Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No skoro tyle osób prosi, a firma Elmes zawiodła totalnie - to napiszę to na forum publicznym:

 

Pominę amatroszczyznę przy montażu (montażysta polecany i opłacony przez Elmes) - jest to opisane wcześniej - naprawa poczynań pana R. kosztowała mnie jedyne dodatkowe 1200

 

Przy drugim palenie pęka szyba (całe szczęście w obecności montażystów) i zauważone to zostało przez majstrów którzy dom mi wtedy budowali, a nie przez podwykonawców Elmes.

 

Wymiana szyby w piecu, który wtedy netto kosztował około 11000+VAT trawała 4 miesiące. Zamontowano nową ramkę z szybą starą zabrano.

 

Od samego początku z nową pojawiły się problemy z nowo zamontowaną ramką, cholernie trudno się otwierała i zamykała do mycia.

 

W końcu po usilnych prośbach telefonicznych i wizytach w sklepie Pan do mnie dojechał - zajęło mu to jakieś 1,5 miesiąca - mając w zwyczaju to, że nie powiadamiał mnie że nie przyjedzie na określony termin.

 

Gdy już dojechał i wyjmował drzwiczki szyba pękła, na gięciu...... Spytał mnie czy można poprawić firmę Supra i że tą szybę trzeba przerobić.

 

Zgodziłem się - miała być gotowa najpóźniej za 4 dni. Była po ponad miesiącu, po kilkunastu wizytach na Nowowarszawskiej, po kilkukrotnym oczekiwaniu na szanownego przedstawiciela Elmesu w umówionych godzinach, na które to ma w zwyczaju nie przyjeżdżać.

 

Wymieniona została z wielką łaską po tym jak mi nerwy puściły i sypnąłem niecezuralnie przez słuchawkę właścicielce Elmesu.

 

Szczegółów jest dużo więcej - sam nie wiem czy obecne rozwiązanie pieca za notabene 11 tys netto (bez obudowy) sprawdzi się. Obecnie w wolnej chwili napiszę list i opiszę całą sytuację i wyślę ten list do producenta we Francji, pomijając polskich przedstawicieli. Zobaczymy czy będzie jakaś reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT, szczerze Ci współczuję... Czy teraz wszystko ok z Twoim kominkiem? Na dodatek chyba trafiliście na jakiś felerny wklad... Czy to kominek z płaszczem?

U nas wygląda na to, że na razie jest w porządku, ale widziałam, że sąsiedzi byli z czegos niezadowoleni jesli chodzi o kominek. Zdaje sie, ze obudowa wyszla nie taka na jaką sie umawiali i kazali im to poprawiać. Co nie zmienia faktu, ze rozprowadzenie DGP działa, więc zrobili chyba w porządku (ale może tu nie da sie nic zepsuć ;) ).

Jesli chodzi o sam kominek, to raczej nie polecam robienia u nich obudowy kominka. Mielismy wycene na wklad+obudowe+robocizne. Cena obudowy byla co najmniej dziwna - za drogie to bylo jak na chińską masówkę, ale zdecydowanie za tanie jak na robote kamieniarza. Popytalismy tu i tam - okazalo sie, ze to jednak jest gotowiec (ktory po kilku sezonach sie odbarwia). Pozostawiam to do samodzielnej interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to wróżenie z fusów... ale moze ktoś był ostatnio w bankach, tudzież u innych finansowych dobroczyńców, w sprawie kredytów w CHF?

Efekty mojej wizyty w sierpniu w banku, mogę wsadzić sobie w p..ę lol: i tak sie zastanawiam, czy to co czytam obecnie- oznacza koniec kredytów w CHF ?!- czy to po prostu jakaś kampania pro-narodowościowa ;) bierzcie w PLN, bierzcie w PLN...albo spadajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to wróżenie z fusów... ale moze ktoś był ostatnio w bankach, tudzież u innych finansowych dobroczyńców, w sprawie kredytów w CHF?

