Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

kilku osobom z forum, kilku znajomym i mi też ;) robił Krzysztof Domin 603508499, piasek sam mi dowiózł w dobrej cenie, wie co to plastyfikator i włókna pp (też mają swoje, jedynie cement kupowałem) do podłogówki i jak je użyć, tylko przed robotą jaki by fachowiec nie był trzeba jasno określić, że chcemy włókna i plastyfikator

 

właśnie dziś mi skończył robić- polecam-tylko trzeba się dokładnie umówic co sie chce to porobi elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełnę mam isover supermata 15cm i rockwool 10cm ale nie pamiętam jaka, moze rockton czy rockmin, w każdym razie jakaś lepsza niż std, a kupiłem w LM, bo akurat wtedy (dwa lata temu) mieli dobrą promocję (było sporo niżej niż najtańsza oferta z miasta) i do tego miałem jeszcze 10 % rabatu z ich karty, przy większej ilosci warto pochodzić po składach i powyceniać, posiłkując się najniższymi cenami z internetu, na takim towarze w większej ilosci handlowcy mają często spore pole manewru

a ten sklep to BBWW na wiewiórczej? kupiłem trochę już fundaminu w kamirze ale jeżeli faktycznie styrodur BASF miałby cenę 175zł/m3 to okazja jak nic, trzykrotnie tzniej niz na rynku, w tej cenie to zwykły podłogowy styropian chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli faktycznie styrodur BASF miałby cenę 175zł/m3 to okazja jak nic, trzykrotnie tzniej niz na rynku, w tej cenie to zwykły podłogowy styropian chodzi

 

Kubik, czyli pewnie 1 paczka, czyli 175zł za ok 0,3 m3 :)

Tak z innej beczki czy na nasz rejon i obecną chwilę cena (suma towaru i robocizny) za ocieplenie 15 styropian + Ceresit tynk silikatowo-silokonowy i farba + dodatki ok 100zł za m2 (200m2 najprostrze tynkowanie bez uwypukleń wokół okien itp) wydaje się ok ? Czy warto wycenić gdzie indziej ? Raczej taniej ciężko będzie, może parę zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat kubik to zwyczajowa nazwa metra sześciennego, stad moje zdziwienie, styrodur i styropiany fundamentowe mają inne wymiary i są pakowane przeważnie inaczej niż zwykłe styropiany, i paczka przeważnie to coś ok. 0,4-0,45m3, i wtedy faktycznie cena dla paczki juz całkeim realna ale już nie atrakcyjna ;)

a odn. ociepleń wydaje mi się że chłopak z ABC Elewacje, z którym rozmawiałem o swojej elewacji, wspomniał, że teraz robi za 90zł/m2, z tynkiem silikonowym (lepszym i droższym niż si-si) i na kompletnym systemie caparola (czy też zdecydowanie lepszy niż cersit), ale nie wnikałem czy jest to koszt ze styropianem i jakim, za sama robociznę bez materiału to chyba coś 35-40zł, a w ogóle to styro opłaca się przeważnei kupić samemu, np. w necie, lokalni ostre marże natym narzucają mimo, że ich rola ogranicza sie do obsługi klienta i zamówienia towaru u producenta a towar i tak jedzie z fabryki, fabrycznym transportem wprost do klienta (oczywiście przy dostawach np. na cała elewacje itp, jakieś tam minimum logistyczne jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest kupować gdy dużo jest na placu i brać wtedy te suche rolki, oryginalnie palety od producenta wychodzą zafoliowane szczelnie raczej, zreszta teraz jeszcze we wrześniu to pryszcz, wyschnie w rolce czy na suficie, gorzej w takim listopadzie czy grudniu, moje kupowane były w październiku, niektóre faktycznie były wilgotne z góry ale raczej nie w całym przekroju paczki, postały z miesiąc wewnątrz domu i przy ocieplaniu nie było śladu wilgoci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ma ktoś może dobrego i przystępnego cenowo wykonawcę podbitki?

Gdzie można dobrze kupić podbitkę GAMRAT w Białym lub okolicy?

pozdr

Jurek

 

gdy dwa lata temu się za podbitką rozglądałem to zdaje się Kamir tym handlował, ja ostatezcnie zdecydowałem się na komorowy grafitowy Plastivan PCV w Panelstylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Studniarza jakiegos poleccie dobrzy ludzie. I wyjasni mi ktos w koncu czy musze zglaszac budowe studni wierconej czy nie? w pb nie mam studni, zdecydowalismy ze jednak chcemy zrobic mimo ze w projekcie podlaczenie do sieci wodociagowej. z gory dzieki

 

Na pewno nie polecam gościa o nazwisku Zamierowski. Na początku wyglądało wszystko ok, teraz okazało się, że nie dokończył wszystkiego, a metry odwiertu zostały "lekko" naciągnięte. Musiałem sam pokończyć spory zakres prac, wydać kasę na pompy do oczyszczenia złoża, obsypać rurę, w końcu stiuningować niedopasowany i za mały właz do studni. To nie wszystkie kwiatki z moich doświadczeń z tym człowiekiem, ale szkoda na opisywanie juz czasu. Pan Wojciech prowadzi firmę razem z żoną Magdaleną (ona też zapewniała mnie, że "mąż na pewno się z panem rozliczy") i teraz nie tylko występuje jako Geo-Wiert, ale i jako Geo-Tel. Pomimo próśb i wezwań do rozliczenia finansowego, żądania wystawienia faktury i wysłania pisma przedsądowego facet milczy, choć działa dalej w branży. Jako że Białystok jest mały zdarzyło się też niespodziewane spotkanie w jednym z marketów podczas którego nie zabrakło zapewnień o rozliczeniu nadpłaconych różnic i dokończeniu prac. Niedługo będzie nowe spotkanie, ale już w sądzie. Na szczęśćie była to jedyna tak przykra sytuacja na szaszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...