Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Który tartak wpisalibyście na "białą listę"? poszukuję materiału na wieźbę, drewno suche mocne konstrukcyjne bez nadmiaru sęków, kory. Ewentualnie struganie wchodzi w grę i suszenie komorowe. Impregnację wykonam we własnym zakresie. Macie może jakieś propozycje? Gdzie mógłbym liczyć na dobry towar i profesjonalne podejście do sprawy? Może jednak wszystko jedno i brać jak najbliżej miejsca budowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie pasuje mi drewno suche na więźbę, z tego co kojarzę to cieśla woli mokre

ja brałem z Szacił, gm Dobrzyniewo Duże b/u

Anette jak roboty? muszę podjechac obcykac okienka wybieram pomiędzy abakusem a aluplastem

 

Drewno na wiezbe najlepiej by było czterostronnie strugane i suszone komorowo. Takie jest drogie wiec większość wybiera te tansze. Skoro większość wybiera te tansze to większość tartakow ma te które ludzie chcą kupic i nawet nie zawracają sobie glowy suszeniem - bo to drogi sprzet trzeba kupic, proces zajmuje dużo czasu, a popytu brak. Ciesla doradzi Ci tartak z którym wspolpracuje. Woli mokre bo podczas wysychania drewno się skreca. Lepiej dla niego by się skrecalo już gdy wiezba będzie gotowa, a najlepiej już obciazona dachowka. Ja bym chciał już suche i nie poskrecane ;) macie może taki tartak? Pozdrawiam

 

PS. Może jakies namiary na hurtownie z dachówka ceramiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno na wiezbe najlepiej by było czterostronnie strugane i suszone komorowo

 

Drewno najlepiej oczywiście suche, Czterostronne struganie (jak rozumiem heblowane) to chyba tylko i wyłącznie pomoc temu kto je montuje. Tańsze od strugania są dobre rękawice robocze;...

Suszone komorowo... najlepiej sezonowane...suszenie komorowe to takie trochę oszukiwanie natury... i służy niczemu innemu, tylko możliwości sprzedaży tartakom "świeżego towaru, jako suchy", kiedyś tartaki musiały drewno sezonować,a teraz to co tydzień temu rosło w lesie, sprzedawane jest jako suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej

co do pytania zbiq to słyszałem o firmie http://www.masta.bialystok.pl ale opinii nie wyrażę, nie korzystałem.

 

Poza tym ja mam pytanko

czy ktoś może się wypowiedzieć o oknach Abakus lub aluplast ideal 7000

mam dylemat, a opinii jest multi, z czego część piszą sprzedawcy itp.

proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...