Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tynk silikonowy baranek 1,5 mm i grunt Caparola - kolor havana 16 lub 18. Może to mało ważne, ale jak u mnie chłopaki gruntowali ścianę to cała ściana jest ładnie zakryta bielą,a u sąsiada gruntowali Baumitem i widać wszędzie przebicia. W moiom przypadku akurat chyba jakośc idzie w parze z ceną. Sąsiad płacił za wiadro gruntu 160 zł a ja 210- czy warto to akurat nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBF, edde

 

Odnośnie bramy garażowej to ja mam segmentową GP System od ponad dwóch lat i jest zadowolony. Automat działa bez problemu (codziennie używam), ręcznie też bez prądu mogłem zamykać, jak w trakcie budowy nie miałem bramy podłączonej do prądu. Montował mi Bramster i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku osobom z forum, kilku znajomym i mi też ;) robił Krzysztof Domin 603508499, piasek sam mi dowiózł w dobrej cenie, wie co to plastyfikator i włókna pp (też mają swoje, jedynie cement kupowałem) do podłogówki i jak je użyć, tylko przed robotą jaki by fachowiec nie był trzeba jasno określić, że chcemy włókna i plastyfikator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastyfikator jak sama nazwa wskazuje ;) uplastycznia beton, poprawia jego elastyczność, co jest cechą pożądaną przy pracy pod wpływem zmian temperatury wylewki z ogrzewaniem podłogowym

włókna popipropylenowe natomiast to tzw zbrojenie rozproszone, ich głównym zadaniem jest zapobieganie powstawaniu rys skurczowych betonu (pękanie wylewki) szczególnie w pierwszych fazach schnięcia betonu, zastepują stosowane w tym celu siatki (maty) zgrzewane z okrągłego drutu stalowego 2,5-3mm, oprócz tego wzmacniają beton i poprawiają elastyczność, ale nie wszyscy posadzkarze chcą je dodawać i albo ściemniają fachową intonacją, że one nic nie dają, że to wynalazek szatana, albo udają, że je dają, dosypując tyle, ze nic, a poprawna ilosć powinno być widać zarówno w w betonie, który wychodzi z miksokreta jak i na zatartej powierzchni na gotowo, powinny sterczeć małe kłaczki ;) , a majstry starają się ich uniknąć, bo z włóknami beton przy równaniu czy zacieraniu jest bardziej "ciągnący się", nie obrabia się tak wygodnie

reasumując ;) : włokna i plastyfikator obowiązkowo przy podłogówce, bez podłogówki włókna warto dać (koszt jest na tyle niski, że nie ma się nad czym zastanawiać), plastyfikator bez podłogówki można sobie odpuścić

i warto też pilnować ilości cementu w metrze sześciennym betonu, nie pamiętam dzis ile być powinno, ale gdy temat miałem na topie to niektórzy fachowcy chcieli go dawać zdecydowanie poniżej minimum, a cement na posadzki to jedyna bez dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ja cały czas planuję swoją budowę, w końcu udało mi się wybrać projekt gotowy i właśnie szykuję się do jego adaptacji. Chciałabym Was zapytać czy montował ktoś z szanownych budujących okna KOLANKOWE???? Nie ma w necie za dużo opinii na ich temat, no ale może na Was można liczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ja cały czas planuję swoją budowę, w końcu udało mi się wybrać projekt gotowy i właśnie szykuję się do jego adaptacji. Chciałabym Was zapytać czy montował ktoś z szanownych budujących okna KOLANKOWE???? Nie ma w necie za dużo opinii na ich temat, no ale może na Was można liczyć??

 

Ja niestety nie mam takowych :) ale gdybym nie mógł znaleźć to wybrałbym się do firm sprzedających takie okna i poprosił o namiary na osoby, które kupiły takie ostatnio i z 2-3 lata temu i wtedy miałbym już pełne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Noszę się z zamiarem zakupu i delikatnego przerobienia projektu "Doskonały 2" z pracowni "Domy z wizją", i tu moja prośba jeśli ktoś z Was miał by godnego polecenia architekta który by się tego podjął, proszę o namiary na priv, będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...