Efekty mojej wizyty w sierpniu w banku, mogę wsadzić sobie w p..ę lol: i tak sie zastanawiam, czy to co czytam obecnie- oznacza koniec kredytów w CHF ?!- czy to po prostu jakaś kampania pro-narodowościowa ;) bierzcie w PLN, bierzcie w PLN...albo spadajcie

 

Nie wiem jak to dokładnie wygląda teraz ja dostałem pod koniec wrzesnia i to z duzymi problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to wróżenie z fusów... ale moze ktoś był ostatnio w bankach, tudzież u innych finansowych dobroczyńców, w sprawie kredytów w CHF?

Efekty mojej wizyty w sierpniu w banku, mogę wsadzić sobie w p..ę lol: i tak sie zastanawiam, czy to co czytam obecnie- oznacza koniec kredytów w CHF ?!- czy to po prostu jakaś kampania pro-narodowościowa ;) bierzcie w PLN, bierzcie w PLN...albo spadajcie

 

Nie wiem jak to dokładnie wygląda teraz ja dostałem pod koniec wrzesnia i to z duzymi problemami

 

 

koniec września- to jak przepaść sprzed trzech lat w cenach budowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wstepne wyceny robocizny naszego domu (prosty, na bazie prostokąta, dach dwuspadowy- z jedną wieksza lukarną, bez podpiwniczenia, bez garażu,ok 150 m2) i ceny oscylują wokół 30 - 33 tyś.

 

Ile wy płaciliście? czy ta cena waszym zdaniem jest ok?

 

Przeliczalismy też materiały na postawienie SSO - poniżej 150.000 z robocizną chyba nie zejdziemy. qrcze, a myslałam ze dałoby sie taniej :oops:

 

chcemy też w karmirze sie zaopatrywać-wspólpracowaliscie z nimi? silikaty chyba upadły- ciekawa jestem kto teraz tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wstepne wyceny robocizny naszego domu (prosty, na bazie prostokąta, dach dwuspadowy- z jedną wieksza lukarną, bez podpiwniczenia, bez garażu,ok 150 m2) i ceny oscylują wokół 30 - 33 tyś.

 

Ile wy płaciliście? czy ta cena waszym zdaniem jest ok?

 

Przeliczalismy też materiały na postawienie SSO - poniżej 150.000 z robocizną chyba nie zejdziemy. qrcze, a myslałam ze dałoby sie taniej :oops:

 

chcemy też w karmirze sie zaopatrywać-wspólpracowaliscie z nimi? silikaty chyba upadły- ciekawa jestem kto teraz tam będzie.

 

Myślę że cena za robociznę jest okej, my płaciliśmy 39 tys (w tym więźba zadeskowana i pokryta papą). Materiały kupowaliśmy różnie, silikaty, kominy i część dupereli w kamirze, stal i bloczki betonowe u kolesia niedaleko naszej budowy (co nie wyszło oszczędniej suma summarum), beton w Rakbudzie. W sumie SSO kosztowało nas coś koło 130-140 tys wraz z przyłączami, oczyszczalnia ścieków itd. Dokładnej sumy teraz nie powiem bo to mąż ma wyliczenia. Dom podobny do Twojego, bez lukarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od fundamentów, po deskowanie z papowaniem. Nasz tylko wykop. Ekipa sprawdzona- postawnionych parę domów, które widzielismy. Trochę ludziom pracy odeszło- bo niektórzy klienci nie dostali kredytów- i ceny jak widzę sie unormowały.

 

Silikaty podobno padły,wstrzymane na pewno mają prace wytwórcze- i w sobotę jak chcielismy tam zajść to mieli inwentaryzacje. Sama jeszcze z nimi nie rozmawiałam-więc na 100% nie wiem co sie tam dzieje. Znając życie to ktoś przejmie za mniejsze lub większe pieniądze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...