczamy takich kontaktów bezpośrednio na forum (wystarczyłoby imię i tel) ? Grzebiąc w archiwalnych stronach "prośby" by się indywidualnie nie powtarzały.Co wy na to? bo być może istnieje jakaś ochrona danych osobowych czy coś tym podobne w regulaminie(przyznaje nie czytałam:D).

Ja na chwilę obecną mogłabym z czystym sercem umieścić dane majstra do sso, cieślę od więźby, kierownika budowy. Architekt niestety się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my już mamy działke :lol: jest piękna pod lasem 1900m, budynek będzie osłonięty od wiatru z dwuch stron lasem, na uboczu do wioski mamy 1700m. jak śniegi zejdą to zaczniemy fundamęty ,oczywiście jak elektrownia sie wywiąże z umowy już 10 mies. jak czekamy na prąd który jest 20 metry od mojej granicy działki :evil: .teraz o domku będzie drewniany .szkieletowy obszyty szalówką grubą bo aż 6cm budynek 10x9 z tarasem wysuniętym który podpiera poddasze ,mamy fajny taras i większe poddasze,u podstawy 10x12 , jak ogarne wrzucanie fotek to pokaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na fotosiku pozostałe kody, kopiujesz np. ten co się zowie "Zdjęcie 500px na forum" i masz to co poniżej, możesz też wkleić miniaturkę która po kliknięciu sie otworzy w pełnym rozmiarze w nowym oknie ("Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):")

aha, i przy pisaniu posta masz button "podgląd" i "wyślij", dobrze jest sobie kliknąć podgląd przed wysłaniem, żeby krzaków nie wysyłać, no i jakoś tak się przyjęło że sami sobie nie odpowiadamy tylko edytujemy swego ostatniego posta (przycisk "zmień") :wink:

http://images50.fotosik.pl/254/0543fc436bf4d0ffmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj FOXSTER - w końcu na forum znalazł się ktoś kto buduje w podobnym stylu do mnie. Technologia i cała reszta podobna. Okolica chyba też niezbyt odległa. Masz już wykonawców??

 

A a tak a propos fotosika - jak zacząłem w nim dużo zdjęć zamieszczać - to się okazało że nie jest on do końca darmowy. I szkoda potem zdjęcia przenosić na inny portal. Ja obecnie korzystam z zagranicznego http://www.photobucket.com bo błędem młodości okazało się zamieszczanie zdjęć na fotosiku, których teraz nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam CoolaTT jeśli nieodległa to fajnie wykonawców mam :lol: siebie do pewnego etapu potem potrzebny hydraulik i elektryk i glazurnik.

 

edde narazie mam dość walki z kompem chciałbym wklejać tak fotki jak Ty mi pokazujesz narazie sie nie dotykam jestem :evil: na kompa i moje zdolności pisanie mi w miare wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam CoolaTT jeśli nieodległa to fajnie wykonawców mam :lol: siebie do pewnego etapu potem potrzebny hydraulik i elektryk i glazurnik.

 

edde narazie mam dość walki z kompem chciałbym wklejać tak fotki jak Ty mi pokazujesz narazie sie nie dotykam jestem :evil: na kompa i moje zdolności pisanie mi w miare wychodzi :)

 

Elektryka robiłem sam :D chociaż nie trudnię się tym usługowo, ale skoro wykształcenie i umiejętności pozwalają to dlaczego sobie by nie zrobić :D

 

Glazurnika nie polecę - na swoim się zawiodłem

 

Hydraulika mam naprawdę niezłego - cenowo nie wiem, ale jakościowo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...