Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mikazuu

 

Witam :lol:

Czy sąsiadem będę to się jeszcze okaże. Może się jeszcze rozmyślę :D .

A jak można się spytać to sąsiad z nowo wybudowanego domku?

I jeszcze jedna kwestia to, że może już w nie długim czasie położą asfalt na odcinku między Czaplinem i Newodnicą i brakujący fragment między Niewodnicą i Klepaczami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do osób, które robiły ogrodzenie ze słupków klinkierowych na murku z betonu. Jak przy rozliczeniu z ekipą liczyliście bramę wjazdową.

Bo jeżeli brama ma 5 metrów szerokości to nie jest to chyba liczone za metr. Na tych 5 metrach nie ma nawet murku.

Dajcie znać

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

dopiero zawitałem na forum jestem na etapie ubijania ziemi i w nastepnym tygodniu zamierzam wylewac chudziak zamierzam jeszcze w tym roku postawic troche scian mam nadzieje ze pogoda jeszcze dopisze przez kilka tygodni dodam jeszcze ze nie mam ekipy i wiekszosc rzeczy do stanu surowego zamierzam zrobic sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu

 

Witam :lol:

Czy sąsiadem będę to się jeszcze okaże. Może się jeszcze rozmyślę :D .

A jak można się spytać to sąsiad z nowo wybudowanego domku?

I jeszcze jedna kwestia to, że może już w nie długim czasie położą asfalt na odcinku między Czaplinem i Newodnicą i brakujący fragment między Niewodnicą i Klepaczami.

Pozdrawiam

 

Mów mi Sąsiadko. ;)

Mój dom przechodzi etap wykańcznia, a ja razem z nim. :)

Co do drogi do Klepacz i Czaplina to ... straciłam już nadzieje. Tyle lat na nią czekam. Ale wójt mówił, że może w roku 2011... Może tym razem zrobi cos rzeczywiście konstruktywnego dla mieszkańców tych okolic?

A słyszałes cosmoże o obwodnicy, która ma przebiegać niedaleko Czaplina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Dziś został wylany chudziak, tym samym zakończyliśmy etap zerowy :D . Od następnego tygodnia zaczynamy murowanie, jak tylko cegły dojadą :-? W końcu zobacze jakiś efekt, a nie tylko dłubanie w ziemi....Mam nadzieję, ze pogoda dopisze, do konca tygodnia ma być słonecznie, a od poniedziałku coraz cieplej 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu

 

Mam ndzieję, że wytrwasz sąsiadko do końca budowy :wink:

 

Co do drogi to z moich ustaleń przed zakupem działki w tych okolicach ma przebiegać południowa obwodnica ale do końca niewiadomo kiedy zaczną ją budować (a tu jeszcze mały kryzys). Jeżeli chodzi o lokalizację to zapewne wiesz, że ma przebiegać w kierunku na Niewodnicę gdzieś na wysokości 400-500 metrów od tablicy lub nowo wybudowanej posiadłości. Myślę, że to nie problem ponieważ w tym miejscu jest kawałek lasu więc nastąpi naturalne wygłuszenie przejeżdżających aut, a droga S 19 nie jest zbyt częstym szlakiem uczęszczania taborów aut ciężarowych.

Mam nadzieję, że przynajmniej ja ich nie będę słyszał, a nasza działka będzie niedaleko krzyża.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że okolica Czaplina ma coraz więcej reprezentantów . Moja działeczka to wieś Ogrodniki , prawie na skraju . A co do drogi szybkiego ruchu to co ja widziałem na mapach to będzie przebiegać między Oliszkami e Barszczewem .Węzeł za Czaplinem potem w strone Trypuć i Zalesian . To tylko plany .Budowa może się zacznie w 2014 albo jeszcze póżniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta czy wymurowanie komina ponad dach zazwyczaj robi ten co kryje dach czy ten co buduje stan surowy otwarty..? bo właśnie mój murarz co mi cały dom postawił twierdzi że murowanie komina ponad dach należy do dekarza..? potrzebuję porady..

 

W moim odczuciu należy do murarza. Dekarz nie koniecznie musi znać się na kominach, tak wiec ktoś tu chyba ściemnia.:D. Wiem że murarka z cegły klinkierowej to upierdliwe zajęcie i nie każdemu (zwłaszcza o tej porze roku) chce się siedzieć na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo:)

 

Właśnie odkrywam uroki mieszkania w domku bez kanalizacji i poszukuję namiarów na kogoś kto uratuje mnie przed przepełnieniem zbiornika:D

 

Oczywiście cena gra rolę;)

 

Pomożecie w znalezieniu kogoś od wywozu szamba (mam takie 10m3)??

 

Pozdrawiam

 

słyszałem o podobno b. skutecznym i tanim sposobie: polujesz na szambiarkę gdzieś w okolicy, zatrzymujesz, dogadujesz sie z szoferem i masz za pół ceny usługę, czy on to sobie wpisze czy nie to juz jego brocha, działa to bez zarzutu w trzech naszych podlaskich powiatowych miastach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko wiedzieć od jakiego momentu masz morować cegłą klinkierową. Chodzi o obrys krokwi, żeby potem komin systemowy lub ze zwykłej cegły nie wystawał ponad dach.

 

http://images13.fotosik.pl/52/50e882e35257ccdbmed.jpg

 

http://images13.fotosik.pl/52/995d11336ba72480med.jpg

 

http://images26.fotosik.pl/58/a5756a61233139camed.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/18/f523be5d49288c07med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...