Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Czy ktoś z Was pamięta ile zapłacił za rozprowadzenie kanalizacji posadzkowej???Mam na mysli te wszystkie rury przed wylaniem chudziaka....dostal dzis fakture i nie wiem czy plakać czy cieszyć się....

Z gory dzięki za pomoc

 

Ja zapłaciłam tysiaka w tym 500zł. za materiały.

 

Ja też 1000 zł za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuję raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi w sprawie ceny kanalizy podposadzkowej.W sumie faktura niewiele odbiegała od podanych przez Was cen :) Dziś zakończyli pracę murarze, co nie oznacza za skończyli definitywnie. Brakuje jeszcze 2 scianek działowych na poddaszu, kominy jeszcze nie "wyrosły" na taka jaka trzeba wysokość...od poniedziału miał wejśc cieśla z więźbą, ale posypały mu sie terminy i prawdopodobnie przyjdzie po świętach. Ile trwa "postawienie" więźby????Pytam bo pogoda ma się popsuć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu tanich kabli na elektrykę? jak się mają ceny w lokalnych hurtowniach do cen na allegro?

 

 

hmmmmmmmmm

 

Na allegro to raczej nie koniecznie bym kupował. Pochodzenie nie wiadomo jakie, jakość też pewnie marketowa itd itp. I się prawdopodobnie zupełnie przyopadkowo stanie że dostaniesz akurat kabel jakiegoś niezbyt popularnego producenta - bo niby to samo.

 

Dobre kable robią Telefonika i NKT

 

W hurtowni - pewnie ciut drożej, ale można o producenta zapytać i mieć pewność, że nie oszukana jakość.

 

Hurtownie:

 

1. Alfaelektro - ul. Choroszczańska

2. Elhurt - Baranowicka

3. Elkond - Handlowa

4. Elektroskandia - Ryska

 

Pozostałe to raczej sklepy a nie hurtownie. W sumie w ramach forumowej pomocy to napisz coś więcej na PW to może i coś bym Ci pomógł (Jakie kable i ile metrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalezlismy hurtownie, czy sklep z Łomzy, ktory mial doskonale ceny. Uwazam, ze warto poszukac, ale kupowac tylko osobiscie, bo moze sie zdarzyc tak jak pisze CoolaTT. My w koncu kupilismy kable i osprzet w "zaprzyjaznionym" sklepie - dostalismy lepsze ceny niz w hurtowniach. Niektore z nich są (a przynajmniej byly) drogie - nawet ze znajomosciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2-2,5 tys zł to przy moim domu koszt porównywalny z kosztem opału w postaci drewna, które jakby nie było i przynajmniej na razie (ekoterrorystów ci u nas nie brakuje) jest najtańszym opałem, koszt ekogrochu to coś ok. 4000 zł, LPG czy oleju na pewno ponad 6000, GZ nie rozważam ze względu na brak możliwości ale zmieściłby się gdzieś w okolicy ekogrochu, można sie jeszcze bac o wzrost cen energii elektrycznej ale równie dobrze może nastąpić wzrost kosztu każdego innego czynnika z powyższych (jak np. w ciągu ostatnich 2 lat ekogroch podwoił swoja cenę :( )

natomiast ten hydraulik trochę głupstwa gada, owszem drogie jedt wszystko ale różnica pomiędzy 2 a 5 tys jest spora, nawet pomimo tego ze mi LPG za darmo założą, podłączą i kotłownię wyposażą

w tej chwili zastanawiamy się nad wykonaniem instalacji c.o. niskotemperaturowej, w większości podłogówka + trochę przewymiarowanych grzejników, i na początek wyposażenie kotłowni w w/w kostrzewę, a po sezonie czy dwóch jak się trochę odkujemy po budowie można będzie wpiąć sobie PC, ją dosterować tak aby chodziła w większości, a w cieplejszych miesiącach stale na II taryfie, i wtedy miałbym jakąś dywersyfikację :) : PC na prąd, piec na drewno+ekogroch+pellety, sytuacja idealna ;)

teraz tylko znaleźć profesjonalistę który mi zaprojektuje optymalnie instalację c.o., jakoś nie mogę na nikogo takiego trafić, na grupie też nie bardzo słychać o doświadczeniach z PC :(

ja mam pc, a w zasadzie 2 i jak na razie nie narzekam...koszty śmieszne...dom 156m- 115 za prad + woda i koniec rachunków czego i Wam w nowym roku życzę, a tym co myślą, że fe, ale sami nie mają ( nie przeszkadza, że i tak wiedzą najlepiej, że fe) życzę udanych zakupów oleju lub innego eko groszku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pc, a w zasadzie 2 i jak na razie nie narzekam...koszty śmieszne...dom 156m- 115 za prad + woda i koniec rachunków czego i Wam w nowym roku życzę, a tym co myślą, że fe, ale sami nie mają ( nie przeszkadza, że i tak wiedzą najlepiej, że fe) życzę udanych zakupów oleju lub innego eko groszku :lol:

 

 

Widzę facet trochę złośliwy trochę jestes.

