Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a propo's kominów- powiedzcie, czy wam taniej koalkulowało sie budowa kominów systemowych, czy normalnie murowanych?

 

wiem, ze to zależy od ilości kanałów i wysokości- ale moze pamiętacie jakie poniesliscie koszta na swoje kominy i jakie one miały wymiary?

 

 

ja jestem na etapie wybierania komina 2 kanały +1 wentylacja wysokość około 7m i chyba zdecyduje się na systemowy

 

najtansze znalazlem w bcmb firmy bolesławiec ale jakoś nie przekonał mnie ich wygląd i wykonanie :) a poza tym chyba cena była bez kilku elementów które w innych były już wliczone np drzwiczki i czapa

komin systemowy icopal w elmesie wycenili około 5800 brutto

komin systemowy twister w mirpolu wyceniony na 5400 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Brałam 2 kominy, ponieważ docelowo będą 2 piece wysokość obu po 8,7 ,parametry na wkład fi 200 zapłaciłam 3 tyś. do tego brałam 76 bloczków wentylacyjnych, z kominami zapłaciłam około 4180 zł.

Panowie mówili że hurtownie białostockie biorą od nich kominy,ale oczywiście dodatkowo narzucają swoja marżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kominy kupiłem na wiewiórczej, na allegro się wystawiają też (tam było najtaniej, o kościukach nic nie wiedziałem): http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=10458050

 

za "zestaw" o takim przekroju:

 

http://images37.fotosik.pl/39/a939f5e2d8c8d863.jpg

 

czyli w sumie trzy kominy razem: komin spalinowy fi200+wentylacja, podwójna wentylacja, komin spalinowy fi200+wentylacja, wysokość wszystkich 11m, ceramika ocieplona na całej długości wełną mineralną, zakończone deflektorami stożkowymi z nierdzewki, drzwi wyczystki izolowane z nierdzewki, kratki wentylacyjne z... nierdzewki oczywiście ;), kit do ceramiki, kosztowało mnie to troszkę ponad 6tys.zł.

stawiałem sam, gdy wyliczałem to wyszło taniej i szybciej niż z cegły, do tego systemowy wydaje sie być solidniejszy jeżeli chodzi o paliwa stałe, szczelniejszy, ocieplony, no i system przy moim przekroju kominów jest zdecydowanie mniejszy niż taki sam murowany z cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Brałam 2 kominy, ponieważ docelowo będą 2 piece <gaz+węgiel> wysokość obu po 8,7 ,parametry na wkład fi 200 zapłaciłam 3 tyś. do tego brałam 76 bloczków wentylacyjnych, z kominami zapłaciłam około 4180 zł.

Panowie mówili że hurtownie białostockie biorą od nich kominy,ale oczywiście dodatkowo narzucają swoja marżę.

 

ta cena 3 tys to za cały komplet razem z wkładem kratkami itp. ?

 

proponuję brać kominy systemowe bezpośrednio w Kościukach, nikt w B-stoku nie ma takich cen

 

jakis czas temu brałem u nich bloczki to systemowych kominów chyba nie mieli

były tylko pustaki kominowe chyba z kermazytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przedswiatecznie rozrastajaca się Grupę budujacych Podlasian:) Na wstepie chwale się, ze domek rosnie jak na drożdzach.Scianka kolankowa już jest, 2 z 3 ścian szczytowych też już wymurowane. W nastepnym tygodniu bedzie konczona 3 sciana szczytowa,będą rosły sciany konstrukcyjne na poddaszu i zalany zostanie wieniec na ściance kolankowej. Jak dobrze pojdzie to jeszcze przed swietami bede miała więźbę :lol: W ostatnim momencie zdecydowalismy się na deskowanie i papowanie dachu.W tym miejscu chciałabym Wam podziękować, że nie odwiedliscie mnie od rozpoczecia budowy w październiku. Pogoda dopisuje i oby tak dalej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W kwestii kominów przepisze z faktury...

-drzwiczki wyczystkowe 2 szt.- 311 zł

-ruraprosta KZ-200 - 46 szt. -1 052,94 zł

-rura srojnik KS-20/90st -2szt. 173,72 zł

-rura wyczystka KC-20 -2szt. -173,72 zł

-osłona pustaka PPK fi 200- 2szt. -144,94 zł

- osłona pustaka fi 200 -4szt. -289,88 zł

-kratka przeweitrzająca dolna 240X240 -2szt. -78,32 zł

-otulina- 17,4mb. -798,14 zł

-płyta czołowa- 2 szt. -30 zł

-podstawa KJ-20 odskraplacz - 2 szt. -121,52

-rudokit- 6 kg. - 54,90

 

Dodatkowo brałam pustaki wentylacyjne 19 mb. to koszt 1100zł

 

Domek murują, ładnie idzie .Pustaki równe az miło patrzeć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................................

 

 

 

A może jakiś dziennik na forum??

 

Czy ja sam już zostałem weteranem.

 

Eh taki był zamiar, ale jak nie urok to s...:D

Dziś dopiero kupiłam akumulatorki do cyfrówki, poza tym ta krótka doba....nie wyrabiam się w niczym.Ostatnio tez trochę pochorowałam..mam nadzieję że wyniki będą dobre. Poza tym to ja zajmuje się budową od gwoździa po materiały i wykonawców. Do tego praca, 2 dzieci i na dokładkę pies

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images37.fotosik.pl/39/a939f5e2d8c8d863.jpg

Teraz gdy juz mam kominy bralbym oddzielnie dymowy i oddzielnie wentylacyjne. Kombinowac troche trzeba gdy wykanczc sie chce komin klinkierem nad dachem, a dodatkowy kanal wentylacyjny zawsze sie przyda.

Bralem z Wiewiorczej, dalo sie dogadac i przyjeli nadliczbowe.

Czy moglibyscie mi podac namiary na Waszaych instalatorow elektryki, CO oraz woda-kanal, wykonawcow tynkow oraz posadzek.

Duzo tego. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pytanie odnosnie zakończenia budowy czy tez jak w moim przypadku rozbudowy i potrzebnych zaświadczen ekspertyz:

na pewno potrzebna jest kominiarska, wentylacyjna - która ponoc kierownik moze zrobić)

Kolejna to elektryczna jesli były dokoywane zmiany w elektryce i tak samo z gazową i wodociągową

 

czy cos jeszcze ?

 

aha jeszcze mapka wykonana przez geodetę. W moim wypadku to bylo tylko dobudowanie klatki w miejscu otwartych schodów - ponoć mimo wszystko i tak mapka musi być.

 

Potrzebuję namiarów na uprawnionych kominiarzy elektryków i geodete lub ewentualnie orientacyjnie ile takie ekspertyzy moga kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...