Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam i od razu chwale się, że 16.10.08 pierwsza łopata została wbita :D .Właśnie zalewane sa ławy:) Wiem, ze obiecałam załozenie dziennika, jak cos się zacznie dziać, ale nie mam na to czasu :( Dokumentuję oczywiscie wszystko fotograficznie i jak tylko znajdę wolna chwilke załozę dziennik i powklejem wszystkie zdjecia, obiecuję :D

 

Ja też się bardzo długo zbierałem do założenia dziennika, ale jakoś się udało.

 

No i gratulacje, jak ławy gotowe to teraz tylko w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zizi :D

 

Mi tak optymistycznie nie idzie :(

Trafiłam na mendę nie człowieka w starostwie :(

Czepia się takich rzeczy ze głowa aż mnie rozbolała...przypomina mi się słynne

"i czasopisma"

Jak ph to ph papierologię załatwiałam przez 9 m-cy ..już nie widzę szans za rozpoczęcie robót w tym roku :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam na mendę nie człowieka w starostwie :(

Czepia się takich rzeczy ze głowa aż mnie rozbolała...przypomina mi się słynne

"i czasopisma"

Pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi o mendy - to trudno tam na nie nie trafić - ja miałem to szczęście.

 

Ale za to dzisiaj tarfiłem na mendę w geodezji, próbując przekazać budynek do użytkowania.

 

Z drugiej strony dziwnie wydaje mi się, że tego pokroju ludzie leczą w urzędach swoje kompleksy...................szkoda, że jednak czyimś kosztem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy

pozwolę sobie ;) poruszyć temat:

BRAMY GARAŻOWE

czy możecie podzielić się swoimi lokalnymi doświadczeniami: gdzie kupowaliście, jakiej firmy, w jakim wyposażeniu, z montażem czy bez, czy jesteście zadowoleni z obsługi sprzedawcy/serwisu oraz jakości/ceny/pracy samej bramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy

pozwolę sobie ;) poruszyć temat:

BRAMY GARAŻOWE

czy możecie podzielić się swoimi lokalnymi doświadczeniami: gdzie kupowaliście, jakiej firmy, w jakim wyposażeniu, z montażem czy bez, czy jesteście zadowoleni z obsługi sprzedawcy/serwisu oraz jakości/ceny/pracy samej bramy?

 

 

Z autopsji to brałbym z montażem. Czy wydać czy nie wydać kasę na dobrą - wydać, bo to jest prawdopodobnie zakup na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy

pozwolę sobie ;) poruszyć temat:

BRAMY GARAŻOWE

czy możecie podzielić się swoimi lokalnymi doświadczeniami: gdzie kupowaliście, jakiej firmy, w jakim wyposażeniu, z montażem czy bez, czy jesteście zadowoleni z obsługi sprzedawcy/serwisu oraz jakości/ceny/pracy samej bramy?

 

sprzedwca: Janrex/brama: Krispol/bez napędu/z montażem/obsługa bardzo dobra/cena najniższa ze wszystkich odwiedzonych przez mnie firm/czas oczekiwania ok 4 tygodni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie:)

Tak, kredyt zawsze mozemy wziasc. Pewnie sie przyda, bo zapomnialam dodac, ze nie chcialabym budowac domu przy uzyciu najtanszych produktow.

zalezy mi na jakosci i domrym wygladzie wiec jakos mocno oszczedzac tez nie chcemy, bo dom ma spelniac nasze marzenia :p

 

licz że do wprowadzenia wydasz min. 400 tys.

U mnie samo wykończenie do zamieszkania od momentu zakończenia tynków i instalacji, czyli wykończenie ścian malowaniem i tapetami, podłóg, zabudów, łazienek, kuchni, agd, pstryczki-elektryczki pochłonęło 1000 zł/m2. czyli sprawdziło się powiedzenie że tyle kosztuje wykończenie do zamieszkania, "pod klucz", w co na początku nie wierzyłem.

A nie kupowałem jakichś drogich materiałów. wręcz starałem się minimalizować wydatki, każdą rzecz oglądałem 10 razy zanim kupiłem.

aha, i nic nie kupiłem w cenach katalogowych, o upusty męczyłem zawsze aż do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, żadnych wodotrysków. tak do końca jeszcze nie mam, ale zbliża się ku końcowi więc już mogę powoli podsumowywać wydatki.

nie mam jak niektórzy baterii hansy, nie mam parkietów tylko panele i tani gres, nie mam wanien z masażami.

kuchnia kosztuje mnie 20 tys. ze sprzętem. to dużo?

płytki do łazienek z tubądzina, z 25 % rabatem.

drzwi porta dolna półka - 11 szt. za 8 tys. z ościeżnicami.

nie oszczędzałem jedynie na rzeczach, które ciężko by mi było poprawiać potem.

czyli porządny podtynkowy zestaw do prysznica, dobre farby na ściany (para).

 

także jak widzisz, naprawdę nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to mogłoby się jednak nazbierać. Ja też powoli kończę i może nie poszło mi jeszcze po 1000 za metr, ale wczoraj usiadłem i policzyłem czego mi tam jeszcze barkuje - to jednak sporo wyszło.

 

Jeśli chodzi o wykończeniówkę to jak na razie nie oszczędzałem - nie kupowałem chińszczyzny - szukałem jednak znajomych w wielu branżach i o dziwo takowi się znaleźli. Obecnie poszukuję kogoś od AGD :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnię przechodzę etap zakupu baterii, wanny, brodzika, drzwi prysznicowych itp i jestem w lekkim szoku ile to kosztuje! :o Dobrze, że mam tylko jedną łazienkę. :wink:

 

CoolaTT, wieść niesie że HAVO ma dobre ceny na AGD.

 

Wybrałaś już jakies konkretne typy tych baterii, wanien czy umywalek? Bo jeżeli chcesz kupić coś niechińskiego i nie z Leroy to być może mógłbym coś pomóc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałaś już jakies konkretne typy tych baterii, wanien czy umywalek? Bo jeżeli chcesz kupić coś niechińskiego i nie z Leroy to być może mógłbym coś pomóc. Pozdrawiam.

 

Bardzo dziekuję za propozycję. Kusząca. :) Ale ten etap mam prawie zamknięty.

Przyznam, że bardziej by mi sie przydało dojście pt. jak kupić taniej płytki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...