To ja Cię pocieszę - energetyka wystawia rachunek półroczny prognozowany (na podstawie zużycia z poprzednich 6 miesięcy) - czyli jak na razie bulisz za to jakbyś nie miał tej PC, odczujesz pewnie przy drugim rachunku prognozowanym, bo przy pierwszym może być jeszcze znośnie.

 

Skoro płacisz 115 za prąd to masz w nim lodówkę, a PC to nic innego tylko odwrotnie działająca lodówka większej mocy. :D

 

Głowa do góry - nie ma darmowej energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pc, a w zasadzie 2 i jak na razie nie narzekam...koszty śmieszne...dom 156m- 115 za prad + woda i koniec rachunków czego i Wam w nowym roku życzę, a tym co myślą, że fe, ale sami nie mają ( nie przeszkadza, że i tak wiedzą najlepiej, że fe) życzę udanych zakupów oleju lub innego eko groszku :lol:

 

 

Widzę facet trochę złośliwy trochę jestes.

To ja Cię pocieszę - energetyka wystawia rachunek półroczny prognozowany (na podstawie zużycia z poprzednich 6 miesięcy) - czyli jak na razie bulisz za to jakbyś nie miał tej PC, odczujesz pewnie przy drugim rachunku prognozowanym, bo przy pierwszym może być jeszcze znośnie.

 

Skoro płacisz 115 za prąd to masz w nim lodówkę, a PC to nic innego tylko odwrotnie działająca lodówka większej mocy. :D

 

Głowa do góry - nie ma darmowej energii

no jasne...podgrzanie wody kosztuje mnie 1 zł dziennie dla 4 osobowej rodziny bo już to przeliczyłem. rachunek mam z listopada ostatniego za zeszłe 6 miechów czyli od maja. mieszkam od 1 lipca, a od kwietnia chodzi pompa do co w...taryfie budowlanej. Od lipca ta od wody, a licznik na dwu taryfowy zmieniłem...w sierpniu pod koniec...na temat tego czym jest pc nie musisz mnie uświadamiać. Wiem wszystko, no prawie...i owszem 115 na pewno nie będzie, ale niech będzie 200 to x 12 miechów daje 2400. czynsz za mieszkanie 54m w Augustowie był 270 miesięcznie + prąd. Policz sam czy się opłaca? A jeszcze jedno jest nas więcej " Zboczeńców" . W jednym się zgodzę na początku mocno wali po kieszeni, ale potem...0 popiołu i stresu, bo wbrew temu co piszesz - masz lodówkę? jak długo i jak często Ci się psuje?? Wymiana agregatu, sprężarki i tym podobnych rzeczy nie będzie aż tak koszmarnie droga nawet gdyby. Kolektora się nie wymienia - ma gwarancji 30 lat i propan co krąży w koło- też nie podlega wymianie. chyba, że ktoś zainwestował w glikol, le to już inny temat... pozdrawiam i nie denerwuj się, bo nie chciałem Cię urazić. A polecam forum: pompa ciepła - spostrzeżenia, uwagi. pozdro.swimmer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne...podgrzanie wody kosztuje mnie 1 zł dziennie dla 4 osobowej rodziny bo już to przeliczyłem.

 

Możesz powiedzieć jak to przeliczyłeś?Masz podlicznik energii?? Czy licznik wody ciepłej?

 

rachunek mam z listopada ostatniego za zeszłe 6 miechów czyli od maja. mieszkam od 1 lipca, a od kwietnia chodzi pompa do co w...taryfie budowlanej. Od lipca ta od wody, a licznik na dwu taryfowy zmieniłem...w sierpniu pod koniec...

 

Poczekaj na ten wiosenny 2009 - zobaczysz

 

na temat tego czym jest pc nie musisz mnie uświadamiać. Wiem wszystko, no prawie...

 

Załóż firmę wykonującą i instaluj ludziom PC, jest z tego niezła kasa

 

i owszem 115 na pewno nie będzie, ale niech będzie 200 to x 12 miechów daje 2400.

 

W przypadku Twojego domku, sądzę że rachunek za prąd w instalacji z pompą ciepła (zależnie od rozwiązania, jeżeli masz bez grzałek elektrycznych - bo o tym piszę) i przy rozsądnym korzystaniu z licznika dwutaryfowego i sporadycznym dogrzewaniu kominkiem będzie oscylował w granicach 300-350 pln miesięcznie co rocznie to raczej daje bliżej 4000pln

 

czynsz za mieszkanie 54m w Augustowie był 270 miesięcznie + prąd. Policz sam czy się opłaca?

 

Tutaj się z tobą bezapelacyjnie zgadzam bo sam za 58m2 płacę obecnie około 360+prąd.

 

A jeszcze jedno jest nas więcej " Zboczeńców" . W jednym się zgodzę na początku mocno wali po kieszeni, ale potem...0 popiołu

 

Popiołu faktycznie 0, na początku faktycznie mocno wali po kieszeni - też się zgadzam

 

i stresu, bo wbrew temu co piszesz - masz lodówkę? jak długo i jak często Ci się psuje?? Wymiana agregatu, sprężarki i tym podobnych rzeczy nie będzie aż tak koszmarnie droga nawet gdyby.

 

Sprężarka jest najdroższym urządzeniem w pompie ciepła, a lodówka kosztuje coś ok 1500 pln

 

Kolektora się nie wymienia - ma gwarancji 30 lat i propan co krąży w koło- też nie podlega wymianie. chyba, że ktoś zainwestował w glikol, le to już inny temat... pozdrawiam

 

Producent daje 30 lat gwarancji, na towar który masowo produkuje się powiedzmy jakieś 10 lat. Proponuję po 5 latach zareklamować, że sprawność spadła i zobaczysz jak chętnie Ci wymienią. 30 lat gwarancji zwykły chwyt marketingowy.

 

i nie denerwuj się, bo nie chciałem Cię urazić. A polecam forum: pompa ciepła - spostrzeżenia, uwagi. pozdro.swimmer :D

 

Nie zdenerwowałem się w ogóle. I też Cię pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łe...i kto tu jest złośliwy, albo jak walisz ma monopol na jedynie słuszne racje. otóż co do kolektora sprawność nie spada z powodu kolektora, a z powodu wychłodzenia dolnego źródła czyli piachu lub wody w której kolektor leży i na to producent zgodzisz sie ze mną- raczej nie ma wpływu, a ponieważ mam jak wspomniałem 2 pompy: jedną do c.o. ( która nie pracuje od maja do października) i w związku tym w miesiącach letnich dolne źródło,którym w moim przypadku jest ziemia wypoczywa czyli się regeneruje. Wodę grzeje pompa powietrze - woda, która włącza się tylko w przedziale czasowym II taryfy i tylko na parę godzin. A co do 1,5 tys. za lodówkę to co to jest w porównaniu z kasą, która trzeba wywalić na całą pompę i jeszcze jedno. Teraz Cię pewnie będziesz miał satysfakcję.he,he :lol: byłem dziś w zakładzie energetycznym, bo nie podobają mi się jednak fak. progresywne. I wiesz co od 22.11 do 22.12 zużyłem prądu za...250 zł. alleluja x 10 miechów daje 2500 + 350 za lipiec i sierpień ( bo wakacje - pompa śpi) = 2850. To nadal sporo mniej niż czynsz w moim starym mieszkaniu, o opłatach za E nie wspominając. No ale nie będę z Tobą więcej polemizował - wolny wybór mi jest dobrze tak jak jest. Pozdro :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swimmer

faktycznie małe zużycie prądu,ja bez pompy w 150 się ledwo mieszczę( ale to przez inne zabawki). Jeśli faktycznie byłoby tak jak przewidujesz to wynik rewelacjny.Ciekawe jak teraz przy tych większych mrozach ( dzisiaj u mnie było - 10) będzie zużycie prądu ,ale jak nie zapomnisz to napisz w lutym stan licznika. Ja mam gaz i kominek , ale na razie jadę na wersji ekonomicznej palę samym kominkiem.Dwa swetry kurtka i jakoś się żyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...